Шляхами партизанської слави

Вчора, 19 вересня, Овруччина зустрічала поважних гостей. Напередодні Дня партизанської слави район відвідала делегація голів обласних ветеранських організацій  на чолі із головою Ради Всеукраїнської  організації ветеранів України Віктором Шмаковим.

На центральній площі міста їх зустріли голова адміністрації Юрій Дивинський та міський голова Іван Коруд. Привітавши всіх на щедрій Поліській землі, керівники району та міста подякували за те, що не забувають в цей непростий для України час про тих, хто ціною власного життя захищав рідну землю від ворога, хто воював у партизанських загонах і з’єднаннях. Роки беруть своє, відходять у далеку історію ті жорстокі бої Другої Світової, відходять у вічність ветерани. На сьогодні в районі лишилося чотири учасники партизанського руху. Двоє з них, Петро Васянович та Іван Сичевський , взяли участь у покладанні квітів до пам’ятних знаків О.М. Сабурову, Яну Налєпці(Репкіну) та визволителям Овруча (у Чорнобильському парку).

Загалом делегація відвідала Музей партизанської слави у с. Словечно, музей О.М. Сабурова у Овруцькій ЗОШ І-ІІІ ст. № 4 та музей Яна Налєпки у Овруцькій ЗОШ І-ІІІ ст. №1.

Приємно зауважити, що захід набув міждержавного значення завдяки візиту військового аташе Словакії Іво Гахіра та військового аташе Чехії Радека Клапіла. Вони висловили щиру подяку всім, хто вшановує пам'ять їх земляка , командира 1-го Чехословацького партизанського загону, Яна Налєпки. Із великою цікавістю вдивлялися вони у експозиції шкільного музею, із гордістю слухали екскурсію, що проводив директор школи Анатолій Невмержицький.

На згадку про екскурсію всі учасники делегації отримали буклети Словечанського музею та сувенірну продукцію Овруцької міської ради.

Повернутись