Акція


12.07.2018 День родини

8 липня в Україні відзначається День родини. Це відносно молоде свято, його святкують в нашій країні з 2012 року.

 З давніх часів родина для українців відігравала надзвичайну роль, це найбільша цінність у житті, джерело життєдайної енергії, надія на щасливе майбутнє. Саме у родині формується характер, особистісні якості, прищеплюється відповідальність, порядність, повага до старшого покоління.

В цьому році Овруцький районний центр соціальних служб для сімї дітей вирішив привітати з цим святом наймолодшу прийомну сім'ю в районі – Онищенко С.М., яка виховує 1 прийомну дитину. Слова вітання та пам’ятний подарунок було вручено в теплій домашній атмосфері.

Потрібно зазначити, що на території Овруцького району на даний час функціонує 5 прийомних сімей, в яких 6 прийомних дітей.

Якщо Ви добра та небайдужа людина до долі дітей, які залишилися без батьківського піклування та маєте бажання долучитися до сімейних форм виховання то детальну інформацію можете отримати в Овруцькому районному центрі соціальних служб для сім'ї, дітей та молоді за адресою: м. Овруч, вул. Т.Шевченка, 31, кабінети 401-403 (4 поверх райдержадміністрації). Тел. 4-21-83.

 

Тетяна Кобилинська,

провідний практичний психолог РЦ  СССДМ

 

 

20.06.2018 "Оберігаємо дітей від конфліктів"

                    У кожній сім’ї, якою б міцною вона не була, час від часу все одно виникають непорозуміння між чоловіком та дружиною. І коли вони не в змозі знайти компроміс та дійти згоди в якихось питаннях, говорять наче на різних мовах, відстоюючи кожне свій інтерес, то все одно мають пам’ятати, що у них є дуже цінне спільне надбання – їхні діти, які не повинні бути втягнутими у сімейні чвари і страждати від цього.

         Як часто ви сваритеся  зі своєю другою половинкою, забуваючи про те, що поруч дитина?Не по своїй волі вона  опиняється у центрі конфлікту. Для нього, до певного моменту, весь світ зосереджений у родині. І від стабільності взаємин залежить те, як сприймається ситуації у світі в цілому. Під час конфліктів між батьками, стабільність світу валиться і дитина виявляється абсолютно безпорадною і беззахисною. Вона страждає. Адже для неї дорогими є двоє батьків, якими б вони не були. Яким би не було відношення самих дорослих одне до одного, якими б обґрунтованими  не були їхні претензії, дитина  однаково потребує любові мами і тата. Для малої дитини нічого не значить Ваш соціальний статус, успіхи на роботі, авторитетність у колективі – їй важливо бути сприйнятою, підтримуваною, схвалюваною і улюбленою. Коли дитина стане дорослою, то зможе по-іншому поглянути на те, якими людьми є її батьки, в якій сім’ї вона росла. Щось захоче перенести в свою сім’ю, від чогось вирішить назавжди відмовитися, але поки вона маленька – зробити таке їй не під силу!

         Батьки навіть перебуваючи у стані взаємного конфлікту, обов’язково повинні знаходити хороші риси у своєї протилежної половинки, говорити про них дитині, щоб вона могла гордитися як мамою так і батьком та однаково поважати їх.

          Турботливим батькам завжди треба пам’ятати, які б конфлікти та непорозуміння не виникали між ними в сім’ї, дитини вони абсолютно не повинні  стосуватися. Вона не винна в тому, що ви не можете вирішити свої проблеми без її участі. Будь-яку сварку, швидше за все, можна обговорити спокійно, постаратися домовитись. Якщо ж ні, кричіть одного на одного, хоч посуд бийте,одним словом – випускайте пару,  але зробіть все так, щоб дитина цього не бачила, захистіть її від власного негативу. І на завершення хочу додати,що наші діти є джерелом позитивних емоцій,творчості, безпосередності та щирості,чого власне нам,дорослим,не вистачає. Вони щодня дають нам щось нове,стаючи справжніми вчителями. Просто варто прислухатись до них,приділяти їм достатньо уваги,дарувати тепло і просто любити

                                                                                                                                                                                                                                                           Тетяна Федоренко,фахівець із соціальної роботи РЦ СССДМ  

                                                                                                                                                                                                                                                                                     

   14.02.2018  «Обережно: Інтернет!»

                                    

        Багатьох батьків турбує те, що їхні діти багато часу проводять в Інтернеті.Доступ до Всесвітньої мережі відкриває безмежні можливості для навчання і самовдосконалення, тому батьки і школа по змозі намагаються забезпечити учням цей доступ. Проте часто замість того, щоб використовувати Інтернет для виконання домашніх завдань і досліджень, діти проводять там години, обмінюючись миттєвими повідомленнями, граючись в онлайнові ігри та розмовляючи з незнайомими людьми в чат-кімнатах. Останнім часом суспільство стурбоване ситуацією стосовно випадків умисного доведення дітей до самогубства за допомогою інтернет-ресурсів, про що ми взнаємо із новин ТСН. Випадки залежності дітей від інтернет-ресурсів зафіксовані і в нашому районі. В більшості під вплив попадають діти благополучних сімей. Тому по школах проводяться батьківські збори, з метою інформування батьків про негативні наслідки онлайнових ігор та посилення контролю за дітьми під час перебування в мережі Інтернет. Щоб уберегтися від небезпек і помилок дітям слід запам'ятати:   

1. Нікому без дозволу батьків не давати особисту інформацію: домашню адресу, номер домашнього телефону, робочу адресу батьків, їхній номер телефону, назву й адресу школи.

2. Якщо знайдете якусь інформацію, що турбує вас, негайно сповістіть про це батьків.

3. Ніколи не погоджуватися на зустріч з людиною, з якою ви познайомилися в Інтернеті. Якщо все ж таки це необхідно, то спочатку потрібно спитати дозволу батьків, а зустріч повинна відбутися в громадському місці й у присутності батьків.

4. Не посилати свої фотографії чи іншу інформацію без дозволу батьків.

5. Не відповідати на невиховані і грубі листи. Якщо одержите такі листи не з вашої вини, то сповістіть про це батьків, нехай вони зв'яжуться з компанією, що надає послуги Інтернет.

6. Розробити з батьками правила користування Інтернетом. Особливо домовитися з ними про прийнятний час роботи в Інтернеті і сайти, до яких ви збираєтесь заходити.

7. Не заходити на аморальні сайти і не порушувати без згоди батьків ці правила.

8. Не давати нікому крім батьків свої паролі, навіть найближчим друзям.

9. Не робити протизаконних вчинків і речей в Інтернеті.

10. Не шкодити і не заважати іншим користувачам.

 

        Шановні батьки! Якщо є можливість, купіть(або пошукайте в інтернеті) спеціальну програму, яка дає дорослим можливість обмежувати доступ дітей до небажаних ресурсів в Internet. Програма контролює дії дитини і перевіряє контент кожної відвідуваної веб-сторінки. Але тільки технічними засобами проблему не вирішити, важливий і “людський фактор”, тобто нормальні відносини дітей і батьків. Уважно стежте за тим, як ваші діти користуються інтернетом, і навчіть їх робити усвідомлений і грамотний вибір.

 

                                                                Тетяна Федоренко,

                                                                фахівець із соціальної роботи І категорії

                                                                Овруцького РЦ СССДМ.

             

12.02.2018  УВАГА! ТОРГІВЛЯ ЛЮДЬМИ!!!


Це варто знати

«Ніхто не повинен бути в рабстві або у підневільному стані; рабство
і работоргівля забороняються в усіх видах».
Загальна декларація прав людини

       Рабство має довгу й непривабливу історію. Починаючи від найдавніших цивілізацій Єгиптуй Месопотамії, могутні народи поневолювали своїх слабших сусідів. Так було покладено початок одній із найсумніших повістей про людську несправедливість.

       Якби років сто тому хтось сказав, що у XXI столітті знову виникне рабство, у це, мабуть, ніхто й не повірив би. Алеце явище є однією з ознак нашого часу.Згідно зі статистикою Організації з безпеки і співпраці в Європі (ОБСЄ), торгівля людьми вийшла на третє місце за прибутками у міжнародному злочинному світі. Перше і друге місця посідають торгівля зброєю і наркотиками. На сьогодні торгівля людьми дає мільйонні прибутки.
У пошуках кращої долі тисячі людей ідуть в інші країни. Експорт «живого товару» здійснюється в Туреччину, Італію, Іспанію, Німеччину, балканські і скандинавські країни, Угорщину, Чехію, Грецію, Росію, ОАЕ, Ізраїль, США.
 Чоловіків експлуатують як будівельників, шахтарів, підсобних працівників. Дітей змушують ставати вояками, жебракувати, використовують у порноіндустрії.Метою торгівлі жінками може бути насильницький шлюб, примусова праця, використання в домашньому господарстві і промисловому чи сільськогосподарському секторах, народження дитини примусово чи за замовленням, використання в сексуальному бізнесі.

Поради, які будуть корисними перед поїздкою за кордон:

• Нікому не довіряйте Ваш паспорт. Документи, що засвідчують Вашу особу, завжди повинні знаходитись тільки у Вас.

• Якщо Ви збираєтесь працювати чи навчатись за кордоном, Вам необхідно підписати контракт. Контракт повинен бути написаний зрозумілою Вам мовою, а також містити інформацію про умови (оплата, вихідні дні, робота у святкові дні, медичне страхування), місце та час Вашої майбутньої праці чи навчання.

• Залиште вдома детальну інформацію про своє майбутнє перебування за кордоном з адресою та контактними телефонами, а також копію свого паспорта та контракту. Додатково рекомендовано залишити своє фото та адреси Ваших іноземних друзів.

• Домовтесь з близькими та друзями про фразу, або умовну позначку, які символізуватимуть, що Ви у небезпеці.

• Дізнайтесь номери телефонів, юридичні адреси українських посольств та консульських представництв за кордоном та візьміть їх з собою. Якщо Ви опинились у скрутній ситуації або Вам хтось загрожує, звертайтесь до представників своєї країни, які допоможуть Вам. У випадку, коли у країні перебування немає посольства України – телефонуйте у посольство України сусідньої держави.

• Дізнайтеся до від’їзду за кордон про неурядові організації та служби, котрі надають допомогу особам, які опинились у скрутному становищі. Володійте інформацією про їх юридичні адреси, контактні телефони. Звертайтесь до них у разі необхідності.

• Термін перебування на території іноземної держави вказаний у Вашій візі. Порушення візового режиму унеможливить Ваш наступний виїзд за кордон. Дотримуйтесь правил візового режиму!

• Пам'ятайте, що знання хоча б елементарних слів іноземної мови значно полегшить Ваше перебування за кордоном.

 

      Якщо Ви або хтось із знайомих та родичів стали жертвою торгівлі людьми звертайтеся до Овруцькогорайонногоцентру соціальних служб для сім`ї, дітей та молоді за адресою: м. Овруч, вул. Т. Шевченка, 31,каб. 401-403, тел. 4-21-83

 

                                                                           Тетяна Федоренко,

                                                               фахівець із соціальної роботи І категорії

             Овруцького РЦ СССДМ.

11.01.2018    "Нова професійна послуга  - патронат над дитиною"

Знайомтеся!

Нова професійна послуга - патронат над дитиною.

 

На виконання статей 252, 253 та 256 Сімейного кодексу України Урядом затверджено Порядок створення та діяльності сім’ї патронатного вихователя, влаштування, перебування дитини в сім’ї патронатного вихователя; Порядок оплати послуг патронатного вихователя та виплати соціальної допомоги на утримання дитини в сім’ї патронатного вихователя та Типовий договір про патронат над дитиною (постанова Кабінету Міністрів України від 16 березня 2017 року № 148).

Запровадження патронату над дитиною як альтернативи інституційному догляду дітей, які перебувають у складних життєвих обставинах, передбачено Середньостроковим планом пріоритетних дій Уряду до 2020 року, затвердженим розпорядженням Кабінету Міністрів України від 3 квітня 2017 р. № 275-р.

            Отже, Патронатом над дитиною  у сімейному праві називається тимчасовий догляд, виховання та реабілітація дитини в сім'ї патронатного вихователя на період подолання дитиною, її батьками або іншими законними представниками складних життєвих обставин.

         Патронатним вихователем може стати Громадянин України, який:

-         має позитивний досвід виховання дітей;

-         має відповідні житлові умови для надання послуг догляду, виховання та реабілітації дитини у своєму помешканні;

-         не має судимості;

-         стан здоров'я якого дозволяє забезпечувати догляд та виховання дітей;

-         зібрав та надав відповідний пакет документів;

-         пройшов навчання та отримав довідку та рекомендацію за результатами навчання.

Обов'язковою є письмова згода всіх членів сім'ї кандидата у патронатні вихователі. У сім'ю патронатного вихователя можуть бути одночасно влаштовані тільки діти, які є рідними братами та сестрами, або діти, які виховувалися в одній сім'ї.

Основними завданнями патронатних вихователів є :

-         забезпечення догляду, виховання, збереження життя та здоров'я дитини в період її перебування в патронатній сім'ї;

-         соціально-педагогічна підтримка та сприяння медичній, психологічній і соціальній реабілітації дитини;

-         створення умов для підтримки контактів дитини з її біологічними батьками, родичами, окрім випадків, коли це може завдати шкоди життю і здоров'ю дитини;

-         підготовка дитини до повернення в біологічну сім'ю чи влаштування в іншу форму сімейного виховання.

Фінансування послуг патронату складається з оплати послуги (праці патронатного вихователя), а також соціальних виплат на дітей, влаштованих під патронат. Соціальні виплати становлять 2 прожиткових мінімуми на кожну дитину відповідного віку. Розмір оплати за послугу патронату над дітьми прирівняний до 5 прожиткових мінімумів для працездатної особи. Сьогодні ця сума разом із податками складає більше 8,5 тисяч гривень. Також установлена система надбавок у розмірі 10 відсотків за кожну наступну дитину, а також за складність у разі влаштування до сім’ї патронатного вихователя новонародженої дитини, дитини з ВІЛ-інфекцією, дитини з вадами розвитку чи інвалідністю, неповнолітньої вагітної тощо.   

Оптимальний термін перебування дитини в сім'ї патронатного вихователя визначається відповідно до індивідуальних потреб дитини, виявлених обставин, їх впливу на стан дитини та не повинен перевищувати три місяці. В особливих випадках за рішенням органу опіки та піклування термін перебування може бути подовжений, але не повинен бути більший за шість місяців.

На даний час на території Овруцького району  є 14 сімей, в яких проживає 35 дітей, в яких є ризик відібрання дітей від батьків.

З питань оформлення патронату над дитиною, Ви можете звернутися до Овруцького районного центру соціальних служб для сім'ї, дітей та молоді, за адресою м. Овруч, вул.. Шевченка, 31 (райдержадміністрація), каб. 401-403.

 

Кобилинська Т.Д.

Провідний практичний

психолог РЦ СССДМ

27.11.2017  "16 ДНІВ ПРОТИ  НАСИЛЬСТВА"

З 25 листопада по 10 груднявсі бажаючі долучаться до Міжнародної акції,  яка проводиться під егідою Організації Об’єднаних Націй.

       Україна залучилась до неї з 2000 року. З того часу небайдужі до теми насильства свідомі громадяни України ініціюють та беруть учать у різноманітних заходах, що закликають до припинення усіх форм насильства. Вони об'єднують свої зусилля та діляться інформацією задля того, щоб подолати це ганебне явище.

      Працюючи із різними категоріями сімей, в тому числі із сім'ями, які опинилися у складних життєвих обставинах, хочеться дати поради дітям, які вбережуть їх від проявів насильства та агресії з боку дорослих членів родини:

 

  - пам’ятайте, що насильство над вами, здійснене вашими батьками, не є нормою життя; насилля – неприпустима річ у стосунках людей;

  - усім’ї ви маєте право на те, щоб до вас ставилися з повагою, не ображали;

  - ви маєте право на захист, якщо навіть найрідніші люди принижують ваше гідність;

  - поділіться своїми проблемами з учителем, класним керівником, психологом, зверніться до міліції;

  - не вірте у погрози з боку кривдників;

  - ви маєте право висловлювати і відстоювати свою думку; чітко і однозначно висловлюйте осуд щодо насильницької поведінки взагалі;

  - знайте, коли вас постійно контролюють, принижують, примушують до чогось, використовують в спілкуванні з вами лайливі слова – це насильство;

  - не вважайте, що ви заслужили на таке ставлення з боку дорослих; ніхто, в тому числі ваші батьки, рідні, не має права принижувати вас, поводитися жорстоко стосовно дитини – це карається законом;

  - навчіться розрізняти поняття «добро» і «зло»; все, що принижує людську гідність – є зло, все, що звеличує гідність людини – добро.

         А, вам, батьки, хочеться нагадати, що першим університетом життя для дитини є та сім’я,в якій народилася дитина. І вашим завданням є створення в сім'ї атмосфери любові, довіри, духовного настрою та комфорту.

 

07.07.2017 Шукаємо патронатних вихователів!!!

Патронатна родина -альтернатива

дитячим притулкам та інтернатам

 

            Про те, що притулки та інтернати – не найкраще місце для виховання дітей, говорять давно. Та, поки що, крім прийомних сімей та дитячих будинків сімейного типу, альтернатив у дитини, яка опинилася без батьківської опіки, не було. Проте в Україні вирішили запровадити таке новаторство, як патронатна родина. Нове воно лише для нас – цю практику давно впровадили у багатьох країнах Європи та в США. 
            В Україні про це заговорили у благодійній організації «Партнерство кожній дитині". Кілька років тому вперше започаткували такий експеримент у Київській області. Нині там є вже сім патронатних родин, які надали допомогу 80 дітям. Кожна третя дитина повернулася до своїх батьків, а решта були влаштовані в інші сімейні форми виховання. Зараз цей експеримент хочуть розширити на інші області. 

Що таке патронатна сім’я?

            Сімейний патронат — це професійна комплексна послуга, що передбачає: тимчасовий догляд і виховання дитини, яка опинилася у складних життєвих обставинахі потребує захисту в сім’ї патронатного вихователя, та одночасне надання фахівцями із соціальної роботи інтенсивних підтримуючих послуг сім’ї дитини для відновлення її здорового функціонування. Часто трапляються випадки, коли дитину необхідно вилучити із загрозливого для її життя та здоров’я середовища.

            Страшно звучить, але цим загрозливим середовищем може стати сім’я, рідні батьки, які в стані алкогольного сп’яніння не здатні подбати та захистити своїх дітей. Загрозлива ситуація може виникнути у будь-який час: у святковий день чи в пізні години доби. Добре, якщо поруч є близькі родичі або сусіди, які готові простягнути руку допомоги дитині. А що робити, коли серед близького оточення немає нікого, хто міг би допомогти? У таких випадках дітей вилучають із сім’ї і влаштовують тимчасово у медичний заклад, після якого вони потрапляють у інтернат.

            Функціонування патронатних сімей збереже за дитиною право виховуватися в сім’ї та зробить процес вилучення менш травматичним. В патронатній сім’ї дитині забезпечуть необхідну підтримку та догляд. В такій сім’ї дитина перебуватиме тимчасово. За цей період соціальні працівники здійснюватимуть ряд необхідних заходів для вирішення складних життєвих обставин, в яких перебуває рідна сім’я дитини. Якщо в сім’ї налагодиться ситуація, дитина повернеться до біологічних батьків. В іншому випадку буде розглядатися питання про влаштування дитини у прийомну сім’ю.

 

Хто може стати патронатним вихователем?

            Патронатний вихователь — це спеціально підготовлений працівник, який на договірній основі з уповноваженим закладом здійснює догляд, виховання дітей, тимчасово влаштованих у його сім’ю (від 3 до 6 місяців), та несе відповідальність за їхні життя та стан здоров’я під час перебування.

            Сім’я патронатного вихователя — це подружжя, в якому один із членів на професійній основі виконує обов’язки патронатного вихователя. Патронатними вихователями можуть бути громадяни України віком від 35 до 60 років (для жінки) і від 35 до 65 років (для чоловіка), які перебувають у зареєстрованому шлюбі; проживають на спільній житловій площі; мають позитивний досвід виховання дітей; одна (один) з яких виконання обов’язків патронатного вихователя не поєднує з іншою трудовою діяльністю; пройшли курси спеціальної підготовки; відповідають іншим вимогам, визначеним у чинному законодавстві.

            Патронатним батькам виплачується грошова винагорода за надані послуги та два прожиткових мінімуми на дитину.

            Розмір грошового забезпечення у період перебування дитини в сім’ї патронатного вихователя становить на місяць п’ять прожиткових мінімумів для працездатних осіб. У період між влаштуванням дітей – півтора прожиткових мінімуми. Також на кожну дитину, влаштовану у патронатну родину, буде надаватися соціальна допомога. Вона залежить від віку дітей. Сума у п’ять прожиткових мінімумів – це буде офіційна зарплата патронатного вихователя. Але, як вже писалося він не має права більше ніде працювати. Варто зазначити, що районним центрам соціальних служб, надається право перевіряти доцільність витрачання грошей, які виділяє держава. Адже грошове забезпечення буде виділятися не з місцевих бюджетів, а з державного.

            Запровадження патронатних сімей — це шанс надати якісну допомогу дітям, які опинились у біді. Щоб втілити цю ідею у життя, необхідно знайти людей, які мали б можливість і, головне, бажання спробувати себе у ролі патронатних батьків.

            Якщо дана інформація виявилася для вас корисною та цікавою, чи ви

 виявили бажання створити патронатну сім’ю, — звертайтеся до Овруцького районного центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді за адресою: вул.Шевченка, 31а,м.Овруч або за телефоном: 4-21-83

Директор РЦ СССДМ

 

Тамара Бейтуллаєва

13.06.2017 Благодійництво - благородна справа

Разом робимо хорошу справу.

      Соціальна робота - це мистецтво налагоджувати зв'язки між людьми.  Спеціалістами центру спільно із суб’єктами соціальної роботи  постійно проводяться  обстеження умов проживання усіх вразливих категорій сімей,  з метою надання своєчасної допомоги та вирішення проблем, які члени родини не в змозі подолати самі. Основними проблемами сімей у складних життєвих обставинах традиційно залишаються складні стосунки в сім’ї, зловживання алкогольними  напоями, малозабезпеченість та безробіття, складні фінансові труднощі. Від цього найбільше страждають діти. Наші соціальні партнери християнської церкви «Шлях любові» підтримують такі сім’ї продуктовими наборами, засобами гігієни, косметичними засобами, одягом, взуттям, канцелярським приладдям, рюкзаками, іграшками та добрим словом. Не вперше надає допомогу і  ПП Мальцев М.А. Завдяки йому, в Міжнародний день захисту дітей, солодощами ласували діти 20 сімей, які перебувають у складних життєвих обставинах. Для таких людей, які відкликаються на наші прохання допомогти,  слова Івана Франка: «Життя людини доти має цінність, поки людина може допомагати іншим» - стали життєвим кредо. Важко забути очі дитини, яка отримує від благодійників подарунки. Отож висловлюємо щиру подяку за небайдужість і підтримку, та сподіваємося на подальшу співпрацю.

 

                                                                  Тетяна Федоренко,

                                                                фахівець із соціальної роботи І категорії

                                                                Овруцького РЦ СССДМ.

 

 

12.06.2017 УВАГА!!! До відома внутрішно переміщених осіб!!!

Створено Центр психосоціальної допомоги для жінок із числа внутрішньо переміщених осіб,

які постраждали від домашнього та гендерно-орієтованого насильства

 

Створено Центр психологічної допомоги для жінок із числа внутрішньо переміщених осіб, які постраждали від домашнього насильства

В рамках проекту «Мобілізація жінок – переселенок проти домашнього та гендерно-орієнтованого  насильства”, що реалізується Всеукраїнською  благодійною організацією «Конвіктус Україна» спільно з громадською організацією «АЦ «Соціоконсалтинг» за підтримки  Європейської Комісії створено Центр психологічної допомоги для жінок із числа внутрішно переміщених осіб, які постраждали від домашнього та гендерно-орієнтованого насильства.

Метою діяльності закладу є забезпечення притулком, надання комплексної допомоги жінкам із внутрішно переміщених осіб, віком до 55 років (у тому числі з дітьми), та створення умов для подолання наслідків учиненого над ними насильства. Термін перебування в закладі визначається індивідуально, але не може перевищувати 6 місяців від дня поселення. Зарахування до Центру здійснюється щоденно на підставі особистого звернення постраждалої особи або письмового направлення  до   всеукраїнської  благодійної організації «Конвіктус Україна» від закладів, установ, організацій різних форма власності які виявили таку особу (за її згоди).

До Центру не приймаються постраждалі особи, які перебувають у стані алкогольного або наркотичного сп’яніння; з симптомами хвороби при гострому періоді або в період загострення хронічних захворювань, а також особи, що потребують  постійного стороннього догляду і не в змозі самостійно себе обслуговувати.

Умовою зарахування до Центру є наявність:

-документа, що посвідчує особу;

-довідки про взяття на облік внутрішньо переміщеної особи;

– медичної довідки, що засвідчує можливість особи перебування в колективі.

У разі необхідності розміщення разом з жінкою її дитини/дітей, додаються також документи, що посвідчують їх родинні зв’язки та медична довідка на дитину/дітей.

Контактна інформація : dim.vpo@gmail.com   та ua.convictus@ gmail.com

Тел. -38 067-341-48-895

 

Шановні діти і батьки!

1 Червня - Міжнародний День захисту дітей!

 

         Колектив Овруцького районного центру соціальних служб для сімї, дітей та молоді вітає всіх дітей Овруччини з цим радісним святом, яке в усьому світі відзначається в перший літній день.

         Це  прекрасне свято, свято радості та одвічної надії. Адже саме в дітях ми хочемо бачити здійснення своїх мрій і сподівань. Прагнемо, щоб вони росли здоровими та радісними, прославляли свої родини і рідний край.

         У малечі не повинно бути нещасливого дитинства, і за це маємо відповідати ми, дорослі, тому турбота про дітей, захист їхніх прав повинен стати одним з найголовніших наших обов'язків.
         Закликаємо усіх сьогодні й кожного наступного дня зігрівати теплом і любов'ю кожне дитяче серце, об'єднувати зусилля заради майбутнього, і тоді маленькі Овручанивиростуть достойними людьми й неодмінно стануть гордістю України.

         Бажаємо Вам, дорогі юні друзі, вашим батькам, бабусям і дідусям, міцного здоров’я, щастя, добра і сімейного затишку. Любі діти! Бажаю вам рости здоровими, щирими, відкритими і впевненими у власних силах. Творіть, здобувайте нові знання, розвивайте свої здібності, досягайте успіхів і будьте гідними громадянами України.Нехай здійсняться всі ваші мрії і задуми!

         Миру і злагоди кожній дитині, кожній родині, усій Україні!

        

 

Тамара Бейтуллаєва

Директор Овруцького РЦ СССДМ

 

06.04.2017 Увага!!! Небезпека в Інтернеті                                     

  «Обережно: Інтернет!»

 

          Багатьох батьків турбує те, що їхні діти багато часу проводять в Інтернеті.Доступ до Всесвітньої мережі відкриває безмежні можливості для навчання і самовдосконалення, тому батьки і школа по змозі намагаються забезпечити учням цей доступ. Проте часто замість того, щоб використовувати Інтернет для виконання домашніх завдань і досліджень, діти проводять там години, обмінюючись миттєвими повідомленнями, граючись в онлайнові ігри та розмовляючи з незнайомими людьми в чат-кімнатах. Останнім часом суспільство стурбоване ситуацією стосовно випадків умисного доведення дітей до самогубства за допомогою інтернет-ресурсів, про що ми взнаємо із новин ТСН. Випадки залежності дітей від інтернет-ресурсів зафіксовані і в нашому районі. В більшості під вплив попадають діти благополучних сімей. Тому по школах проводяться батьківські збори, з метою інформування батьків про негативні наслідки онлайнових ігор та посилення контролю за дітьми під час перебування в мережі Інтернет. Щоб уберегтися від небезпек і помилок дітям слід запам'ятати:   

1.  Нікому без дозволу батьків не давати особисту інформацію: домашню адресу, номер домашнього телефону, робочу адресу батьків, їхній номер телефону, назву й адресу школи.

2.  Якщо знайдете якусь інформацію, що турбує вас, негайно сповістіть про це батьків.

3.  Ніколи не погоджуватися на зустріч з людиною, з якою ви познайомилися в Інтернеті. Якщо все ж таки це необхідно, то спочатку потрібно спитати дозволу батьків, а зустріч повинна відбутися в гр    омадському місці й у присутності батьків.

4. Не посилати свої фотографії чи іншу інформацію без дозволу батьків.

5. Не відповідати на невиховані і грубі листи. Якщо одержите такі листи не з вашої вини, то сповістіть про це батьків, нехай вони зв'яжуться з компанією, що надає послуги Інтернет.

6. Розробити з батьками правила користування Інтернетом. Особливо домовитися з ними про прийнятний час роботи в Інтернеті і сайти, до яких ви збираєтесь заходити.

7. Не заходити на аморальні сайти і не порушувати без згоди батьків ці правила.

8. Не давати нікому крім батьків свої паролі, навіть найближчим друзям.

9. Не робити протизаконних вчинків і речей в Інтернеті.

10. Не шкодити і не заважати іншим користувачам.

        Шановні батьки! Якщо є можливість, купіть(або пошукайте в інтернеті) спеціальну програму, яка дає дорослим можливість обмежувати доступ дітей до небажаних ресурсів в Internet. Програма контролює дії дитини і перевіряє контент кожної відвідуваної веб-сторінки. Але тільки технічними засобами проблему не вирішити, важливий і “людський фактор”, тобто нормальні відносини дітей і батьків. Уважно стежте за тим, як ваші діти користуються інтернетом, і навчіть їх робити усвідомлений і грамотний вибір.

 

                                                                                                                                                                                                                                                                                Тетяна Федоренко,

                                                                                                                                                                                                                                                                                                                         фахівець із соціальної роботи І категорії

                                                                                                                                                                                                                                                                                           Овруцького РЦ СССДМ

 

17.03.2017 Інформаційна кампанія "Візьміть дитину у родину"

Подаруйте дитині родину

              Роль батьків для дитини надзвичайно важлива. Батьки дають дітям життя,    відповідають за догляд і виховання, беруть на себе фінансову відповідальність, мають юридичні повноваження, в тому числі на право прийняття важливих рішень від імені своїх дітей; допомагають відчути взаємне тепло,любов, передають дітям досвід поколінь, життєві цінності й духовність, виховують дітей, задовольняють їхні щоденні потреби, дають приклад для наслідування, поступово прищеплюють соціальні й побутові навички, необхідні в самостійному житті. Ці потреби життєво важливі для кожної дитини, якого б віку вона не булла.

               Діти повинні зростати в сім’ях рідних батьків, але коли це не можливо, то альтернативою біологічної родини можуть стати сімейні форми виховання. 

               Для довідки:

               ДБСТ - дитячий будинок сімейного типу – окрема сім’я, що створюється за бажанням подружжя, які беруть на виховання та спільне проживання не менш як 5 дітей-сиріт або дітей, позбавлених батьківського піклування. Загальна кількість дітей у дитячому будинку сімейного типу не повинна перевищувати10 дітей, враховуючи рідних дітей;

              Прийомна сімя- сім’я, яка добровільно взяла на виховання і спільне проживання від одного до чотирьох дітей-сиріт, або дітей, позбавлених батьківського піклування;

              Опіка встановлюється над малолітніми дітьми-сиротами та дітьми, позбавленими батьківського піклування  віком до 14 років 
              Піклування встановлюється над неповнолітніми дітьми-сиротами та дітьми, позбавленими батьківського піклування  віком від 14 років до 18 років.
              Усиновлення -  це прийняття усиновлювачем  у свою сім’ю дитини на правах сина або дочки, що здійснене на підставі рішення суду. 

            Основна мета сімейних форм виховання  – тимчасове утримання (окрім усиновлення) й виховання дитини-сироти або дитини, позбавленої батьківського піклування. Практично кожна дитина, яка сьогодні виховується в інтернатному закладі, мріє про сім’ю. Система влаштування дітей - сиріт або дітей, позбавлених батьківського піклування, орієнована на колективне виховання. Хоча дитина в державному закладі і отримує комплекс соціального обслуговування,все ж таки вона не застрахована від відхилень, що проявляються у відсутності навичок самостійного життя, невмінні будувати стосунки в сім’ї. Діти, які не мали у своєму досвіді ні турботи, ні її постійності, весь час прагнуть  до компенсації втрат, яких вонизазнали.
            В Овруцькому районі, станом на 01.02.2017 року,  18 дітей потребують влаштування в сімейні форми виховання, з них: 4 дітей 4-7 років; 5 дітей 8-14 років; 9 дітей 15-18 років.

             На території Овруцького району на початок 2017 року функціонує 71 сім'я опікунів/піклувальників, в яких виховується 104 дитини-сироти, дитини позбавлені батьківського піклування та 6 прийомних сімей, в яких 7 прийомних дітей.

            Якщо Ви добра та небайдужа людина до долі дітей, які залишилися без батьківського піклування та маєте бажання долучитися до сімейних форм виховання то детальну інформацію безкоштовно можете отримати в Овруцькому районному центрі соціальних служб для сім'ї, дітей та молодіза адресою: м. Овруч, вул. Т.Шевченка, 31, кабінети 401-403 (4 поверх райдержадміністрації). Тел. 4-21-83.

 

Тетяна Кобилинська,

 

провідний практичний психолог РЦ  СССДМ

27.02.2017  Стоп: насильство

             « 16 днів проти насильства»

Актуальна проблема: насильство!

         Ви хоч раз у своєму житті бачили кущ або деревце з надламаною гілочкою? Певно, бачили, і не одноразово.  Уявимо собі, що те деревце - це людство, а надламана гілочка – окрема людина. Або менш глобально: деревце – людина, а гілочка – це певний день в житті цієї людини, коли над неюжбуложскоєножнасильство.
     Насильство широко розповсюдженев нашому буденному житті. Воно стало настільки звичним, що ми часто і не вважаємо його насильством. Ми звикли бачити в засобах масової інформації, на телебаченні і в кінотеатрах, на банерах в мережі Інтернет, жорстокість різного роду. Стали відноситися до ньогоспокійно і не помічати, навіть дехто став вважати, що це норма.
       Одним із напрямків діяльності центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді - є робота з сім’ями, які опинились у складних життєвих обставинах, зокрема з причин насильства в сім’ї та жорстокого поводження. Надзвичайно гостра актуалізація цієї проблеми полягає у її небезпечності, так як прояви насильства та жорстокого поводження не лише руйнують відносини в родині, стають причиною фізичних та глибоких психологічних травм, а й виступають однією із передумов руйнації правових, моральних та духовнихжзасаджсуспільства.
       Саме тому спеціалісти центра спільно із спеціалістами служби у справах дітей, інспекторами Овруцького відділення поліції та представниками сільських рад, відвідують сім’ї, які перебувають у складних життєвих обставинах,  основною метою яких є формування навичок усвідомленого, відповідального батьківства, профілактика алкоголевживання та попередження насильства і жорстокого поводження з дітьми.

       Але хочеться звернутися і до тих, хто не почув нашого слова. Якщо у Вашій родині існують проблеми насильства – не залишайтеся самотніми, пам’ятайте, що кожна людина має право на захист свого життя, честі та гідності, і ніхто не в праві посягати, на те, що належить лише Вам.
      Звертайтесь за допомогою сьогодні і не чекайте «завтра»!

                                                                           Тетяна Федоренко,

                                                                       фахівець із соціальної роботи

             Овруцького РЦ СССДМ

01.06.2016 Інформаційна кампанія "Візьміть дитину у родину"

Подаруймо дитині родину!

            Щороку, велика кількість дітей, по всій Україні, втрачає батьківську опіку. Причинами цього можуть бути різні чинники: соціально-економічні, наявність шкідливих звичок у батьків, неналежне виконання батьківських обов’язків батьками по відношенню до неповнолітніх дітей, жорстоке поводження з дітьми. Дуже прикро коли при живих батьках діти стають сиротами.

            На жаль така статистика не обійшла і наш, Овруцький район. Станом на 01.06.2016 року  22 дитини потребують влаштування в сімейні форми виховання, з них: 1 дитина до 3-х років; 5 дітей 4-7 років; 7 дітей 8-14 років; 9 дітей 15-18 років. На даний час відповідно до законодавчих актів України є такі форми сімейного виховання як усиновлення, опіка/піклування, прийомні сім'ї та дитячі будинки сімейного типу.

         На території Овруцького району протягом І півріччя 2016 року функціонувало 71 сім'я опікунів/піклувальників, в яких виховується 91 дитина-сирота, дитина позбавлена батьківського піклування та 5 прийомних сімей, в яких 7 прийомних дітей.

          Якщо Ви добра та небайдужа людина до долі дітей, які залишилися без батьківського піклування та маєте бажання долучитися до сімейних форм виховання то детальну інформацію можете отримати за адресою: м. Овруч, вул. Т.Шевченка, 31, кабінети 401-403 (4 поверх райдержадміністрації). Тел. 4-21-83.

Тетяна Кобилинська,

головний спеціаліст РЦ  СССДМ

   ОГОЛОШЕНО КОНКУРС

 

      «Повір у себе, і в тебе повірять інші» - такий конкурс для творчо обдарованих дітей  з функціональними обмеженнями  з 14 березня до 15 квітня проводить районний центр соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді. У ньому можуть взяти участь всі діти з особливими потребами віком від 6 до 17 років.

    На конкурс подається не менше двох художніх робіт у жанрах декоративно-прикладного, ужиткового та образотворчого мистецтва. На зворотньому боці кожної роботи обов’язково повинні бути : прізвище, ім’я учасника, його вік, місце проживання та назва роботи.

      Роботи учасників подаються у районний центр соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді райдержадміністрації ( кабінет 403).

                                                                                    

                                                                                           Тетяна Федоренко,

 

                                                                         провідний спеціаліст РЦ СССДМ.

18.12.2015 "Правовий захист неповнолітніх"

Правовий захист неповнолтніх

18.12.2015 року в Овруцькому РВ КВІ був проведений урочистий просвітницький захід з нагоди відзначення 19 грудня дня Святого Миколая. В даному заході брали участь працівники РЦСССДМ , також були запрошені працівники Овруцького відділення поліції. Дітям розповідалось про історію виникнення релігійного свята дня Святого Миколая. Провідним спеціалістом РЦСССДМ Пилипенком В.В. була проведена бесіда на тему «Правовий захист неповнолітніх». Дітям було розяснено їх права і обовязки та надано поради щодо поведінки під час зимових канікул. 

В кінці даного заходу дітям були вручені подарунки у вигляді розвиваючих настільних ігор, які привезені працівниками КВІ із Білоцерківського училища.

Валентин Пилипенко
провідний спеціаліст РЦ СССДМ
 
"16 днів проти насильства"
 
            З 25 листопада по 10 груднявсі бажаючі долучаться до Міжнародної акції,  яка проводиться під егідою Організації Об’єднаних Націй.
       Україна залучилась до неї з 2000 року. З того часу небайдужі до теми насильства свідомі громадяни України ініціюють та беруть учать у різноманітних заходах, що закликають до припинення усіх форм насильства. Вони об'єднують свої зусилля та діляться інформацією задля того, щоб подолати це ганебне явище.
      Працюючи із різними категоріями сімей, в тому числі із сім'ями, які опинилися у складних життєвих обставинах, хочеться дати поради дітям, які вбережуть їх від проявів насильства та агресії з боку дорослих членів родини:
  - пам’ятайте, що насильство над вами, здійснене вашими батьками, не є нормою життя; насилля – неприпустима річ у стосунках людей;
  - усім’ї ви маєте право на те, щоб до вас ставилися з повагою, не ображали;
  - ви маєте право на захист, якщо навіть найрідніші люди принижують ваше гідність;
  - поділіться своїми проблемами з учителем, класним керівником, психологом, зверніться до міліції;
  - не вірте у погрози з боку кривдників;
  - ви маєте право висловлювати і відстоювати свою думку; чітко і однозначно висловлюйте осуд щодо насильницької поведінки взагалі;
  - знайте, коли вас постійно контролюють, принижують, примушують до чогось, використовують в спілкуванні з вами лайливі слова – це насильство;
  - не вважайте, що ви заслужили на таке ставлення з боку дорослих; ніхто, в тому числі ваші батьки, рідні, не має права принижувати вас, поводитися жорстоко стосовно дитини – це карається законом
  - навчіться розрізняти поняття «добро» і «зло»; все, що принижує людську гідність – є зло, все, що звеличує гідність людини – добро.
         А, вам, батьки, хочеться нагадати, що першим університетом життя для дитини є та сім’я,в якій народилася дитина. І вашим завданням є створення в сім'ї атмосфери любові, довіри, духовного настрою та комфорту.

 

 Тетяна Федоренко

провідний спеціаліст Овруцького РЦ СССДМ

 

Великі права маленької дитини

 20 листопада – День спільних дій в інтересах дітей

Великі права маленької людини

        Яка б не була розумна і талановита дитина, вона все ж потребує дорослу опіку й увагу, турботу, любов, захист і постійну підтримку. Ми люди і зовсім нелюдяно відмовляти нашим дітям у всьому цьому, особливо враховуючи ті реалії, які вперто супроводжують нас у нашому непростому світі.
        Що ж потрібно знати дорослим, насамперед, батькам, і чому треба навчити дитину?
        Дитині для повного і гармонійного розвитку її особи необхідно зростати в сімейному оточені, в атмосфері щастя, любові і розуміння та має бути повністю підготовлена до самостійного життя в суспільстві.
       Дитина повинна бути забезпечена можливістю здійснення її прав, які встановлені Конституцією України, Конвенцією про права дитини, Цивільним кодексом України, іншими правовими актами, визнаними в Україні:
- всі права і свободи, вказані в Конвенції, належать кожній дитині,     незалежно від раси, кольору шкіри, статі, мови і віро сповідування;
- кожна дитина має право на життя і здоровий розвиток;
- кожна дитина має право на ім'я;
- дитина має право на індивідуальність;
- ніхто не має права розлучати дитину з батьками;
- дитина має право вільно виражати свою думку;
- дитина має право на особисте життя, недоторканість житла, тайну  кореспонденції;
- ніхто не має права кривдити іншу людину, принижувати її і жорстоко карати;
- дитина має право на користування сучасною охороною здоров"я;
- дитина має право на освіту;
- кожна людина, і дитина теж, має право на відпочинок;
- ніхто не може зробити дитину рабом;
- ніхто не повинен катувати, принижувати чи жорстоко наказувати дитину;
 - ніхто не має права посадити людину в тюрму, якщо вона не вина; кожен має право на справедливий суд і дитина теж. 
 
        Людство повинне прагнути до процвітання, щоб життя дітей було щасливим і прекрасним. Було більше радості в житті дітей. Яскраво світило сонце, було мирне небо  над головою, щоб частіше лунав дитячий сміх, щоб поруч завжди були мама і тато. Діти, ви маєте право зростати в умовах свободи, розвиватися фізично і духовно здоровими. Жодна дитина не може бути об'єктом свавілля і повинна постояти за себе. Ви маєте на це права.

 

Тетяна Федоренко

провідний спеціаліст Овруцького РЦ СССДМ

 

15.06.2015 "Тепле свято дитинства"

Тепле свято дитинства.

         Наші діти — веселі й бешкетливі, сумні й смішні, а іноді не за віком серйозні, наповнюють життя змістом, приємними турботами. Тому саме для них, в перший день червня, в Міжнародний день захисту дітей, в Чорнобильському парку, було організовано свято районним центром соціальних служб для сім'ї, дітей та молоді та соціальних партнерів християнської церкви «Шлях любові». 

        На цьому чарівному, світлому і ні з чим незрівнянному святі дитинства, були присутні не лише діти, а й їхні батьки, дідусі та бабусі. Дитячі пісні, вірші, батути, м'ячі на парашуті, конкурс малюнка на асфальті, створення колажу з побажаннями на метеликах та вітальних листівок, надування повітряних кульок – все це піднімало святковий настрій дітлахам та гостям свята. Завершенням свята стали солодкі подарунки від соціальних партнерів та побажанням миру, добра та веселих літніх канікул.

Тетяна Федоренко,    

провідний спеціаліст Овруцького РЦ СССДМ

 

 

28.05.2015 Міжнародний день захисту дітей

Шановні жителі району!
Овруцький районний центр соціальних служб для сімї, дітей та молоді запрошує дітей району на відзначення Міжнародного Дня захисту дітей, яке відбудеться 01.06.2015 року в Чорнобильському парку в 12-00год    

            Міжнародний день дітей — одне з найстаріших міжнародних свят. Рішення про його проведення було прийнято в 1925 році на Всесвітній конференції, присвяченій питанням благополуччя дітей, в Женеві. Чому саме було обрано перше червня, Історія замовчує, але за однією з версій, у 1925 році Генеральний консул Китаю в Сан-Франциско зібрав групу китайських дітей-сиріт і влаштував для них святкування Дуань-у цзе (Фестивалю човнів-драконів), дата якого якраз припала на 1 червня. Завдяки щасливому випадку, день збігся і з часом проведення «дитячої» конференцієї в Женеві. Вперше це свято відзначалося в 1950 році в 51 країні світу.

            Цей день — нагадування дорослим про необхідність дотримання прав дітей на життя, на свободу думки і релігії, на освіту, відпочинок і дозвілля, на захист від фізичного і психологічного насильства, на захист від експлуатації дитячої праці, як необхідних умов для формування гуманного і справедливого суспільства.

        Міжнародний день захисту дітей відзначали промовами і дискусіями про права і благополуччя дітей, проводили покази нових дитячих художніх фільмів і телепередач, влаштовували спортивні змагання для дітей, часто запрошуючи до участі і батьків.

            У малечі не повинно бути нещасливого дитинства, і за це маємо відповідати ми, дорослі, тому турбота про дітей, захист їхніх прав повинен стати одним з найголовніших наших обов’язків.

            Впевнені, що об’єднавши зусилля, ми зробимо все, аби захистити наших дітей, уберегти їх від гіркоти розчарувань і зневіри. Закликаємо усіх щодня зігрівати теплом і любов’ю кожне дитяче серце, об’єднувати зусилля заради майбутнього!

Коллектив Овруцького РЦ СССДМ            

20.04.2015 Вчимося фінансової грамотності

15 і 20 квітня у м. Овруч,за посередництва Овруцького районного центру для сім'ї, дітей та молоді, ЖОМГО «Паритет» провів тренінги першого і другого модулів:«Як ефективно управляти власними фінансами» і "Як збільшити свої доходи та досягти фінансової впевненості" в рамках Програми USAID «Розширення підприємницьких та лідерських можливостей для жінок» у партнерстві з Українським жіночим фондом.

Участь в тренінгу взяли учасниці, серед яких були малозабезпечені, безробітні, сільські жінки, матері-одиначки, сироти, особи з функціональними обмеженнями.

Плідно працювали над питаннями складання власного бюджету, необхідності та умов створення резервного фонду, вчилися будувати фінансові цілі за технологією SMART та створювати фінансовий план. Також розглядали фінансові послуги, особливості користування ними, ділилися досвідом та шахрайськими схемами, жертвами яких стали. Жінки отримали багато позитивних емоцій, нові знання, уміння, навички, обмінялися досвідом та успішними практиками.

По закінченню тренінгу всі отримали відповідні сертифікати.

 

 Овруцький РЦ СССДМ щиро вдячний ЖОМГО «Паритет»за можливість участі жіночого населення Овруцького району, в даних тренінгових заняттях.Сподіваємося на майбутню взаємодію!!!

 

23.03.2015 Інформаційна кампанія "Візьміть дитину у родину"

Візьміть дитину у родину - це не просто гарне гасло.

        Коли дитина оточена любов'ю, відчуває сердечне тепло і турботу батьків та на світ дивиться радісними очима - у неї щасливе дитинство... 
        Та, на жаль, є діти, які зростають без атмосфери любові, родинного затишку, взаєморозуміння. І кожна дитина-сирота чекає, що одного дня добрі, лагідні люди заберуть її у свою сім'ю... 
        Візьміть дитину у родину - це не просто гарне гасло... Це крик душі кожної дитини-сиротини дитини, позбавленої батьківського піклування. У більшості з нас є батьки, рідні та близькі люди, з якими легше долати труднощі. Сирота ж позбавлена цієї життєвої підтримки. Вона самотня, зневірена,тпригнічена... 
       Кожен з вас може стати надією для таких дітей. Кожен може врятувати їх від самотності, подарувати віру і радість життя. Діти – як соняхи. Ці дивовижні рослини не можуть існувати без сонячного світла, без ніжного дотику його променів. Вони повертають свої голівки назустріч сонцю і вітають його своїм цвітом. Чи знаєте ви, скільки їх так і не відкрившись, засинаючи просять у Бога  "Нехай прийде мама". Скільки з них мріє вимовляти це слово, не в думках, а дивлячись у люблячі мамині очі. А, коли вони зустрічають новий день, їхні серця тремтять у надії почути слова  "Я твоя мама!" Не жалійте любові. Любіть усупереч всьому. Хай ці маленькі серця відкриваються для того, щоб черпати у вашій любові добро і віру.

       Якщо ви добра людина та небайдужа до долі дітей, які залишилися без батьківського піклування, то детальну інформацію  можете отримати за адресою: м.Овруч, вул. Радянська, 31, каб. 401-403 (4 поверх райдержадміністрації). Тел. 4-21-83.

 

                                                                                                                    

16.03.2015 Конкурс "Повіп у себе, і в тебе повірять інші"

                                             ОГОЛОШЕНО КОНКУРС

      «Повір у себе, і в тебе повірять інші» - такий конкурс для творчо обдарованих дітей  з функціональними обмеженнями  з 16 березня до 15 квітня проводить районний центр соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді. У ньому можуть взяти участь всі діти з особливими потребами віком від 6 до 17 років.

    На конкурс подається не менше двох художніх робіт у жанрах декоративно-прикладного, ужиткового та образотворчого мистецтва. На зворотньому боці кожної роботи обов’язково повинні бути : прізвище, ім’я учасника, його вік, місце проживання та назва роботи.

      Роботи учасників подаються у районний центр соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді райдержадміністрації ( кабінет 403).

                              Тетяна Федоренко, провіднитй спеціаліст РЦ СССДМ                                                                                     

                                                                                          

26.02.2015 Тематичне коло "Цінність родини"

26.02.2015 року, на базі В.Хайчанська ЗОШ І-ІІІ ст., головним спеціалістом Центру, Кобилинською Тетяною Дмитрівною, в ході супроводження прийомних сімей було проведено тематичне коло.

Тема кола «Цінність родини». В заході прийняли участь 4 прийомних дітей, які виховуються в різних прийомних сім'ях, але навчаються в одній школі. Мета заходу - розвиток сімейних цінностей  та сімейної єдності.

 

         Після проведення кола, в ході рефлексії діти зазначили важливість питань, які піднімалися в колі. Важливість наявності самої родини, взаємоповаги та підтримки в ній. У висновку зазначили, що підняті питання наштовхнули на серйозні роздуми, щодо власної поведінки та вчинків.

27.01.2015  "Допоможемо разом"

ТЕРМІНОВО!!!!! ПОТРІБНА ДОПОМОГА!!!!!!!!!

Потрібна допомога важкопораненому бійцю АТО!!! АНДРІЮ КИРСАНОВУ,26 років з Житомирської обл, Овруцького р-ну с. Раківщина. Зараз знаходиться в лікарні м. Дніпропетровськ з тяжкими пораненнями( з тіла Андрій витягнули 28 осколків від снаряду та має 30% опіків шкіри) ПРОСИМО НЕБАЙДУЖИХ ДОПОМОГТИ В ЛІКУВАННІ ТА РЕАБІЛІТАЦІЇ!!! Особистий рахунок мами Приват Банк 4149 4378 3273 8528 Кирсанова Валентина Евгенівна


   15.01.2015 "Обдарували дітей"    

           Ось і закінчуються новорічно-різдвяні свята в Україні, які з таким нетерпінням чекали діти і дорослі. У когось в спогадах залишиться новорічна ялинка, святковий стіл, здійснене бажання… Але особливої уваги потребують діти із соціально незахищених категорій сімей. Тому за сприяння центру 99 дітей  району з функціональними обмеженнями одержали солодкі подарунки до Дня Святого Миколая.

          Окремо хочеться подякувати В.В.Гусаревичу («Цукерня»), завдяки якому 15 сімей, які опинилися у складних життєвих обставинах, отримали солодкі подарунки до Новорічних свят.

                                                                                                                                                                                                                                                     Тетяна Федоренко, провідний спеціаліст  Овруцького РЦ СССДМ

 

11.12.2014 В рамках Всеукраїнського тижня права
 

11 грудня 2014 року працівниками Овруцького РВ УДСНС у Житомирській області спільно з активом Шоломківської сільської ради, районним центром соціальних служб для сім`ї, дітей та молоді, службою у справах дітей Овруцької РДА проведено профілактичне відпрацювання  населених пунктів Шоломківської сільської ради з питання запобігання винекнення пожеж  під час якого проведено подвірний обхід житлових будинків неблагополучних сімей, проведено виступи в трудових колективах Шоломківської ЗОШ І-ІІІ ступенів та дошкільному навчальному закладі в рамках Всеукраїнського тижня права. Загалом роботою охоплено 12 осіб та 32 дітей. Розповсюджено серед населення пам’ятки з дотриманням вимог пожежної безпеки та експрес інформації.

           Дмитро Левківський              

                  Інспектор Овруцького РВ           

                 УДСНС у Житомирській області

        Тамара Бейтуллаєва        

                       Директор Овруцького РЦ СССДМ

 
25.11.2014   В рамках акії "Єхо"
Увага!!!
ПАМ'ЯТКА
населенню району про надзвичайні ситуації
та у разі загрози виникнення терористичних або диверсійних актів
 

Пам’ятка населенню на випадок застосування

агресором військової авіації    

     В сучасних умовах загострення відносин між окремими державами, яке може перерости у збройний конфлікт, особливу небезпеку для цивільного населення становить використання агресором військової авіації. Так, у 2008 році, ракетно-бомбові удари авіації застосовувала російська сторона під час російсько-грузинської війни. Повітряних ударів на території Грузії зазнали об’єкти  протиповітряної оборони, військові аеродроми, великі промислові підприємства, порт міста Поті, мости. Але застосування авіації лише по цих об’єктах  не  виключило жертв серед місцевого населення. Так, лише у місті Горі внаслідок вражаючої дії авіаційних ракет загинуло 60 мирних мешканців.

....................................................................................

25.11.2014                                                                                                                                                                                                                                                         Щорічна акція «16 днів проти насильства»

                                                 Життя в сім'ї без насильства.

          Від 25 листопада до 10 грудня світ активно буде протестувати проти насильства. Від 2000 року цю ініціативу підтримує й Україна - на рівні держави, а також громадського та приватного секторів.

         Насильство складається з широкого кола порушень прав жінок включно з торгівлею жінками та дівчатами, зґвалтуванням, подружнім насильством, сексуальним насильством проти дітей, а культурні практики і традиції спрямовані проти репродуктивного і сексуального здоров’я жінок та дівчат.Враховуючи важливість цієї проблеми, останнім часом у світі починають з’являтися спеціальні закони, які закріплюють реформи національного законодавства, сфокусовані на проблемі викорінення насильства щодо жінок у сім’ї.Домашнє насильство є системою жорстокої і небезпечної поведінки, яке може включати акти залякування, ізолювання і примуси.  Метою домашнього насильства є встановлення і зміцнення влади і контролю над іншою людиною.  Для досягнення цієї мети кривдник може прибігати до фізичного, емоційного і сексуального насильства.

               Як уникнути насильства у сім'ї? Скористайтеся такими порадами:

   1. Проаналізуйте ситуації, в яких виникає загроза насильства та попробуйте уникати вибухонебезпечних ситуацій.

   2. Будьте дуже обережні й помірковані із людиною у стані алкогольного та наркотичного сп´яніння.

   3. Якщо ситуація йде до сварки, спробуйте перевести розмову на іншу тему, або в площину жарту.

   4. Краще обговорюйте проблеми після того, як чоловік протверезішає. Тоді спокійно, врівноважено можна обговорити з ним те, що вас турбує.

   5. Якщо ваш чоловік, батько чи будь-який родич б´є вас (це може бути й агресивна дружина), не замикайтеся в собі. Краще довіртеся найкращому другу чи подрузі, розсудливому колезі по роботі, психологу, психіатру, соціальному працівнику.

    7. Буває, що й жінки виявляють агресію до чоловіків. Знайте їх маленькі слабкості - жінки люблять компліменти, допомогу по господарству, гроші на шопінг і квіти. Не створюйте конфліктних ситуацій.

    8. Якщо ви і є агресор - пам´ятайте, що любов і логіка сильніші за фізичну силу. Побої лише озлобляють дружину та дітей.

       Пам´ятайте, що сім´я - це чи не найважливіше в житті, тиха гавань під час життєвих штормів. Людина завжди потребує сімейної підтримки. Тому робіть все, щоб зберегти родину, спокій та затишок у ній. Докладайте всіх зусиль - старайтеся вирішувати проблеми, звертайтеся до сімейного психотерапевта, до соціальних працівників, психіатрів і в разі потреби до нарколога чи міліціонера, до пастора чи священника. Нехай ваше сімейне вогнище буде затишним і зігріває у часи випробувань.

                                                                                                                                                                                                        Тетяна Федоренко, провідний спеціаліст  Овруцького РЦ СССДМ

......................................                
  20 листопада – день прийняття Конвенції ООН про права дитини.

 Наше майбутнє – наші діти.

          Традиційно в Україні 20 листопада відзначається День спільних дій в інтересах дітей – день прийняття Конвенції ООН про права дитини.

         Кожна держава повинна піклуватися про своїх гро­мадян: про чоловіків і жінок, багатих і бідних, про людей усіх національностей, будь-якого кольору шкіри, у тому числі про маленьких  своїх  громадян. Майбутнє кожної нації – це діти. Якими вони виростуть – таким і буде майбутнє. Виростити і захистити дитину, зберегти її здоров’я, виховати у злагоді і мирі – це значить для дорослих – забезпечити собі щасливу, спокійну і стабільну старість. Сучасне становище дітей в Україні викликає хвилювання суспільства й вимагає нових підходів до аналізу та вирішення цієї проблеми. Права дитини – це певні спеціальні можливості необхідні людині віком до 18 років для існування і досягнення зрілості. Всі діти  незалежно від  походження, статі, мови, релігії, національності, майнового стану, стану здоров’я  є рівними у своїх правах.

       Для багатьох, слова дитини "я маю права" сприймаються як недолугий жарт. "Права дитини" також часто плутають з поняттям "потреби дитини", хоча категорія "права дитини" лежить у правовій площині, а не у психолого-педагогічній.
      У нас глибоко в ментальності засіло нерозуміння того, що навіть немовля - це вже громадянин, і поки воно не досягло свого повноліття, прав воно має значно більше, ніж ми, дорослі. А ми, судячи зі звернень дітей до нас, не здатні навіть вислухати своїх дітей, не говорячи вже про те, щоб почути їх. Причому, чути і прислухатися до дитячих вимог і претензій часто не готові не лише батьки, але і представникиьвладибтабсуди.
        Для ефективнішого захисту маленьких громадян потрібно, щоб держава повернулася обличчям до дітей і їхніх проблем, законодавець просто зобов'язаний не лише адаптувати нормативну базу під дитячі проблеми, але і розробити методи ефективної дії на дорослих, що не бажають зважати на інтереси маленьких громадян. Тільки тоді можна буде розраховувати, що діти будуть нам щиро вдячні за своє щасливе дитинство.

                                                                                                  Тетяна Федоренко, провідний спеціаліст  Овруцького РЦ СССДМ
....................................................................................
Наші душі сповнені добра                                                     24.10.2014

             Історія людства багата на приклади благодійництва.  Їх можна знайти в історичному минулому будь-якої країни. Україна також має багаті історичні традиції у сфері благодійництва, які продовжуються і нині.

    Доброзичлива увага завжди потрібні обділеним долею людям. Зуміти відчути біль нужденних як власний, простягнути руку тим, хто опинився у скруті, хто страждає від хвороби чи байдужого оточення, гостро потребує хліба насущного або душевної розради можуть тільки люди з добрим, чуйним серцем.

       З того часу, коли почалися бойові дії на сході, деякі сім'ї, задля збереження життя свого та дітей,  приїхали до Овруцького району.  Овруцький районний центр соціальних служб для сім'ї. дітей та молоді звернувся до всіх небайдужих допомогти у зборі одягу та взуття, м'яких іграшок, канцелярських товарів, продуктів харчування для дітей та дорослих, які опинилися в складному становищі. Приємно, що немало людей готові протягнути руку допомоги.  Висловлюємо щиру подяку: Тарасевич Г.Т., Гуненко Т.М., Лісовська Г.В., Редько М.В., Устяник Н.М., Мартиненко С.М., Старовойт Г.В., Гладій А.В., Артеменко І.А., Федоренко Т.І., Бейтуллаєва Т.Й.,  Мязіна О.І. та її дочка-волонтерка Шелест О.П., Головач М.В., Косинська Л.В., Головкіна О.М., Жураховська Н.С., Куничик Н.П., Назарчук Л.З., Соболь Н.М., Невмержицький В.В. та його прихожани (християнська церква « Шлях любові»), громада Гладковицької с/р, освітяни району та товариство Червоного Хреста. Завдяки їм 16 сімей з дітьми та 8 осіб отримали гуманітарну допомогу одягом і взуттям, продуктами харчування (консервацією) та засобами гігієни (памперсами). Ця підтримка — свідчення нашого небайдужого ставлення до проблем сьогодення в Україні.

   Пам’ятаймо: справжня допомога поєднує у собі два вияви підтримки: матеріальну і духовну. Тобто, допомагати можна не лише грошима, продуктами чи іншими матеріальними речами. Куди важливіше не пройти повз людину, яка потребує допомоги та підтримки. Не потрібно допомагати задля когось чи чогось, через вигоду чи через те, що потім отримаємо подяку. Давайте робити добро через те, що душа людини сповнена добра!

Сподіваємося, що приклад цих людей  отримає підтримку широкого кола громадськості, адже піклування про ближнього повинно стати нормою нашого повсякденного життя                             

 

 

 

 

 

 

                            

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

З вдячністю, колектив  Овруцького РЦ СССД

.....................................................................................

01.08.2014

ЗВЕРНЕННЯ ДО БАТЬКІВ

          

               

 

...................................................................................

                                                                                                     

 17.07.2014

Що таке туберкульоз ?

            Це інфекційне захворювання, яке викликається мікобактерією туберкульозу, або так званою паличкою бацилою, яка довго зберігає свої властивості при висиханні, замерзанні та після обробки спиртом, кислотою чи лугом. У той же час бацила Коха, як її ще називають, гине від прямих сонячних променів, високих температур, від речовин, які містять хлор.

 
                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                              

.....................................................................................

  11.07.2014

Подаруйте дитині родину

            Український День родини відносно молоде свято і відзначаєтся з 2012 року. Святкування цього дня має щорічний характер і встановлено на 8 липня.

        В цей день спеціалісти Овруцького РЦ СССДМ завітали в гості до родини Сліжевських, Галини Іванівни та Федора Максимовича, які взяли на виховання хлопчика (сина) Дмитра, щоб привітати зі святом та вручити пам'ятні подарунки.Родина Сліжевських є наймолодшою із 5 прийомних сімей, які функціонують в Овруцькому районі.У родині створені всі умовидля  психічного, фізичного, інтелектуального та емоційного розвитку дитини.Взаємостосунки у сім'ї базуються на повазі, підтримці та порозумінні. Думка кожного, у вирішенні якоїсь проблеми,  є важливою. Всю свою невитрачену любов та турботу батьки віддають дитині.

        Родина – для кожного надзвичайно важлива.Саме рідні завжди підтримають у важку хвилину та порадіють успіхам. Ніде не відчуваєш себе так добре, як у колі своїх близьких. Родина – це поняття священне, потрібно її оберігати та шанувати. Тож побажаємо родинам життєвої мудрості, щирості та процвітання. Низький уклін тим родинам, які взяли на виховання дітей, що потребують сімейного затишку, адже чужих дітей не буває. На Вас батьки, з нетерпінням чекають 27 дітей-сиріт і дітей, позбавлених батьківського піклування з Овруцького району. Подаруйте дитині родину!!!

         За довідками звертайтесядо адмінбудинку на вулиці Радянській, 31-а (кабінет 403), тел. 4-21-83.

 

На фото: сімя Сліжевських та директор Овруцького РЦ СССДМ Тамара Бейтуллаєва

                                                                                                                                                                                                                                 На фото:

 

 сім'я Сліжевських та директор Овруцького РЦ СССДМ Тамара Бейтуллаєва 

                                 Тетяна Федоренко, 

провідний спеціаліст Овруцького РЦ СССДМ

01.07.2014

                                                                                  Акція «Безпечні канікули»

 

                                        «Обережно: Інтернет!»

 

            Багатьох батьків турбує те, що їхні діти багато часу проводять в Інтернеті. Доступ до Всесвітньої мережі відкриває безмежні можливості для навчання і самовдосконалення, тому батьки і школа по змозі намагаються забезпечити учням цей доступ. Проте часто замість того, щоб використовувати Інтернет для виконання домашніх завдань і досліджень, діти проводять там години, обмінюючись миттєвими повідомленнями, граючись в онлайнові ігри та розмовляючи з незнайомими людьми в чат-кімнатах. Щоб уберегтися від небезпек і помилок дітям слід запам'ятати     

10 золотих правил безпеки в Інтернеті для дітей.

1. Нікому без дозволу батьків не давати особисту інформацію: домашню адресу, номер домашнього телефону, робочу адресу батьків, їхній номер телефону, назву й адресу школи.

2. Якщо знайдете якусь інформацію, що турбує вас, негайно сповістіть про це батьків.

3. Ніколи не погоджуватися на зустріч з людиною, з якою ви познайомилися в Інтернеті. Якщо все ж таки це необхідно, то спочатку потрібно спитати дозволу батьків, а зустріч повинна відбутися в громадському місці й у присутності батьків.

4. Не посилати свої фотографії чи іншу інформацію без дозволу батьків.

5. Не відповідати на невиховані і грубі листи. Якщо одержите такі листи не з вашої вини, то сповістіть про це батьків, нехай вони зв'яжуться з компанією, що надає послуги Інтернет.

6. Розробити з батьками правила користування Інтернетом. Особливо домовитися з ними про прийнятний час роботи в Інтернеті і сайти, до яких ви збираєтесь заходити.

7. Не заходити на аморальні сайти і не порушувати без згоди батьків ці правила.

8. Не давати нікому крім батьків свої паролі, навіть найближчим друзям.

9. Не робити протизаконних вчинків і речей в Інтернеті.

10. Не шкодити і не заважати іншим користувачам.

 

  Тетяна Федоренко, 

провідний спеціаліст Овруцького РЦ СССДМ

                                                                                  

08.07.2014

Допоможімо тим, хто прибув зі сходу країни

                  

                                    

          Шановні овручани! Чужої біди не буває! Наша допомога необхідна людям, які вимушені залишити свої домівки в АР Крим, Донецькій та Луганській областях.  Овруцький районний центр соціальних служб для сім'ї, дітей та молоді здійснює збір одягу та взуття, м'яких іграшок, продуктів харчування для  дітей та дорослих, що приїхали до нашого району. Отож, якщо у вас є зайві речі, зберіть та принесіть до адмінбудинку на вулиці Радянській, 31-а (кабінет 403). Довідки за тел. 4-21-83.

              Не залишайтеся осторонь чужої біди! Все зібране буде передане тим, хто потребує цього.

 

                                                                                     Тетяна Федоренко,

провідний спеціаліст Овруцького РЦ СССДМ

  

30.06.2014

                                                                                     Акція «Безпечні канікули»

 

                                    «Якщо на вулиці гроза..»

 

           Природні стихії — це потужна і неприборкана сила. Людина не вміє управляти природними стихіями, тому безсила перед ними. Бурі, урагани, смерчі можуть змітати все на своєму шляху, вони піднімають в повітря людей, тварин, величезні машини, знімають дахи будинків і все руйнують на своєму шляху. Крім того, величезні чорні грозові хмари проносять над землею надзвичайно потужні електричні розряди, що їх називають блискавками. Вони можуть убити все живе, можуть викликати руйнівний вогонь і спалити все дотла. Блискавка настільки потужна, що може зруйнувати великі споруди, розламати, мов сірничок, столітнього дуба, зруйнувати потяг, залізницю, літак, потопити корабель…

 

    Поради щодо поводження під час грози:

-   виключати радіоустановки й телевізори з антеною;

-  не можна ховатися під шатами дерев, особливо коли негода застає в полі, на відкритій місцевості (третина усіх потерпілих від блискавки уражена саме під деревами);

-  якщо ви плаваєте чи знаходитеся в човні, слід якнайшвидше вибратися на берег, бо вода є провідником електрики;

-  у відкритому полі не слід переносити лопати, граблі, вила;

-  небезпечно наближатися за такої погоди й до телеграфних стовпів або опор ліній електропередач;

- неприпустимо їздити на велосипеді, мотоциклі чи коні, працювати на тракторі;

- не можна в цей час лишатися на спортивних майданчиках, пляжах, на подвір'ї;

- уникайте сусідства з водонапірними баштами, металевими трубами, дротами, залізними огорожами;

-  за винятком екстрених випадків намагайтеся не користуватися телефоном;

-  якщо гроза застала в автотранспорті, то слід лишатися на місці і ні в

якому разі не виходити назовні; якщо ж украй необхідно вибратись, треба уникати одночасного контакту із землею й металевим корпусом автомобіля -

найкраще вистрибнути з машини;

- знаходячись у будинку, тримайтеся далі від дверей, вікон, каміна, небезпечно також забиратися на горище;

     Майте на увазі, що після спекотних днів дощі йдуть з грозами!

                                                                    

                                                                                                                                                                                                                                                                                         Тетяна Федоренко, 

провідний спеціаліст Овруцького РЦ СССДМ

 24.06.2014

Подаруймо дитині родину

               У кожного з нас є про що згадати, пишатися своїми бабусями, дідусями. Скільки разів ми згадуємо  своїх родичів – «я така ж відкрита, як мама», «цю приказку завжди бабуся казала»…

            А про що може згадати дитина, яка зазнала втрат та насилля, на очах якої загинули батьки, дитина, яка втратила можливість зростати у лоні люблячої родини? Про батька, якого вона, може, ніколи на бачила; про п’яну маму, якій можна розповісти свою таємницю тільки тоді, коли вона твереза; про бабусю, яка постійно кричить на маму? Ким дитині пишатися? Про кого розповісти, щоб не було соромно? А без коріння саду не цвісти…

          Проблема дитячого сирітства - одна з глобальних проблем українського суспільства, яка потребує уваги та певних дій з боку не тільки керівництва, а й кожної людини. Тому одним із головних пріоритетів державної політики є виховання  дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування у родині (усиновлення, опіка, передача на виховання у дитячі будинки сімейного типу та прийомні сім'ї).

          Прикро, що скільки зусиль ми не приклали б, остаточно її вирішити неможливо, але ми не повинні сидіти склавши руки, треба боротися за долю кожного з дітей, вони майбутнє нашої держави. Родинного тепла, уже сьогодні, від нас чекають діти, які опинилися у скруті. Щоб ця надія реалізувалася, ми, дорослі, повинні пам'ятати про відповідальність, піклуватися про кожну дитину.

            Детальну інформацію можна отримати за адресою: м.Овруч, вул..Радянська, 31, каб.401-403 (4 поверх адмінбудинку), тел.: 4-21-83.

           Допомогти так легко!

           Прийміть дитину у родину!

                                                                                     Тетяна Федоренко,

                                                                                     провідний спеціаліст

                                                                                     Овруцького РЦ СССДМ. 

01.06.2014

Увага: акція!

             З 01.06.2014 по 31.08.2014  проводиться обласна профілактична акція «Безпечні канікули», спрямована на попередження бездоглядності, дитячого травматизму та нещасних випадків з дітьми під час літніх канікул.шЯк завжди, кожен з нас проведе їх по-різному. Подорожі, екскурсії, море, гори, походи, багато друзів - все це чекає на вас влітку. Бажаємо усім гарногожвідпочинку,жяскравихжвражень,жнезабутніхжзустрічей,захоплюючихмандрівок! Для того, щоб літній відпочинок не був зіпсований, Овруцький районний центр започатковуєжсеріюжпублікацій проелементарні правила безпекипід час літніх канікул.

 

                   Пам'ятка безпечної тповедінки під час літніх канікул для учнів

 • Гуляти й гратися можна в місцях, які призначені для цього.
 • Небезпечними для ігор можуть бути сходи, підвали, горища, будівельні майданчики, ліфти.
 • Під час ігор у небезпечних місцях можна одержати травми й каліцтва різного ступеня тяжкості.
 • Під час ігор не варто демонструвати свою хоробрість одноліткам, стрибаючи з великої висоти, пірнаючи з крутих схилів на велику глибину, здираючись якнайвище на дерева.
 • Під час літнього відпочинку слід поводитися так, щоб не мати дорікань із боку дорослих.
 • Під час канікул слід, як і раніше, дотримуватися правил техніки пожежної безпеки.
 • Не можна брати в руки незнайомі предмети, кидати їх у вогонь, гратися ними. Найкраще повідомити про місце їхнього знаходження дорослим.
 • Під час відпочинку на узбережжі слід обов'язково дотримуватися правил поведінки на воді й поблизу неї.
 • Одяг та взуття для відпочинку слід вибирати згідно із сезоном.
 • Після контакту зі свійськими тваринами слід добре вимити руки з милом.

        Гарних вам канікул!

                                                                                      

Тетяна Федоренко, провідний спеціаліст РЦ СССДМ.

16.05.2014

Cвято найріднішої людини

          Для кожного з нас найдорожча в житті людина – це, звичайно ж, мама. Адже саме мама подарувала нам життя, саме мама завжди до нас ніжна і уважна. І ніхто не знає, скільки любові і болю може вмістити материнське серце, скільки переживань за своїх дітей воно може винести. Адже коли дитина захворіла або з нею трапилося нещастя, саме мама її лікує і більше всіх їй співчуває. А коли діти стають дорослими, мама так само ділить з ними всі переживання їх самостійного життя.

         Мама супроводжує нас все життя, незважаючи на те, знаходиться вона поруч з нами або за тисячі кілометрів від нас. І навіть на порозі своєї смерті мама турбується не про себе, а про своїх дітей. Сила материнської любові здатна подолати будь-які перешкоди і будь-які відстані. І де б ми не знаходилися, мамина любов, мамині молитви і переживання вберігають нас від нещасть і життєвих негараздів.

        День Матері — міжнароднесвято на  честьвсіх мам. В цей день принято вітати  мам, вагітних жінок та породіль. Саме напередодні такого свята працівники Овруцького районного центру соціальних служб для сім'ї, дітей та молоді привітали породіль соціально незахищених категорій населення в пологовому відділенні Овруцької ЦРЛ. Благодійну допомогу речами б/в, засобами гігієни, наборами для новонароджених та дитячим харчуванням надав колектив відділу прикордонної служби м.Овруч.

      Кажуть, матерів не вибирають. Коли б і трапилася така фантастична нагода, з-поміж тисяч найкращих матусь кожен вибрав би для себе свою єдину, рідну, неповторну. І ми повинні бути свідомими того, що несемо відповідальність в майбутньому за своїх матерів. Аби не сивіли вони завчасно від горя, не лягали на рідному обличчі зморшки печалі й гіркоти, а якомога частіше сяяла лагідна, щаслива посмішка.. Тож побажаємо жінкам міцного здоров'я, добробуту, довголіття та правильно виконуватиодну із найважливіших місій людини на землі

 

                                                                          

Тетяна Федоренко, провідний спеціаліст РЦ СССДМ.

10.04.2014

День Здоров`я

       Щорічно 7 квітня відзначається всесвітній День Здоров`я. Відзначення цього дня символізує здоров`я як усієї нації, так і кожної людини. Долучившись до цієї дати, Овруцький РЦСССДМ як приклад прихильності до здорового способу життя, провів ряд заходів. Гасла за здоров`я та активність звучали із уст фахівців із соціальної роботи у 20 населених пунктах. Вони адресувались учням школи та членам сімей, які перебувають у складних життєвих обставинах. Прищепити слухачам позитивне ставлення до здорового способу поведінки та цінності життя, було основною метою заходів.

     В навчальних закладах м. Овруча разом із представниками Центру з дітьми працював лікар - епідеміолог санепідемстанції. Лікар розповідала про проблему туберкульозу з медичної точки зору.  В процесі лекції обговорювались умови та шляхи зараження інфекцією, симптоми, способи профілактики і лікування. Загалом вийшов повноцінний інформаційний захід, де підлітки ознайомились із складовими здорового способу життя та як уникнути захворювання на туберкульоз.  

  

Фахівець із соціальної роботи                                                                                          К.М. Юзепчук

08.04.2014

Жителям Криму та м.Севастополь

      Дивлячись на останні події в Автономній Республіці Крим та м. Севастополі навіть байдужий не залишиться осторонь. Розділяючи переживання та неспокій наших громадян, Овруцький районний  Центр соціальних служб для сім`ї, дітей та молоді приєднується до надання допомоги окремим особам та сім`ям кримчан, які приїхали на тимчасове або постійне проживання до Овруцького району.  Центр соціальних служб здійснює забезпечення, таких громадян достовірною інформацією, координує до державних установ відповідно їх потреб, сприяє уотриманні всіх видів державної соціальної підтримки, направляє до найближчого органу соціального захисту населення або управління Пенсійного фонду України.

      Якщо Ви житель Криму чи м. Севастополь, перебуваєте у нашому районі  і потребуєте роз`яснень із питань розселення, медичного обслуговування, організації навчання та виховання дітей у дошкільних та шкільних навчальних закладах, працевлаштування, відновлення втрачених документівзвертайтесь за адресою м. Овруч вул.. Радянська 31, каб. 402/403 або за телефоном 4-21-83. 

      При собі слід мати паспорт, посвідчення отримувача пенсії, допомоги, пільговика; довідку про присвоєння ідентифікаційного коду.

Фахівець із соціальної роботи                                                                                          К.М. Юзепчук

   04.04.2014

     «Повір у себе, і в тебе повірять інші»

        На виконання Закону України «Про основи соціальної захищеності інвалідів в Україні», в рамках роботи Служби соціальної підтримки сімей, з метою привернення уваги громадськості, владних структур до проблем дітей з функціональними обмеженнями, виявлення та підтримки творчо обдарованих дітей з функціональними обмеженнями Овруцький районний центр СССДМ провів районний конкурс творчості серед дітей з особливими потребами  «Повір у себе, і в тебе повірять інші» з 01 березня по 01 квітня поточного року. У ньому взяли участь всі бажаючі діти з особливими потребами віком від 8 до 15 років.

         На конкурс діти представили чудові поробки, малюнки, вишивки, аплікації з паперу та технікою квілінг, орігамі, пластилінова мозаїка тощо. Усі роботи яскраві, наповнені світлом і надією, в кожну з них вкладена частинка дитячої душі і хисту. Ми вдячні дітям, які взяли участь у конкурсі та бажаємо їм натхнення, успіху і перемоги.                                                                       

        Виставка творчих робіт розпочала свою роботу в Овруцькій районній бібліотеці для дітей та триватиме до кінця квітня. Запрошуємо всіх бажаючих відвідати виставку робіт дітей з функціональними обмеженнями.

   

  Тетяна Федоренко,                                                                                      провідний спеціаліст РЦ СССДМ.

 

03.04.2014

Актуальне для молоді в акції «Ехо»

      Традицією Центрів соціальних служб для сім`ї, дітей та молоді ось вже який рік поспіль є проведення профілактичної акції «Ехо». Працівники центру двічі на рік зосереджують свою увагу на висвітленні негативних явищ у молодіжному середовищі. В рамках акції підіймаються класичні суспільні проблеми, які перешкоджають нормальному розвитку нового покоління -алкоголізм, куріння, наркоманія, розкута сексуальна поведінка та ранні злочини, що часто призводять до негативних наслідків та морального занепаду. Одним із засобів попередження асоціальних дій вважається інформаційно-просвітницька робота. Для кращого сприйняття матеріалу населенням, фахівці із соціальної роботи проводять  відеолекторії, бесіди, публічні виступи з залученням спеціалістів інших сфер. 

     В березні 2014 року фахівцями  Центру при проведенні акції «Ехо» в селах, селищі та місті Овруч працівники Центру розповідали населенню ( з першочерговою присутністю сімей, які перебувають в складних життєвих обставинах ) про небезпеку шкідливих звичок, епідемію ВІЛу, зростання злочинності серед неповнолітніх. Охоплені роботою 20 сільських рад. Члени сімей соціально незахищених категорій прослухали об’єктивні факти про речі, які часто приймають за розваги. Загалом проведено 15 тематичних відеолекторіїв, 46 бесід, 4 заняття з елементами тренінгу.  Волонтери загону «Маяк» допомагали фахівцям у оформлення та проведенні заходів по місту.

 

Фахівець із соціальної роботи                                                                                          К.М. Юзепчук

31.03.2014

«Тепла домівка, зігріта турботою»

         На виконання доручення Міністерства соціальної політики України на території Овруцького району була проведена акція «Тепла домівка, зігріта турботою», спрямована на своєчасне виявлення найуразливіших категорій населення, в тому числі сімей з дітьми, особливо сімей, які перебувають на обліку як такі, що опинилися в складних життєвих обставинах, з метою недопущення нещасних випадків, бездоглядності, порушення безпеки життєдіяльності.

     За період проведення акції спеціалістами та фахівцями із соціальної роботи відвідано 3382 сім'ї різних категорій та 623 особи, направлено 31 клопотання та 4 перенаправлення до інших установ, організацій щодо вирішення проблемних ситуацій.

        Особливу подяку хочеться виразити начальнику Овруцького РВ ДСНС України в Житомирській області Тимошенку С.І., працівники якого спільно з фахівцями із соціальної роботи відвідали та провели роз'яснювальну роботу серед соціально незахищених категорій населення, з метою недопущення нещасних випадків, медичним працівникам, дільничим інспекторам та представникам сільських рад.                

          Слід зазначити, щоє люди, які чекають нашої допомоги. Приємно, що немало людей готові протягнути руку допомоги: теплим одягом, взуттям. Висловлюємо подяку мешканцям міста, які відгукнулись на акцію «Тепла домівка, зігріта турботою», приносячи до центру б/у теплі речі та взуття:Кулаковській А.С., Грень О.М., Акумовій В.М. та Семенчук Т.В.Завдяки їм 12сім’ям надано гуманітарну допомогу теплим одягом та взуттям,

         Тож запрошуємо всіх небайдужих людей до співпраці.

                                            Т.І. Федоренко                провідний спеціаліст РЦ СССДМ.

19.03.2014

«Візьміть дитину у родину»

     В 2014 році, в рамках інформаційної кампанії «Візьміть дитину у родину» директором Центру було складено та затверджено, окремий план проведення заходів фахівцями із соціальної роботи. Запланована пропагандистська робота з населенням стосовно кампанії.

     Неодноразово на апаратних нарадах увага колективу зосереджувалась на обговоренні форм та методів роботи в межах акції. Піднімалося питання про індивідуальну роботу з потенційними кандидатами у прийомні батьки.

     За поточний період 2014 року було проведено 4 групових заходи у вигляді лекцій та відео лекторіїв на тему прийомного батьківства та будинків сімейного типу, якими охоплено 61 чоловік з числа сільської, міської громади та членів різних категорій сімей.  

 

Фахівець із соціальної роботи                                                                                          К.М. Юзепчук

 

05.03.2014 

Формування лідерства у військовослужбовців прикордонної служби

"Боротьба з самим  собою - найважча боротьба"

Лао-цзи.

     Тема лідерства і активності часто цікавить керівників, яким підпорядковується колектив. Пасивність, безініціативність, незацікавленість у роботі та відносинах - якості, які обурюють начальника. Для того, щоб стати лідером, не варто прагнути перевершити увесь колектив, достатньо прагнути розвитку і самовдосконалення. Спонукання працівників до дієвості - нелегке завдання, яке вимагає часу та здібностей управляючого. Та, зазвичай, мотивування зовні має свій термін придатності, в той час як внутрішня мотивація уособлює безперервний розвиток. Така мотивація називається лідерьскою позицією і втілюється в особливому, життєствердному способі життя. Для того, щоб робота в колективі давала не тільки результат, а й приносила задоволення кожному із учасників, варто приділити увагу особистості працівника, формуванню у кожного активної життєвої позиції. В такому разі керівник зосередиться  на досягненні результату праці, покладених на колектив,  а не витрачатиме час на протистояння.

     Виходячи із вищезазначеного, фахівцями із соціальної роботи  був проведений виступ на тему "Формування лідерства та прихильності до здорового способу життя" для усвідомлення військовослужбовцями власного образа лідера і визначення притаманних йому якостей. Виступ базувався на роз`ясненні аудиторії явища лідерства та подальшому обговоренні проблемних моментів. Захід у прикордонні частині "Овруч" відбувався в атмосфері стимулюючих лозунгів і мотиваційних занять.

     Суміжно з темою лідерства з прикордонниками обговорювалась ідея всеукраїнсткої кампанії "Візьми дитину у родину", яка представляє комплексне інформування населення про усиновлення та створення прийомних сімей.

    Заключнною частиною заходу стало вручення буклетів в рамках акції "Візьми дитину у родину" та інформаційних бюлетнів з питань формування лідерства.

 

Фахівець з соціальної роботи                                                                                             К.М.Юзепчук

 

03.03.2014

ОГОЛОШЕНО КОНКУРС

           «Повір у себе, і в тебе повірять» - такий конкурс для творчо обдарованих дітей  з функціональними обмеженнями  з 1 березня до 1 квітня проводить районний центр соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді. У ньому можуть взяти участь всі діти з особливими потребами віком від 8 до 15 років.

    На конкурс подається не менше двох художніх робіт у жанрах декоративно-прикладного, ужиткового та образотворчого мистецтва. На зворотньому боці кожної роботи обов’язково повинні бути : прізвище, ім’я учасника, його вік, місце проживання та назва роботи.

      Роботи учасників подаються у районний центр соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді райдержадміністрації

( кабінет 403).

                                                                                     

                   Тетяна Федоренко,

                                                             провідний спеціаліст РЦ СССДМ.

19.02.2014

Акція "Підліток і закон"

З 03 по 07 лютого фахівцями із соціальної роботи проводилась районна акція «Підліток і закон». Акція проходила з метою зменшення рівня злочинності серед молоді. Саме підліткам найбільш притаманна емоційна нестабільність та залежність від соціального оточення. Часто хлопці та дівчата, керуючись цікавістю та бажанням ризику, скоюють необдумані вчинки, які в суспільстві вважаються злочином. Щоб застерегти молодь від неусвідомленого правопорушення потрібно регулярно проводити просвітницькі акції. Учні шкіл складають значний відсоток правопорушників. Тому фахівці РЦ СССДМ спільно із психологічною службою школи та дільничними інспекторами пояснювали небезпеку асоціальної поведінки учням, які стоять на внутрішньо шкільному обліку. Фахівці із соціальної роботи пропагували обирати здоровий, соціально прийнятний, активний спосіб життя; проводили тренінг подолання конфліктної поведінки. Працівники правоохоронних органів пояснювали учням правила закону та відповідальність за їх порушення.

     Загалом роботою охоплено 10 населених пунктів району (Хлупляни, Велика Фосня, Нові Велідники, Шоломки, Черевки, Кирдани, Городець, Гладковичі, Піщаниця, Першотравневе) та навчальні заклади м.Овруча

 

Фахівець з соціальної роботи                                                                                                К.М.Юзепчук

 

10.02.2014

Приємна несподіванка для фахівців.

     Планова апаратна нарада фахівців із соціальної роботи перетворилась на урочистість. Під кінець типового обговорення проблемних моментів, характерних соціальній роботі, колектив був вражений приємним сюрпризом, який підготувало керівництво РЦ СССДМ. Посвідчення, які отримали дівчата, стали засвідченням успішності та продуктивності їх діяльності. Тепер у фахівців Овруцького центру є офіційний документ, з яким впевнено і гордо, можна інспектувати сім`ї будь-якої категорії.

 

 

Фахівець з соціальної роботи                                                                                                    К.М.Юзепчук

 

07.02.2014

Дітям про права та обов`язки 

     Людина набуває права разом з народженням. Наше суспільство поступово зменшує межу віку, в якому варто знайомитися із вимогами та законами соціуму. На сьогодні знайомитись із своїми правами  діти починають лише у школі. В цілях просвітницької роботи РЦ СССДМ долучився до правової освіченості молодших школярів, продемонструвавши відеолекторій «Про права та обов’язки дитини». Захід проводився на базі Овруцької ЗОШ №1, керівництво якої радо приймало участь у підготовці до виступу. В ході лекторію учні ознайомились не тільки із своїми правами, а й обов’язками, які з раннього віку необхідно відкривати дітям для розвитку морально-етичної та правової свідомості. По закінченню зустрічі четвертокласникам були вручені символічні листівки та плакати з переліком дитячих прав.

Фахівець з соціальної роботи                                                                                                К.М.Юзепчук

05.02.2014

Тренінг "Культура статевого життя" з волонтерами Овруцького ПТУ №35

         В середу 5 лютого з  волонтерами Центру було проведено тренінг присвячений вихованню у молоді культури статевого життя. Ні для кого не новина існування, на базі Овруцького РЦ СССДМ, волонтерського загону "Маяк". Склад  загону, було змінено на підставі стікання терміну дії договору попередніх учасників. 10 нових, ініціативних підлітків з радістю погодились приймати участь у суспільному житті міста. Розділяючи їх завзяття, фахівці із соціальної роботи, провели розважально - повчальний тренінг, метою якого було усвідомлення юнацтвом серйозності теми ранніх статевих стосунків і практикування тактовних відмов від передчасного статевого акту. 

    

Такий тренінг з молоддю Овруцького району проводиться не вперше. В грудні 2013року з культурою сексуального життя ознайомлювались учні Словечанської ЗОШ.

 

Фахівець з соціальної роботи                                                                                                     К.М.Юзепчук

27.01.2014

"Про підтримку донорського руху в Овруцькому районі"

           На апаратній нараді із спеціалістами та фахівцями із соціальної роботи  центру було опрацьоване розпорядження голови ОДА « Про підтримку донорського руху в області». На нараду була запрошена Косинська О.С., спеціаліст І категорії відділу охорони здоров'я, яка проінформувала про розвиток донорського руху в Овруцькому районі, залучення нових донорів та роз'яснено про пільги, якими користуються донори.

Протягом  даного періоду фахівцями із соціальної роботи  центру здійснювалася роз'яснювальна робота серед населення району, спрямована на залучення молоді до лав добровільних донорів та поширювалася соціальна реклама, спрямована на активізацію донорського руху та пропаганду здорового способу життя. Роботою охоплено 341особа  та надано 351 індивідуальну послугу. Розповсюджено 115 примірників друкованої продукції.                            

 Тетяна Федоренко                                                                                                                                                                   провідний спеціаліст РЦ СССДМ.       

 З 20.12.2013 по 31.03.2014

«Тепла домівка, зігріта турботою»

          З 20.12.2013 по 31.03.2014 проводиться районна профілактична акція «Тепла домівка, зігріта турботою», спрямована на своєчасне виявлення найуразливіших категорій населення, спрямована на своєчасне виявлення найуразливіших категорій населення, в тому числі сімей з дітьми, особливо сімей, які перебувають на обліку  як такі, що опинилися у складних життєвих обставинах, одиноких громадян похилого віку, осіб з функціональними обмеженнями, та надання своєчасної соціальної підтримки в зимовий період з метою недопущення нещасних випадків, бездоглядності, порушення безпеки життєдіяльності. 

     У рамках акції здійснюється збір теплого одягу та взуття, книг, м'яких іграшок, спортивного інвентарю для дітей  і дорослих вразливих категорій населення для забезпечення нагальних потреб у зимовий період. Якщо у вас є зайві речі, якими ви не користуєтеся, зберіть та принесіть до районного центру соціальних служб для сім'ї, дітей та молоді, райдержадміністрації ( кабінет 403, т: 4-21-83).  

         Запросіть до участі в акції своїх колег, друзів, знайомих. Не будьте байдужими! Проявіть свою турботу та доброту. Станьте тими, хто подарує радість!

                            

                                                                                           Тетяна Федоренко

провідний спеціаліст РЦ СССДМ.

 

09.01.2014

 Зустріч з благодійністю або «Новорічні солодкі подарунки від спонсора»

Вважається, щоблагодійні справи повертаються до людини сторицею, адже добрий вчинок уособлює любов, турботутадобро. Саме на таких високих чеснотах будується гуманне суспільство і тільки сповідуючи принципи милосердя можна розраховувати на розквіт й благополуччяв державі.На жаль, зараз рідко знайдеш людину, котра погодиться безкорисливо допомагати іншимчи то через не популярність таких вчинків в сьогоденні, чи то через скромність наших співвічизників.Та  слід пам’ятати, що добра справа, навіть незначна, окриляє і збагачує людську душу, нагадує їй про її сутність.

Приємно відзначити, що й поміж наших земляків є такі люди, які збагачують свій духовний світ саме благодійністю. Одним з яких являється Васькевич Сергій Миколайович. Маючи добре серце та безмежну любов до дітейцей  небайдужий чоловікнадав солодкі подарунки дітямГладковицької сільськї ради. І не забажав іншої винагороди ніж вдячні дитячі очі. Хіба варто чекати більшої нагороди за доброчинність? 

На зустріч з благодійником, яка відбулась 9 січня 2014 року в приміщенні Гладковицького будинку культури, були запрошені діти різних категорій: із сімей, які опинилися в складних життєвих обставинах, малозабезпечених, багатодітних та опікунських сімей. Саме ті діти яким так не вистачає належної уваги від рідних.На заході були присутні не тільки запрошені, гості, а й персонажі, без яких не відбувається ні одне новорічне свято - Дід Мороз та Снігуронька які, як ніхто інший, знали, як можна завоювати дитячі серця та зробити дітей ще щасливішими на порозі Нового року. Колядки та щедрівки лунали в той день з приміщення будинку культури і на останок цієї маленької новорічної казки малечі буди вручені солодкі подарунки від мецената та шкільне приладдя – від сільської ради.

Овруцький РЦ СССДМ висловлює щиру вдячність приватному підприємцю Васькевичу Сергію Миколайовичу за радісні обличчя дітей. Нехай у 2014 році Вас не полишає гіднепрагнення допомагати дітям, інезмінними супутникамиу повсякденному житті станутьуспішність та добрі справи.  Адже, як справедливо стверджується, доброчинність –  найкраща подяка людині за недаремно прожите життя.

Турбал І.А.                                                                                      Фахівець із соціальної роботи по Гладковицькій сільській раді.

 

2014 рік

 

Волонтери – за чисте довкілля

 

З настанням весни  кожен господар намагається впорядкувати своє обійстя, навести лад у господі, озеленити подвір’я тощо . Отож і не дивно, що  постає питання прибирання в межах району . Цьогоріч , як і завжди, члени волонтерського загону взяли участь у впорядкуванні та прибиранні  територій населених пунктів,  прибиранні та приведенні в належний  стан братських могил, вулиць, доріг, тротуарів. Окрім того, в канун Дня Перемоги організовано впорядкування могил Невідомих солдатів, пам’ятних знаків, обелісків, пам’ятних місць, пов’язаних з подіями Великої Вітчизняної війни.

Спільно зроблена справа завжди приносить задоволення. Тож сподіваємося, що мешканці району підтримуватимуть чистоту та дбатимуть про довкілля, як дбають про власну оселю.

 

Роботи учасників конкурсу "Повір у себе, і в тебе повірять інші"

   

 

Навчання із фахівцями з соціальної роботи проводить спеціаліст районного центру зайнятості Т.Л.Коркушко

 

 

 

За життя без СНІДу та туберкульозу

 

           Саме під таким гаслом проходила цього річ акція «Ехо», яку на протязі місяця проводили спеціалісти та фахівці Центру соцслужб для сім'ї, дітей та молоді. Використовуючи різні види роз’яснювальної роботи, соціальні працівники інформували населення району про симптоми цих небезпечних хвороб та шляхи запобігання їх розповсюдження. Окремі моменти хочемо донести і до читачів нашої газети.

           Оскільки вакцини проти СНІДу не існує, єдиним способом запобігти інфекції є уникнення ситуацій, що несуть ризик зараження, таких як спільне використання голок та шприців або практикування неубезпечених статевих зносин.

          Багато людей, інфікованих вірусом імунодефіциту, не має симптомів захворювання. Отже, неможливо знати напевно, що статевий партнер ВІЛ-неінфікований, якщо немає повторних негативних результатів аналізів. Це, звичайно, за умови, що за час, який минув з моменту останнього обстеження, він не вступав у потенційно небезпечний статевий контакт.

        Використання будь-якого інструментарію (шприци, системи для переливання крові) як у медичних установах, так і в побуті при різних маніпуляціях (манікюр, педикюр, татуювання, гоління і т.д.), де може міститися кров людини, зараженої ВІЛ, потребує їх стерилізації. Вірус СНІДу нестійкий, гине при кип'ятінні миттєво, при 56 градусах протягом 10 хвилин. Спирт не убиває ВІЛ.

       Досить небезпечним є захворювання на туберкульоз. Туберкульозні палички вражають органи дихання (легені, бронхи, гортань), кишечник, сечостатеві органи, кістки, шкіру тощо. Великого поширення набула ця хвороба в Україні. Щогодини туберкульозом заражаються троє жителів нашої країни, щогодини вмирає один хворий, а всього хворіє 1,5% населення.

        Щоб уберегти себе від хвороби необхідно дотримуватися здорового способу життя та відмовитись від шкідливих звичок, харчуватися різноманітними продуктами 3-4 рази на день, вживати більше молочних продуктів, овочів, фруктів, зелені, зберігати чистоту на роботі та вдома. А ще не нехтувати щепленням дітей, що проводиться новонародженим , в 7 і 14 років.

            Тож застерігаємо : бережіть себе та своїх близьких!

 

 

Провідний спеціаліст центру                                                                     Наталія Жураховська

 

 

   ОГОЛОШЕНО КОНКУРС

 

      «Повір у себе, і в тебе повірять» - такий конкурс для творчо обдарованих дітей  з функціональними обмеженнями  з 1 березня до 1 квітня проводить районний центр соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді. У ньому можуть взяти участь всі діти з особливими потребами віком від 8 до 15 років.

    На конкурс подається не менше двох художніх робіт у жанрах декоративно-прикладного, ужиткового та образотворчого мистецтва. На зворотньому боці кожної роботи обов’язково повинні бути : прізвище, ім’я учасника, його вік, місце проживання та назва роботи.

      Роботи учасників подаються у районний центр соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді райдержадміністрації ( кабінет 403).

                                                                                     

                                                                                           Тетяна Федоренко,

                                                                         провідний спеціаліст РЦ СССДМ.

20.02.2013

«Бути добрим зовсім не важко: важко бути справедливим»

— В. Гюго

 

ВСЕСВІТНІЙ ДЕНЬ СОЦІАЛЬНОЇ СПРАВЕДЛИВОСТІ

 

20 лютого — Всесвітній день соціальної справедливості. Це свято було встановлено для того, щоб звернути увагу всього людства на необхідність прагнення до соціальної справедливості.

Справедливість — це основа демократичного суспільства, яке забезпечує всім своїм членам рівні права і можливості. Соціальна справедливість декларує повагу до кожної людини, нації і держави.

 

Ідея соціальної справедливості

В духовному світі людства є поняття, яке має особливу долю. Це те поняття, якому суджено стати найбільш концентрованим виразом надій багатьох поколінь людства. Серед таких ідеалів людства належне місце займає справедливість. В ході історії справедливість по різному трактується тими, хто бере її на озброєння. Не однаковий зміст вкладається в ідею справедливості на різних стадіях розвитку суспільства. Становлення ринкових відносин в Україні пов’язане з багатьма соціальними та етичними проблемами життя людини і суспільства. Першочергове значення тут набуває бачення ринкових відносин, що формуються з позиції соціальної справедливості і несправедливості.

Проблема справедливості, особливо її взаємозв’язок із свободою, історично була у центрі політичної боротьби в суспільстві. Причому вимога свободи переважно вважалась буржуазною ідеєю, а соціальної справедливості – традиційно реалістичною. Проте сам хід суспільного розвитку в сучасних умовах ставить питання про поєднання ідеалів свободи  та справедливості. Як свобода, так і справедливість завжди були палкими бажаннями людини. У кінці двадцятого століття стало однозначно зрозуміло, що розвиток демократії можливий тільки на основі становлення більш рівноправного і справедливого суспільства. Поза справедливістю немає і не може бути свободи особи і людської гідності, стабільного суспільства та прогресивного соціально-економічного розвитку. Справедливість служить прямим регулятором діяльності людини в кожній ситуації.

Економісти і соціологи не мають єдиної думки про те, що розуміти під соціальною справедливістю, як кваліфікувати її. Найчастіше соціальна справедливість розуміється як прояв справедливості в сфері розподілу багатств, благ і доходів між членами суспільства. Соціальна справедливість відображає оцінку реально існуючої системи розподілу і формування доходів, її становлення з оптимальними принципами організації сфери розподілу доходів і заробітку.

Людина вільно вибирає певну професію, потрібну для її здобуття освіту, а також і сферу діяльності. Ринкове господарство засноване на свободі вибору громадян. У кінцевому випадку саме ринок відкриває для  людей рівні можливості для самореалізації своїх здібностей.

Соціальна справедливість в умовах ринкових відносин пов’язана із скасуванням необґрунтованих привілей окремих людей та соціальних груп. Усі професії і види діяльності стають доступними всім. Економічна свобода передбачає відсутність соціальної уніфікації в суспільстві. У тих, хто сьогодні знаходиться на самому низу соціальних сходів, завжди існують шанси і перспективи піднятись вгору. Завдяки цьому майже перед кожною людиною відкриваються можливості прожити повніше і змістовніше життя. Звичайно, у бідного в порівнянні з багатим менші можливості досягнути успіху. Але суть справи не в цьому, а в самому факті, що кожна людина є господарем своєї долі.

Соціальна справедливість – це і узагальнена моральна оцінка суспільних відносин, і один з основних загальнолюдських соціальних ідеалів, конкретне розуміння і зміст якого змінювалося протягом історії, і сьогодні немає єдиного розуміння його змісту. При визначенні соціальної справедливості найчастіше її співвідносять із соціальною рівністю, і в цьому контексті соціальна справедливість розуміється як міра рівності і нерівності в розподілі матеріальних і духовних благ у суспільстві, статусів і влади, а також у життєвому положенні різних суспільних груп.

Реалізація принципу соціальної справедливості в суспільстві означає, що при цьому здійснюється справедливий:

1) розподіл діяльності;

2) розподіл доходів;

3) розподіл праці;

4) розподіл соціальних благ (прав, можливостей, влади);

5) розподіл винагород, визнань;

6) розподіл рівня та якості життя;

7) розподіл інформації та культурних цінностей.

 

Всесвітній день соціальної справедливості сприймають як один з інструментів досягнення соціального діалогу для формування справедливо влаштованого суспільства.

Тож нехай вислів Ж. Ж. Руссо стане для всіх нас життєвим кредо :

«Бачити несправедливість і мовчати — це значить самому брати участь в ній»

07.02.2013

 

Щоб вогонь ніс тепло, а не горе

          Саме з цією метою за дорученням голови райдержадміністрації  розроблено графік, згідно якого в районі проводяться обстеження умов проживання одиноких громадян, багатодітних та сімей , що опинилися у складних життєвих обставинах. Працівники МНС, центру соціальних служб для сім'ї, дітей та молоді , служби у справах дітей райдержадміністрації здійснюватимуть роз’яснювальну роботу серед вказаної категорії населення щодо попередження виникнення пожеж, розповсюджуватимуть пам’ятки на протипожежну тематику.

         Окрім того, фахівці із соціальної роботи Овруцького центру соцслужб, які постійно працюють із сім'ями так званої «групи ризику», постійно проводять бесіди щодо недопущення фактів залишення неповнолітніх дітей без нагляду дорослих.

         Однак, як свідчать події, що мали місце у с. Красносілка, не всі батьки дослухаються до цих порад. Трагічна смерть чотирьох дітей змусила всіх нас вкотре замислитися : чи все можливе зроблено для того, щоб вогонь, що має нести тепло і затишок, не став причиною сліз від непоправного горя.

         На жаль, нерідко батьківська безтурботність, недбальство у побуті стають причинами трагедій.

         Шановні батьки! Пам’ятайте: залишаючи дітей без нагляду, ви наражаєте їх на небезпеку! Змалку розповідайте їм, як потрібно поводитися у разі виникнення пожежі чи іншої небезпечної ситуації.

         І нехай ці знання їм ніколи в житті не доведеться використати.

 

Провідний спеціаліст

центру соціальних служб

для сім'ї, дітей та молоді                                             Наталія Жураховська

 

Товариство Червоного Хреста та районний центр соціальних служб для сім"ї, дітей та молоді звертаються до всіх небайдужих підтримати акцію "Чобіток" в зборі теплого одягу і взуття для соціально незахищених верств населення. За довідками звертатися за тел. 4-26-86

 

 

2013 рік

 

19.12.12

 

У рідний край прийшов Миколай

 

         Чудовим театралізованим дійством відзначили прихід великого християнського свята Миколая Чудотворця у районній бібліотеці для дітей. Вихованці Овруцької гімназії, 3-Б класу( вчитель Оксана Ходачек), перевтілившись у янголів, сніжинок, ласощі-миколайчики і навіть у чортеня-Антипка, допомагаючи Святому Миколаю вітати з чудовим святом дітей із особливими потребами.

         Щира пісня, запальний танець, святково прикрашена зала бібліотеки – все це допомагало її працівникам забезпечити проведення цього заходу на високому рівні.

         Зі словами вітань та побажаннями добра, здоров’я і Божої благодаті звернулися до всіх присутніх спеціалісти Центру соціальних служб для сім'ї, дітей та молоді. І, як годиться на свято ,  підкріпили сказане солодкими подарунками.

         Не залишилися без гостинців від Миколая і юні артисти, за що окреме спасибі приватним підприємцям Гусаревичу В.В. («Цукерня»), Смиковській М.А., Гетьманову О.І. («Наш край»), Невмержицькій О.М. («Ласощі»), Бойцовій Т.М., а також директору ЗАТ «Овручанка» Левківській Г.І.

         Тож нехай Святий Миколай сподвигає нас усіх повсякдень творити добро і бути милосердними.

 

Провідний спеціаліст

Центру                           Наталія Жураховська

« 16 днів проти гендерного насильства »

      Таку назву має щорічна Міжнародна акція, яка стартувала 25 листопада і тривала до 10 грудня нинішнього року. Дати початку та завершення акції вибрані не випадково.Вони створюють символічний ланцюжок, поєднуючи заходи  проти насильства стосовно жінок та дії щодо захисту прав людини, підкреслюючи, що будь-які прояви насильства над людиною, незалежно від її статі, є порушенням прав людини.

    Шістнадцятиденний період охоплює наступні важливі дати:

25 листопада– Міжнародний день боротьби з насильством щодо жінок;

1 грудня- Всесвітній день боротьби зі СНІДом;

2 грудня- Міжнародний день боротьби з рабством;

10 грудня– Міжнародний день прав людей.

       Цьогорічна кампанія проходить під гаслом : «Від миру вдома до миру в усьому світі!» Та незважаючи на те, що на дворі ХХІ століття, статистика про факти насильства щодо жінок невтішна.  Навіть офіційно опубліковані дані  не відображають, на жаль, істинний масштаб проблеми.

        По-перше,систематичні дослідження в цьому напрямку не ведуться. По-друге, виною тому є самі жінки-жертви, які бояться зізнатися в своїх стражданнях з різних причин: через страх, сором, плітки. Тому, незважаючи на те,  що представники жіночих рухів отримують інформацію про цю проблему у всіх країнах світу, реальні показники, можливо, вищі.

       У рамках акції спеціалістами і фахівцями соціальної роботи Овруцького районного центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді було проведено бесіду з профілактики насилля над жінками у сім’ї «Що потрібно знати, щоб захистити себе?», круглий стіл для старшокласників «Насильство -  злочин, від  якого страждають найрідніші», виховний захід «СНІД – смертельна загроза людству!», брейн – ринг «Права і обов’язки громадян Украіни. Діти та їхні права». Із сім’ями району,  які  перебувають в складних життєвих обставинах, проведені  години спілкування з метою попередження насильства у сім’ї, жорстокого поводження з дітьми та жінками. У районному семінарі на тему : «Знати та відстоювати свої права – право кожної дитини» ( Кирданівська ЗОШ ) відбувся виступ  «Попередження порушення прав дітей у сім’ях». Із учнями  загально-освітніх шкіл району проведено анкетування « Твої права і обов’язки», Виставки тематичної літератури та соціальної реклами були актуальними для сільської і міської учнівської молоді.

      Насильство – явище складне, багатогранне. Воно виявляється в абсолютно очевидних фактах і завуальовано вже звичними для нашого життя явищами. Щоб викорінити його остаточно, потрібні всеосяжні заходи, що мають суспільний характер і закріплені законодавчо.

 

Провідний спеціаліст                                                                                                        Федоренко Т.І.

 

 

ВІЛ/СНІД - глобальна проблема людства

 

     Саме тому  ряд відео лекторіїв, засідань круглого столу, виховних заходів проведено на базі загальноосвітніх шкіл району та ПТУ-35 спеціалістами, фахівцями із соціальної роботи Овруцького районного центру соцслужб для сім'ї, дітей та молоді.

      В канун Всесвітнього дня боротьби із ВІЛ/СНІДом молоді району вкотре нагадали, наскільки небезпечним є вірус, як вберегтися від інфікування, які шляхи зараження є найбільш розповсюдженими. А переконувати легше реальними фактами і, на жаль, вражаючими цифрами.

     Згідно з офіційною статистикою, в Україні зареєстровано більше 200 тис. випадків ВІЛ-інфекції. З них 120 тис. пацієнтів перебуває на диспансерному обліку в центрах СНІДу, яких в Україні існує 42. При цьому, згідно з  даними, складеними фахівцями Українського центру профілактики і боротьби зі СНІДом спільно з міжнародними експертами, в Україні 230 тис. людей живуть з ВІЛ/СНІДом, і частина цих людей не знає про свій статус.

    55% українських громадян, які мають ВІЛ-позитивний статус, інфіковані статевим шляхом. За останні 25 років від СНІДу померло майже 25 тис. українських громадян. Разом з тим серед молоді тільки 40% правильно називають шляхи інфікування ВІЛ-інфекцією. Ось де нам потрібно працювати, і тоді кожен, розуміючи загрозу і ведучи безпечний спосіб життя, зможе себе захистити.

      Однак, попри таку страшну статистику, в Україні 40% хворих на ВІЛ/СНІД відмовляються отримувати антиретровірусну терапію. Про це на прес-конференції в МОЗ повідомила голова Державної служби України з протидії ВІЛ-інфекції/СНІДу та іншим соціально небезпечним хворобам Тетяна Александріна. Вона поінформувала, що на сьогоднішній день в Україні потребують лікування 43 тисячі ВІЛ-інфікованих. З ними треба працювати, мотивувати їх. Потрібно закликати всі громадські організації долучитися до вирішення цієї проблеми і працювати з такими пацієнтами, переконуючи у необхідності лікування.

      Заступник голови Держслужби України з питань протидії ВІЛ/СНІД Олена Єщенко повідомляє, що серед тих, хто приймає ін'єкційні наркотики, за останні 5 років удвічі зменшився рівень нових випадків ВІЛ-інфікування саме завдяки тому, що в Україні впроваджуються різні профілактичні програми, такі як терапія, ресоціалізація наркозалежних, обмін шприців та інструментарію на чистий, а також проводиться активна інформаційна робота з групами ризику.Кошти Глобального фонду, які Україна отримала на 5 років (300 млн. доларів), переважно будуть йти саме на профілактичні методи, на вразливі групи, на загальне населення, школи, молодь, соціальні центри

      Кожна людина, яка живе в Україні, може протестувати свою кров на наявність ВІЛ-інфекції, і це тестування є безкоштовним та анонімним. Тестування проводять 700 кабінетів довіри, які працюють по всій країні.

            Пам’ятаймо, уберегтися від СНІДу можна, а вилікуватися – ні. Бережіть себе і своїх рідних. Не позбавляйте підтримки тих, хто її потребує. І будьте здорові.

 

Провідний спеціаліст                                                                                                                Н. Жураховська

 

     Наші досягнення за 9 місяців 2012 року

Пріоритетним питанням Держави та Уряду наразі є вдосконалення роботи працівників соціальної сфери, підвищення якості надання соціальних послуг та іміджу соціальних працівників.

  Цьогоріч великі зміни відбулися в структурі районного центру соціальних служб. Завдяки введенню 18 фахівців із соціальної роботи в районі маємо певні досягнення.Протягом поточного періоду 2012 року виявлено 53 сім'ї, які опинилися в складних життєвих обставинах (далі СЖО). Так станом на 15.10.2012 року в центрі на обліку перебуває 129 сімей, в яких виховується 312 дітей. За 9 місяців 2012 року спеціалістами та фахівцями центру було здійснено 470 соціальних інспектувань даної категорії сімей.

За рішенням дорадчого органу та наказом директора центру здійснюється соціальний супровід 77 сімей, в яких проживає 183 дитини (даний показник за останній 3 роки є найвищим). Стосовно сімей, які були зняті з негативним результатом, було надіслано лист до ССД РДА, щодо розгляду питання про позбавлення батьківських прав батьків. В ході супроводу надаються послуги з метою підвищення виховного потенціалу сім'ї, навичок самообслуговування, проводиться робота щодо популяризації здорового способу життя, неодноразово за сприяння соціальних партнерів клієнтам центру надавалася матеріальна допомога та допомога в лікуванні.

З метою популяризації сімейних форм виховання дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування було проведено 13 групових заходів, якими було охоплено 417 чоловік сільської громади та жителів міста. Як результат до центру звернулося 3 сім'ї з метою взяття на виховання дитини: 1сім'я пройшла навчання та на даний час знаходиться в процесі підбору дитини відповідно до отриманих рекомендацій; 2 переадресовано до ССД РДА, оскільки вибрали форму влаштування - опікапіклування. В березні 2012 року в м. Овруч було створено нову прийомну сім'ю, в яку влаштовано 1 дитина. Таким чином, в Овруцькому районі функціонує 5 прийомних сімей, в яких виховується 9 дітей. Всі сім'ї знаходяться під соціальним супроводженням. Соціальною роботою було охоплено і опікунські сім'ї, сім'ї піклувальників.

Відповідна робота проводиться і з дітьми-сиротами та дітьми, позбавленими батьківського піклування, які виховуються в даних сім'ях, надаються соціальні послуги щодо ефективної взаємодії з оточуючими та з однолітками, ефективного планування часу та проведення дозвілля тощо.

Соціальна робота проводиться із особами з числа дітей сиріт, дітей, позбавлених батьківського піклування. Вирішувалися питання щодо оформлення належних пільг та субсидій, отримання житла, отримання матеріальної допомоги, надавалися поради щодо покращення виховного потенціалу та навичок самообслуговування, проводилася робота з метою профілактики асоціальної поведінки тощо.

З метою запобігання ранньому соціальному сирітству на території району діють консультативні пункти в пологовому відділенні та жіночій консультації. Жінкам надаються соціальні послуги з питань соціальних виплат, здобуття навичок догляду, післяпологової депресії, профілактики негативних явищ, сприяння у оформленні документів про засвідчення особи та для отримання пільг, посередництво в наданні допомоги. 1 жінка мала намір тимчасово залишити дитину, однак в результаті проведеної роботи спеціалістами центру жінка змінила свій намір, на даний час її сім'я перебуває під соціальним супроводом.

Протягом 9 місяців 2012 року було зафіксовано 29 звернень щодо насильства  в сім'ї та жорстокого поводження з дітьми. 49 осіб отримували соціальні послуги щодо подолання проблеми насильства, жорстокого поводження або реальної загрози їх вчинення. З даної проблеми  4 сім'ї взято під соціальний супровід.

Робою охоплювалися особи, які мають проблеми інвалідності. Проводилася інформаційна робота щодо оформлення та отримання тих чи інших документів для отримання належних пільг, соціально-педагогічна та психологічна робота з метою налагодження ефективної взаємодії з оточуючими та ефективної організації дозвілля, підвищення навичок самообслуговування та ін..

На базі ПТУ-35 діє клубне об'єднання по підготовці молоді до сімейного життя та  «Школа волонтерів». З метою проведення соціальної роботи в сільській місцевості діє «Мобільний консультативний пункт соціальної роботи». До його роботи залучаються представники ВКМСД, ССД РДА, освіти, медицини.

При кримінальній виконавчій інспекції діє консультативний пункт, робота якого спрямована на  соціальний супровід неповнолітніх та молоді, які перебувають чи повертаються  з місць позбавлення волі.

З метою профілактики негативних явищ у молодіжному середовищі, популяризація національних та родинних традицій, правового виховання проводяться різні групові заходи (бесіди, відео лекторії, ігротеки, круглі столи, семінари) в рамках відповідних акцій, свят  та проміжні на базі шкіл та ПТУ-35.

 

 

12.11. 12.  Розваги у «Сонечку»

 

За ініціативи фахівців із соціальної роботи на базі дитячого садочка №1, що у смт. Першотравневому, 10 жовтня було проведено ігротеку. Дошкільнята мали можливість позмагатися у вправності як фізичній, так і інтелектуальній. Всі учасники отримали масу позитивних емоцій та висловили бажання зробити подібні  зустрічі традиційними.

На згадку дітлахи отримали солодкі призи та яскраві наклейки.

 

 18/10/2012   До Європейського дня боротьби з торгівлею людьми

 

З торгівлею людьми як злочином міжнародного характеру світова спільнота намагається боротися вже давно. Але, незважаючи на увагу міжнародних організацій до зазначеної проблеми, торгівля людьми, примусова проституція та торгівля людськими органами останніми роками набули поширення як види незаконного бізнесу. Це явище можна назвати "товаризацією особистості". Воно є, в першу чергу, наслідком відсутності відповідного правового і соціального захисту людини. Індустрія торгівлі живим товаром розвивається надзвичайно стрімкими темпами, являючи собою найбільш прибутковий кримінальний бізнес у світі. Прибутки від нього сягають астрономічних розмірів, щорічно приносячи кримінальним угрупованням мільярди доларів. Нині торгівля жінками й дітьми вважається третім за величиною джерелом доходів організованої злочинності, поступаючись лише наркотикам і зброї .

В коментарях до визначення торгівлі людьми роз'яснюється, що процес торгівлі може включати особу або групу осіб, починаючи з вербувальника і закінчуючи останньою особою, яка купує або отримує жертву (як-от власник секс-магазину). Це може бути особа, яка утримує людину в умовах рабства або застосовує по відношенню до неї методи, тотожні рабству, примусову або кріпацьку працю, наприклад, примусове використання в легкій, сільськогосподарській, риболовній галузях, секс-індустрії або в жебракуванні, в роботі служницею або в примусовому шлюбі, де жінок утримують як віртуальних ув'язнених. Постійно зґвалтовані "чоловіками", вони часто використовуються для примусової вагітності, з метою забезпечення "чоловіків" дітьми. Визначення торгівлі не вимагає перетину державних кордонів. Велика кількість випадків сучасної торгівлі відбувається під час переміщення людей з одного регіону до іншого в межах однієї країни. І такі потерпілі страждають від насильства не менше від тих, яким доводиться перетинати кордон.

Зверніть увагу на загальні поради перед поїздкою за кордон :

1.     Нікому не довіряй свій паспорт.

2.     Підписуй контракт на мові, яка тобі зрозуміла, не підписуй, якщо є умова «інше».

3.     Для роботи за кордоном підходить лише робоча віза.

4.     Термін перебування за кордоном має бути зазначений у візі.

5.     В зарубіжних країнах працюють органи та служби, що надають допомогу особам, які опинилися в скрутному становищі.

 

Торгівля людьми – це недопустиме суспільне явище, якому необхідно рішуче протидіяти. Боротьба з ним вимагає вироблення ефективних методів як, на державних, так і на міжнародних рівнях. 

Україна одна з перших в світі комплексно підійшла до вирішення проблеми торгівлі людьми. Урядом затверджено програму протидії цьому явищу, прийнято спеціальне законодавство про кримінальну відповідальність за торгівлю людьми, створено спеціалізовані підрозділи ОВС по боротьбі з цим злочином. 

Однак не потрібно забувати, що наша безпека більшою мірою залежить від нас самих, нашої пильності. Тож якщо ти збираєшся влаштувати свою долю за кордоном, впевнись, що це безпечно!

 

 Наталія Жураховська, 

провідний спеціаліст  РЦ СССДМ        

 

 

24.08.12               Парад вишиванок

 

 

         Молодь Овруччини підтримала Всеукраїнську акцію «Одягни вишиванку» та вийшла у День незалежності на парад вишиванок. Проведення заходу ініціювало районне відділення ГО «Ліга молоді» на чолі із Сергієм Комаревичем за активної підтримки районного центру соціальних служб для сім"ї, дітей та молоді.

        Юнаки та дівчата зібралися біля пам’ятного знака Т.Г. Шевченку , активно обговорювали проблеми молоді, громадське та політичне життя району. Зацікавлені підлітки підходили до молодіжного гурту , дослухалися до розмови. Вони ж і стали неупередженими членами журі, яке визначило переможців конкурсу на кращу вишиту сорочку. Перше місце одноголосно надали Анастасії Полігенько , при цьому відмітили гармонійно створений національний образ, поєднання одягу, аксесуарів та зачіски. Переможцями стали також  Оксана Ковальчук та Сергій Комаревич. Від районного центру соціальних служб їм вручено пам’ятніподарунки.

       Пройшовши центральною вулицею міста , молодь вшанувала пам’ять   жертв голодомору та політичних репресій та повернулася до скверу Шевченка. Там натхненно звучали патріотичні вірші та лірика українських поетів. А ще в рамках заходу відбувся перегляд українських кінофільмів для дітей та дорослих у районному будинку культури.

       Учасники свята висловили сподівання, що подібні зустрічі стануть доброю традицією та сприятимуть вивченню та популяризації національної культури серед населення.

 

Провідний спеціаліст центру                                                         Наталія Жураховська

 

20/08/2012

 

 

Щаслива дитина у колі родини

 

         Так мало часу ми приділяємо активному відпочинку з дітьми, і з яким задоволенням радіємо кожній можливості родинного спілкування, а ще краще – розвагам та іграм на природі.

         Тому ініціатива  районного центру соціальних служб для сім"ї, дітей та молоді  та громадської організації «Нові горизонти» була щиро прийнята молоддю району. Фахівці із соціальної роботи в селах Ігнатпіль, В.Чернігівка, Заріччя, Шоломки, Лучанки та смт. Першотравневе згуртували громаду для проведення спортивних ігр, змагань, розваг. Це така прекрасна нагода  - зустрітися біля сільського клубу, розім’яти м’язи, відчути себе повним сил та енергії, та й  зрештою просто поспілкуватися із односельцями погожої літньої днини.

         А сільська дітвора, почувши про безкоштовні (у наш-то час!) батути, була просто у захваті. Що й казати, у Першотравневому свято тривало до десятої години вечора. Загалом  заходами було охоплено понад 500 учасників, а ще скільки уболівальників і просто глядачів!

         На завершення у клубах волонтери «Нових горизонтів» продемонстрували фільм «Неописуемая сторона», в якому піднято таку актуальну на даний час тему прийомних та опікунських сімей як популярних форм родинного виховання. А ще на згадку про зустріч подарували на сільські ради спортивне приладдя та висловили щирі сподівання, що подібні заходи стануть доброю традицією.

 

 

Провідний спеціаліст  РЦ СССДМ                                                                           Наталія Жураховська

 

 

 

11 липня 2012 року відбулося засідання круглого столу „Мультидисциплінарна  команда спеціалістів, які залучені до соціальної роботи з сім’ями, які опинилися у складних життєвих обставинах” в рамках планового навчання  фахівців соціальної роботи. На захід було запрошено суб’єктів соціальної роботи, з якими тісно співпрацює Центр соціальних служб, а саме службу у справах дітей, відділ охорони здоров’я , освіти РДА, УПСЗН, центр зайнятості, , відділення кримінальної міліції у справах дітей.

         В ході засідання обговорено ряд робочих питань, серед яких найактуальнішими є налагодження активної взаємодії фахівців соціальних роботи із представниками вище названих структур із виявлення сімей, що знаходяться  в групі ризику , та  роботи із ними, оформлення облікових документів  тощо.

Учасники круглого столу окрім методичних рекомендацій отримали соціальну рекламу для оформлення куточків  фахівця соціальної роботи.

Основними завданнями новопризначених фахівців на території сільських рад є виявлення громадян, що потребують соціальної, медичної, юридичної, психологічної, матеріальної та інших видів допомог, допомога у вирішенні зазначеного кола питань, забезпечення соціального супроводу сімей з дітьми , що опинилися у складних життєвих обставинах, пропаганда здорового способу життя, допомога молоді у працевлаштуванні тощо.

Отож нові соціальні ініціативи Президента та Уряду спрямовані на покращення соціального обслуговування найуразливіших верств населення та мають значно покращити соціальний захист громадян України.

 

 

Провідний спеціаліст РЦ СССДМ                                                                                                    Наталія Жураховська

10/07/12

 

 

 

 

      Візьміть дитину у родину

 Хто хоч раз побував у дитячому будинку , той на все життя     запам'ятає дитячі очі , сповнені болем, сумом і очікуванням. В їхніх очах є надія: може, в цей раз прийшли за мною, може, в мене з'явиться сім'я, може в мене знову буде мамо й тато? І кожній дитині, якого б віку вона не була, завжди необхідно відчуття того, що її люблять та цінують, що про неї турбуються і переживають, що її захищають та допомагають реалізувати свій потенціал.

           Бути опікунами, прийомними батьками або батьками -вихователями - це нелегке завдання. Треба мати особливу силу, щоб відчути всю трагедію дитячої душі, щоб знову наповнити її відчуттям щастя та злагоди і подарувати віру у майбутнє. Це постійне вирішення повсякденних проблем, приділення уваги розвитку навичок самообслуговування, позитивного спілкування, впевненості у різних ситуаціях суспільної взаємодії. Адже кожна дитина, яка влаштовується у родину, має свою долю. Як правило, далеко не безхмарну. І дуже важливо, щоб ті, хто береться прийняти їх у сім'ю, мали бажання зрозуміти цих дітей, обігріти своєю любов'ю і вселити в їхні душі віру і надію.

           Держава надає родинам, які беруть на виховання дітей, матеріальну і соціальну підтримку. Вихованці прийомних сімей і дитячих будинків сімейного типу перебувають на державному забезпечені. Кожен місяць батькам виділяють кошти на харчування вихованців, виходячи з натуральних норм їхнього забезпечення, придбання для них одягу, взуття, медикаментів, предметів особистої гігієни, іграшок, книг, інвентаря й устаткування, а також кошти на оплату комунальних послуг. У випадку прийомної родини такі виплати не передбачені. Фінансування дитячих будинків сімейного типу і прийомних сімей провадиться з відповідного місцевого бюджету.

           Візьміть дитину у родину та зігрійте її родинним теплом. І це не  просто гарне гасло. Це крик душі кожної дитини-сироти чи дитини, позбавленої батьківського піклування. На вулиці двадцять перше століття – час нелегкий для всіх. Проте у більшості з нас є батьки, рідні та близькі люди, з якими легше долати труднощі. Сирота ж позбавлена цієї життєвої підтримки. Вона самотня, зневірена, пригнічена…В усі часи людство рятувало милосердя та взаємодопомога.

           Будьмо милосердними! Допомагаймо тим, хто зовсім поряд!         
           З питань створення прийомної сім'ї та дитячого будинку сімейного типу звертайтесь до Овруцького районного центру соціальних служб для сім'ї, дітей та молоді за телефоном:(04148) 4-21-83

 

 


02.04-09.04

«День здоров'ячи здоров'я  щодня»

 

Таке риторичне питання, що пройшло червоною ниткою та об'єднало заходи до Всесвітнього дня здоров'я, проведені центром соціальних служб для сім'ї , дітей та молоді, ставили перед собою старшокласники Покалівської та Хлуплянської загальноосвітніх шкіл. Підлітки мали можливість висловити власне ставлення до таких шкідливих звичок як тютюнопаління, вживання алкоголю тощо.

Цілком слушно пролунало зауваження на адресу нас, дорослих. Мовляв, мало, шановні, придідяєте уваги розвитку культурного відпочинку для молоді ( спортивні майданчики, секції, гуртки за інтересами), тому сільська молодь і шукає альтернативні «розваги», які шкодять здоров'ю та нерідко стають причиною правопорушень.

Надзвичайно цікаво і весело пройшла вікторина-змагання між командами сьомих класів Овруцької гімназії. «Здоровим бути модно!», - стверджували юні гімназисти. І доводили це під час різноманітних конкурсів.

А щоб був відповідний настрій і стимул, центр соціальних служб для сім'ї , дітей та молоді приготував для учасників та переможців призи та сувеніри.

 

 

Провідний спеціаліст РЦ СССДМ                                                                                                                                   Н.С. Жураховська

13.04.12

Щоб діти не стали жертвами насилля.

            Все частіше наше суспільство потрясають жахливі факти насильства. Вони щоразу змушують замислитися батьків, а разом з ними – і відповідні соціальні служби, над питанням : чи достатньо уваги приділяємо ми дітям, чи все зробили для того, щоб вони не потрапили у ситуації, подібні тим, що сталися із Оксаною Макар із Миколаєва, та іншими підлітками, новини про зґвалтування та знущання над якими заповнили телевізійний ефір та Інтернет.

            Однією з найбільш серйозних небезпек, що постійно підстерігає дітей і підлітків, особливо в міських умовах, може бути зустріч із небезпечними незнайомцями - людьми схильними до злочинних дій, психічно неврівноваженими, а також тими, хто перебуває в наркотичному чи алкогольному сп’янінні. Серед них можуть бути ґвалтівники, грабіжники, хулігани, убивці, маніяки та ін. Для того, щоб ваші діти могли уникнути такої небажаної зустрічі, ми зобов’язані розповісти про основні  правила поведінки в подібних ситуаціях.
            Пам'ятайте, що небажана зустріч із небезпечним незнайомцем найбільш ймовірна влітку, в період з 21.00 до 1.00, узимку з 19.00 до 24.00. Місцем цієї зустрічі може бути пустельна вулиця, парк або сквер, запущений двір, гаражі, лісопосадки, привокзальні райони, під’їзд житлового будинку тощо.

            Тримайтеся подалі від незнайомих людей, які поводять себе неадекватно, уникайте будь-яких розмов із ними. Намагайтеся не відповідати на грубість і нахабство тим же. Краще промовчати або зробити влучне зауваження про невихованість грубіяна.

            Якщо  відчуваєте, що вас хтось переслідує , намагайтеся сховатися від нього, але не заходьте у безлюдні місця. Ніколи не погоджуйтеся йти з незнайомими людьми до чужого під’їзду, підвалу тощо.

            Намагайтеся не показувати на вулиці серед великої кількості людей свої дорогі речі (мобільний телефон, гроші, інші коштовності).

            Якщо біля вас зупиняється авто і незнайома людина звертається з якимось проханням, головне – не підходити надто близько до машини. Якщо запитання  здаються сумнівними, необхідно ввічливо відмовити, пославшись на недостатність часу; в жодному разі не сідайте до машини з незнайомцями.

            Навіть приймаючи від друзів або знайомих запрошення відсвяткувати день народження або інші свята обов'язково поцікавтеся хто ще запрошений, де точно буде відбуватися святкування й обов'язково про це повідомте своїм батькам.

            І пам’ятайте : батьки завжди повинні знати , де і з ким проводить свій вільний час їх дитина. Тому знаходьте час для душевної та довірливої розмови із нею.

 

Провідний спеціаліст РЦСССДМ                                                          Наталія Жураховська

 

 

22.05.2012

Міжнародний День сім'ї та День матерів Овруцькому районі  був відзначений різноплановими заходами  із залученням різновікової категорії їх учасників.

            Проблему насильства в сім'ї жваво обговорювалина  засідання клубного об’єднання , що проходило на базі Овруцького  ПТУ-35. Не залишено без уваги тему прийомних сімей. З метою популяризації їх створення проведено тематичні зустрічі із батьківською громадою загальноосвітньої школи І-ІІІ ст. №1 та  представниками громадськості району.

Весело і цікаво пройшов  конкурс малюнку на асфальті на тему «Моя сім´я». На центральній площі міста  художні фантазії втілювали представники міських шкіл. До речі, перше місце в цьому конкурсі зайняла ЗОШ І-ІІІ ст. № 4. Переможціта учасники конкурсу були відзначені подарунками. А ще завдяки спонсорській підтримці                    Невмержицької О.М.(магазин «Ласощі») та Гусаревича В.В.(магазин «Цукерня») всі учасники отримали  солодкі подарунки.

            У пологовому відділенні ЦРЛ проведено акцію для породіль та вручено їм матеріальну допомогу засобами гігієни.

А тематичне свято  «Мати – берегиня роду», що відбулося у  ЗОШ І-ІІІ ст. № 4, не залишило байдужим жодного ізприсутніх. Теплі, щирі  слова   на адресу мам, задушевні пісні та запальні танці учнів 5 - Б  класу під мудрим керівництвом «класної мами» Ірини Охрімчук створили святковий настрій цього прекрасного заходу. А матусям багатодітних сімей та бабусі-опікуну від РЦ СССДМ вручено грамоти та пам'ятні подарунки.

            Окрім всього, розповсюджено соціальну рекламу, оформлено виставку тематичної літератури у бібліотеках міста, у с. Н. Велідники привітали членів сімей, які опинились в складних житєвих обставинах.

            Здорова й міцна сім'я – запорукапроцвітання держави.

 

 

Провідний спеціаліст РЦ  СССДМ                      Н.С. Жураховська                 

                      

05.06.12

 

Щоб дарувати дітям радість

 

Саме з такою метою Овруцький центр соціальних служб для сім'ї, дітей та молоді провів ряд заходів, в ході яких було залучено понад 50 дітей різних вікових та соціальних груп. Дуже сподобалися солодкі подарунки дітям із сімей, що перебувають під соціальним супроводом. За радість у дитячих очах ми щиро вдячні спонсору, ТОВ   Хаски – Інвест (а.д. Олександр Меренков). А щоб хлопчики й дівчатка з цих родин росли здоровими й охайними, ПП Можаровська Т.І. подарувала їм засоби особистої гігієни.

Аби свято охопило якомога більшу частину міста, окрім гуляння, що відбувалося в міському парку, було організовано ігротеки для дітлахів на майданчику біля ЗОШ І-ІІІ ст. № 3 та по вул. Н. Репкіна, біля троьхповерхівок. Веселі рухливі ігри, різноманітні призи та подарунки дуже сподобалися дітворі. А «підсолодили» святковий настрій шоколадні батончики від відділу сім'ї, молоді та спорту РДА.

Поряд із веселощами нас заставило замислитися запитання : «А коли знову будемо розважатися? Невже тільки через рік?» Дійсно, влітку, коли так багато вільного часу, варто було б замислитися над тим, чим зайняти дітей, як організувати їхнє дозвілля так, щоб не тягнуло їх на різні «подвиги», щоб уникнути збільшення кількості правопорушень.

Тому давайте будемо дбати про підростаюче покоління постійно, а не лише у День  захисту дітей.

 

Провідний спеціаліст

РЦ СССДМ                                                                           Н.С. Жураховська