Новини від громади

Дайджест "Добровільне об"єднання громад"

Формуємо нову Громадську раду

У п’ятницю, 22 травня, відбулося засідання ініціативної групи з підготовки установчих зборів для формування нового складу громадської ради при Овруцькій районній державній адміністрації.

В ході засідання було розглянуто документи представників інститутів громадянського суспільства Слід зазначити, що згідно Постанови КМУ від 8 квітня 2015 р. № 234 «Про внесення змін до постанов Кабінету Міністрів України від 5 листопада 2008 р. № 976 і від 3 листопада 2010 р. № 996» відбулося ряд змін, що стосуються повноважень громадської ради (їх суттєво розширено) та вимого щодо членства.

Так, зокрема п.6 викладається у наступній редакції

пункт 6 викласти у такій редакції:

«До складу громадської ради можуть бути обрані представники громадських об’єднань, релігійних, благодійних організацій, творчих спілок, професійних спілок та їх об’єднань, асоціацій, організацій роботодавців та їх об’єднань, недержавних засобів масової інформації (далі - інститути громадянського суспільства), які зареєстровані в установленому порядку і провадять діяльність на території України.

До складу громадської ради при міністерстві, іншому центральному органі виконавчої влади можуть бути обрані представники інститутів громадянського суспільства, які провадять свою діяльність у сфері, що пов’язана з діяльністю відповідного органу, та в статуті (положенні) яких визначені відповідні цілі і завдання діяльності.

Інститут громадянського суспільства незалежно від своєї організаційної структури та наявності місцевих осередків (відокремлених підрозділів, філій, представництв, місцевих організацій тощо) для участі в установчих зборах делегує одного представника, який одночасно є кандидатом на обрання до складу громадської ради.

До складу громадської ради не можуть бути обрані представники інститутів громадянського суспільства, які є народними депутатами України, депутатами Верховної Ради Автономної Республіки Крим та місцевих рад, посадовими особами органів державної влади, органів влади Автономної Республіки Крим та місцевого самоврядування.»

З огляду на це прийнято рішення надати можливість представникам громадських організацій внести необхідні зміни щодо представницького складу, доопрацювати та надати робочій групі усі необхідні документи. Секретарю робочої групи дано доручення розробити проект нового Положення про громадську раду із урахуванням вимог вищезазначеної Постанови Кабміну.

Про дату проведення Установчих зборів буде повідомлено через засоби масової інформації та шляхом особистого повідомлення усіх кандидатів на членство.

Дякуємо всім небайдужим за волонтерську діяльність

Щорічно 5 грудня світова спільнота відзначає Міжнародний день волонтерів.За короткий час волонтерський рух в Україні перетворився на потужну, патріотичну та консолідовану силу, завдяки всебічній підтримці якої особовий склад Збройних Сил України, інших силових структур та добровольчих формувань нашої держави стримує російську агресію на Сході України.

Сталося так, що в наші дні поняття "альтруїзм", "патріотизм", "безкорисливість" знову увійшли в активний словник кожного з нас. Більше того, вони стали життєвим кредо тих, хто повсякчас долучався та долучається до збору коштів, теплих речей, медикаментів, продуктів харчування, «буржуйок» тощо для підтримки наших вояків.

Без перебільшення маю відзначити, що до різного роду благодійних акцій, започаткованих громадськими організаціями, просто активними громадянами приєдналася більшість населення району. Спільними зусиллями Овруччина вже вкотре відправляє вантажі бійцям у різні куточки охопленого бойовими діями сходу держави.

Я висловлюю щиру вдячність усім, чиє серце відгукується на людський біль і страждання, всім, хто протягує руку допомоги як військовим, так і мирному населенню Донеччини та Луганщини. Дякую представництву «Нової Пошти», яке вже не вперше пересилає адресну допомогу безкоштовно.

В день Св. Миколая бажаю всім, щоб ваше добро , людяність та милосердя були невичерпними, щоб покровитель воїнів та подорожуючих, бідних та знедолених, подарував щастя, мир і злагоду кожному з нас та нашій багатостраждальній Україні.

З повагою,

Т.в.о. голови адміністрації             Олег Ващенко

                                                                                                                                        

Благодійний концерт «Усі разом заради миру та майбутнього України!»

За останній рік українська нація почала відроджувати в собі великий дух патріотизму. Більшість вже не просто замислюється, а усвідомлює свою відповідальність перед країною, сьогоденням та майбутнім. Це так складно давалося раніше і лише, величезні втрати та події змусили багатьох думати не за себе, а за всіх співвітчизників, і зокрема за військових, які перебувають у зоні АТО.

Молода Генерація Молодіжного Активу Розвитку області хоче продемонструвати ще більше того, заради чого живемо – любов, за яку не потрібно нічим віддячувати, а лише берегти і передавати іншим. З цією метою, ми проводимо благодійний захід «Молода Генерація», який відбудеться, 27 листопада 2014 року о 19.00 у Житомирській облдержтелерадіокомпанії.

Усі зібрані кошти будуть спрямовані на підтримку військових житомирської 95-ї аеромобільної бригади. Зокрема, організаторами планується придбання теплих берців і передання їх військовим у зону АТО.

До співорганізації благодійного концерту долучилася соціально-активна молодь області: Олег Рогов, Артем Кондратюк, Анастасія Навольнева, Євген Кравчук, Олексій Гайдучик, Андрій Рибак, Вікторія Арешонкова, Оксана Супруненко, Андрій Собич, Тетяна Зайцева, Роман Котиков, Олег Антонов, Олеся Ярмоленко, Ольга Тихончук.

Організатор заходу Віталій Сівко, голова ЖОМГО «ХХІ покоління» і Молодіжного Активу Розвитку; ведучий – Олег Рогов. Також заради миру та добра, на Вас чекають виступи: Артема Кондратюка, Анастасії Навольневої, Євгена Кравчука; переможців шоу «Розсміши коміка» Олексія Гайдучика та Андрія Рибака; скрипічного дуету «Con’Brio»; колективу «TourdeForce»; гуртів – «Три мости», «Юга Біт», «Полюси», «TheHeartbeats».

Ми чекаємо на Вас, та просимо взяти з собою жовто-блакитні стрічки, прикріпивши їх до одягу. В свою чергу гарантуємо, приємні емоції та гарний настрій.Усі разом заради України, заради миру та майбутнього!

     

       Оксана Супруненко - Прес-секретар молодіжної громадської організації «ХХІ покоління» і Молодіжного Активу Розвитку.

 

 

«Відстоюватиму інтереси громади, що мене обрала»

Ця теза була ключовою під час зустрічі новообраного депутата Верховної Ради України Володимира Арешонкова із представниками виконавчої влади та місцевого самоврядування району , що відбулася         16 грудня у сесійній залі райради.

Депутат повідомив, що проводитиме виїзні прийоми громадян кожен четвертий вівторок місяця, до того ж, щовівторка в районі працюватиме його помічник, тому Володимир Арешонков висловив впевненість у подальшій результативній співпраці зі своїми виборцями.

«Я голосуватиму лише так, як буде потрібно для блага жителів мого округу, - зазначив нардеп, - Однак ми стоїмо перед досить складним періодом. Уряд пропонує непопулярні і разом з тим вкрай необхідні для розвитку всіх галузей реформи».

Ще Володимир Арешонков наголосив на великих спекуляціях з боку мас-медіа щодо радикальних кроків Уряду та Парламенту. На жаль, телебачення та преса завчасно нагнітають обстановку. Будь-які зміни у законодавстві потребують серйозної підготовки та відбуватимуться поетапно.

Що ж до кредиту МВФ, то для його отримання Уряд має продемонструвати, що кошти вкладатимуться в підйом економіки держави, а не у банальне «проїдання».

Депутат продовжив свою роботу із прийому громадян у районній раді. В подальшому про час та місце проведення виїзних прийомів повідомлятиметься в пресі.