Новорічні свята, мабуть, найсвітліші свята в нашому повсякденному житті, які люблять і діти, і дорослі. У ці дні всі ми стаємо в глибині душі маленькими дітьми, які чекають приходу Діда Мороза з мішком подарунків. І неважливо, що ми давно не віримо в цього сивого дідуся, але щороку ми намагаємося зробити свято веселим і безтурботним не тільки вдома, але й на роботі, для найближчих друзів, колег. 

В читальному залі Овруцької ЦРБ ім.А.С.Малишка оформлена книжкова виставка до Новорічних та Різдвяних свят:

Святий Миколай користується особливою любов’ю  нашого народу і є найулюбленішим святом дітлахів.

    У грудні напередодні Дня Святого Миколая в Овруцькій районній бібліотеці для дітей відбулося родинне  народознавче  свято «З небес на землю в час нічний приходить Миколай Святий», яке підготували працівники бібліотеки разом з учнями 3-Б класу Овруцької гімназії та їх класним керівником Петрук В.В., вчителем музики Шубаном М.М.
   Ведучі свята бібліотекар молодшого відділу Федоренко В.В. та вчителька 3-Б класу Овруцької гімназії Петрук В.В. розповіли дітям про Святого Миколая.
    День Святого Миколая є святом, яке приносить відчуття передноворічної атмосфери і всілякі приємні сюрпризи. Дитячі оченята загорілися вогниками радості й надії коли до дітей завітав Святий Миколай (учень 10-А класу Овруцької гімназії), певне, кожен мав, яке бажання загадати святому, і вірив у його здійснення.
    Виступаючи діти подарували усім святковий настрій. У виконанні дітей лунали вірші, пісні про Святого Миколая , Україну та про зиму. Всіх присутніх на святі діти порадували своїми танцями та інсценізацією. Найменші гості нашого свята розказували вірші про Святого Миколая, серед них були і переселенці. Також брали участь у святі  учениці 4-А класу Хомич Євгенія (Овруцька гімназія), Пасюк Ілона (ЗОШ№ 4), та вихованці танцювального колективу «Полісяночка»  при РБК (керівник Юркова А.П.).
    Більше дізнатись про Святого Миколая допомогла дітям  книжкова виставка «Святий Миколай Україною мандрує, добро і радість всім дарує»
 
На святі були присутні батьки, діти з багатодітних сімей, діти переселенці.
Директор бібліотеки Невмержицька М.В. привітала всіх присутніх зі святом.
           Святий Миколай пригостив всіх дітей солодощами, а дітям переселенцям вручив солодкі подарунки за сприянням  п/п  Гусаревич В.В.

    Виставка робіт із різних колекцій приймала поціновувачів старовинного вбрання та рушників в арт вітальні Овруцької центральної районної бібліотеки ім.А.С.Малишка на протязі грудня 2015 року. Великого значення набуває збереження уцілілих старовинних тканих рушників, які зберігають генетичний код полісян. Хочеться відмітити, що представлені речі збирають не лише окремі люди, але до цього долучаються і працівники бібліотек району.
    Змістовні колекції надали Гераськевич Л. зав. бібліотекою с. В.Чернігівка (у цій колекції є відмовний рушник – єдиний у нашому районі); Бондарчук Г.  зав. бібліотекою с. Покалів; Нестеренко З. зав. бібліотекою с. Листвин. 
    Представлені ними роботи є основою колекцій їх бібліотек. Вражає кількістю робіт особиста колекція В.Галкіної (Кравчук) з с.В.Фосня: рушники, сорочки, картини, фрагменти вцілілих вишитих виробів. А ще і намагання відтворити одяг полісян на ляльках. Ця жінка провела велику роботу по збереженню старовинних слів, якими розмовляли жителі  Велико-Фоснянської сільської громади. Підсумком цієї роботи стала книжечка "Ну що б здавалося слова…’’. Жителька м.Овруч Г.Наконечна зберігає речі, якими користувалася її бабуся і мати. Старовинний одяг надала для виставки О.Деркач із с.Поліське. Ці сорочки і спідниці (андораки) вдягала її мати, тітка, свекруха. А старовинні фартухи (запаски) вражають красотою узорів.

    14 грудня в Україні традиційно проводиться день вшанування ліквідаторів наслідків аварії на ЧАЕС - людей, які ціною свого життя і здоров'я змогли здолати страшну трагедію XX cтоліття, що сталася 26 квітня 1986 року на Чорнобильській АЕС. Ця пам'ятна дата була затверджена указом Президента України 10 листопада 2006 року.
     Проходять роки після аварії на ЧАЕС. А біль не вщухає, тривога не покидає людей. Ще довго ми будемо відчувати на собі наслідки трагедії, ще довго чутимемо її дзвони. Вони лунатимуть за тими, кого вже немає, кого не стане завтра, хто заплатив за чиюсь помилку своїм здоров'ям, життям.
До цієї дати в дитячій бібліотеці оформлена книжкова виставка:
    Цього ж дня, в читальній залі центральної районної бібліотеки   ім.А.С.Малишка, за ініціативи міського голови І.Я.Коруда та  місцевої організації «Союз Чорнобиль України» було проведено годину вшанування ліквідаторів аварії на ЧАЕС «Дзвенить у душах полісян Чорнобиля гіркий набат». Цей захід зібрав учасників ліквідації аварії на ЧАЕС з усього Овруцького району.
    Данину пошани всім ліквідаторам аварії, які, рятуючи  українців, а також народи інших країн від ядерної небезпеки, жертвували найдорожчим – своїм здоров’ям і життям, віддали в своїх виступах заступник голови Овруцької РДА Ю.С.Дивинський та Овруцький міський голова І.Я.Коруд.
    Незважаючи на всі труднощі і проблеми, самі ліквідатори називають14 грудня святом. Святкового настрою сьогодні їм додали і численні грамоти від Овруцької РДА і Овруцької міської ради та нагороди від Союзу Ветеранів ліквідації Чорнобильської катастрофи. А учасники самодіяльності Овруцького РБК подарували присутнім пісенні дарунки.
    Голова Овруцької районної організації «Союз Чорнобиль України» М.В.Гаращук, голова обласної ради Союзу ветеранів ліквідації Чорнобильської катастрофи Віталій Юшкевич  та його заступник Пальоний В.М. також привітали ліквідаторів району з їхнім святом і порушили ряд болючих питань, які хвилюють наразі чорнобильців.

    В читальному залі Овруцької ЦРБ  з нагоди цієї дати було оформлено книжкову виставку «Чорнобиль: трагедія, подвиг, пам'ять», на якій були представлені документальні, фактографічні та ілюстровані матеріали з цієї теми. Також в ході зустрічі було продемонстровано документальний фільм про подвиг  пожежників Чорнобиля, які   першими в ту жахливу пекельну ніч стали на захист своєї зем­лі.

    Багато хто з ліквідаторів вже давно покинув це земне життя. Присутні в залі схилили голови в глибокій жалобі  і пом’янули усіх, хто відійшов у вічність внаслідок Чорнобильської біди хвилиною мовчання.
Пам’ять… Саме вона є рушієм еволюційного поступу в майбутнє, оберегом найвищих загальнолюдських цінностей. І якщо весь народ пам’ятатиме свою історію, він заслуговує на повагу, він вартий того, щоб дивитися у майбутнє. Ми, українці, повинні пам’ятати і шанувати героїв, завдяки яким сьогодні живемо. 

     Під такою назвою в Овруцькій ЦРБ ім.А.С.Малишка, 9 грудня пройшов захід на підтримку міжнародної кампанії «16 днів проти гендерного насильства», яка щороку стартує з 25 листопада до 10 грудня. У ньому взяли участь молоді сім*ї, читачі та працівники  бібліотеки,

перед якими виступив  юрист центру соціальних служб дітей, сім’ї та молоді Овруцької РДА Пилипенко Валентин Васильович.

    Під час заходу були порушені важливі питання, що сьогодні турбують кожного освіченого та культурного громадянина. Насильство в сім’ї, торгівля людьми, та  насильство над дітьми. Відбувся обмін думками між присутніми щодо актуальності теми гендерної рівності, захисту прав жінок та недопустимості насилля в сім’ї та суспільстві.

          Присутні також ознайомилися з інформаційною викладкою літератури «СІМ*Я БЕЗ НАСИЛЬСТВА».

*********************************

    Міжнародна правозахисна акція "16 днів проти насильства" розпочата в 1991 році. Ініціатори акції обрали датою початку акції 25 листопада (Міжнародний день боротьби з насиллям у відношені до жінок) та датою її завершення 10 грудня (Міжнародний день захисту прав людини).
   Районна бібліотека для дітей не осталася осторонь. На відділі 5-11 класів оформлено книжкову виставку "Світ без насильства очима дітей".

     В рамках Всеукраїнського тижня права (з 7 по 13 грудня) відбувся юридичний діалог «Захист прав людини», 8.12.2015 року, в приміщенні ЗОШ№3 для учнів 9–11 класів. 
 
 
     Захід був спрямований на ознайомлення підлітків з певними законами, нормами поведінки, на усвідомлення ними можливої відповідальності і покарання за порушення закону. Захід підготувала і провела  провідний бібліотекар читального залу Овруцької ЦРБ ім.А.Малишка Т.Я.Пушанко спільно з керівником правового клубу «Закон про мене і мені про закон», що діє при Овруцькій центральній бібліотеці ім.А.Малишка, юристом Б.Г.Савчуком та вчителем історії і права в ЗОШ №3 О.В.Слюсарчук.
    7 грудня 2015 року в залі засідань Овруцької районної ради відбулося урочисте зібрання до Дня місцевого самоврядування. З привітальним словом виступили: голова районної ради Китиця В.В., заступник голови Михайлевська І.В., було нагороджено першим заступником голови РДА Дивинським Ю.С., міським головою Корудом І.Я. грамотами волонтерів Овруччини з нагоди святкування Всеукраїнського дня волонтера.
  Свої музичні вітання, танці, гумор дарували депутатам усіх рівнів і громадянам, які вболівають за проблеми рідного міста, села, дбають про його розквіт, зростання, учасники художньої самодіяльності Овруцького РБК.
Я народилась тут! І тут моя стежина,
Яка веде у дивне майбуття.
Це рідний край, чарівна Україна,
І звідси почалось моє життя.
 
    7 грудня виповнюється 115 років із дня народження видатної української художниці Катерини Білокур.
    Завітавши до районної бібліотеки для дітей учні 5-х класів та 10 класу ЗОШ№3 разом з вчителями Кончаковською Т.В та Полюхович Л.В  поринули у чаруючий світ мистецтва, життя та творчості Катрини Білокур "Її життя у водограї квітів". В Українській культурі Катерина Білокур постає наче квітка у всій своїй красі. Від дня народження художниці минуло більше ста років. Іскри духу Катерина Білокур спопеляють нас щирістю і первинністю. Порівняти творчість Білокур не можна ні з ким, бо це самобутнє явище в історії Українського мистецтва.
   Ведучі літературно-музичного вернісажу читачі бібліотеки Невмержицька Вікторія та Кулаковський Дмитро цікаво розповіли про життєвий та творчий шлях художниці.
    Активно приймали участь в підготовці заходу завідуюча бібліотекою ЗОШ№1 Левківська О.І. та вчитель української літератури Дрозд Н.Х.
   Захід супроводжувався мульти - медійною презентацією "Чаруючий світ Катерини Білокур", звучали пісні про Україну у виконанні Гуз Юлі танець "Квітка душа" у виконанні танцювальної групи 7-Б класу.

   Також оформлена виставка-інсталяція "Віконце у світ Катерини Білокур".
  
Історія її життя і творчості–одна з найяскравіших у ХХ сторіччі. Тож не дивно, що ця жінка досі викликає повагу та захоплення. Запрошуємо на абонемент Овруцької центральної районної бібліотеки ім.А.Малишка відвідати майстерню позитиву 
   Це свято відзначається щорічно з 1985 року, коли Генеральна Асамблея ООН запропонувала урядам відзначати саме цей день - 5 грудня, як день добровольця.
   Сьогодні волонтери сприяють перемозі України та збереженню її державності, не чекаючи за це винагороди. Волонтерська діяльність, як прояв милосердя і доброчинності, буде існувати доти, доки існує потреба людей у тій чи іншій допомозі та обмежена державна участь у задоволенні потреб своїх громадян, їхній соціальній підтримці.
Читачі дитячої бібліотеки мають змогу ознайомитись з книжковою виставкою "Волонтер - це той, хто завжди прийде на допомогу".

  

1 грудня відзначається Всесвітній день боротьби зі Снідом. Головна мета Всесвітнього дня боротьби зі Снідом - звернути увагу суспільства на цю проблему.

 

   У дитячій бібліотеці оформлена тематична виставка "Чи бути здоровим - вирішуєш ти!"

   На виставці представлено книги, що містять інформацію про властивості цього вірусу, про ВІЛ-інфекції та шляхи поширення хвороби, про лікування і профілатику Сніду.

Овруцька центральна районна бібліотека ім.А.Малишка приєдналася до заходів пов’язаних з Всесвітнім Днем боротьби зі СНІДом та організувала на абонементі книжкову антирекламу

    Нещодавно  в Інтернет–центрі Овруцької ЦРБ ім.А.С.Малишка, розпочали свою роботу комп’ютерні курси для людей старшого віку. Вміти користуватись комп'ютером повинна кожна людина, незалежно від віку. Сучасна молодь і люди середнього віку не уявляють свого життя без комп'ютера, Інтернету, мобільного телефону і тому подібне. Діти років з 4-5 років вільно користуються чудесами техніки, а багатьом старшим людям усе це здається незбагненно складним.   
     Заняття на наших курсах розраховані на вік пенсіонерів та ведуться доступною мовою. Програма курсів побудована таким чином, щоб навчання могло стати в нагоді в щоденному житті. Крім того відвідання комп’ютерних курсів є додатковою можливістю для літніх людей зустрічатися і спілкуватися у невимушеній обстановці з близькими по духу і інтересам людьми.
*****************************

     Астрологи запевнюють, що Земля вступає в еру Великої жіночності. Ця місія відведена жінкам Богом. Вони різні, як і різні їхні жіночі долі і уподобання. Є серед них успішні бізнес – леді, керівники, лікарі, вчителі, бібліотекарі та просто не байдужі. Приємно усвідомлювати, що об’єднуючись, вони творять, допомагають, підтримують оточуючих. Підтвердженням цього і є зорепадний стиль життя овруцьких і коростенських героїнь нашої розповіді.

  Цей осінній день 29 листопада, притрушений пухнастим сніжком, зібрав багато прихильників поетичного слова в нашій АРТвітальні. До Овруцької центральної районної бібліотеки ім.А.Малишка завітали довгоочікувані гості з Коростенщини, а саме: жіночий клуб «Стиль життя» на чолі з Валентиною Вигівською, голова літературної студії «Древлянка», редактор газети «Вечірній Коростень», письменник, засновник літературно-мистецького свята «Просто на Покрову» - Віктор Васильчук та особливо чекали на члена національної спілки письменників України, лауреата Всеукраїнської літературної премії ім. В. Юхимовича -  Галину Василівну Цепкову, на її ж творчу зустріч при нашій бібліотеці «Пока любить дано».

Гостей радо зустріли овруцькою паляницею на вишитому рушничкові.  

        Та це не всі подарунки, що презентували працівники бібліотеки спільно з поетичним клубом «Зорепад».  Ще були і ляльки–мотанки «Травниці», і пахучий травяний чай, зібраний власноруч Марією Козел, і картина «Соняшники» від місцевої художниці-аматорки Марії Струтинської.

    Рідко зустрічаєш особистість такої відкритості, як Галина Цепкова. Її поезія – це повне відображення внутрішнього світу, яке ми завжди читаємо в її очах. В творчому доробку  Галини Василівни не тільки любовна, громадянська та філософська лірика, а й гумористичні та іронічні  вірші, твори для дітей.

    Поетеса невимушено спілкувалася з присутніми, читала свої поезії, приймала вітання колег–бібліотекарів, поетів–однодумців та місцевої влади в лиці міського голови Івана Ярославовича Коруда та  начальника відділу культури і туризму Овруцької РДА  Ольги Іванівни Левківської,  які, незважаючи на свій вихідний день прийшли  привітати наших добрих друзів, сусідів - коростенців. А ще присутні із задоволенням слухали чудові пісні у виконанні нашого поліського соловейка Віри Воробей.

 

     Неймовірно тепла зустріч завершилася гарними побажаннями поетесі творчої наснаги, довголіття на життєвому та творчому шляху. Особливу вдячність хочеться висловити Овруцькому міському голові Івану Ярославовичу Коруду, без підтримки якого, ця зустріч не відбулася б на такому, досить високому рівні.Сподіваємось на подальшу плідну співпрацю в проведенні заходів в районній бібліотеці та користуючись нагодою, хочемо побажати Івану Ярославовичу міцного здоров’я та витримки  в його не легкій справі.

  Немає сумніву, що в душах усіх, хто був присутній на заході проростуть зерна добра, любові до ближнього і до своєї рідної землі.

Страшне число у нелюдській напрузі
Пропалює світи до глибини:
У тридцять три розіп’яли Ісуса
У тридцять третім на земному прузі
Розіп’ято мільйони без вини.
Б. Олійник

   Згідно з Указом Президента України №431/2007 від 21 травня 2007 року щорічно в четверту суботу листопада відзначається День пам’яті жертв голодоморів.

Багато літ пройшло… Здавалось би можна й забути, але в серці кожного з нас живе і буде жити пам’ять про найкривавішу трагедію людства. Книжкові виставки: екскурс  в історію «Голодомор: очима болю, вустами гніву», яка діє на абонементі
та путівник в історію "На колінах стою перед вами, сповідаю жалобу сумну" в читальній залі центральної районної бібліотеки ім.А.С.Малишка, ще раз закликають кожного згадати ті трагічні для України 1932-1933 роки та помолитися за кожну безневинно загублену душу.
     А в дитячій бібліотеці оформлена виставка-факт "Пам'ятай ці скорботні роки!", яка розповідає про причини та наслідки жахливої трагедії українського народу. У списку постраждалих від Голодомору в Овруцькому районі понад 4 тисячі призвіщ зібрано й записано свідчення очевидців із 24 поселень. Це є у книзі під назвою "Голодний рік...Голодний день", яка присвячена пам'яті жертв Голодомору 1932-1933 років Овруцького району.
…Не може бути гіршої муки, аніж бачити як від голодної смерті відходить у небуття твоя родина. Тож ми, українці, повинні пам’ятати про трагічні сторінки нашої історії, щоб вони більше ніколи не повторилися!
    Зустріч із творчою жінкою,  поетесою із м.Київ-Мілою Кирилюк відбулася 20 листопада 2015 року у читальному залі Овруцької ЦРБ ім.А.С.Малишка і зібрала багато зацікавлених людей, які із задоволенням прийшли поспілкуватися і послухати чудові вірші у виконанні авторки. Серед присутніх і члени поетичного клубу «Зорепад», і майстрині, і квітникарі, а також працівника і користувачі бібліотеки. Приємно було і те, що завітали учні Овруцької гімназії, члени студії «Живе слово» та учасники драматичного гуртка. Поезія Міли Кирилюк – щира, душевна, проста і зрозуміла. Але в той же час кожен її вірш має родзинку. Так само, як і їх авторка. Вона справжня патріотка, яка своєю творчістю вболіває за долю нашої країни.

    Приємним сюрпризом для Міли Михайлівни стала прем’єра пісні на її вірші, яку підготував і подарував присутнім викладач дитячої музичної школи Віктор Мельниченко.

    Окрасою нашого свята стало і сімейне тріо «Полісяне» із с.Хлупляни у складі Олексія Іллюка (директор Словечанської музичної школи), Сніжани Гавриловської (художнього керівника Хлуплянського  будинку культури) та Валентини Федорівни Іллюк (мама цих чудових людей).  Вразило присутніх і те, що костюми , в які були одягнені «Полісяне», зроблені руками Валентини Іллюк.

Подарувала пісню для нашої гості і Валентина Мошківська. Багато приємних подарунків підготували для нашої гості і учасники різних клубів нашої АРТвітальні. Топіарій, зроблений руками З.Кудрі і прочитаний нею вірш, до сліз зворушив Мілу Кирилюк. Отримала поетеса і іменну люльку-мотанку «Міла» та запашні ляльки-травниці від В.Коновальчук.

Прозвучали і власні пісні у виконанні П.Невмержицького.  Слова вдячності були сказані директором ЦРБ С.Солтис. Душевно і тепло привітала Мілу Кирилюк і художній керівник Словечанського будинку культури Віра Воробей, подарувавши  їй на згадку наші поліські пісні, і власну пісню.

А на закінчення зустрічі у виконанні Віри Воробей прозвучала пісня «Роде наш красний», яку підхватив увесь зал. Після зустрічі Міла Кирилюк подарувала і підписала бажаючим свої книги.

Гула, стогнала і ревла земля,
В огні була і Овруччина моя.
Була війна жорстока, Світова.
Живі і мертві, мертві і живі
Герої наші, воїни - солдати.
Ми знаємо: у тій страшній війні
Змогли ви ворога здолати.


Усе далі й далі відходять в історію буремні та грізні події Другої світової війни. Однак вони ніколи не перестануть бентежити наші серця. Сьогоднішнім поколінням випала велика честь відзначати знаменні дати. В ці дні, одне за одним,міста і села нашої держави відзначають  річниці визволення територій від німецько-фашистських загарбників. Людям безприкладної мужності і відваги, нашим землякам, що   боролися проти фашистських загарбників в партизанських загонах і патріотичному підпіллі, славі живих і пам'яті полеглих та з нагоди 72 річниці визволення міста Овруча і району від нацистів, в Овруцькій центральній бібліотеці ім.А.С.Малишка була присвячена година слави «Подвигом їхнім пам'ять живе».

На свято були запрошені ветерани: І.М.Андросович – єдиний в районі ветеран, який визволяв рідне місто та П.Й.Васянович, В.П.Сасін.

Слова щирої вдячності ветеранам – визволителям висловив міський голова І.Я.Коруд, який наголосив, що ветерани Другої світової війни є гарним прикладом для нащадків, а їх героїзм та любов до Батьківщини допомагає нинішньому поколінню долати ворога на сході України, захищаючи її незалежність.

В ході зустрічі ветерани поділилися своїми спогадами про ті буремні часи, про воєнні роки та про те, якою ціною діставалася перемога над нацизмом і побажали добра і миру, надії на світле майбутнє усім присутнім в залі.

     До дня визволення міста Овруча користувачі дитячої бібліотеки разом з бібліотекарями здійснили екскурс в минуле "Ще довго пам'яттю болітиме війна", під час якого познайомились з книгами про нескорених, сильних духом людей з чистою совістю, безстрашних. Завдяки їм окупована Овруцька земля стала для фашистів караючою землею. Під фашистами дійсно горіла земля, злітали в повітря ешелони з технікою та живою силою противника, склади з боєприпасами і пальним. В боях за місто особливо відзначився Словацький партизанський загін під керівництвом капітана Яна Налєпка. 17 листопада 1943 року після 20 годинного бою партизани звільнили місто Овруч. І сьогодні древній Овруч впевнено дивиться в обличчя завтрашньому дню.

Наш Овруч, ти несеш прадавню славу
І тисячолітній - знову молодий!
Щасливий будь, ти заслужив це право,
Квітуй, не знай ніякої біди!

   9 листопада наша країна святкує День української писемності та мови. Це свято було започатковано Указом президента України № 1241/97 від 6 листопада 1997-го.

    Генеалогічно українська мова належить до індоєвропейської мовної сім’ї. Про це свідчать і архаїзми, і деякі фонетичні та морфологічні ознаки, які зберегла наша мова протягом століть. Давньою українською мовою написані козацькі державні документи й хроніки, створена самобутня художня писемність епох – від Івана Вишенського до Григорія Сковороди. Українці мають свою могутню класичну літературу, визнаних світом геніїв: Тараса Шевченка, Івана Франка, Лесю Українку, Михайла Коцюбинського, Василя Стефаника…

    З нагоди свята в районній бібліотеці для дітей задзвеніло літературне джерельце "Пісенна ніжна і дзвінка мова Шевченка, Лесі і Франка".
    Бібліотекарі розповіли юним читачам про історію нашої рідної української мови. У виконанні дітей прозвучали вірші про мову українську, ніжну і мелодійну, яка відзеркалює душу народу, його історію.


   На книжковій виставці-панорамі "Мова–це пам'ять про минуле і стежина в майбутнє" наші користувачі мали змогу переглянути різні матеріали про історію та важливість знання нашої української мови.

А працівники Овруцької ЦРБ ім.А.Малишка До Дня української писемності та мови запрошують відвідати книжкові виставки: 

-на абонементі: мовна регата "Мово рідна–то життя народу і культури рідної краса"

- в читальному залі: мовні поради "Квітни, мово, зірницями слова..."

   З метою пропагування грамотності, підтримки та розвитку державної мови як духовного потенціалу нації, виховання високої мовної культури у День української писемності та мови, на Українському радіо відбувся «Всеукраїнський диктант національної єдності». До патріотичного флеш-мобу-радіодиктанту долучилися і користувачі районної бібліотеки для дітей та колектив бібліотеки.

Любіть, поважайте  та вдосконалюйте нашу мову!

 
    5 листопада в дитячій бібліотеці з учнями 1-Б кл. ЗОШ№3 провели екскурсію «Чарівне царство книжок», де дітей познайомили з бібліотекою, розстановкою книг, книжковими виставками, правилами користування бібліотекою та розказали про бережне відношення до книг. Бібліотекар провела огляд цікавої літератури для дітей та провела вікторину по казках.
Працівники абонементу Овруцької ЦРБ ім.А.Малишка з 4 листопада запрошують переглянути виставку–інсталяцію «Хліб у домі моїм, хліб у домі моєї Вкраїни».
Крім цікавих та повчальних книг про хліб на виставці представлена художньо-національна композиція з колосків, борошна та хліба.

     З 4 листопада в читальному залі та абонементі Овруцької ЦРБ ім.А.Малишка відкриті для перегляду книжкові виставки до 160-ти річчя від дня народження українського історика, археолога, етнографа, фольклориста, лексикографа, письменника, дослідника історії українського козацтва, дійсного члена НТШ і ВУАН Д.Яворницького: історичний музей «Нескорений лицар козацької нації»:

   *********************************

    Борис Ілліч Олійник - український поет, перекладач, дійсний член НАНУ,  голова Українського фонду культури, Герой України (2005), почесний академік Академії мистецтв України, член правління Національної спілки краєзнавців України. Народився 22 жовтня 1935 року (с.Зачепилівка, Полтавської області).

Працівники відділу обслуговування Овруцької ЦРБ ім.А.Малишка підготували книжкові виставки до 80–ти річчя від дня народження поета:

     19 жовтня бібліотекар ДРБ для учнів 1-А та 1-Б класів ЗОШ №1 провела екскурсію «Чарівне царство книжок»,  де познайомила дітей з бібліотекою та провела огляд цікавої літератури:

   Урок народознавства «Історія в струнах бринить…» присвячений українському кобзарству проходив 16 жовтня в читальному залі районної бібліотеки для дітей, за участю бібліографів  районної бібліотеки ім.А.Малишка.

Працівниками районної бібліотеки для дітей оформлено виставку-експозицію «Нехай звучить струна жива…»:

   Жоден з музичних інструментів українців не користувався такою пошаною і любов’ю як бандура. Кобзарі завжди були охоронцями бойової слави України, талановитими народними поетами. Їх історичні пісні та думи стали своєрідним музично-поетичним літописом нашої держави. Кобзарство за багатовікову історію свого існування пережило як розквіт так і занепад, героїчні та трагічні моменти.

   Українські кобзарі-бандуристи відгукуються на всі події сучасного життя України. Почуття полум’яного патріотизму українця завжди несло і несе кобзарство. Звучали на заходи  струни бандури. На Овруччині це мистецтво самотужки опанував Іван Сергійович Булуй. На сьогодні в його репертуарі більше десятка народних пісень, дум.

Ретро – хід – парад книг «Що читали у ХХ столітті» діє на абоненті Овруцької ЦРБ ім.А.Малишка. На ньому представлена література, яка мала найбільший попит наприкінці минулого століття.

Мужності й геройства свято.
І ми вклоняємося тим,
Хто літ тому назад багато
І тим, хто нині з автоматом
Наш спокій береже і захищає,
Рідну землю свою-Україну.
 
    За доброю традицією християнське свято Покрови Пресвятої Богородиці, що святкується 14 жовтня вважається Днем Українського козацтва. Указом Президента України 14 жовтня оголошено ще й Днем Захисника України
    "Героїв стежина - від батька до сина" - з такою назвою пройшов захід в Овруцькій центральній бібліотеці ім.А.Малишка. На зустрічі до слова було запрошено отамана Овруцького районного осередку українського козацтва, волонтера і командира загону «Пошук» Якова Грищука,
а також земляків-«атовців» Миколу Шерина, Валентина Жучка, Любомира Коронського та Максима Мостовського. На згадку запрошені отримали ляльки-подорожниці, це обереги, які дарувались тим, хто вирушав в дорогу. Для них цього дня прозвучали і музичні вітання. Прийшли привітати присутніх члени гуртка «Основи журналістики» ЦДЮТ разом зі своїм керівником Наталією Калініною. Власну поезію декламував й поет – аматор з Луганщини Сергій Ярошовець.
   Тихим словом згадали героїв «Небесної сотні». Хвилиною мовчання помянули 15 наших земляків, які загинули на Сході України.
    Як засвідчив захід, Україну зламати не можна. Вона знаходить в собі сили відродитись.

   *********************************

    А напередодні до дитячої бібліотеки завітали учні 5-А класу ЗОШ №3 на годину мужності "Я стану твоїм захисником, Україно", під час якої діти дізнались про витоки мужності нашого героїчного народу від сивої давнини і до наших днів.

   Багато років наша країна жила під мирним небом, тому ми з вами не знали багатьох слів, пов'язаних з війною, а нині багато сімей опалило полум'я військових дій на Сході України. Найкращі сини захищають свою Батьківщину і ми повинні пам'ятати про їх героїчні подвиги.
Також оформлена книжкова виставка-вшанування "Ми за єдину Україну-життя єдине віддали":
Не всі повернулися додому живими і в нас на Овруччині. Всіх їх вшанували хвилиною мовчання.

    14 жовтня село Гладковичі  святкувало своє День Народження. Святковий концерт «Святе,як хліб, село моє» додав всім гарного настрою, сонячних посмішок та бадьорості. Зі святом села своїх односельчан, вітав Голова сільської ради – Буховець М.О., а також депутат обласної ради, земляк Тимошенко М.О., депутат районної ради Іванов В.Г., Овруцький міський голова Шваб Валерій Володимирович, директор Словечанського держлісгоспу Павлущенко Олександр Денисович.

    Святкові урочистості, пісні, танці, подарунки від сільської ради були для учасників АТО, ветеранам війни, воїнам – інтернаціоналістам, багатодітній мамі, золотому весіллю, довгожительці села Гладковичи, іменинникам, які святкували в цей день своє народження.

     Маленькі жителі Гладковицької громади – вихованці дитячого садочку щиро привітали своїх односельчан зі святом села даруючи їм пісні та вірші. Своїм співом  та акторською майстерністю дивували: Інна Турбал, Віра Воробей, Віра Кальченко, Юрій та Галина Догарь, Петро Дивинський, Анна Юркова та інші.

    Не одне покоління  дітей охоче лине в оповитий чарами світ казки, де на них чекають улюблені герої та цікаві й повчальні пригоди. І кожна така нова зустріч – це завжди радість. Адже казка вчить добра, мудрості, сміливості, чесності-усього найкращого, що повинно бути притаманним кожній людині.
    На молодшому відділі Овруцької районної бібліотеки для учнів 2-В класу ЗОШ № 1 провели цікаву гру-подорож  «Казка по світу гуляє, сповнює світ чудесами».
   Під час подорожі діти ознайомились з українськими народними казками та казками інших народів, а також з казками  відомих казкарів світу Г.К.Андерсеном, Братами Грімм та Ш.Перро. В кінці подорожі діти відгадували вікторину по казках.
Його руки речі творять дивні
З фантазією, смаком та любов'ю
Прикрасять дім дива декоративні
Які ви бачите перед собою.
 
   8 жовтня в районній бібліотеці для дітей відбулась презентація виставки картин нашого читача, вихованця зразкової Малої академії народних мистецтв та ремесел, учня ЗОШ №4 9-Б кл. Сергійчука Олександра.
    Бібліотекар Базильчук Т.В та бібліограф Дубок М.М презентували чудові картини  творчої перлини Овруччини Олександра, для якого книги стали одним із джерел, де він черпає сюжети своїх незвичайних картин.
Сашко вибрав одне з найдавніших народних мистецтв Полісся - соломкарство.Саме з житньої соломи, створені картини юного митця, які побували на багатьох виставках в Україні та Німеччині.
   Сюжети картин різні. На початку творчості були "Космонавт", "Метелик","Рибка", "Корабель", а далі він створює серйозні картини за сюжетами усної народної творчості: "А та кура, щебетура...", яка зайняла 1-е місце в обласному конкурсі "Скарбниця майстерності", "Гопак", "Сім'я вечеря коло хати...", над кожною з них Сашко працював майже півроку.
   Вчитель - наставник цього талановитого хлопця, директор зразкової Малої академії народних мистецтв та ремесел, заслужений художник України розповів про досягнення Сашка, про закордонний майстер-клас в Німеччині та технологічні особливості виконання картин з соломки.
   Всіх читачів нехай надихає на прекрасне окрилює душу, переносить у світ мистецтва виставка робіт О.Сергійчука "На крилах дитячих фантазій", яка діятиме до 1 листопада в бібліотеці.
     5 жовтня в Овруцькій районній бібліотеці для дітей відбулася екскурсія «Книжкове царство, літературна держава, бібліотека цікава».
 
   Книгозбірню відвідали учні 3-В класу ЗОШ №1 разом зі своїм класним керівником-Залізко Оксаною Сергіївною. Бібліограф провела для дітей екскурсію відділом обслуговування дошкільнят та учнів 1-4 класів, зокрема розповіла дітям про те, яким чином можна знайти ту чи іншу книгу в бібліотеці, особливості розміщення книжок за галузями знань, графік роботи бібліотеки, терміни на які видаються книги, послуги інтернет-центру, що діє при бібліотеці, та детально проінформувала про акцію, що нині проходить у книгозбірні "Збирай кришки на протези для воїнів".
   Після надання такої вичерпної інформації про відділ, на якому обслуговуються школярі, було також проведено і огляд кращих новинок української та світової літератури «Новинки книжкового ринку». Бібліограф ознайомила дітей із книгами передових українських видавництв. Також на огляді було представлено різноманітні збірки: казок, загадок, оповідань, віршів, прислів’їв та приказок. Діти уважно слухали, активно відгадували загадки та ставили запитання до бібліографа на різноманітні теми, що їх зацікавили в ході екскурсії та огляду літератури, а під кінець заходу обрали книжки, що прийшлися їм до смаку та записали до своїх формулярів, щоб мати можливість почитати вдома.
Загалом, учні чудово провели час, дізналися багато нового про книгозбірню та нові книжки.
*************************************************************
Ви віддаєтесь до кінця,
За це вам дуже вдячні люди.
Без книги, без бібліотек
У нас Майбутнього не буде!
   
    Книга для людини - це невичерпне джерело знань, мудрості, розради. Вона дає людині все: звеличує, навчає, розважає, дарує відчуття прекрасного.
Напередодні свята Всеукраїнського дня бібліотек несподіваною і водночас привабливою була пропозиція для наших читачок Гуз Юлі (ЗОШ №1 
9-А кл.) і Чичирко Олени (Овруцька гімназія ім.Малишка,11-Б кл.) - рольова гра "Бібліотекар на годину", а саме попрацювати за робочим місцем бібліотекаря, починаючи з отримання замовлення від читача до запису в читацькому формулярі.
   Дівчата із задоволенням прийняли цю пропозицію попрацювати з читачами.

   
Дівчатка привітали працівників бібліотеки із професійним святом Всеукраїнським днем бібліотек. Побажали успіхів у нелегкій, але почесній справі, міцного здоров'я, родиного тепла і багато допитливих, розумних, талановитих і добрих серцем читачів.

"Сцена ж - мій кумир, театр - священний храм для мене".
                                                               І. Карпенко-Карий

  29 вересня, до ювілею видатного українського письменника, драматурга, актора І.Карпенка-Карого на відділі 5-11 класів Овруцької ДРБ оформлена книжкова виставка:

   Цього ж дня працівники районної бібліотеки для дітей завітали до ЗОШ №1 на літературну годину "Сміюсь крізь сльози і плачу крізь сміх", присвячену 170-річчю від дня народження видатного українського письменника, драматурга, актора І.Карпенка-Карого. (І.К. Тобілевича).
   До мистецьких вершин І.Карпенко-Карий йшов повільною, але твердою, впевненою ходою, долаючи численні перешкоди, що одна за одною поставали на його життєвому шляху, але він все витримав і став визначним організатором українського професійного театру. 


 

 Бібліотекар Базильчук Т.В познайомила учнів 10-х, 9-х класів з життєвим та творчим шляхом.


   

Діти переглянули презентацію "І.К-Карий (Тобілевич) - "Великий обсерватор життя", присвячену творчості драматурга. 
   
    А творча група 9-А класу, керівник Дрозд Н.Х представили уривки з п'єси "Сто тисяч" І.Карпенка - Карого, яку з великим задоволенням сприйняли діти. 

І.К.Карий глибоко знав життя, правдиво і просто змальовував людські стосунки і людську психологію. Учні переглянули фільм "Безталанна", який і досі тривожить людські серця.

     Вже майже два роки на східних тернах України йде неоголошена війна. Кожного дня у протистоянні з ворогом гинуть і травмуються. 

  На лікування і реабілітацію травмованих бійців потрібні великі кошти, зокрема на виготовлення протезів. Благодійний фонд "ОВЕС" став ініціатором проведення Всеукраїнськогї акції, "Збирай кришки на протези воїнів". Цей проект хороший тим, що кожен, незалежно від свого достатку, може підтримати воїнів. 

   Благодійна Всеукраїнська акція під таким гаслом стартувала і в дитячій бібліотеці. У приміщенні бібліотеки розміщена скринька для збору кришечок від пластикових бутилок. Юні читачі приносять до бібліотеки пластикові кришки, щоб більше воїнів АТО, яким потрібна допомога повернулися до нормального життя. 

Особливо відзначились діти ЗОШ № 4 5-А клас, класний керівник Тонкошкура Людмила Михайлівна.

Їх всіх, давно й недавно на війні полеглих
Згадаємо з вдячністю й сльозою на очах, та й не раз
Так віддано і щиро захищати Батьківщину
Повинний кожний патріот і кожний з нас!
   
    Своїми подвигами прославили нашу Батьківщину різні покоління Українського народу, на своїх плечах винесли тягар Другої світової війни. У найтяжчий час пішли на фронт тисячі солдат. Але були й такі, хто боровся з ворогами в глибокому тилу. Це були партизани - сильні духом, безстрашні люди, які боролися і загинули за визволення рідної землі в 1941-1945 роках.
    І ось щороку 22 вересня згідно з Указом Президента України від 30 жовтня 2001 року в Україні відзначаємо День партизанської слави.
В цей день до бібліотеки завітали учні ЗОШ №3 5-Б класу та класний керівник Басюк М.П. на історичну годину пам'яті "Сторінками партизанської слави", під час якої діти мандрували сторінками книг про війну, про партизанів Житомирщини.

   Усе далі віддаляються від нас грізні та важкі роки Другої Світової війни, але не згасає пам'ять про тих, хто не шкодував свого життя заради України. І сьогодні неоголошена війна на Сході нашої держави, теж забирає життя, кращих синів України.
   
Ми цього не можемо забути. В пам'яті народній ніколи не погасне подвиг за визволення рідної землі в 1941 і 2014-2015 роках.
     21 вересня в рамках відзначення Міжнародного дня миру в районній бібліотеці для дітей відбувся Майстер - клас "Голуб миру".
Учні 5-А класу ЗОШ №1 разом з бібліотекарями виготовляли з паперу голубів: вирізали, клеїли, робили оригамі, щоб потім подарувати їх своїм рідним, друзям і просто незнайомим людям з побажанням миру, добра, поваги і надії на світле майбутнє без війни і страждань і болю всіх людей Землі.

    

     Ліс - ось справжій, живий скарб нашої землі. Зайве нагадувати значення, яке відіграє лісове господарство для економіки держави, як і чинник величезного позитивного природного і екологічного впливу на навколишнє середовище.

 

    Ліс - це душа всієї планети. Його раціональне і розумне використання дарує людям тепло і затишок, а безконтрольна вирубка лісу несе в собі значні проблеми, які можуть торкнутися практично всіх. 

    В 2015 році День працівників лісу припадає на 20 вересня, саме тому з 19 вересня у районній бібліотеці для дітей оформлена еко-виставка-порада "Таємниці лісового світу":

 

Не варто забувати, що турбота та збереження цього природного національного скарбу наш спільний обов’язок!

 

У Коростені 12 вересня відбувcя VII Міжнародний фестиваль дерунів. На фестивалі демонстрували і дегустували деруни з усіх куточків України і світу.

     

Цьогоріч фестиваль пройшов під гаслом «З’їж дерун – допоможи захисникам!». З кожної проданої порції одну гривню віддавали на допомогу учасникам АТО.

     Серед гостей та учасників фестивалю проводили змагання на найбільшу кількість продегустованих дерунів, на кращий літературний твір про деруни та на найкращий дерун. Проводилися різноманітні вікторини, дегустація місцевих напоїв, виставки, виступи фольклорних ансамблів.

    Свято відвідалали начальник відділу культури і туризму Овруцької РДА Левківська Ольга Іванівна та працівники Овруцької районної бібліотеки імені А.С.Малишка, спільно з клубами «Зорепад» та «Первоцвіт», що діють при районній бібліотеці.

     Продемонструвавши свої таланти зайняли друге місце у конкурсі «Дивовижна самобутність» та отримали в подарунок мультиварку. 

БІБЛІОТЕКА В.ХАЙЧАНСЬКОЇ СІЛЬСЬКОЇ ГРОМАДИ: ПОТЕНЦІАЛ РОЗВИТКУ

      Сільська бібліотека була  залишається острівцем збереження національної культури, народних традицій і звичаїв, історії свого села. Вона є територією духовності знань, помічником в освіті, професійному становленні, організації дозвілля. На жаль, переважна більшість сільських бібліотек не можуть похвалитися сьогодні великим набором послуг для своїх користувачів. Але, все ж таки, багато що залежить від особистості бібліотечного фахівця, його бажання працювати творчо, змінити роботу бібліотеки на краще; долучити до цього процесу владу, спонсорів, читачів бібліотеки та мешканців села. Серед таких фахівців – Галина Кобилинська – завідувачка В.Хайчанською сільською бібліотекою. 

    В 2014 році бібліотека с.В.Хайча виграла конкурс проектів Української бібліотечної асоціації (УБА) «Бібліотека – громада: відкритий простір, що проводився за фінансової підтримки Фонду «Монсанто» і була обладнана комп'ютерною та офісною технікою, а читачі бібліотеки отримали безкоштовний доступ до Інтернету за підтримки Великохайчанської сільської ради.

  Пані Галина на базі головного тренінгового центру для бібліотекарів УБА (м.Київ) пройшла два модулі тренінгових занять з удосконалення комп'ютерної грамотності. 

    У січні 2015 р. бібліотека отримала комплект з 52-х книг (сільськогосподарська, економічна, довідкова, художня і дитяча література), 13 друкованих та 14 електронних періодичних видань. Доступ до електронної періодики є абсолютно новим сервісом не лише для цієї сільської, але й для районної бібліотеки. Нині  в сільській бібліотеці Великої Хайчі понад 500 користувачів, а до їхніх послуг більше 7 тисяч книг найрізноманітнішої тематики. Книжковий фонд розкритий за допомогою цікавих книжкових виставок.
Тепер у бібліотеці с.В.Хайча кожен член громади може отримати такі сучасні послуги як:

- безкоштовний інтернет (доступ до важливих ресурсів та інформації);
- інтерактивне навчання (інформація та підготовка до вступу у кращі ВНЗ України, навчання та самоосвіта);
- розвиток бізнесу та сільського господ-дарства (інформація про інновації та розробки);
- онлайн-платежі (купівля квитків, банківські операції, замовлення товарів через Інтернет);

- хобі і дозвілля (участь у конкурсах та майстер-класах, ігри та соціальні мережі);
- skype-зв'язок (безкоштовне спілкування з рідними та близькими в режимі онлайн
).
  На початку липня УБА привітала Великохайчанську сільську бібліотеку  з хорошими результатами роботи у проекті УБА "Бібліотека-громада: відкритий простір" за фінансової підтримки фонду Монсанто і повідомили про приємний бонус, а саме: цифровий фотоапарат з карткою пам'яті 8 Гб та проектор на загальну суму 15 тис. гривень.
 Нещодавно, для представлення результатів роботи бібліотеки УБА запросила бібліотекаря Великохайчанської сільської бібліотеки Кобилинську Г.М. та Великохайчанського сільського голову Божка С.М  на Форум "Бібліотека-громада: відкритий простір", де вона, як краща бібліотека представила свої результати роботи, обмінялася досвідом з колегами.

     Осінь завжди зачаровує серце людини незбагненністю кольорів і відтінків, а ще дивовижною неповторністю краси природи. Кожен день не схожий на попередній. Він дивує, дарує нові кольори і форми, тривожить сумними звуками і подіями, бо кожного дня відбуваються зміни.

     З метою виховати почуття до прекрасного, любові до рідного краю, бережливого ставлення до природи, на відділі обслуговування дошкільників та учнів 1 – 4 класів в дитячій бібліотеці оформлена книжкова виставка «Осінь в гості завітала…»

Овруцька районна бібліотека для дітей запрошує всіх бажаючих до перегляду книжкової виставки "Ми - нація єдина", яка оформлена на відділі 5-9 класів.

Виставка присвячена до Дня знань.

      Книги представлені на виставці носять характер патріотичного виховання, тому метою першого уроку є формування в учнів розуміння цілісності  й Соборності України, усвідомлення особистої відповідальності за долю держави, українського народу.

*************************************************************

24 серпня – День незалежності – це день, у якому щорічно зустрічаються Минуле і Майбутнє України.

     Минуле має вселяти мудрість. Майбутнє повинно виховувати в нас відповідальність за прийняття рішень. Кожен час має своє покликання і своїх героїв. Маємо їх і ми українці. Незримий історичний зв’язок існує, є очевидним між видатними діячами українського визвольного рух княжої та козацької доби, часів української революції та Другої Світової війни, часів відродження української державності і героями Майдану, воїнів – захисників українського Донбасу. Всі вони без винятку полягли за Україну, полягли за наше майбутнє.

    Запрошуємо всіх бажаючих в районну бібліотеку для дітей до перегляду книжкової виставки «Україна в нас єдина, бережи її, дитино!»

Також працівники відділу обслуговування Овруцької ЦРБ ім.А.С.Малишка підготували книжкові виставки до Дня незалежності України:

*на абонементі:

 
* в читальному залі:

День Державного прапора України наша держава щороку відзначає 23 серпня.

    Інформаційна година «Наш стяг – пшениця у степах під голубим склепінням неба», що пройшла у дитячій бібліотеці, присвячена державному прапору України.

     Бібліотекар Невмержицька Надія Костянтинівна розповіла, що прапор незалежної України має свою давню історію.
     Відомий він ще із античних часів. Здавна різні народи під час воєнних походів використовували певні символи, що мали вказувати місце збору воїнів. Найчастіше такими символами були полотнища різної форми і кольору з певним зображенням чи без нього. Називали їх по-різному: стяг, штандарт, корогва, прапор.
Захід проведено з метою виховання поваги молодого покоління до державних символів України.

Також запрошуємо відвідати книжкову виставку на абонементі Овруцької ЦРБ ім.А.С.Малишка до Дня Прапора:

       Чи є в світі більше диво ніж вишитий незбагненними квітами, неповторним орнаментом, диво-мережками і зелен-листям – український рушник!?

      Це він – оспіваний у піснях, віршах, казках і легендах. Це він єднає в собі мудрість людства, чистоту помислів та одвічне поклоніння красі.

       Це його непорочна врода споконвіку осявала українську сільську хату.

        Саме тому, 14 серпня, у справжній духовній скарбниці Полісся – стародавньому Листвині  яскравими кольорами веселки спалахнуло свято, що повертає нас до витоків свого народу, свого коріння, своєї самобутньої культури – Свято рушника!

На свято зібралося чи не все село: від малого до старого:

До Листвина цього літнього погожого дня з'їхалися шанувальники українського рушника з усього району. Також були гості з м.Коростеня, Народицького району та республіки Білорусь.

 

 

Самодіяльні аматори сцени Листвинського СБК

 

 

 

 

 

 

 

 

Гостей вітає берегиня поліської пісні Віра Воробей

 

 

 

 

 

 

 

 

Гостя з м.Коростеня, майстриня народної творчості
Марина Сарнавська

 

 

 

 

 

 

 

 

Сергій Миколайович Жила, директор Поліського заповідника

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Гість свята з Білорусії Валерій Васильович Гримашевич

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Гість з Народицького району, член клубу "Зорепад", Петро Невмержицький

 

 

 

 

 

 

 

Грає духовий оркестр (місто Коростень)

 

 

 

 

Пісенно - танцювальна композиція "Гуляння" у виконанні дитячого
фольклорного колективу "Полісянка", село Листвин

 

 

 

 Із сивих віків і до наших днів у радості і в горі рушники є невід’ємною частиною життя українців.

   З 6 серпня запрошуємо відвідати літературні сходинки на абонементі Овруцької ЦРБ ім.А.Малишка «І буде дух його із віку в вік сіяти», до 95-ти річчя від дня народження Пантелеймона Куліша, українського письменника, фольклориста, етнографа, мовознавця, перекладача, критика, редактора, видавця. Пантелеймон Куліш є втором першої фонетичної абетки для української мови, яка лежить в основі сучасного українського правопису.

З 4 серпня в Овруцькій ЦРБ оформлені нові книжкові виставки:
 
 * в читальній залі : «Володимир Винниченко: портрет на тлі епохи»присвячена 135-ти річчю від дня народження В.Винниченка,  українського політичного та державного діяча, а також прозаїка, драматурга та художника
 та на абонемені літературний ескіз «На кону парадоксів і сил»
 
 
З 5 серпня на абонементі : «Знаменитий французький новеліст», до 165-ти річчя з дня народження відомого французького письменника Гі де Мопассана

2 серпня у районній дитячій бібліотеці пройшли голосні читання присвяченні 110-річчю від дня народження Олександра Копиленка , який  був людиною яскравою, самобутньою, людиною, яка нікого не лишала байдужим. 

1934 році Олександр Копиленко видав збірку оповідань для дітей «В лісі», у якій були цікаві спостереження за природою, життям птахів та тварин. Відтоді і до кінця свого життя він немовби дописував цю книгу. У подальшому під назвою «Як вони поживають» вона отримала популярність серед читачів. Це своєрідна енциклопедія природи для молодших читачів. Написані  непоспішливо, роздумливо, ці оповідання – перлинки ведуть юного читача у незбагненний та неповторний світ природи. який потребує захисту і примноження краси.  

 

    1 серпня 2015 року працівники абонементу та Інтернет – центру Овруцької центральної районної бібліотеки ім.А.С.Малишка презентували караван історії: відеосалон «Роксолана: доля, образ, символ», до 510-ти річчя від дня народження української жінки Насті Лісовської, відомої всьому світу як Роксолана. Фільм, що був презентований глядачам відеосалону, розповів про життя Роксолани. Як із звичайної наложниці вона змогла стати коханою дружиною Сулеймана І Пишного, султана Османської імперії.

*************************************************************
31 липня британська письменниця Джоан Роулінг святкує 50-річний ювілей. Всесвітню славу письменниця отримала, завдяки написанню серії книг про Гаррі Поттера. Книжки про симпатичного чарівника в окулярах підкорили весь світ, а письменницю зробили неймовірно популярною. Серія книг стала найбільш продаваною в історії та лягла в основу створення серії фільмів, що також, у свою чергу, мали приголомшливий успіх.

Найкращим подарунком для ювілярки буде святкування в колі власних шедеврів, тому в районній бібліотеці для дітей оформили виставку-святкування «Джоан Роулінг–50».

«Мудрість життя полягає в тому, щоб любити те, що направду є добром»
(Митрополит Андрей Шептицький)
 
     Рід Шептицьких дуже давній, він бере свій початок ще з часів Київської Русі. З нього вийшло багато визначних діячів, що боронили Українську Церкву і культуру.
Під впливом батькових оповідань молодий Роман (світське ім’я Митрополита Андрея) Шептицький вирішив служити Богові в Українській Церкві.

   Митрополит Андрей вніс неоціненний вклад у суспільно-політичне та культурне життя українського народу. Він надзвичайно гостро переживав горе та біди свого багатостраждального народу та радів його успіхам. Одним із перших він долучився до збереження мистецьких скарбів. Буваючи в різних селах, оглядаючи старенькі церкви, не переставав дивуватися, яка висока духовна культура прийшла до нас із давнини. Водночас йому було дуже прикро, що світ не знає про неї і що правда про українців закрита для світу.

29 липня в районній бібліотеці для дітей оформлена книжкова виставка "Хранитель Українства"

     Один із найвизначніших діячів Європейського середньовіччя. У вітчизняну історію він увійшов передовсім як князь-воїн та князь-реформатор: суттєво розширив державні кордони і провів адміністративну та військову реформи, завдяки яким Русь стала могутньою централізованою державою.
 Найважливішою реформою Володимира Великого була релігійна: прийняття християнства та хрещення підвладних йому земель. Це дало змогу середньовічній Русі увійти до кола цивілізованих європейських держав.

      У «Повісті минулих літ» до прийняття християнства Володимир зображується як жорстокий язичницький властитель, після – як просвітитель Русі, захисник бідних і голодних, мудрий і справедливий володар однієї з наймогутніших держав тогочасного світу.

    До дня пам’яті князя Володимира Великого (28 липня) в читальному залі Овруцької ЦРБ ім.А.Малишка відкрита для перегляду книжкова виставка «Святитель України»

     Також в читальному залі районної бібліотеки для дітей оформлено історичний хроноскоп «Легенди та цікаві факти про Великого князя Володимира»

    У читальному залі дитячої бібліотеки розпочала свою роботу виставка-реклама «Нова книга запрошує», на якій демонструються нові книги, отримані бібліотекою. Запрошуємо до перегляду виставки та читання нових цікавих і неповторних творів українських та зарубіжних авторів. Детективи, фентезі, класика… Література на будь-який, навіть найвибагливіший смак.
Читайте! Уявляйте! Мандруйте!


Фантазуйте з новими книгами влітку!!!

     23.07.2015 року в приміщенні Овруцької ЦРБ ім.А.Малишка пройшов вебінар на тему «Децентралізація. Перші підсумки та завдання на найближчу перспективу». Організаторами події виступила Асоціація  міст України та програма «Бібліоміст».

      За допомогою Інтернету овручани намагалися зв’язалися з Американським домом у Києві та поспілкуватися зі спікерами  — виконавчим директором Асоціації міст України Мирославом Пітциком та заступником Міністра регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України В’ячеславом Негодою.

      Через поганий звук більшість присутніх пішла до початку обговорення, але висловили бажання ознайомитись з відеозаписом семінару, який організатори обіцяли пізніше викласти в Інтернет.

- виставка – фристайл «Старовинні українські страви»

- виставкахобі «Зелене вбрання вашого дому»

 

- виставка – портрет до 115-ти річчя від дня народження Юрія Смолича  «Син століття»

      Корисну та цікаву інформацію стосовно вступу у ВНЗ ви можете знайти в читальному залі Овруцької центральної районної бібліотеки ім.А.Малишка.
До вашої уваги книжкова виставка «На допомогу абітурієнту»:

В давні часи у предків наших,
Коли сонце Богом величали,
Родилося прекрасне свято,
Яке Купалом всі назвали.
 
Івана Купала – традиційне свято, яке відзначається в Україні в ніч на 7 липня.
У народній українській традиції день народження Іоанна (Івана Купала, Івана - травника, Копальний Іван) – це поетичне язичницьке свято, торжество сонячного світла й тепла. У старовинних письмових джерелах Купало характеризується як язичницький бог земних плодів, якому приносили в жертву хліб – головний плід землі.

Як народне свято, день Івана Купала відбувається з багатьма своєрідними обрядами та піснями.

В Овруцькій районній бібліотеці для дітей до свята в рамках виставкового циклу літніх свят «Свята моєї Батьківщини» оформлена тематична виставка:

Читальний зал Овруцької центральної районної бібліотеки для дорослих ім.А.Малишка запрошує відвідати ілюстрований книжковий колаж «Краєвиди Поліського краю».
Виставка діє протягом липня.

Гоян Ярема Петрович

(11.07.1940р.)

Український письменник, директор дитячого книжкового видавництва "Веселка". До 75-ти річчя  від дня народження Я.Гояна в читальному залі Овруцької ЦРБ ім.А.Малишка з 9.07.2015 року оформлена книжкова анонс – хвилинка «Мудрість присвяти».

Творчість - чудовий вид діяльності, що додає нам натхнення, радості, наповнює кожен день щирістю та легкістю. 
Пензлі, фарби, олівці, стрічки, фломастери, нитки, голки, бісер - ось далеко не повний перелік засобів для створення витворів високого мистецтва. Ми ж вирішили звернутися до нових інформаційних технологій, задля того, аби надати кожній присутній дитині змогу спробувати створити власний маленький шедевр на зустрічі арт-проба "Малюнки мишкою".

Діти надзвичайно добре сприймають новинки у сфері інфокомунікаційних технологій та легко засвоюють нові форми роботи, тому маємо надію, що учасники отримали задоволення від проведеного часу у книгозбірні.

*************************************************************

   28 червня Україна відзначає День Конституції України.

     Конституція є важливим етапом в українському державоутворенні  та законотворчості, у розвитку українського суспільства. Саме Конституція проголосила Україну суверенного незалежного, демократичного, соціально, правовою державою, визнала людину найвищою соціальною цінністю.

Напередодні державного свята в районній дитячій бібліотеці пропонується до перегляду  інформаційно–тематична виставка: «Конституція – міцна єдина держава»:

      Література представлена на виставці  надає можливість кожному читачу ознайомитися з важливим значенням Конституції, в якій закріплено право українського народу мати власну державу, дається відповідь на питання, якою ця держава буде, які шляхи її.

А в читальній залі Овруцької центральної районної бібліотеки ім.А.Малишка оформлений прес – калейдоскоп «Основний Закон для держави і громадянина»

За порадою до бібліотеки!

Запрошуємо відвідати бюро літературних порад на абонементі Овруцької ЦРБ ім.А.Малишка "Як стати успішними батьками"

 

26 червня світова спільнота відзначила Міжнародний день боротьби з наркоманією.

 

 

Овруцька центральна районна бібліотека ім.А.Малишка долучилася до відзначення цієї дати.

На абонементі оформлена тематична книжкова виставка – міркування «Примарне щастя і реальна трагедія на кінчику голки».

      Бібліотека стає успішною, коли вона починає працювати по-новому, формуючи навколо себе соціально-культурний простір та будуючи взаємини з користувачами на основі аналізу та передбачення їхніх потреб.

     Нині спостерігаються зміни й у діяльності самих сільських бібліотекарів, які по-новому, енергійно будують відносини з органами влади, громадськими організаціями, соціальними партнерами. Серед таких бібліотекарів завідуюча Покалівською сільською бібліотекою Галина Бондарчук. Очевидно, що Покалівська сільська бібліотека сьогодні–це інформаційно-культурний, дозвіллєвий центр села з фондом, який налічує близько 8 тисяч примірників. Її користувачами є понад 500 осіб – допитливих, вимогливих, але завжди вдячних за надану інформацію, цікаву книгу, проведений захід. Це стимулює до пошуку нових форм роботи, аби задовольнити найвибагливіші запити користувачів.

Галина Бондарчук – завідуюча Покалівською сільською бібліотекою

 

   Саме тому, 25 червня на базі Покалівської сільської бібліотеки відбувся районний семінар сільських бібліотечних працівників за темою: «Маркетинговий підхід до формування, вивчення та використання бібліотечного фонду». В ході семінару було розглянуто питання формування, використання та збереження книжкового фонду, а також нові підходи в організації відкритого доступу до бібліотечних фондів як засобу оптимізації його використання та створення інформаційного простору в бібліотеці.

Консультації для сільських бібілотекакрів надають  провідні спеціалісти Овруцької ЦРБ  Людмила Гусаревич, Ніна Барановська, Майя Бокиєвець та директор Овруцької РДБ Марія Невмержицька.

 

22 червня - День скорботи і вшанування пам’яті жертв війни в Україні

     22 червня 1941 року - одна з найтрагічніших сторінок в історії України. У цей день розпочалася найжахливіша війна в історії нашого народу, яка забрала життя кожного п’ятого співвітчизника.
     Найжорстокіша та найкривавіша війна в історії людства, що забрала десятки мільйонів життів, тривала 1418 днів. Щодня гинуло близько 14104 людей. Кожну годину-588, кожну хвилину -10 людей. Жахлива арифметика...
     «...З метою всенародного вшанування пам’яті синів і дочок українського народу, полеглих під час Великої Вітчизняної війни 1941-1945 років, їх подвигу та жертовності ... на підтримку ініціативи громадських організацій ветеранів війни, праці, Збройних Сил і жертв нацистських переслідувань...» згідно з Указом Президента України «Про День скорботи і вшанування пам’яті жертв війни в Україні» від 17 листопада 2000 р. №1245/2000 день 22 червня відзначається в нашій країні як День скорботи і вшанування пам’яті жертв війни в Україні.
    У цей день ми віддаємо данину пам’яті тим, хто, відстоюючи свободу Батьківщини, загинув на фронтах Великої Вітчизняної війни, низько вклоняємося усім, хто наближав переможний травень 1945 року.
 
До цієї дати в читальному залі Овруцької ЦРБ ім.А.Малишка підготовлена книжкова виставка пам’яті «Стала пам'ять обеліском».

 

21 червня 1910 року виповнюється 105 років від дня народження Олександра Трифоновича Твардовського, письменника та громадського діяча. 

 

 


До цієї дати в читальному залі пропонується книжкове ретро – знайомство 
«Віра, кохання і біль О.Твардовського»:

«Для вас, малюки, нові книжечки!»

Овруцька районна бібліотека для дітей пропонує вашій увазі нові книги - яскраві новинки, захоплюючи казки та історії, твори популярних сучасних авторів.

«Свіжий подих барв"

Цікавою подією в дитячій бібліотеці стала оформлена 11 червня виставка картин «Свіжий подих барв», читачів бібліотеки, учнів дитячої художньої школи Семенчук Ольги та Рубченка Святослава.

   Це не просто картини, це неповторна краса. Вони вражають своєю яскравістю, насиченою палітрою кольорів, різноплановістю сюжетних ліній.

Найбільше наших юних читачів-шанувальників вразила техніка виконання картин. В роботах відчувається душевність, щирість. Барвистий світ картин неповторний своєю красою.

   Виставка діє до 1 жовтня то ж запрошуємо всіх бажаючих до бібліотеки.

    «Майстерний червень» - це щорічне свято декоративно-прикладного мистецтва у м.Житомирі.

  7 червня Овручину представляли члени клубу «Майстриня» та «Валентинка», що діють при Овруцькій ЦРБ ім.А.С.Малишка:

* Зоя Кудря-вишивка стрічками;

* Ірина Михайлевська – українська вишивка  та вишивка бісером;

* Валентина Коновальчук – українська традиційна вишивка та вишивка стрічками;

* Ірина  Тюріна – модульне орігамі та створення фігурок із сіна.

 

    На прохання організаторів Ірина Тюріна провела майстер-клас по плетінню із сіна. Цікаві і пізнавальні майстер-класи були представлені з різних куточків Житомирщини, а саме по роботі з глиною, петриківський розпис, традиційна поліська вишивка, робота із деревом. Багато чому можна було навчитися у майстрів.

Спілкування і обмін враженнями, досвідом, нові знайомства – все це дуже характерно для «Майстерного червня».

     5 червня 2015 року працівники Овруцької ЦРБ ім.А.С.Малишка разом з бібліотечними працівниками району відвідали місто Київ з оглядовою екскурсією.

Під час якої завітали до Національного центру народної культури «Музей Івана Гончара»,

де здійснили дефіле в старовинних українських костюмах, долучились до експозиції Меморіального комплексу «Національний музей історії Великої Вітчизняної війни 1941-1945 років»

та відвідали одну з найголовніших святинь столиці –

Києво-Печерську Лавру.

Гостей столиці переповняли сильні враження від цікавої і пізнавальної екскурсії. Це чудова можливість нагадати всім нам про справжні цінності людства.

" Мій ласкавий і ніжний звір"

    Хто має вдома кота чи кішку, не може не погодитися, що з цими тваринами не буває сумно. Психологи  вважають, що у кішки можна навчитися багатьом речам. Це дуже мудрі створіння, хоча іноді бувають лінивими. Пухнасті улюбленці насправді дуже особливі тварини, до кожного потрібен індивідуальний підхід. Коти – вільні та незалежні, кішки – непередбачувані та норовливі, господині своєї території, котрі знають собі ціну, і якщо захочуть, то навіть не підпустять до себе!

Милі пухнасті муркотики створюють неповторний затишок  у нашій оселі. Бережіть їх!

Кото - фото вернісаж на абонементі ЦРБ ім.А.С.Малишка:

     Читальний зал центральної районної бібліотеки ім.А.Малишка з 4 червня 2015 року пропонує для перегляду книжкове еко-бієнале «Екологічне середовище: яким воно є?».

Тут користувачі можуть ознайомитись з цікавою та корисною літературою.

«Веселковий світ дитинства»

      Безтурботність, радість, щирість, легкість, відкритість світові, насолодження кожною миттю кожного дня - ці чудові емоції нагадують нам про наше мрійливе босоноге дитинство.

1 червня - Міжнародний день захисту дітей, свято ніжності, любові та непохитної віри у наших діточок – наше щасливе майбутнє.

      Працівники дитячої книгозбірні, разом із активними читачами бібліотеки, та за участі хореографічного колективу «Полісяночка» районного будинку культури (керівник Анна Юркова), влаштували неймовірний концерт-святкування Дня дитинства просто неба на майданчику перед РБК.

Динамічні ігри, нові танцювальні па, веселі конкурси, патріотичні пісні, вірші про дитинство, танці – такою насиченою була розважальна програма заходу.

     Привітав наших маленьких сонечок голова райдержадміністрації – Ковердун Сергій Анатолійович. Шановний гість побажав усім дітям рости щасливими, здоровими, а їх батькам – натхнення і віри у власні сили та неодмінне здійснення найзаповітніших мрій. «Шановна громадо, разом ми – сила. Сьогодні ми з Вами стали свідками чудового дитячого свята, що відбувається у такий непростий для країни час, проте, хто має мету – шукає можливості для її досягнення» - зазначив Сергій Анатолійович.

     Зізнаємося, що очільник райдержадміністрації має рацію, але ж усі ми добре знаємо, що світ не без добрих людей. Отож, ми щиро вдячні нашим спонсорам–людям доброго серця, які забезпечили захід призами та повітряними кульками (ФОП Рибицький А., магазин «Фуджіфільм») та Розважальному Комплексу «Україна» за яскраве продовження свята у вигляді безкоштовного перегляду цікавого мультфільму у кінотеатрі та смачні дитячі коктейлі.

Нехай до Вас сміється привітне сонечко, хай цвіте на личках дітей радісна усмішка і хай дзвенить веселий дитячий сміх!

До Міжнародного дня захисту дітей на абонементі Овруцької ЦРБ ім.А.С.Малишка оформлена книжкова фуршет – експозиція «Строкатий світ тинейджера»:

*************************************************************

«Поліські варенички»

   Це кулінарне шоу, яке відбулося 30 травня у м.Коростень в рамках святкування Дня міста. У цьому заході прийняли участь і працівники Овруцької ЦРБ ім.А.С.Малишка на чолі з начальником відділу культури Овруцької РДА Ольгою Іванівною Левківською.

До них приєднались учасники клубів, що діють при бібліотеці: «Первоцвіт», «Валентинка» та «Зорепад» і створили команду «Бабський переполох». Змагалися у ліпленні вареників три команди. Усім було доведено виконання домашнього завдання на найбільший вареник. Овручани зробили вареник вагою 8 кг.

    Знайомство з командою, змагання на швидкість ліплення і правильність форм вареників, дегустація журі приготовленими свіжими вареничками, презентація улюбленого сімейного рецепту вареників. Ось так весело і завзято пройшли ці змагання.

    Команда «Бабський переполох» під час привітального слова та знайомства з командою зробили м.Коростень дарунок: ляльку-мотанку «Настя–варениця» та коровай у вигляді вареника.

     Цікаво пройшло і гадання на варениках – сюрпризах із глядачами. Варенички були начинені горохом, рисом, гречкою, яблучками, монеткою, морквою, капустою.  До кожної начинки було відповідне побажання: вас чекає грошовий рік; підвищення по службі; несподівана дивина і т.д.

Команда «Бабський переполох» в конкурсі «Поліський вареник» отримала друге місце і багато різних призів, в тому числі і дитячі качелі для м.Овруча.

22 травня в приміщенні Овруцької ДМШ відбувся випускний вечір!

Випускний вечір - особлива подія, завершальний акорд всіх прожитих років у школі.

Директор музичної школи Шмаюн Микола Григорович привітав випускників, вручив свідоцтва про закінчення школи та похвальні грамоти.

 Голова Овруцької районної державної адміністрації Сергій Анатолійович Ковердун привітав весь трудовий колектив і нагородив грамотою за сумлінну працю у справі навчання і виховання підростаючого покоління:

  З привітальним словом виступила начальник відділу культури і туризму райдержадміністрації Ольга Іванівна Левківська:

  Атмосфера була надзвичайно затишною, адже учні виконали низку неймовірних музичних творів:

Колись Ріхтер сказав, що музика-це мова, яку розуміє Всесвіт. Наші випускники опанували цю мову та здобули таке почесне звання, як музикант.

Бажаємо, щоб вони і надалі розвивали свої музичні здібності та пам’ятали про своїх наставників, які відкрили для них світ музики.

Всесвітній день боротьби з тютюнопалінням -

встановлений у 1987 році Всесвітньою організацією охорони здоров'я, відзначається 31 травня кожного року. В цей день по всьому світу проходять антитютюнові акції.

В Овруцькій центральній районній бібліотеці ім.А.С.Малишка з 22.05.2015 року до цієї дати розгорнуті книжкові виставки:

*  в читальному залі виставка – питання «Чи здоровий дух в прокуреному тілі?»

*  та на абонементі бібліотерапія «Не струшуй здоров’я у попільничку»:

 

 

Марко Кропивницький (1840-1910): драматург, актор, режисер, театральний діяч, композитор

 

 

     Кропивницький Марко Лукич - фундатор українського професійного театру. Йому належить основоположна роль у створенні національної школи театрального мистецтва, формуванні оригінального вітчизняного репертуару. Актора не раз запрошували на імператорську сцену, однак він не хотів розлучитися з батьківщиною, рідним мистецтвом, відстоюючи у такий спосіб право українців на свою мову і культуру.

     Марко Кропивницький народився 22 травня 1840 року в с.Бежбайрак (тепер с.Кропивницьке Кіровоградської обл.) в сім'ї управителя поміщицького маєтку. Йому належить першорядне місце у формуванні оригінального вітчизняного репертуару. І сьогодні не сходять зі сцени його класичні драми і комедії: «Дай серцю волю, заведе в неволю», «Доки сонце зійде, роса очі виїсть», «Глитай, або ж Павук», «Чмир», «Скрутна доба» та ін. Того, що встиг зробити за своє життя Марко Кропивницький як драматург, актор, режисер, антрепренер і композитор, цілком досить, щоб ім'я його назавжди збереглося в пам'яті українського народу і в історії світового мистецтва.

Працівники абонементу Овруцької ЦРБ ім.А.С.Малишка запрошують до книжкової вітальні  приуроченої 175-ти річчю від дня народження Марка Кропивницького:

"Слово про Ігорів похід"

святкує 830-ти річчя

 

 

     В читальному залі Овруцької центральної районної бібліотеки ім.А.С.Малишка з 21 травня розгорнута книжкова виставка-родовід «Дорогоцінна спадщина слов’янського народу», до 830-ти річчя написання «Слова про Ігорів похід», що святкується в 2015 році:

КНИЖКОВА ВИСТАВКА

ДО 110-РІЧЧЯ М.ШОЛОХОВА

    В читальному залі Овруцької центральної районної бібліотеки ім.А.С.Малишка з 21 травня представлений книго-показ «Мужня правда М.Шолохова». 

    
Книжкова виставка приурочена 110–ти річчю від дня народження Михайла Олександровича Шолохова — російського радянського письменника, лауреата Нобелевської премії з літератури (1965 г. — за роман «Тихий Дон»).
Шолохов народився 24 травня 1905 року на Дону, на хуторі Кружилін, у трудовій сім'ї. Він належить до того покоління радянських письменників, яких сформувала революція, громадянська війна, соціалістичне будівництво.

З 20 травня 2015 року в АРТвітальні Овруцької центральної районної бібліотеки ім.А.С.Малишка оформлена виставка вишитих рушників, картин та серветок «Сімейні світлини в рушниковому інтер’єрі».

(Виставка діє до 14 червня)

            «З родини йде життя людини» 

      В Овруцькій районній бібліотеці для дітей 17 травня зібралися однією дружною читацькою  родиною сім’ї  на незвичайне родинне свято «Щаслива родина – щаслива дитина», яке зіткане з добра і щирості, ніжності та зворушливості. На свято прийшли діти з батьками, щоб краще пізнати одне одного, цікаво відпочити. А де тато і мама – там завжди весело, сонячно і затишно.

       На свято завітали родини  Дар’ї Ващук (ЗОШ№1), Поліни та Євгенії Федоренків, Анастасії Пінчук (Овруцька гімназія), Катерини та Анастасії Невмержицьких, Світлани Хомич (ЗОШ№3),  Ілони Пасюк (ЗОШ№4).    

     
В бібліотеці зібралася велика і дружна родина, де кожна сім’я-неповторна, талановита і всіх їх об’єднує повага й любов до книги.

Ведучі молодшого відділу Федоренко В.В. та Невмержицька Н.К. з дітьми та батьками проводили різні конкурси.

     На святі звучало багато віршів  та пісень про родину, які зачаровували і зігрівали всіх серця. Марина Щур (ЗОШ№1) та Невмержицька Юля (ЗОШ№4) подарували родинам пісенний сувенір. Радувало й те, що співали разом батьки і діти, мама Тетяна Миколаївна і донечка Анастасія Невмержицька. 

В кінці свята діти хореографічного гуртка «Полісяночка» при Будинку культури подарували чарівний світ танцю.

   

В бібліотеці була оформлена книжкова виставка «Все починається в сім’ї», та виставка «Світ захоплень моєї родини», де представлені роботи дітей, батьків та бабусь всіх родин.

         Немає в світі нічого святішого, ніж добрі родинні стосунки, велика дружна сім’я. Прекрасно, коли в сім’ї панують мир і злагода, взаємопорозуміння й повага, кохання і вірність, тепло й затишок. Гарне виховання та навчання дітей в такій сім’ї - є найбільшим багатством і головною запорукою життєвих успіхів дитини, її особистого щастя.

 

750 років від дня народження Аліг’єрі Данте (1265–1321), італійського поета Середньовіччя.

 

     Середньовіччя залишило світовій культурі геніальну постать італійського поета Данте Аліг'єрі (1265 — 1321).

     На честь діда по материнській лінії майбутнього поета назвали Дуранте. Онук пізніше скоротив дідівське ім'я і під іменем Данте увійшов до історії світової літератури. Данте народився у Флоренції. Точна дата народження Данте невідома: за різними джерелами він народився в 1265 р. між 14 травня і 13 липня. З Данте кінчається творча теологія — наука про християнського Бога і починається гуманізм — наука про божественність земного.

На абонементі Овруцької ЦРБ ім.А.С.Малишка до 750-ти річчя Аліг’єрі Данте оформлена книжкова виставка ретро – погляд «Геніальний флорентинець»:

 

День Європи – це день спільних цінностей, спільної історії всіх націй континенту.

 

 

В читальному залі Овруцької ЦРБ ім.А.С.Малишка з 14 травня відкрилась для перегляду книжкова виставка до Дня Європи: «Місце України в Європейській історії». В Україні відзначається День Європи в третю суботу травня, відповідно до Указу Президента № 339/2003 від 19 квітня 2003 року.

В 2015 році День Європи в Україні припадає на 16 травня.

16 травня 2015 року у м.Житомир відбувся конкурс-фестиваль "Весняний зорепад" (сольний спів), в якому взяли участь вихованці Першотравневої дитячої музичної школи:

 

 

Гриневич Аліна (2 кл.) - 1 місце       Толкач Вікторія (4 кл.) - 3 місце

      У Малині пройшов зональний відбірковий тур обласного конкурсу поетів-аматорів «Апостроф». 27 авторів демонстрували свою майстерність 16 травня в районному Будинку культури. Атмосфера читань - камерна, затишна. На даному етапі виступили п’ять груп учасників: троє представників від поетичного клубу «Зорепад» (Овруцька ЦРБ ім. А.С.Малишка), учасники літоб’єднання «Любисток» (Потіївка), одна представниця із Брусилова, стільки ж із Коростеня та Малинський район представив 15-ть учасників.

Результатів по завершенню не оголошували. Їх буде передано приватно для участі в наступному 2-му турі. Але всіх запросили на гала-концерт у Житомирі 28 травня.

14.05.2015 року, біля приміщення Овруцької районної центральної бібліотеки ім. А.С.Малишка,  відбувся ярмарок – продаж квітів за зниженими цінами. Організаторами ярмарку виступили учасники клубу «Первоцвіт», що діє при Овруцькій ЦРБ. Багато зацікавлених шанувальників квітів відвідало ярмарок в цей день. Частину саджанців було подаровано бібліотеці для оформлення прилеглих клумб.

___________________________________________

 

«Вклонімось низько до землі тим, хто в серці вічно буде жити»

    

    В Артвітальні Овруцької центральної районної бібліотеки ім.А.С.Малишка, 12 травня 2015 року пройшов вечір пам’яті, присвячений 70-ій річниці з Дня Перемоги.

 

 

     В гості завітали ветерани, учасники партизанського руху на Овручинні. У довічному боргу наше покоління перед ветеранами війни, які пройшли через горнило битв і дожили до світлого Дня Перемоги. Все менше залишається їх в життєвому строю. Даються взнаки і опалена війною молодість, сирі окопи і бліндажі, голод і холод, хвороби і рани. Їхні груди вкриті медалями, а на скронях – сивина. Неможливо позбутися нав’язливої жахливої думки: а прийде ж день, коли піде з життя останній з цих літніх людей з орденами. Піде у вічність, понесе з собою живі спогади. Що ж залишиться після них? А залишиться Пам'ять, світла пам'ять про незабутніх героїв.

    Голова Овруцької районної спілки ветеранів Л.М.Білоусенко представила запис спогадів І.Вирви, учасника битви за Берлін. Члени поетичного клубу «Зорепад» Т.Корнійчук та З.Цалко і учні міської гімназії (Вікторія Вознюк та Євген Ушкалов) прочитали  присвячені ветеранам вірші.

     Ветерани, присутні на вечорі, поділилися  спогадами про ті буремні роки. Захід супроводжувався воєнними піснями, у виконанні  Сергія Кондрашова та переглядом відеоматеріалів.

     Цього ж дня в Овруцькій районній бібліотеці для дітей пройшла година пам’яті «Тих днів не стерти з пам’яті людської» з учнями 2-3 класів ЗОШ №3. Основною метою заходу було збереження пам’яті  про події Другої світової війни. В бібліотеці зібралися діти та дорослі, щоб відзначити світле, величне свято – День Перемоги над нацизмом. І в цей день згадати про ті жахливі дні, які прийшлось пережити дорослим та дітям в кожній їх родині.

       Ведучі бібліотекар молодшого відділу Федоренко В.В. та вчителька З класу ЗОШ №3 Осинська С.М. позначомили дітей з тими грізними і важкими роками Другої світової війни.

  Методист Невмержицька Н.К. презентувала відео-книгу «Книга пам’яті мого роду», читачів Каращука Владислава та Абрамова Євгена Тхоринської сільської бібліотеки. Це спогади про дідуся який був у партизанському загоні під час війни. Ця робота була надіслана на обласний сімейний конкурс «Книга пам’яті мого роду». Також презентували відео-книгу памяті, яку підготували учень 3 класу Чорнокнижний Ростислав разом  з мамою Зоєю Леонідівною, про дідуся який воював на фронті. Діти  довідались від батьків, бабусь та дідусів про ті страшні роки боротьби з ворогом і написали  про те, як воювали їхні дідусі та прадідусі на фронті та в партизанських загонах і поділилися спогадами.

 

       Учні 2-А класу виготовили книгу-саморобку «Книга пам’яті мого роду під час війни»

____________________________________________

"Герої не вмирають -

героїв завжди пам’ятають "

Україна 8 травня разом із країнами Європи відзначає          День пам’яті та примирення.

      День пам’яті полеглих у Другій Світовій війні – це лише часточка великої данини пошани полеглим і живим ветеранам, які своєю кров’ю відстояли нашу свободу. Мало залишилось учасників тих подій, але всі ми щиро вдячні їм. У довічному боргу наше покоління перед тими ветеранами війни, кому пощастило пройти через пекло битв і дожити до світлого Дня Перемоги.

     В районній бібліотеці для дітей відбулась година–реквієм «Герої не вмирають–героїв завжди пам’ятають», в якій прийняли участь учні ЗОШ№1 разом з завідуючою бібліотекою Левківською Оленою Іванівною.

     Під час підготовки свята читачами бібліотеки проведено майстер – клас «Символ пам’яті», були зроблені квіти маків і роздані дітям, які були запрошенні на свято.

Також оформлено виставку на відділі обслуговування 5-9 класів "В книжковій пам'яті миттєвості війни...":

      Пам'ять про війну дісталась нашому поколінню від батьків дідусів, а також у піснях, фільмах у книжках. Наша бібліотека провела велику пошукову роботу про Героїв тієї страшної війни і прийняла участь у Всеукраїнському сімейному конкурсі «Книга пам’яті мого роду», де юні читачі  Чорнокнижний Ростилав ЗОШ№3 кл., Каращук Євген та Абрамов Владислав Тхоринської ЗОШ створили відео – книги.

   

____________________________________________

        Провідний бібліотекар читального залу Тетяна Пушанко та бібліотекар Інтернет – центру Наталія Вознюк 3 травня  запропонували користувачам, що в цей час завітали до Овруцької центральної бібліотеки імені Андрія Малишка, відвідати ювілейно–музичну панораму «Вплітаю у музику сяйво зорі…». Присутні не тільки ознайомились з літературою про життя та творчість видатних композиторів, а й мали змогу прослухати відомі твори композиторів – ювілярів.

*************************************************************

29 квітня 2015 року в приміщенні районного будинку культури відбувся звітний концерт Овруцької дитячої музичної школи.

   Педагогічний колектив музичної  школи– це досвідчені викладачі. За роки роботи вони виховали не одне покоління юних музикантів. Високий рівень педагогічної майстерності підтверджують успіхи їхніх учнів на обласних та міжнародних конкурсах.

   Свято мистецтва, яке подарували юні музиканти та їх викладачі, пройшло на високому рівні. Без сумніву, творчий звіт вихованців та викладачів музичної школи вкотре продемонстрував, що школа була і залишається невичерпним джерелом творчості, таланту і натхнення.

Дует викладачів: Тимошенко М.С. та Ткаченко В.М.

 

Квартет саксофоністів 

(керівник Шваб С.В., концертмейстер Кавецька М.А.)

 

Хор учнів молодших класів

(керівник Сухарєва В.М., концертмейстер Іващенко Н.В.)

 

Хор учнів старших класів

(керівник Забавчик В.С., концертмейстер Рябченко Н.О.)

 

Дует викладачів: Рябченко Н.О. та Тимошенко М.С.

 

Ансамбль скрипалів

(керівник Коркушко І.І., концертмейстер Кавецька М.А.)

 

Вокальний ансамбль учнів молодших класів

(керівник Сухарєва В.М., концертмейстер Сумовська І.М.)

 

Артемчук Вероніка та Бондарчук Валя

 

Оркестр учнів старших класів (керівник Ткаченко В.М.)

29 квітня на обласному фестивалі- конкурсі присвяченому памяті С.Ріхтера в м. Житомир учениця Овруцької ДМШ Плавшак Марія (викл. Миніч Т.В.) зайняла перше місце.

25 квітня в м. Житомир відбувся Всеукраїнський конкурс-фестиваль «Таланти багатодітної родини». В ньому прийняли участь учні Овруцької ДМШ:

- Плавшак Марія (викл. Миніч Т.В.) – ІІ місце,

- Пилипенко Олена (викл. Рафальська Н.І.) – ІІІ місце,

- Ващук Ліза (викл. Сухарева В.М.) – ІІІ місце.

Міжнародний день пам’яті Чорнобиля

26 квітня в Україні День чорнобильської трагедії.

    26 квітня 1986 року на Чорнобильській атомній електростанції було здійснене планове виключення реактора, що тривало 20 секунд. Проте через декілька секунд в результаті різкого стрибка напруги стався хімічний вибух, в результаті якого в атмосферу викинуто близько 520 небезпечних радіонуклідів. Вибух був настільки потужним, що забруднення розповсюдилося на значні ділянки території Радянського Союзу, які наразі входять до складу Білорусі, України та Росії. За офіційними повідомленнями, відразу після катастрофи загинула 31 людина, а 600 000 ліквідаторів, які брали участь у гасінні пожеж і розчищенні, отримали високі дози радіації.

    Згідно з офіційними даними, радіоактивному опромінюванню піддалися майже 8 400 000 мешканців України, Білорусі та Росії, забруднено близько 155 000 кв. км території. Сільськогосподарські угіддя площею майже 52 000 кв. км забруднені цезієм-137 і стронцієм-90 з періодом напіврозпаду в 30 і 28 років, відповідно. Майже 404 000 людей були переселені, проте мільйони як і раніше живуть в умовах, коли залишкова дія, що зберігається, створює цілу низку небезпечних наслідків. 15 грудня 2000 року діяльність ЧАЄС як виробника електроенергії було припинена.

    У вересні 2003 року на саміті СНД президент України Леонід Кучма запропонував країнам-учасницям Співдружності оголосити 26 квітня Міжнародним днем пам’яті жертв радіаційних аварій і катастроф. Рада глав держав СНД підтримала цю пропозицію.

Запрошуємо до Овруцької центральної районної бібліотеки ім. А.С.Малишка відвідати книжкові виставки:

В районній бібліотеці для дітей оформлена книжкова виставка-застереження «Чорнобиль – скривджена земля»:

та проведена відео - година "Лишила по собі руїни, страшна Чорнобильська гроза":

Микола Костянтинович Зеров – визнаний літературознавець, глибокий аналітичний критик, полеміст, лідер "неокласиків", майстер сонетної форми й блискучий перекладач античної поезії. Народився в м.Зінькові на Полтавщині 26 квітня 1890 року.

В читальному залі Овруцької центральної районної бібліотеки імені Андрія Малишка відкрита для перегляду виставка – персоналія до 125-ти річчя від дня народження М.К.Зерова:

Всесвітній день книги та авторського права

«Книги подібні рікам, що тамують спрагу

цілого світу – це джерела мудрості…»

Повість минулих літ

    Щороку 23 квітня святкується Всесвітній день книги й авторського права. Резолюція про проголошення Всесвітнього дня книги й авторського права, була затверджена Генеральною Конференцією ЮНЕСКО на своїй 28 сесії (25 жовтня - 16 листопада 1995 року). Нині Всесвітній день книги й авторського права святкують у 190 країнах світу.

     Сама ідея проведення цього свята належала Міжнародній Асоціації Книговидавців, а потім була запропонована на розгляд ЮНЕСКО. 

     Символічно день 23 квітня був обраний завдяки традиції святкування Дня книги у Каталонії, де 23 квітня на День Юрія дарували троянду за кожну куплену книжку. А для світової літератури цей день є символічним. Цього дня року померли Сервантес, Шекспір і де ля Вега, народилися Моріс Дрюон і Володимир Набоков.

     Генеральний Директор ЮНЕСКО Коїтіро Мацуурі у своєму посланні з нагоди святкування цієї дати зазначив: "Книга є унікальним засобом самовираження, просвіти й комунікації... У цьому контексті відчувається насущна необхідність забезпечити ширший доступ мов у сферу видавничої діяльності в цілях заохочення обміну книгами і видавничими матеріалами".

Запрошуємо до Овруцької центральної районної бібліотеки ім.А.С.Малишка скористатися багатим та різноманітним книжковим фондом, переглянути цікаві та змістовні книжкові виставки:

Григорій Михайлович Тютюнник 

(23 квітня 1920—29 серпня 1961).

Український письменник, прозаїк, поет. Запрошуємо відвідати книжкові виставки в приміщенні Овруцької центральної районної бібліотеки імені Андрія Малишка, до 95-ти річчя від дня народження Григорія Михайловича.

На абонементі: літературний путівник «Живописець правди»

В читальній залі: лавка письменника «З виру життя»

Щорічно, 22 квітня люди по всій планеті відзначають День Землі.

     

Цей день став загальнолюдським символічним святом любові та турботи за наш спільний дім. Саме 22 квітня в різних куточках земної кулі небайдужі до екологічних проблем люди проводять різні яскраві і в той же час корисні заходи, спрямовані на те, щоб у світі стало більше чистоти і відповідальності. Міжнародним свято було оголошено в 1990 році. Саме тоді про День Землі вперше почули і в Україні. І тільки через 2 роки День Землі став відзначатися в Україні як день захисту природи, день акцій з метою залучення уваги громадськості до проблем нашої планети.У цей день кожен мешканець планети може зробити свій маленький внесок у справу захисту навколишнього середовища: очистити від сміття прилеглу територію, висадити хоча б одне дерево, відмовитися хоча б на день від використання автомобіля.

      У День Землі ми приєднуємося до цієї міжнародної ініціативи і закликаємо всіх підтримати загальнолюдські позитивні зусилля, які спрямовані на вирішення назрілих екологічних проблем.

Що людина посіє - те й пожне. Не будемо про це забувати!

16 квітня учениця Першотравневої дитячої музичної школи Гриневич Аліна (викладач Мошковська Г.І.) зайняла ІІІ місце у обласному конкурсі "Казкові мелодії" в м.Житомир.

Зелений дивосвіт оточує нас звідусіль. Рослини - навколо нас: на подвір'ї і на балконі, на дачі й навіть на підвіконні квартири. І як це чудово, коли цей дивосвіт здатний викликати захоплення, породити почуття естетичної насолоди, дати людині втіху у вільний від роботи час. І чим глибше пізнаватиме людина таємниці зеленого світу, тим більше користі та краси розкриває він перед нею.

А допоможе Вам виростити зелене чудо калейдоскоп рекомендацій на абонементі Овруцької ЦРБ імені Андрія Малишка «Ярмарок ідей для вашої грядки», що діє з 15 квітня.

"ВОНИ ПІДКОРИЛИ КОСМОС"

12 квітня 1961 року відбувся перший політ людини в космос, який здійснив Юрій Гагарін. Цей день став Міжнародним Днем космонавтики.
   В бібліотеці проведена відео - інформіна "Вони підкорили космос", за допомогою якої юні користувачі познайомилися з видатними космонавтами, отримали уявлення про історію освоєння космічних просторів людством. Та багато корисної інформації позитивних вражень.

Смачні рецепти та нові ідеї для господинь – рукодільниць  пропонують ілюстровані журнали та цікаві книги. Вони розкривають таємниці домашнього консервування, тонкощі сервірування, знайомлять з кухнею різних країн, а також навчають мистецтву вишивки нитками та бісером, в’язанню спицями та гачком  і іншим цікавим справам.

  Завітайте до Овруцької центральної районної бібліотеки імені Андрія Малишка переглянути книжкову виставку «Секрети сучасної господині», організовану на абонементі з 10.04.2015року.

     Незабаром  Великдень - одне з найбільших і найшанованіших, після Різдва, християнських свят. Воно присвячене Воскресінню Христа.
Вже стало традицією в дитячій бібліотеці у передень свята проводити майстер-клас по виготовленню писанок та крашанок.
 
    8 квітня на майстер-клас завітали вихованці ДНЗ №1 та №6 і  активні читачі  районної книгозбірні для дітей. І за якусь годину з-під дитячих рук на світ з’явилися маленькі шедеври, які можуть прикрасити будь-який Великодній кошик.
З традиціями святкування Великодня в Україні присутніх познайомила бібліотекар Невмержицька Н.К. Вона також розповіла про значення малюнків–символів на розписаних яйцях.

     Книжкова виставка «Великдень–свято воскресіння», ознайомить користувачів із традиціями святкування Великодня, розповість про походження одного із важливих символів цього свята в Україні – писанку.

НАША ГОРДІСТЬ!

З  6 по 9 квітня учні Овруцької  дитячої художньої школи - Рубченко Святослав та Семенчук Ольга приймали участь у 2 турі конкурсу ,,Кожному мила своя сторона-2015”.

Організатор конкурсу-Житомирська обласна державна адміністрація, обласна молодіжна творча спілка художників та мистецтвознавців. За 4 дні юні художники мали змогу познайомитись з навчальними закладами Житомира, відпочити на роледромі, переглянути художній фільм, відвідати музей Космонавтики. Партнери конкурсу пригощали в кафе та піццерії всіх учасників, а їх було-30, з усіх куточків нашої області.  

 

   Самим приємним стало оголошення результатів конкурсу:

  *  Приз глядацьких симпатій отримала Семенчук Ольга;

*  2 місце-Рубченко Святослав.

  

роботи Рубченка Святослава                                   Семенчук Ольга

З 8.04.2015 року Овруцька центральна районна бібліотека імені Андрія Малишка запрошує на поетичну панораму «Кришталеві краплини Поліського слова».

      8 квітня в залі Овруцької ДМШ відбувся концерт студентів циклової комісії «духових та ударних інструментів» класу викладачів Полянського М.О. та Гнітецького В.В. (кларнет) Житомирського коледжу культури і мистецтв ім.Івана Огієнка. В концерті на ряду з іншими студентами виступили колишні випускники Овруцької ДМШ, нині студенти коледжу Шмаюн Денис та Гуз Єлізавета. В залі були присутні учні та викладачі Овруцької, Словечанської та Першотравневої музичних шкіл.

Мистецтвом гри мали змогу насолодитися мешканці села Черепин, адже 7 квітня відбулась прем'єра вистави "Фараони" О.Коломійця за участю народного аматорського театру (керівник Харченко Олена Анатоліївна).

Свята Пасха йде до хати,–будемо Великдень справляти!

З 7.04.2015 року до Великодня на абонементі Овруцької ЦРБ імені Андрія Малишка представлена для перегляду

виставка – інсталяція «Сяють наші писанки, як весняні квіточки»

7 квітня – Всесвітній день здоров’я

7 квітня 1948 року була заснована Всесвітня організація охорони здоров'я. З тих пір цей день в 194 державах-членах ВООЗ прийнято вважати днем здоров'я. Це не просто святкова дата в біографії вельми авторитетної міжнародної організації. У цей день проводяться заходи, що підкреслюють, як багато значить здоров'я, і що ще потрібно зробити, щоб воно поліпшувалося.

Здоров’я може мати дуже дорогу ціну. І в основному це стосується спроб повернути його на своє місце. У Всесвітній день здоров’я, ми бажаємо міцного здоров’я. Всім хворим - якнайшвидшого одужання. Медикам - хорошої матеріальної і технічної бази. Всім нам - бути здоровими і життєрадісними!

Всесвітня організація охорони здоров'я (ВООЗ) оголосила питання «Безпека харчових продуктів» -  головним, під час проведення всесвітньго дня здоров’я 2015 року.

Скарбничка здоров’я на абонементі Овруцької ЦРБ імені Андрія Малишка до Всесвітнього дня здоров’я:

Щороку 2 квітня, в день народження великого казкаря Г.Х.Андерсена, весь світ відмічає Міжнародний День дитячої книги.

   В Овруцькій районній бібліотеці для дітей була оформлена книжкова виставка «Світ барвистих книжок для чудових діточок» для учнів 1-4 класів з метою виховувати інтерес до художньої літератури.

Його твори стали надбанням культурного миру й увійшли в дитячі книги народів всієї землі. До 210 – річчя від дня народження Г.Х.Андерсена в Овруцькій районній бібліотеці для дітей 3-4 класів Овруцької ЗОШ №3 був проведений літературний портрет «Великий казкар данського королівства» з метою ознайомити учнів з життям і творчістю Г.Х.Андерсена, виховувати інтерес до творчої спадщини письменника.

   Також була оформлена книжкова виставка «Чарівний світ казки» де діти могли познайомитись з казками великого казкаря.

 Танець – це особливий вид мистецтва, в якому засобами пластичних рухів людського тіла створюються художні образи. У танці відображений емоційний та образний зміст музичних творів. Зокрема народним танцем із задоволенням займаються в Овруцькому районному будинку культури діти різних вікових категорій. РБК має три хореографічні групи.

Діти приймають активну участь у тематичних концертах і завжди є окрасою свята. Адже їхній керівник, вчитель танцю Юркова А.П. має гарну підготовку і практику. Овруцький РБК завжди наповнений веселим дитячим сміхом.

 

1 квітня – день жартів, гумору і хорошого настрою. А ще як відомо, сміх продовжує життя. Піднімали настрій своїм користувачам цього дня і в Овруцькій районній бібліотеці для дітей організувавши книжкову виставку – вікторину для учнів 1-3 класів «Смішинки–іскринки з веселої скриньки», на якій були представлені гумористичні твори класиків гумору, дитячі усмішки та весела вікторина. Біля виставки була проведена хвилинка – сміховинка «Смійтесь на здоров’я».

«В її віршах історія народу, його щасливі і тривожні дні» - поетичний диліжанс по творчості Ліни Костенко приурочений 85-ти річчю поетеси, відбувся у читальному залі Овруцької ЦРБ імені Андрія Малишка 01.04.2015 року спільно з учнями ЗОШ№4. Її біографія наче вписана у творчість, інкрустована у поезію.

Поетичне слово Ліни Костенко зачаровує серця, а особливо дитячі, і  саме тому, вірші у виконанні школярів, звучали тремтливо, драматично і щиро.

1 квітня бібліотекарі районної бібліотеки для дітей Невмержицька Н.К. та Базильчук Т.В. завітали в гості до учнів 6-8 класів ЗОШ №1 з презентацією нової літератури «Нова книга запрошує».

Діти поринули у справжнє книжкове королівство, зустрілися з героями книжок, познайомилися з пригодами, подорожами, фантастикою. А потім відправилися у слайд-інформаційну мандрівку «Пам’ятники книгам та літературним героям».

З 1 квітня на абонементі Овруцької центральної районної бібліотеки ім.А.С.Малишка відкриті для перегляду книжкові викладки літератури:

- виставка-комплімент «Мої пісні ідуть від серця»

(до 80-ти річчя від дня народження В.Крищенка)

 

- літературна інтрига "Вірність життєвій правді"

(до 175-річчя від дня народження Єміля Золя)

*************************************************************

«Виготовлення писанки та травленки» – це щорічний майстер-клас перед світлим християнським святом Воскресіння Господнє, що проводить Оксана Корець в АРТвітальні Овруцької ЦРБ імені Андрія Малишка.

Відбувся він 30 березня 2015 року. Цього року усі бажаючі користувачі бібліотеки виготовляли традиційні писанки, а також розписували яйця новою технікою – травленки.

  

Ця техніка дещо простіша від писанки, але дуже здивував результат роботи.

28 березня в м. Житомирі відбувся фестиваль-конкурс «Великодні дзвони». В номінації «духові інструменти» друге місце зайняв Кулаківський Дмитро, третє – Конюшок Максим (викладач Овруцької ДМШ Шваб С.В., концертмейстер Кавецька М.А.)

       25 березня в м. Житомирі на музично-теоретичній олімпіаді учениця Овруцької ДМШ Плавшак Марія зайняла друге місце.

НАЙКРАЩИЙ ЧИТАЧ 2015 РОКУ

24 березня кращі читачі Овруцької районної бібліотеки для дітей Євдокименко Катерина, Гуз Юлія - переможці ІІ районного етапу Всеукраїнського конкурсу "Найкращий читач України-2015", приймали участь у 3 обласному етапі конкурсу.

Цьогоріч на конкурс в обласну бібліотеку для дітей прибуло 25 читачів з районів Житомирської області.

   Всі учасники конкурсу емоційно презентували свої "золоті книжкові полиці", відповідали на запитання літературних вікторин. Висока ерудиція, начитаність та вміння швидко відповідати на питання літературного квесту, допомогли нашим юним читачкам вибороти призові місця.

За результатами усіх конкурсних завдань визначені переможці серед учнів 6-8 класів. Серед 7 та 8 класів 2 призове місце зайняли Євдокименко Катерина, учениця 7-Б класу ЗОШ №1 та Гуз Юлія, учениця 8-А класу ЗОШ №1.

«Я – частина поезії світу?» - поетичний «зорепад» талановитих овручан відкрив на черговій зустрічі клубу «Зорепад» нове ім’я –

Тетяна Ткаченко.

Відбулася зустріч 24.03.2015 року в АРТвітальні Овруцької центральної районної бібліотеки ім.А.С.Малишка. Життєва доля та вірші нашої землячки, переселенки з зони АТО Тетяни Леонідівни Ткаченко глибоко зворушили присутніх на заході. На згадку про зустріч Тетяні Леонідівні від працівників бібліотеки вручили сувенір.

З 2005 по 2015 роки проголошені Міжнародним десятиріччям дій «Вода для життя».

Бібліотекар дитячої бібліотеки Базильчук Т.В розповіла дітям, яке значення має вода для життя всього живого на землі з кожним днем води, придатної для життя стає все менше і ща діти повинні берегти воду, бо вода – це життя.

   Працівники районної бібліотеки для дорослих Гусаревич Л.М, Шваб Л.С повели дітей у краєзнавчу подорож «Скуштуйте водиці з рідної криниці», розповіли і показали багато цікавого про воду.

 

Також запрошуємо відвідати Овруцьку ЦРБ ім.А.С.Малишка та переглянути викладки літератури до Всесвітнього дня водних ресурсів:

- на абонементі: бібліоглобус «Вода – наше життя і загроза»

- в читальній залі: еко-репортаж «Вода – джерело людського життя»

Природно –краєзнавчий екскурс «Жива вода Овруччини» провели бібліографи районної бібліотеки імені Андрія Малишка Гусаревич Л.М. та  Шваб Л.М. і для учнів старших класів Овруцької ЗОШ І – ІІ ст. №1.

Захід відбувся в актовому залі. Бесіду – огляд бібліографа – краєзнавця супроводжувала мультимедійна презентація слайдів з краєвидами овруцької природи, знімками відомих в районі живих криничок – В.Фоснянської, Сорокопеньської, Матвієвської (Покалів). Природа щедро нагородила Овруччину водними животоками. Територією району протікає 34 річки і річечки. Нині тут налічується більше сотні джерел – «живих криничок», зі смачною чистою водою, і кожне джерело має свою історію.

21 березня на абонементі Овруцької ЦРБ імені Андрія Малишка організована книжкова виставка – квілт до 120-ти річчя від дня народження Івана Ле (справжнє ім'я Іван Леонтійович Мойся) — українського письменника, редактора журналу «Забой»,  лауреата Шевченківської премії 1967 року.

Літературно – музичний вечір «Я люблю тебе життя»

(Зустріч з поетесою Т. Ткаченко)

19 березня 2015 року в дитячій бібліотеці відбулась літературно – музична зустріч, присвячена творчості поетеси-землячки Тетяни Ткаченко.

   На зустріч були запрошені вчителі та учні Кирданівської ЗОШ, в якій навчалась Тетяна, та учні ПТУ-35, ЗОШ №1, №2, №3.

   Всі запрошені поринули у світ поезії, в якому живе наша поетеса, яка відчуває і розуміє красу цього світу, любить свій край.

   Поетесі побажали міцного здоров’я, творчого натхнення і нових мистецьких звершень, миру в душі і Україні, Божого благословення.

Костенко Ліна Василівна

(19 березня 1930)

Українська письменниця – шістдесятниця, поетеса. Лауреат Шевченківської премії (1987), Премії Антоновичів (1989), премії Петрарки (1994).

Почесний професор Києво-Могилянської академії, почесний доктор Львівського та Чернівецького університетів. Відмовилась від звання Героя України.

Ліна Костенко – надзвичайна, самобутня поетеса, ніжна душею і сильна духом жінка, яка відгукується своїм поетичним словом на всі болі людства.
   Без її правдиво-болючих і ніжних віршів важко уявити сучасну українську поезію, вона справжній патріот свого народу – душа, совість і розум України.

До 85-ти річчя від дня народження Ліни Костенко на абонементі Овруцької ЦРБ ім.А.С.Малишка оформлена книжкова виставка: «А бути сильною і ніжною не просто»

Також в районній бібліотеці для дітей оформлена книжкова виставка "Я вибрала долю сама":

Максим Тадейович Рильський

(1895 - 1964)

Український поет, перекладач, публіцист, громадський діяч.

Народився 19 березня 1895 року в Києві. Почав писати рано, перший його вірш надруковано 1907, перша юнацька збірка поезій «На білих островах» вийшла 1910 року. Першою вже зрілою, що визначила появу видатного поета, була збірка «Під осінніми зорями» (1918).

До Дня народження на абонементі Овруцької ЦРБ ім.А.С.Малишка підготували підбір літератури «Бо я – людина, я людей люблю»

В Овруцькій районній бібліотеці для дітей  18 березня пройшов 2-й районний етап Всеукраїнського конкурсу дитячого читання «Найкращий читач України – 2015». Зібрались кращі читачі шкіл Овруччини. Найбільше вражень усі отримали від презентацій улюблених книг. Діти мали змогу за допомогою різноманітних конкурсів розкрити усі свої таланти.

   Перемогли в цьому конкурсі учні :

Гуз Юля учениця ЗОШ №1 8-А клас

Євдокименко Катерина ЗОШ №1 7-Б клас

Федоров Олександр ЗОШ №3  6-Б клас.

17 березня в районній бібліотеці для дітей відбувся показ мультфільму «Білосніжка та семеро гномів».

  

Юрій Андрухович (13.03.1960) — поет, прозаїк, есеїст, перекладач. Народився у Станіславі (нині Івано-Франківськ).

До Дня народження Юрія Андруховича на абонементі Овруцької ЦРБ ім.А.С.Малишка відкрита книжкова виставка "Знайомтесь: Юрій Андрухович і його книги":

     11 березня в м. Житомирі відбувся обласний огляд-конкурс сольного виконання серед учнів шкіл естетичного виховання. В ньому активну участь прийняли учні Овруцької ДМШ.

Так Невмержицька Ангеліна (акордеон) клас викладача Гончар Г.В. зайняла перше місце

Учні старшого викладача Ткаченка В.М. Чичирко Ольга та Крапивницький Микола (баян) зайняли друге місце.

В класі старшого викладача Шваба С.В. (концертмейстер Кавецька М.А.) Конюшок Максим (кларнет) зайняв друге місце

а Кулаківський Дмитро (саксофон) – третє.

День народження Тараса Шевченка

      Надзвичайно талановитий український поет і етнограф Тарас Шевченко народився 9-го березня 1814 року. Його творчість - це його душа, в ній він був чесний і добрий, ярий і зворушливий. Завжди намагався відображати реальність у всіх її проявах.

Виставки до 201-річчя від дня народження Т.Г. Шевченка в Овруцькій ЦРБ ім.А.С.Малишка:

- на абонементі «Шевченкові твори сяють як зорі»

 

- в читальній залі «Шевченко – наш. Він для усіх століть…»

А в районній бібліотеці для дітей оформлена виставка-перегляд «Великий Кобзар України»:

Працівники абонементу Овруцької центральної районної бібліотеки ім.А.С.Малишка запрошують відвідати нові виставки:

- Виставка робіт народних умільців «Талант від Бога, вміння від душі»

 

- Краєзнавча мандрівка «Житомирщина: багата надрами, лісами і славна іменами земляків»

      5 березня діти та викладачі фортепіанного відділу привітали своїх колег, мам, бабусь та сестричок з Міжнародним жіночим днем 8 березня.

НА КРИЛАХ ВЕСНА СВЯТО ЖІНКИ ПРИНЕСЛА

Читацький актив Овруцької районої бібліотеки для дітей з бібліотекарями та працівники Овруцької центральної районної бібліотеки для дорослих ім. А.С.Малишка разом з учасниками хобі – клубу «Валентинка», який діє при АРТвітальні ЦРБ, на передодні свята  завітали з подарунками та сувенірами у відділення денного догляду дітей – інвалідів територіального центру соціального обслуговування (надання соціальних послуг) Овруцького району, щоб привітати діточок та їх мам з Міжнародним жіночим днем.

*************************************************************

      «Як зробити інтернет-центр сільської бібліотеки успішним» - під таким девізом 27.02.2015 року, відбулися тренінгові заняття в інтернет-центрі центральної районної бібліотеки ім.А.С.Малишка для працівників тих сільських бібліотек району, де створено такі центри.

    В ході професійного діалогу бібліотекарі ділилися набутими вже знаннями і навичками в роботі з інформаційними технологіями. Зокрема, завідуюча Черепинською бібліотекою Світлана Криволапчук розповіла як використовує соціальні мережі для реклами роботисвоєї бібліотеки, Валентина Мельниченко – завідуюча В.Фоснянською бібліотекою представила бібліотечну продукцію, виготовлену та видану за допомогою комп'ютера та Інтернету. Зі створеною власноруч мультимедійною презентацією про роботу своєї бібліотеки познайомила колег завідуюча Зарічанською бібліотекою Світлана Шваб.

    Цікавим і найбільш емоційно насиченим було заняття з питання «Особливості спілкування у віртуалі: онлайн-безпека» та «Skype– спілкування без меж». Про практику Skype-спілкування з спеціалістами ЦРБ  і як це їй допомагає в щоденній роботі розповіла Олена Ханчич – завідуюча бібліотекою с.Бігунь.

   Маючи Інтернет-центр, який відповідає вимогам сьогодення, працівники бібліотек задовольняють будь-які професійні, загальноосвітні запити користувачів. Імідж цих бібліотек зріс, збільшилася кількість користувачів, налагодилася співпраця з громадськими організаціями, навчальними закладами.

Тож, шановні користувачі бібліотек нашого району! Відвідуйте Інтернет-Центр Вашої бібліотеки частіше, Вам - користь, а ми завжди раді допомогти!

Діяльність правового клубу «Закон про мене і мені про закон», який діє  при центральній районній бібліотеці  ім.А.С. Малишка,  в 2015 році почалася з кола спілкування «Держава. Право. Громадянин». 

Цей захід було проведено  26 лютого, в ПТУ – 35 з учнями 13 групи. Розкриваючи питання «Ми різні, ми – рівні», провідний бібліотекар читального залу Овруцької ЦРБ Т.Я.Пушанко зазначила, що у людей є багато  спільних і відмінних рис. Але нас усіх об’єднує те, що ми – люди, що маємо одну на всіх Землю і нам слід жити так, щоб зберегти мир, спокій та навколишнє середовище.

Здоров’я людей - умова прогресивного розвитку суспільства в усіх його напрямах. Саме це відзначила у своєму виступі «Здоров’я молоді – здоров’я нації»бібліотекар читального залу Овруцької ЦРБ  Г.Г.Старовойт.

Присутні переглянули прес-калейдоскоп «Правовий орієнтир – для тебе».

25 лютого на базі ЗОШ №3 працівниками Овруцької ЦРБ ім.А.С.Малишка  була проведена зустріч в літературному кафе, з нагоди 125-ти річчя від дня народження Б.Пастернака «Жизнь прожить – не поле перейти». На зустріч завітали  учні 11-Б класу та їх класний керівник М.П.Басюк, викладач всесвітньої літератури. На завершення заходу провідний бібліотекар читального залу Овруцької ЦРБ Т. Пушанко ознайомила присутніх с оглядом літератури «Світ Пастернака».

«Масляна прийшла, весну принесла…»

Останній тиждень перед Великим (Великоднім) постом в Україні називають Масляною. Масляна – давнє всенародне слов’янське свято, яке пов’язане з давнім народним звичаєм – проводами зими і зустріччю весни. А яка Масляна  без млинців і веселих ігор?  Тому і відзначали це свято «Масляна прийшла й весну привела» в Овруцькій районній бібліотеці для дітей 3-4 класів Овруцької  ЗОШ  №3  з неабияким розмахом. Працівники молодшого відділу разом з учнями 3 класу Овруцької  ЗОШ  №3,  їхньою вчителькою Осінською С.М. та батьками, приватним підприємцем  Бойцовою Т.М. організували це чудове, веселе свято. Були присутні не тільки діти, а й багато батьків та гостей, запрошені діти - переселенці з АТО  Овруцької ЗОШ № 3.

Ведучі ознайомили з давніми народними обрядами та звичаями. Свято пройшло дуже весело – з  іграми, конкурсами, різними забавами, смакуванням млинців.

Турнір знавців української мови «Мова моя українська, батьківська, материнська».

Щороку 21 лютого народи нашої планети святкують День рідної мови. Найдорожчою для кожного народу є його рідна мова, а нам українцям, найближча до серця – українська. Наша мова – одна з найрозвиненіших у світі. Вона красива ,багата, мелодійна, чарівна, лагідна і щира, як і душа українського народу.

        В дитячій районній бібліотеці для дітей 23 лютого до Дня рідної мови на молодшому відділі провели турнір знавців української мови «Мова моя українська, батьківська, материнська» з учнями 4-А та 4-Б класів Овруцької гімназії. Дві команди «Мовознавці» та «Всезнайки» змагалися за звання кращого знавця рідної мови. Як на кожній грі, журі слідкувало за її ходом і в кінці визначило команду – переможницю. Дві команди під час гри набрали однакову кількість балів. Діти під час конкурсів показали хороші знання з української мови. День рідної мови  допомагає кожному замислитися над тим, що він є носієм того важливого, що ми успадкували від минулих поколінь.

Мова – це великий скарб народу!

А в Овруцькій центральній районній бібліотеці ім.А.С.Малишка на знак підтримки нашої рідної мови організовані книжкові виставки:
 
- в читальній залі  – поетична панорама «Шануймо мову серцем і устами»:
 
-  на абонементі – мовний зорепад «Мова – наш всенародний скарб»:
Тож пишаймося тим, що ми українці. Пишаймося, що ми розмовляємо мовою, яка на протязі тисячоліть не давала погаснути зеленому вогнищу роду нашого українського і тримала народ на небесному олімпі волелюбності, слави і гордого духу!

20 лютого в дитячій бібліотеці для учнів 2- Б ЗОШ № 4 відбулася захоплююча "Подорож у країну Журналію" під час якої  бібліотекар детально познайомила дітей з різноманітними журналами та газетами. Цікаві рубрики, яскраві малюнки та фотографії, велика кількість різноманітних анонсів та корисних порад не залишили байдужими нікого: діти залюбки читали періодичні видання, спілкувалися з бібліотекарем, отримували консультації.

Улас Самчук

 (20 лютого 1905 — 9 липня 1987)

Український письменник, журналіст і публіцист, редактор, лауреат УММАН, член уряду УНР у вигнанні, член ОУП «Слово».

У літературній творчості Самчук був літописцем змагань українського народу протягом сучасного йому півстоліття.

Книжкові виставки, оформлені в Овруцькій ЦРБ ім. А.С.Малишка до 110-ти річчя від дня народження Уласа Самчука:

– на абонементі літературний ракурс

«Виконати свій обов’язок перед собою і нацією»

– в читальній залі виставка – портрет

«Бог уложив в мої руки перо…»

18.02.15 «Можна все на світі вибирати сину»

Літературно – поетичний портрет в районній дитячій бібліотеці до 80-річчя від дня народження В.Симоненка, на якому з захопленням поринули присутні у світ поезії Василя Симоненка. З цікавістю ознайомились з нелегкими сторінками життя автора, із задоволенням цитували поетичні рядки учні та бібліотекарі.  «Я на світі такий один», де представлена  література про життя та творчість поета. Захід супроводжувався мультимедійною презентацією «Україно, я з твоїм іменем вмираю, я в твоєму імені живу».

«Вас об’єднала віра в життя»

(вахта пам’яті)

          18 лютого 2015 року у ЦРБ ім. А.С.Малишка було проведено вахту пам’яті до Дня Героїв Небесної Сотні, який відзначається 20 лютого. Вшанувати їх пам'ять зібралися учні Овруцької ЗОШ №1. Перед присутніми виступив С.В.Комаревич (голова громадської молодіжної організації «Ліга молоді»). Бібліотекар Інтернет – центру підготувала презентацію про події у лютому 2014 року, які стали переломними для нашої історії. Учениця ПТУ – 35 Наталія Дідківська виконала зворушливі пісні, а десятикласниця Овруцької гімназії Вікторія Вознюк зачитала вірші. Пам'ять загиблих вшанували хвилиною мовчання. Цього ж дня працівники районної бібліотеки ім. А.С.Малишка зібралися біля меморіального стенду пам’яті Небесної Сотні  для покладання квітів та вшанування загиблих хвилиною мовчання.

Левко Платонович Симиренко

(18 лютого 1855 — † 6 січня 1920)

Український вчений-садівник, помолог і плодовод.

До 160-ти річчя Л.П.Симиренка на абонементі Овруцької ЦРБ ім.А.С.Малишка оформлена книжкова виставка – параграф 
«Творець українського саду»

17 лютого 2015р. о 10.00 в сільському клубі с. Черепин Овруцького району відбувся семінар клубних працівників району на тему «Український природно – побутовий календарний рік і свята національно – культурного відродження» та концерт колективів художньої самодіяльності Черепинського сільського клубу "Нехай квітує Україна, а на землі панує мир".

Семінар підготував методичний кабінет Овруцького РБК. На семінарі виступили: Сільський голова с.Черепин – С.В.Козаченко. Зав. клубом – Я.В.Залізко. Провідний методист Овруцького РБК – Н.М.Хилько. Методист театрального жанру Овруцького РБК – Ю.М.Чумак.

16.02 в дитячій районній бібліотеці для дітей на молодшому відділі оформлена персональна  виставка творчих робіт активного читача 4-Б класу ЗОШ №3 Мінайленка Віктора «Чудовий світ захоплень».

На виставці представлені книги, які дали Віктору натхнення до творчої праці, а також його творчі роботи: малюнки прочитаних книг, його вірші та роботи з пластиліну.

З 16 лютого 2015 року, в Інтернет – центрі Овруцької ЦРБ ім.А.С.Малишка, розпочали свою роботу комп’ютерні курси для людей старшого віку. Вміти користуватись комп'ютером повинна кожна людина, незалежно від віку.

 «Навчаємось – спілкуючись, спілкуємось – навчаючись…»,  

– під таким девізом пройшли щорічні тренінгові заняття в школі молодого бібліотекаря. Традиційно такі заняття проводяться на базі сільських бібліотек. Тож  цього року сільських бібліотекарів зустрічала Черепинська сільська бібліотека. 

           Відкрила і вела заняття провідний методист ЦРБ Барановська Н.А.   

 Досвідом роботи своєї установи поділилася завідуюча Черепинською сільською бібліотекою Світлана Криволапчук.

      Фахову консультативну допомогу надали в ході занять спеціалісти ЦРБ та РДБ. Зокрема, директор РДБ Невмержицька М.В. познайомила присутніх  з сучасними вимогами та методами у роботі з юним читачем, методист ЦРБ Якимчук М.Ф. розповіла про традиції та інновації в організації виставкової роботи в бібліотеці, а бібліограф ЦРБ Гусаревич Л.М. надала екскурс-інформацію «Сторінками місцевих періодичних видань».

     Нікого не залишила емоційно байдужим патріотична година «Нехай квітує Україна, а на землі панує мир», присвячена Героям Небесної сотні та учасникам АТО, яку підготували учасники художньої самодіяльності Черепинського сільського клубу.  Завершився захід зверненням про спільну молитву за здоров’я та щасливе повернення бійців із зони АТО.

15 лютого - день вшанування учасників бойових дій на території інших держав.

Відповідно до Указу Президента України від 11.02.2004 р.,    
15 лютого в Україні відзначається День вшанування учасників бойових дій на території інших держав.
 
Цей день не випадковий. Він приурочений до річниці виведення військ СРСР з Афганістану.
290 українців не повернулися з Афганістану, 62 - вважаються зниклими безвісти або потрапили в полон.
Отримали поранення більш ніж 8 тисяч українців, 4 687 з них повернулися до рідних домівок інвалідами.
 
Вшановують в Україні і всіх тих, хто брав участь в інших війнах. Зараз у Збройних силах України служить близько 2 тисяч офіцерів і прапорщиків, які брали участь в афганській війні, близько 20 тисяч військовослужбовців, які виконували інтернаціональний обов'язок у Чилі, Іспанії, Єгипті, В'єтнамі, Ефіопії, на острові Куба та в багатьох інших "гарячих" точках.
 
До цієї дати в Овруцькій ЦРБ ім.А.С.Малишка оформлені книжкові виставки:

День Святого Валентина, День закоханих (14 лютого)

Це свято любові, свято найкращого почуття, яке окрилює, дає сили і натхнення, радість і захоплення. І завдячуючи якому продовжується життя на землі. Його ми чекаємо, до нього  готуємося, шукаємо  красиві подарунки. Кожен  хоче почути у цей день приємні слова від коханої людини, які б запам’яталися й подарували  радість і щастя!

Саме до цього прекрасного свята  у центральній районній бібліотеці оформлено книжкову  виставку – настрій  «Кохання – вогонь і лід, поезія і проза».

14 лютого у приміщенні  абонементу Овруцької ЦРБ буде проходити майстер-клас   по виготовленню валентинок  «Даруйте любов». Завітайте на майстер-класс, та власними руками приготуйте подарунок коханій людині!

Користувачі Інтернет – центру ЦРБ,  пропонують проявити свою любов до книги. Із романів, запропонованих на бібліофуршеті «Світ починається з любові» кожен має змогу вибрати для освідчення саме той, який  йому найбільше сподобався. А от чи складеться між ними взаємна любов, ми дізнаємось коли книги будуть прочитані.

  

12 лютого на державному рівні Україна вшановує 200-річчя від дня народження Михайла Вербицького та 150-річницю першого публічного виконання національного гімну.

   В районній дитячій бібліотеці оформлено книжкову виставку – перегляд «Ювілей головної пісні держави» та проведено бесіду – екскурс «Мелодія, що варта цілого життя».

    «Мені від Бога все дається…» – зоряна година поезії Олександри Савіної відбулася 10.02.2015 року в приміщенні АРТвітальні Овруцької ЦРБ ім.А.С.Малишка.  Коли слухаєш вірші поета, зібрані разом, то враження виникають зовсім інші, ніж ті, коли звучать поодинокі поезії.  Вірші Олександри Савіної відрізняються задушевністю, духовною стриманістю. ЇЇ серце сприймає біль оточуючих людей, пропускає через себе і виливає у віршованих рядках. У кожному із віршів відчувається доля смутку, біль материнського серця, занепокоєння долею країни, планети Земля.

10 лютого до дня вшанування учасників бойових дій на території інших держав в районній бібліотеці для дітей оформлена книжкова виставка «Війна у кожного своя». Ця дата належить не тільки воїнам, які пройшли через криваве пекло Афганістану, вона повинна нагадувати всім, що війна не потрібна людям.

Запрошуємо на абонемент Овруцької ЦРБ ім.А.С.Малишка відвідати нові книжкові виставки:

СЕРПАНТИН ПОРАД "ЦІКАВИЙ СВІТ НАВКОЛО ТЕБЕ":

КАЛЕЙДОСКОП РЕКОМЕНДАЦІЙ "ЧИТАЙ! ДІЗНАВАЙСЯ! ТВОРИ":

Про справи бібліотечні і допомогу воїнам.

Днями в читальному залі ЦРБ відбулася нарада бібліотекарів району. На ній підсумовано роботу бібліотечних установ у 2014 році та обговорено плани на поточний рік. Бібліограф книгозбірні Людмила Гусаревич презентувала огляд літературних новинок, що надійшли до книжкових фондів бібліотек нашого району.

Не байдужими залишилися бібліотечні працівники також до біди нашого земляка Андрія Кирсанова, що був поранений в АТО, та потребує тривалого лікування. Вони зібрали та передали родині Андрія посильну матеріальну допомогу. А ще працівники книгозбірень, долучившись до акції «Оберіг для воїна», передали в зону АТО обереги, що були створені руками самих бібліотечних працівників та користувачів бібліотек району.

6 лютого в районній бібліотеці для дітей була проведена бесіда – роздум «Інтернет віртуальний, а небезпеки в ньому реальні».

5 лютого  в дитячій районній бібліотеці оформлена книжкова виставка «День народження є у кожного».

 

Борис Леонідович Пастернак

10 лютого 1890 — †30 травня 1960

Поет, прозаїк, перекладач, лауреат Нобелівської премії 1958 року. Майстер філософської та пейзажної лірики, Пастернак зробив значний внесок у розвиток поезії у 20 столітті.

До 125-ти річчя від дня народження Бориса Леонідовича в читальній залі Овруцької ЦРБ ім.А.С.Малишка відкрита книжкова виставка «Світ Пастернака».

2 лютого до 170-ти річчя від дня народження Івана Павловича Пулюя - українського фізика і електротехніка, винахідника, організатора науки, громадського діяча, перекладача в читальній залі Овруцької ЦРБ ім.А.С.Малишка запропонована користувачам наукова візитка «Іван Пулюй – забутий геній».

Запрошуємо з 1 лютого 2015 року на дегустацію літературних новинок в Овруцьку ЦРБ ім.А.С.Малишка «Літературне містечко».

*************************************************************

30 січня 2015 року в районній дитячій бібліотеці на відділі обслуговування дошкільників  та учнів 1 - 4 класів  оформлена книжкова виставка "Сонячний класик", де є можливість познайомитися з творами великого дитячого письменника, одного з найталановитіших творців казкових країн у дитячій українській літературі, лауреата багатьох премій і відзнак – Всеволода Зіновійовича Нестайка.

Антон Павлович Чехов – російський драматург і прозаїк.

29 січня 1860 — †15 липня 1904

До 155-ти річчя письменника в Овруцькій ЦРБ ім. А.С.Малишка оформлені книжкові виставки.

На абонементі: «Незрівнянний художник життя»

В читальному залі: «Чехов: драматург – новатор»

 

     29 січня 1918 року поблизу Станції Крути майже 700 юнаків - студентів університету святого Володимира та гімназистів старших класів українських гімназій, намагалися зупинити військо більшовиків, яке рухалося на Київ. Студенти знали, що шансів повернутися живими з поля бою у них немає. Проте вирішили стояти до  кінця. Юні хлопчаки не жаліли свого життя і йшли за ідею свого народу.
   З нагоди цієї дати в бібліотеці оформлена книжкова виставка "КРУТИ. ПАМ'ЯТАЙ ЇХ ПОДВИГ".

Також оформлена книжкова виставка і в Овруцькій ЦРБ ім. А.С.Малишка до Дня пам'яті Героїв Крут.

27 січня світ відзначає Міжнародний день пам’яті жертв Голокосту. Ця дата знаменує річницю звільнення від нацистів концентраційного табору Аушвіу-Біркенау радянськими військами в 1945 році.
   До дня скорботи і пам’яті Голокосту в  районній дитячій бібліотеці оформлена книжкова виставка «Пам’ять про Голокост».

    27 січня 2015 року АРТвітальня Овруцької ЦРБ ім.А.С.Малишка зібрала поціновувачів поетичного слова Овруччини. Зібрання приурочене бенефісу поета Олександра Григоровича Толкача: «Ношу я в своїм серці Україну». Присутніх ознайомили з біографією Олександра Григоровича.

Працівники бібліотеки зачитали деякі вірші з його першої збірки «Якби ж то вічно бути молодому», яку представили сьогодні широкому загалу.

Тематика віршів автора різноманітна: тут можна знайти і про людей праці – хліборобів та кварцитників, і про долю нашої України, яка так хвилює автора. Не обійшов він і проблеми соціального плану: і про бідність людей, і про алкоголізм, і про наркоманію та СНІД. Але не покидає автора віра в чесність, порядність, добро. Щоб докладніше ознайомитись з книгою О.Г.Толкача звертайтесь в АРТвітальню Овруцької ЦРБ.

Поет прочитав також свої нові вірші, вони вразили присутніх своєю простотою і складністю водночас. Написав він їх вже після виходу першої збірки.

22 січня в Овруцькій центральній бібліотеці

ім. А.С.Малишка для користувачів відбулись заходи до Дня Соборності України:

-  на абонементі відкрита інформаційна вітрина «Соборність України під прапором волі»;

-  в читальній залі запропонований історичний віраж «У нас єдина держава, ми єдиний народ».

22.01.2015 року начальник відділу культури і туризму О.І.Левківська, працівники РБК та працівники Овруцької центральної бібліотеки ім. А.С.Малишка були присутні на мітингу до Дня Соборності України, що відбувся біля пам’ятника Т.Г.Шевченку.

Також, всі працівники відділу культури і туризму долучились до акції «Ланцюг єднання». Організатором виступила молодіжна громадська організація «Ліга молоді». Присутні жителі міста, представники державних установ, учні шкіл та засоби масової інформації вистроїли ланцюг довжиною від пам’ятника танкістам до ПТУ – 35 і заспівали Гімн України.

21.01.2015 року в АРТвітальні Овруцької центральної бібліотеки ім. А.С.Малишка відбулась презентація виставки майстрині – вишивальниці Наталії Заремби «Полонила нитка серце моє й душу». На експозиції представлені вишиті нитками та бісером ікони, вишиті нитками картини, рушники та монохромна вишивка. На заході були присутні більше 30 любителів вишивки.

 

20.01.2015 року в АРТвітальні Овруцької центральної бібліотеки ім. А.С.Малишка відбулась зустріч членів клубу «Первоцвіт» під назвою: «Прислухайтесь до наших порад». Надія Коваль запропонувала нові методи запобігання перемерзання рослин в зимовий час.

     З 15.01.2015 року на абонементі Овруцької центральної районної бібліотеки ім. А.С.Малишка презентовано наукову візитку до 165-ти річчя С.Ковалевської «Окрилена наукою».

      Український народ має свої звичаї і традиції, що сформувалися протягом багатьох століть і освячені віками. Серед них Різдвяні свята одні з найулюбленіших і найбажаніших як для дітей, так і для дорослих.

     Так, в дитячій районній бібліотеці 14 січня 2015 року для учнів 2-4 класів пройшли бібліо-колядки «Біліє сніг, тиха ніч – веде Різдво до хати», які організували з активом бібліотеки, учнями 4-А класу ЗОШ №3 та учнями 2-4 класів Овруцької гімназії. Діти дізналися, як святкували наші прадіди свято Різдва, св.Василя, та Водохреща, які звичаї та повір’я з ними пов’язували. Діти, які цікавляться традиціями свого народу колядували, щедрикували та посівали. Колядники вістили таїну Різдва Світу і Господа, славили народження Бога.

З 10.01.2015 року пропонуємо феєрверк ідей «Корисні поради для справжніх господинь» на абонементі Овруцької центральної районної бібліотеки.

Виставка буде діяти на протязі трьох місяців.

З 8.01.2015 року на абонементі Овруцької центральної районної бібліотеки ім. А.С.Малишка проведено поетичний зорепад по творчості В.Симоненка «В твоєму імені живу» до його 80-ти річчя від дня народження.

8 січня 2015 року Україна відзначала 80-річчя з дня народження Василя Симоненка. Талановитий поет і журналіст, який за свої 28 років, відміряних долею, встигнув залишити в український культурі унікальний спадок.

   "Я на світі такий один", під такою назвою в районній дитячий бібліотеці оформлена книжкова виставка, присвячена ювілею В. Симоненка.

6 січня в читальній залі Овруцької центральної районної бібліотеки ім. А.С.Малишка відкриті для перегляду книжкові виставки:

«Економіст світової слави», до 150-ти річчя Михайла Туган-Барановського

та «Лицар української поезії», до 80-ти річчя Василя Андрійовича Симоненка.

2 січня в дитячій бібліотеці для учнів 1-4 кл. оформлена книжкова виставка «Зима іде  - свята веде», яка познайомить дітей з традиціями обрядами таких зимових свят як Різдво, св.Василя, Водохреща. Окрім того до цих свят виставка знайомить з колядками, щедрівками, загадками та прикметами.