Інтерв"ю з головою Овруцької районної державної адміністрації Ю.С.Дивинським

Політика Президента України Петра Порошенка та Уряду держави наразі спрямована на втілення в життя реформ у галузях економіки, освіти, соціальної сфери, охорони здоров’я, впровадження в країні децентралізації влади на місцях. Тож про основні досягнення з названих питань на території Овруцького району розмову вестимемо із головою адміністрації Юрієм Дивинським.

  • Юрію Сергійовичу, відомо, що процес децентралізації на Житомирщині проходить активно, область у числі лідерів із впровадження територіальної реформи. На території району створено дві громади, Овруцька та Словечанська. Однак 9 місцевих рад ще не визначилися щодо приєднання до вже існуючих. Які перспективи на майбутнє  у цьому питанні?

 

  • Ситуація дійсно непроста, особливо,якщо проаналізувати стан наповнення та розподілу районного бюджету. Ті місцеві ради, що не увійшли в громаду, сьогодні стикнулися з проблемою утримання закладів культури, охорони здоров’я, дошкільних навчальних закладів, що фінансуються з місцевого бюджету. Тому активно продовжується роз’яснювальна робота щодо переваг об’єднання, і результати вже є : на стадії приєднання до Овруцької ОТГ вже Левковицька та Слобідська сільські ради, до Словечанської ОТГ готова приєднатися Бігунська сільська рада. 4 червня за участю директора Житомирського Центру розвитку місцевого самврядування Василя Невмержицького та начальника організаційного відділу ОДА Олександра Бабича пройшли зустрічі із громадськістю в с.с. Ігнатполі, Першотравневому, Н.Велідниках.

 

  • За останні роки освоєно значні кошти на розвиток інфраструктури з  державного фонду регіонального розвитку. Як відобразилося це на розвитку Овруцького району?

Дійсно, починаючи з 2016 року, впроваджено в життя ряд проектів. Зокрема, за кошти державного фонду регіонального розвитку у 2016 році Овруцькою міською радою реалізовано проекти з будівництва гідротехнічних споруд для запобігання та ліквідації підтоплення в районі вулиць Ш.Алейхема, Озерна в м.Овручі Житомирської області та будівництва гідротехнічних споруд з заходами по запобіганню та ліквідації підтоплення території в районі вул. Карпінського, Ручейна в м. Овручі Житомирської області . Реалізовано проект по вуличному освітленню у Нововелідницькій сільській раді. Здійснюється капітальний ремонт та утеплення опорного навчального закладу у с. Словечне.

За фінансового сприяння народного депутата України від Блоку Петра Порошенка Володимира Арешонкова ведуться роботи із реконструкції приміщення у м. Овручі під фізкультурно-оздоровчий комплекс. Це дасть можливість активніше долучати молодь району до ведення здорового способу життя.

  • Що нового в процесі впровадження реформи в освітній галузі?

Зміни, ініційовані Президентом України Петром Порошенко, необхідні для покращення якості надання освітніх послуг для всіх дітей. Особлива увага приділяється втіленню реформи Нової української школи та створенню інклюзивно-ресурсних центрів. В цьому напрямку ми можемо вже звітувати про введення в дію комунальної установи «Інклюзивно-ресурсний центр Овруцької районної ради Житомирської області». Окрім того, в районі створено опорні школи в м.Овручі (№1), селах Нові Велідники та Словечно.

Триває процес облаштування сучасних профільних кабінетів, особлива увага приділяється створенню комфортних умов для навчання дітей початкової ланки. На співфінансування з метою придбання у перші класи шкіл техніки для друкування , копіювання, сканування та ламінування з витратними матеріалами  з місцевого бюджету перераховано 240 тисяч грн. Наразі працюємо й над переобладнанням бібліотеки Овруцької ЗОШ №4 у сучасну медіатеку. Майже всі загальноосвітні заклади переведено на альтернативне опалення, значні кошти спрямовано на утеплення навчальних закладів (заміна вікон).

А ще в минулому році відновлено роботу дитячого садка с. Шоломківська Слобода та відкрито ДНЗ у с. Левковичі , до кінця місяця планується відкриття ДНЗ у с. В.Хайча.

  • В суспільстві зараз дуже активно обговорюються реформи в медичній сфері. Наша медицина теж зазнає змін.

Непросто, але впроваджується в життя медична реформа.  На території району здійснюється реалізація Урядової програми «Доступні ліки», лише за перше півріччя надано ліків за рецептами в розмірі 89, 5%  від річного розподілу. Триває процедура заключення  декларацій про вибір лікаря.Так, станом на 01.06.2018р. заключено  20829декларацій. В Овруцькій ОТГ створено неприбуткову комунальну установу Центру первинної медико-санітарної допомоги. Всі лікарі сімейної медицини та педіатри отримали комп’ютерну техніку. Триває процедура облаштування кабінету з гемодіалізу. Окрім того, в планах – будівництво трьох лікарських амбулаторій.

Що нового у питанні соціального захисту учасників АТО?

Вповному обсязі надається медична допомога учасникам АТО, ветеранам війни, учасникам бойових дій. Нині в районі на обліку перебуває 690 учасників бойових дій АТО. П’ятьом учасникам антитерористичної операції (в т.ч. сім'ї загиблих) за державні кошти придбане житло , ще двоє інвестували виділені за державною програмою кошти у будівництво житла. 10 осіб отримало земельні ділянки під забудову. У 2018 році заплановано навчання 4 військовослужбовців - учасників АТО на водіїв в Овруцькому ТСОУ за рахунок коштів державного бюджету на суму 52490,0 грн.

На  завершення розмови хочу зауважити, що Президент Петро Порошенко є ініціатором зазначених вище реформ, а те, як результативно вони впроваджуватимуться в життя, залежить від злагодженої роботи команди управлінців на місцях. Вірю, що кожен з нас свідомо підходитиме до кожного питання, спрямованого на покращення життя в селі, селищі, районі та державі в цілому.

Повернутись