Мирна акція військових пенсіонерів

Вчора, 7 лютого, всією Україною вкотре прокотилися акції  протесту пенсіонерів , що звільнилися в запас із лав Збройних сил та органів внутрішніх справ.

Така ж , мирна акція протесту, пройшла і на Овруччині. Представники громадських організацій  " Овруцька районна спілка ветеранів Афганської війни", "Овруцька районна спілка офіцерів України", "Овруцька районна спілка ветеранів Збройних сил України", "Овруцька районна спілка ветеранів АТО", Овруцька районна спілка ветеранів та пенсіонерів органів внутрішніх справ", "Союз ветеранів ліквідації Чорнобильської катастрофи" зібралися біля приміщення райдержадміністрації та для обговорення шляхів вирішення проблеми, своїх подальших дій перемістилися  в сесійну залу районної ради.

Представники ветеранських організацій наголошували у своїх виступах на недотримання державою взятих зобов’язань щодо їх  пенсійного забезпечення. Тож учасники акції вимагали невідкладно застосувати заходи для вирішення проблеми з перерахуванням пенсій пенсіонерам та ветеранам силових структур України у відповідності до чинного законодавства про пенсійне забезпечення силових структур, а саме Законів України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби та деяких інших осіб" від 09.04.1992 р., "Про внесення змін до деяких законів України щодо забезпечення гарантій соціального захисту колишніх працівників органів внутрішніх справ України та членів їхніх сімей" від 23.12.2015 р. "Про затвердження Порядку проведення перерахунку пенсій " від 13.02.2008 р. та інших нормативних документів.

З трибуни звучали різні думки, але всі виступаючі сходилися в одному : пенсійна реформа, започаткована Урядом, потребує ще досить серйозних доопрацювань.

« Керівництво області і я особисто підтримую вашу позицію щодо перегляду розмірів пенсійного забезпечення, - зазначив, звертаючись до присутніх, голова адміністрації Юрій Дивинський. – Однак не потрібно забувати, що в той час, коли ви служили Батьківщині, на селі важко працювали ті, хто годував армію, вирощував хліб і до хліба. Вони  отримували мізерні зарплати, а зараз живуть за мінімальну пенсію. Тож до реформи потрібно підходити із врахуванням інтересів усіх категорій пенсіонерів».

За наслідками зборів  прийнято рішення : вимагати від ВР та всіх органів влади України на протязі лютого 2018 року невідкладно вирішити питання з перерахунку пенсій відставникам силових структур України. В разі зволікання щодо розгляду даного питання , 1 (першого) березня ц.р. буде тимчасово обмежено рух транспорту на міжнародній трасі між Україною і Республікою Білорусь.

Повернутись