9 листопада наша країна святкує День української писемності та мови. Це свято було започатковано Указом президента України № 1241/97 від 6 листопада 1997-го.

    Генеалогічно українська мова належить до індоєвропейської мовної сім’ї. Про це свідчать і архаїзми, і деякі фонетичні та морфологічні ознаки, які зберегла наша мова протягом століть. Давньою українською мовою написані козацькі державні документи й хроніки, створена самобутня художня писемність епох – від Івана Вишенського до Григорія Сковороди. Українці мають свою могутню класичну літературу, визнаних світом геніїв: Тараса Шевченка, Івана Франка, Лесю Українку, Михайла Коцюбинського, Василя Стефаника…

    З нагоди свята в районній бібліотеці для дітей задзвеніло літературне джерельце "Пісенна ніжна і дзвінка мова Шевченка, Лесі і Франка".
    Бібліотекарі розповіли юним читачам про історію нашої рідної української мови. У виконанні дітей прозвучали вірші про мову українську, ніжну і мелодійну, яка відзеркалює душу народу, його історію.


   На книжковій виставці-панорамі "Мова–це пам'ять про минуле і стежина в майбутнє" наші користувачі мали змогу переглянути різні матеріали про історію та важливість знання нашої української мови.

А працівники Овруцької ЦРБ ім.А.Малишка До Дня української писемності та мови запрошують відвідати книжкові виставки: 

-на абонементі: мовна регата "Мово рідна–то життя народу і культури рідної краса"

- в читальному залі: мовні поради "Квітни, мово, зірницями слова..."

   З метою пропагування грамотності, підтримки та розвитку державної мови як духовного потенціалу нації, виховання високої мовної культури у День української писемності та мови, на Українському радіо відбувся «Всеукраїнський диктант національної єдності». До патріотичного флеш-мобу-радіодиктанту долучилися і користувачі районної бібліотеки для дітей та колектив бібліотеки.

Любіть, поважайте  та вдосконалюйте нашу мову!

 
    5 листопада в дитячій бібліотеці з учнями 1-Б кл. ЗОШ№3 провели екскурсію «Чарівне царство книжок», де дітей познайомили з бібліотекою, розстановкою книг, книжковими виставками, правилами користування бібліотекою та розказали про бережне відношення до книг. Бібліотекар провела огляд цікавої літератури для дітей та провела вікторину по казках.
Працівники абонементу Овруцької ЦРБ ім.А.Малишка з 4 листопада запрошують переглянути виставку–інсталяцію «Хліб у домі моїм, хліб у домі моєї Вкраїни».
Крім цікавих та повчальних книг про хліб на виставці представлена художньо-національна композиція з колосків, борошна та хліба.

     З 4 листопада в читальному залі та абонементі Овруцької ЦРБ ім.А.Малишка відкриті для перегляду книжкові виставки до 160-ти річчя від дня народження українського історика, археолога, етнографа, фольклориста, лексикографа, письменника, дослідника історії українського козацтва, дійсного члена НТШ і ВУАН Д.Яворницького: історичний музей «Нескорений лицар козацької нації»:

   *********************************

    Борис Ілліч Олійник - український поет, перекладач, дійсний член НАНУ,  голова Українського фонду культури, Герой України (2005), почесний академік Академії мистецтв України, член правління Національної спілки краєзнавців України. Народився 22 жовтня 1935 року (с.Зачепилівка, Полтавської області).

Працівники відділу обслуговування Овруцької ЦРБ ім.А.Малишка підготували книжкові виставки до 80–ти річчя від дня народження поета:

     19 жовтня бібліотекар ДРБ для учнів 1-А та 1-Б класів ЗОШ №1 провела екскурсію «Чарівне царство книжок»,  де познайомила дітей з бібліотекою та провела огляд цікавої літератури:

   Урок народознавства «Історія в струнах бринить…» присвячений українському кобзарству проходив 16 жовтня в читальному залі районної бібліотеки для дітей, за участю бібліографів  районної бібліотеки ім.А.Малишка.

Працівниками районної бібліотеки для дітей оформлено виставку-експозицію «Нехай звучить струна жива…»:

   Жоден з музичних інструментів українців не користувався такою пошаною і любов’ю як бандура. Кобзарі завжди були охоронцями бойової слави України, талановитими народними поетами. Їх історичні пісні та думи стали своєрідним музично-поетичним літописом нашої держави. Кобзарство за багатовікову історію свого існування пережило як розквіт так і занепад, героїчні та трагічні моменти.

   Українські кобзарі-бандуристи відгукуються на всі події сучасного життя України. Почуття полум’яного патріотизму українця завжди несло і несе кобзарство. Звучали на заходи  струни бандури. На Овруччині це мистецтво самотужки опанував Іван Сергійович Булуй. На сьогодні в його репертуарі більше десятка народних пісень, дум.

Ретро – хід – парад книг «Що читали у ХХ столітті» діє на абоненті Овруцької ЦРБ ім.А.Малишка. На ньому представлена література, яка мала найбільший попит наприкінці минулого століття.

Мужності й геройства свято.
І ми вклоняємося тим,
Хто літ тому назад багато
І тим, хто нині з автоматом
Наш спокій береже і захищає,
Рідну землю свою-Україну.
 
    За доброю традицією християнське свято Покрови Пресвятої Богородиці, що святкується 14 жовтня вважається Днем Українського козацтва. Указом Президента України 14 жовтня оголошено ще й Днем Захисника України
    "Героїв стежина - від батька до сина" - з такою назвою пройшов захід в Овруцькій центральній бібліотеці ім.А.Малишка. На зустрічі до слова було запрошено отамана Овруцького районного осередку українського козацтва, волонтера і командира загону «Пошук» Якова Грищука,
а також земляків-«атовців» Миколу Шерина, Валентина Жучка, Любомира Коронського та Максима Мостовського. На згадку запрошені отримали ляльки-подорожниці, це обереги, які дарувались тим, хто вирушав в дорогу. Для них цього дня прозвучали і музичні вітання. Прийшли привітати присутніх члени гуртка «Основи журналістики» ЦДЮТ разом зі своїм керівником Наталією Калініною. Власну поезію декламував й поет – аматор з Луганщини Сергій Ярошовець.
   Тихим словом згадали героїв «Небесної сотні». Хвилиною мовчання помянули 15 наших земляків, які загинули на Сході України.
    Як засвідчив захід, Україну зламати не можна. Вона знаходить в собі сили відродитись.

   *********************************

    А напередодні до дитячої бібліотеки завітали учні 5-А класу ЗОШ №3 на годину мужності "Я стану твоїм захисником, Україно", під час якої діти дізнались про витоки мужності нашого героїчного народу від сивої давнини і до наших днів.

   Багато років наша країна жила під мирним небом, тому ми з вами не знали багатьох слів, пов'язаних з війною, а нині багато сімей опалило полум'я військових дій на Сході України. Найкращі сини захищають свою Батьківщину і ми повинні пам'ятати про їх героїчні подвиги.
Також оформлена книжкова виставка-вшанування "Ми за єдину Україну-життя єдине віддали":
Не всі повернулися додому живими і в нас на Овруччині. Всіх їх вшанували хвилиною мовчання.

    14 жовтня село Гладковичі  святкувало своє День Народження. Святковий концерт «Святе,як хліб, село моє» додав всім гарного настрою, сонячних посмішок та бадьорості. Зі святом села своїх односельчан, вітав Голова сільської ради – Буховець М.О., а також депутат обласної ради, земляк Тимошенко М.О., депутат районної ради Іванов В.Г., Овруцький міський голова Шваб Валерій Володимирович, директор Словечанського держлісгоспу Павлущенко Олександр Денисович.

    Святкові урочистості, пісні, танці, подарунки від сільської ради були для учасників АТО, ветеранам війни, воїнам – інтернаціоналістам, багатодітній мамі, золотому весіллю, довгожительці села Гладковичи, іменинникам, які святкували в цей день своє народження.

     Маленькі жителі Гладковицької громади – вихованці дитячого садочку щиро привітали своїх односельчан зі святом села даруючи їм пісні та вірші. Своїм співом  та акторською майстерністю дивували: Інна Турбал, Віра Воробей, Віра Кальченко, Юрій та Галина Догарь, Петро Дивинський, Анна Юркова та інші.

    Не одне покоління  дітей охоче лине в оповитий чарами світ казки, де на них чекають улюблені герої та цікаві й повчальні пригоди. І кожна така нова зустріч – це завжди радість. Адже казка вчить добра, мудрості, сміливості, чесності-усього найкращого, що повинно бути притаманним кожній людині.
    На молодшому відділі Овруцької районної бібліотеки для учнів 2-В класу ЗОШ № 1 провели цікаву гру-подорож  «Казка по світу гуляє, сповнює світ чудесами».
   Під час подорожі діти ознайомились з українськими народними казками та казками інших народів, а також з казками  відомих казкарів світу Г.К.Андерсеном, Братами Грімм та Ш.Перро. В кінці подорожі діти відгадували вікторину по казках.
Його руки речі творять дивні
З фантазією, смаком та любов'ю
Прикрасять дім дива декоративні
Які ви бачите перед собою.
 
   8 жовтня в районній бібліотеці для дітей відбулась презентація виставки картин нашого читача, вихованця зразкової Малої академії народних мистецтв та ремесел, учня ЗОШ №4 9-Б кл. Сергійчука Олександра.
    Бібліотекар Базильчук Т.В та бібліограф Дубок М.М презентували чудові картини  творчої перлини Овруччини Олександра, для якого книги стали одним із джерел, де він черпає сюжети своїх незвичайних картин.
Сашко вибрав одне з найдавніших народних мистецтв Полісся - соломкарство.Саме з житньої соломи, створені картини юного митця, які побували на багатьох виставках в Україні та Німеччині.
   Сюжети картин різні. На початку творчості були "Космонавт", "Метелик","Рибка", "Корабель", а далі він створює серйозні картини за сюжетами усної народної творчості: "А та кура, щебетура...", яка зайняла 1-е місце в обласному конкурсі "Скарбниця майстерності", "Гопак", "Сім'я вечеря коло хати...", над кожною з них Сашко працював майже півроку.
   Вчитель - наставник цього талановитого хлопця, директор зразкової Малої академії народних мистецтв та ремесел, заслужений художник України розповів про досягнення Сашка, про закордонний майстер-клас в Німеччині та технологічні особливості виконання картин з соломки.
   Всіх читачів нехай надихає на прекрасне окрилює душу, переносить у світ мистецтва виставка робіт О.Сергійчука "На крилах дитячих фантазій", яка діятиме до 1 листопада в бібліотеці.
     5 жовтня в Овруцькій районній бібліотеці для дітей відбулася екскурсія «Книжкове царство, літературна держава, бібліотека цікава».
 
   Книгозбірню відвідали учні 3-В класу ЗОШ №1 разом зі своїм класним керівником-Залізко Оксаною Сергіївною. Бібліограф провела для дітей екскурсію відділом обслуговування дошкільнят та учнів 1-4 класів, зокрема розповіла дітям про те, яким чином можна знайти ту чи іншу книгу в бібліотеці, особливості розміщення книжок за галузями знань, графік роботи бібліотеки, терміни на які видаються книги, послуги інтернет-центру, що діє при бібліотеці, та детально проінформувала про акцію, що нині проходить у книгозбірні "Збирай кришки на протези для воїнів".
   Після надання такої вичерпної інформації про відділ, на якому обслуговуються школярі, було також проведено і огляд кращих новинок української та світової літератури «Новинки книжкового ринку». Бібліограф ознайомила дітей із книгами передових українських видавництв. Також на огляді було представлено різноманітні збірки: казок, загадок, оповідань, віршів, прислів’їв та приказок. Діти уважно слухали, активно відгадували загадки та ставили запитання до бібліографа на різноманітні теми, що їх зацікавили в ході екскурсії та огляду літератури, а під кінець заходу обрали книжки, що прийшлися їм до смаку та записали до своїх формулярів, щоб мати можливість почитати вдома.
Загалом, учні чудово провели час, дізналися багато нового про книгозбірню та нові книжки.
*************************************************************
Ви віддаєтесь до кінця,
За це вам дуже вдячні люди.
Без книги, без бібліотек
У нас Майбутнього не буде!
   
    Книга для людини - це невичерпне джерело знань, мудрості, розради. Вона дає людині все: звеличує, навчає, розважає, дарує відчуття прекрасного.
Напередодні свята Всеукраїнського дня бібліотек несподіваною і водночас привабливою була пропозиція для наших читачок Гуз Юлі (ЗОШ №1 
9-А кл.) і Чичирко Олени (Овруцька гімназія ім.Малишка,11-Б кл.) - рольова гра "Бібліотекар на годину", а саме попрацювати за робочим місцем бібліотекаря, починаючи з отримання замовлення від читача до запису в читацькому формулярі.
   Дівчата із задоволенням прийняли цю пропозицію попрацювати з читачами.

   
Дівчатка привітали працівників бібліотеки із професійним святом Всеукраїнським днем бібліотек. Побажали успіхів у нелегкій, але почесній справі, міцного здоров'я, родиного тепла і багато допитливих, розумних, талановитих і добрих серцем читачів.

"Сцена ж - мій кумир, театр - священний храм для мене".
                                                               І. Карпенко-Карий

  29 вересня, до ювілею видатного українського письменника, драматурга, актора І.Карпенка-Карого на відділі 5-11 класів Овруцької ДРБ оформлена книжкова виставка:

   Цього ж дня працівники районної бібліотеки для дітей завітали до ЗОШ №1 на літературну годину "Сміюсь крізь сльози і плачу крізь сміх", присвячену 170-річчю від дня народження видатного українського письменника, драматурга, актора І.Карпенка-Карого. (І.К. Тобілевича).
   До мистецьких вершин І.Карпенко-Карий йшов повільною, але твердою, впевненою ходою, долаючи численні перешкоди, що одна за одною поставали на його життєвому шляху, але він все витримав і став визначним організатором українського професійного театру. 


 

 Бібліотекар Базильчук Т.В познайомила учнів 10-х, 9-х класів з життєвим та творчим шляхом.


   

Діти переглянули презентацію "І.К-Карий (Тобілевич) - "Великий обсерватор життя", присвячену творчості драматурга. 
   
    А творча група 9-А класу, керівник Дрозд Н.Х представили уривки з п'єси "Сто тисяч" І.Карпенка - Карого, яку з великим задоволенням сприйняли діти. 

І.К.Карий глибоко знав життя, правдиво і просто змальовував людські стосунки і людську психологію. Учні переглянули фільм "Безталанна", який і досі тривожить людські серця.

     Вже майже два роки на східних тернах України йде неоголошена війна. Кожного дня у протистоянні з ворогом гинуть і травмуються. 

  На лікування і реабілітацію травмованих бійців потрібні великі кошти, зокрема на виготовлення протезів. Благодійний фонд "ОВЕС" став ініціатором проведення Всеукраїнськогї акції, "Збирай кришки на протези воїнів". Цей проект хороший тим, що кожен, незалежно від свого достатку, може підтримати воїнів. 

   Благодійна Всеукраїнська акція під таким гаслом стартувала і в дитячій бібліотеці. У приміщенні бібліотеки розміщена скринька для збору кришечок від пластикових бутилок. Юні читачі приносять до бібліотеки пластикові кришки, щоб більше воїнів АТО, яким потрібна допомога повернулися до нормального життя. 

Особливо відзначились діти ЗОШ № 4 5-А клас, класний керівник Тонкошкура Людмила Михайлівна.

Їх всіх, давно й недавно на війні полеглих
Згадаємо з вдячністю й сльозою на очах, та й не раз
Так віддано і щиро захищати Батьківщину
Повинний кожний патріот і кожний з нас!
   
    Своїми подвигами прославили нашу Батьківщину різні покоління Українського народу, на своїх плечах винесли тягар Другої світової війни. У найтяжчий час пішли на фронт тисячі солдат. Але були й такі, хто боровся з ворогами в глибокому тилу. Це були партизани - сильні духом, безстрашні люди, які боролися і загинули за визволення рідної землі в 1941-1945 роках.
    І ось щороку 22 вересня згідно з Указом Президента України від 30 жовтня 2001 року в Україні відзначаємо День партизанської слави.
В цей день до бібліотеки завітали учні ЗОШ №3 5-Б класу та класний керівник Басюк М.П. на історичну годину пам'яті "Сторінками партизанської слави", під час якої діти мандрували сторінками книг про війну, про партизанів Житомирщини.

   Усе далі віддаляються від нас грізні та важкі роки Другої Світової війни, але не згасає пам'ять про тих, хто не шкодував свого життя заради України. І сьогодні неоголошена війна на Сході нашої держави, теж забирає життя, кращих синів України.
   
Ми цього не можемо забути. В пам'яті народній ніколи не погасне подвиг за визволення рідної землі в 1941 і 2014-2015 роках.
     21 вересня в рамках відзначення Міжнародного дня миру в районній бібліотеці для дітей відбувся Майстер - клас "Голуб миру".
Учні 5-А класу ЗОШ №1 разом з бібліотекарями виготовляли з паперу голубів: вирізали, клеїли, робили оригамі, щоб потім подарувати їх своїм рідним, друзям і просто незнайомим людям з побажанням миру, добра, поваги і надії на світле майбутнє без війни і страждань і болю всіх людей Землі.

    

     Ліс - ось справжій, живий скарб нашої землі. Зайве нагадувати значення, яке відіграє лісове господарство для економіки держави, як і чинник величезного позитивного природного і екологічного впливу на навколишнє середовище.

 

    Ліс - це душа всієї планети. Його раціональне і розумне використання дарує людям тепло і затишок, а безконтрольна вирубка лісу несе в собі значні проблеми, які можуть торкнутися практично всіх. 

    В 2015 році День працівників лісу припадає на 20 вересня, саме тому з 19 вересня у районній бібліотеці для дітей оформлена еко-виставка-порада "Таємниці лісового світу":

 

Не варто забувати, що турбота та збереження цього природного національного скарбу наш спільний обов’язок!

 

У Коростені 12 вересня відбувcя VII Міжнародний фестиваль дерунів. На фестивалі демонстрували і дегустували деруни з усіх куточків України і світу.

     

Цьогоріч фестиваль пройшов під гаслом «З’їж дерун – допоможи захисникам!». З кожної проданої порції одну гривню віддавали на допомогу учасникам АТО.

     Серед гостей та учасників фестивалю проводили змагання на найбільшу кількість продегустованих дерунів, на кращий літературний твір про деруни та на найкращий дерун. Проводилися різноманітні вікторини, дегустація місцевих напоїв, виставки, виступи фольклорних ансамблів.

    Свято відвідалали начальник відділу культури і туризму Овруцької РДА Левківська Ольга Іванівна та працівники Овруцької районної бібліотеки імені А.С.Малишка, спільно з клубами «Зорепад» та «Первоцвіт», що діють при районній бібліотеці.

     Продемонструвавши свої таланти зайняли друге місце у конкурсі «Дивовижна самобутність» та отримали в подарунок мультиварку. 

БІБЛІОТЕКА В.ХАЙЧАНСЬКОЇ СІЛЬСЬКОЇ ГРОМАДИ: ПОТЕНЦІАЛ РОЗВИТКУ

      Сільська бібліотека була  залишається острівцем збереження національної культури, народних традицій і звичаїв, історії свого села. Вона є територією духовності знань, помічником в освіті, професійному становленні, організації дозвілля. На жаль, переважна більшість сільських бібліотек не можуть похвалитися сьогодні великим набором послуг для своїх користувачів. Але, все ж таки, багато що залежить від особистості бібліотечного фахівця, його бажання працювати творчо, змінити роботу бібліотеки на краще; долучити до цього процесу владу, спонсорів, читачів бібліотеки та мешканців села. Серед таких фахівців – Галина Кобилинська – завідувачка В.Хайчанською сільською бібліотекою. 

    В 2014 році бібліотека с.В.Хайча виграла конкурс проектів Української бібліотечної асоціації (УБА) «Бібліотека – громада: відкритий простір, що проводився за фінансової підтримки Фонду «Монсанто» і була обладнана комп'ютерною та офісною технікою, а читачі бібліотеки отримали безкоштовний доступ до Інтернету за підтримки Великохайчанської сільської ради.

  Пані Галина на базі головного тренінгового центру для бібліотекарів УБА (м.Київ) пройшла два модулі тренінгових занять з удосконалення комп'ютерної грамотності. 

    У січні 2015 р. бібліотека отримала комплект з 52-х книг (сільськогосподарська, економічна, довідкова, художня і дитяча література), 13 друкованих та 14 електронних періодичних видань. Доступ до електронної періодики є абсолютно новим сервісом не лише для цієї сільської, але й для районної бібліотеки. Нині  в сільській бібліотеці Великої Хайчі понад 500 користувачів, а до їхніх послуг більше 7 тисяч книг найрізноманітнішої тематики. Книжковий фонд розкритий за допомогою цікавих книжкових виставок.
Тепер у бібліотеці с.В.Хайча кожен член громади може отримати такі сучасні послуги як:

- безкоштовний інтернет (доступ до важливих ресурсів та інформації);
- інтерактивне навчання (інформація та підготовка до вступу у кращі ВНЗ України, навчання та самоосвіта);
- розвиток бізнесу та сільського господ-дарства (інформація про інновації та розробки);
- онлайн-платежі (купівля квитків, банківські операції, замовлення товарів через Інтернет);

- хобі і дозвілля (участь у конкурсах та майстер-класах, ігри та соціальні мережі);
- skype-зв'язок (безкоштовне спілкування з рідними та близькими в режимі онлайн
).
  На початку липня УБА привітала Великохайчанську сільську бібліотеку  з хорошими результатами роботи у проекті УБА "Бібліотека-громада: відкритий простір" за фінансової підтримки фонду Монсанто і повідомили про приємний бонус, а саме: цифровий фотоапарат з карткою пам'яті 8 Гб та проектор на загальну суму 15 тис. гривень.
 Нещодавно, для представлення результатів роботи бібліотеки УБА запросила бібліотекаря Великохайчанської сільської бібліотеки Кобилинську Г.М. та Великохайчанського сільського голову Божка С.М  на Форум "Бібліотека-громада: відкритий простір", де вона, як краща бібліотека представила свої результати роботи, обмінялася досвідом з колегами.

     Осінь завжди зачаровує серце людини незбагненністю кольорів і відтінків, а ще дивовижною неповторністю краси природи. Кожен день не схожий на попередній. Він дивує, дарує нові кольори і форми, тривожить сумними звуками і подіями, бо кожного дня відбуваються зміни.

     З метою виховати почуття до прекрасного, любові до рідного краю, бережливого ставлення до природи, на відділі обслуговування дошкільників та учнів 1 – 4 класів в дитячій бібліотеці оформлена книжкова виставка «Осінь в гості завітала…»

Овруцька районна бібліотека для дітей запрошує всіх бажаючих до перегляду книжкової виставки "Ми - нація єдина", яка оформлена на відділі 5-9 класів.

Виставка присвячена до Дня знань.

      Книги представлені на виставці носять характер патріотичного виховання, тому метою першого уроку є формування в учнів розуміння цілісності  й Соборності України, усвідомлення особистої відповідальності за долю держави, українського народу.

*************************************************************

24 серпня – День незалежності – це день, у якому щорічно зустрічаються Минуле і Майбутнє України.

     Минуле має вселяти мудрість. Майбутнє повинно виховувати в нас відповідальність за прийняття рішень. Кожен час має своє покликання і своїх героїв. Маємо їх і ми українці. Незримий історичний зв’язок існує, є очевидним між видатними діячами українського визвольного рух княжої та козацької доби, часів української революції та Другої Світової війни, часів відродження української державності і героями Майдану, воїнів – захисників українського Донбасу. Всі вони без винятку полягли за Україну, полягли за наше майбутнє.

    Запрошуємо всіх бажаючих в районну бібліотеку для дітей до перегляду книжкової виставки «Україна в нас єдина, бережи її, дитино!»

Також працівники відділу обслуговування Овруцької ЦРБ ім.А.С.Малишка підготували книжкові виставки до Дня незалежності України:

*на абонементі:

 
* в читальному залі:

День Державного прапора України наша держава щороку відзначає 23 серпня.

    Інформаційна година «Наш стяг – пшениця у степах під голубим склепінням неба», що пройшла у дитячій бібліотеці, присвячена державному прапору України.

     Бібліотекар Невмержицька Надія Костянтинівна розповіла, що прапор незалежної України має свою давню історію.
     Відомий він ще із античних часів. Здавна різні народи під час воєнних походів використовували певні символи, що мали вказувати місце збору воїнів. Найчастіше такими символами були полотнища різної форми і кольору з певним зображенням чи без нього. Називали їх по-різному: стяг, штандарт, корогва, прапор.
Захід проведено з метою виховання поваги молодого покоління до державних символів України.

Також запрошуємо відвідати книжкову виставку на абонементі Овруцької ЦРБ ім.А.С.Малишка до Дня Прапора:

       Чи є в світі більше диво ніж вишитий незбагненними квітами, неповторним орнаментом, диво-мережками і зелен-листям – український рушник!?

      Це він – оспіваний у піснях, віршах, казках і легендах. Це він єднає в собі мудрість людства, чистоту помислів та одвічне поклоніння красі.

       Це його непорочна врода споконвіку осявала українську сільську хату.

        Саме тому, 14 серпня, у справжній духовній скарбниці Полісся – стародавньому Листвині  яскравими кольорами веселки спалахнуло свято, що повертає нас до витоків свого народу, свого коріння, своєї самобутньої культури – Свято рушника!

На свято зібралося чи не все село: від малого до старого:

До Листвина цього літнього погожого дня з'їхалися шанувальники українського рушника з усього району. Також були гості з м.Коростеня, Народицького району та республіки Білорусь.

 

 

Самодіяльні аматори сцени Листвинського СБК

 

 

 

 

 

 

 

 

Гостей вітає берегиня поліської пісні Віра Воробей

 

 

 

 

 

 

 

 

Гостя з м.Коростеня, майстриня народної творчості
Марина Сарнавська

 

 

 

 

 

 

 

 

Сергій Миколайович Жила, директор Поліського заповідника

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Гість свята з Білорусії Валерій Васильович Гримашевич

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Гість з Народицького району, член клубу "Зорепад", Петро Невмержицький

 

 

 

 

 

 

 

Грає духовий оркестр (місто Коростень)

 

 

 

 

Пісенно - танцювальна композиція "Гуляння" у виконанні дитячого
фольклорного колективу "Полісянка", село Листвин

 

 

 

 Із сивих віків і до наших днів у радості і в горі рушники є невід’ємною частиною життя українців.

   З 6 серпня запрошуємо відвідати літературні сходинки на абонементі Овруцької ЦРБ ім.А.Малишка «І буде дух його із віку в вік сіяти», до 95-ти річчя від дня народження Пантелеймона Куліша, українського письменника, фольклориста, етнографа, мовознавця, перекладача, критика, редактора, видавця. Пантелеймон Куліш є втором першої фонетичної абетки для української мови, яка лежить в основі сучасного українського правопису.

З 4 серпня в Овруцькій ЦРБ оформлені нові книжкові виставки:
 
 * в читальній залі : «Володимир Винниченко: портрет на тлі епохи»присвячена 135-ти річчю від дня народження В.Винниченка,  українського політичного та державного діяча, а також прозаїка, драматурга та художника
 та на абонемені літературний ескіз «На кону парадоксів і сил»
 
 
З 5 серпня на абонементі : «Знаменитий французький новеліст», до 165-ти річчя з дня народження відомого французького письменника Гі де Мопассана

2 серпня у районній дитячій бібліотеці пройшли голосні читання присвяченні 110-річчю від дня народження Олександра Копиленка , який  був людиною яскравою, самобутньою, людиною, яка нікого не лишала байдужим. 

1934 році Олександр Копиленко видав збірку оповідань для дітей «В лісі», у якій були цікаві спостереження за природою, життям птахів та тварин. Відтоді і до кінця свого життя він немовби дописував цю книгу. У подальшому під назвою «Як вони поживають» вона отримала популярність серед читачів. Це своєрідна енциклопедія природи для молодших читачів. Написані  непоспішливо, роздумливо, ці оповідання – перлинки ведуть юного читача у незбагненний та неповторний світ природи. який потребує захисту і примноження краси.  

 

    1 серпня 2015 року працівники абонементу та Інтернет – центру Овруцької центральної районної бібліотеки ім.А.С.Малишка презентували караван історії: відеосалон «Роксолана: доля, образ, символ», до 510-ти річчя від дня народження української жінки Насті Лісовської, відомої всьому світу як Роксолана. Фільм, що був презентований глядачам відеосалону, розповів про життя Роксолани. Як із звичайної наложниці вона змогла стати коханою дружиною Сулеймана І Пишного, султана Османської імперії.

*************************************************************
31 липня британська письменниця Джоан Роулінг святкує 50-річний ювілей. Всесвітню славу письменниця отримала, завдяки написанню серії книг про Гаррі Поттера. Книжки про симпатичного чарівника в окулярах підкорили весь світ, а письменницю зробили неймовірно популярною. Серія книг стала найбільш продаваною в історії та лягла в основу створення серії фільмів, що також, у свою чергу, мали приголомшливий успіх.

Найкращим подарунком для ювілярки буде святкування в колі власних шедеврів, тому в районній бібліотеці для дітей оформили виставку-святкування «Джоан Роулінг–50».

«Мудрість життя полягає в тому, щоб любити те, що направду є добром»
(Митрополит Андрей Шептицький)
 
     Рід Шептицьких дуже давній, він бере свій початок ще з часів Київської Русі. З нього вийшло багато визначних діячів, що боронили Українську Церкву і культуру.
Під впливом батькових оповідань молодий Роман (світське ім’я Митрополита Андрея) Шептицький вирішив служити Богові в Українській Церкві.

   Митрополит Андрей вніс неоціненний вклад у суспільно-політичне та культурне життя українського народу. Він надзвичайно гостро переживав горе та біди свого багатостраждального народу та радів його успіхам. Одним із перших він долучився до збереження мистецьких скарбів. Буваючи в різних селах, оглядаючи старенькі церкви, не переставав дивуватися, яка висока духовна культура прийшла до нас із давнини. Водночас йому було дуже прикро, що світ не знає про неї і що правда про українців закрита для світу.

29 липня в районній бібліотеці для дітей оформлена книжкова виставка "Хранитель Українства"

     Один із найвизначніших діячів Європейського середньовіччя. У вітчизняну історію він увійшов передовсім як князь-воїн та князь-реформатор: суттєво розширив державні кордони і провів адміністративну та військову реформи, завдяки яким Русь стала могутньою централізованою державою.
 Найважливішою реформою Володимира Великого була релігійна: прийняття християнства та хрещення підвладних йому земель. Це дало змогу середньовічній Русі увійти до кола цивілізованих європейських держав.

      У «Повісті минулих літ» до прийняття християнства Володимир зображується як жорстокий язичницький властитель, після – як просвітитель Русі, захисник бідних і голодних, мудрий і справедливий володар однієї з наймогутніших держав тогочасного світу.

    До дня пам’яті князя Володимира Великого (28 липня) в читальному залі Овруцької ЦРБ ім.А.Малишка відкрита для перегляду книжкова виставка «Святитель України»

     Також в читальному залі районної бібліотеки для дітей оформлено історичний хроноскоп «Легенди та цікаві факти про Великого князя Володимира»

    У читальному залі дитячої бібліотеки розпочала свою роботу виставка-реклама «Нова книга запрошує», на якій демонструються нові книги, отримані бібліотекою. Запрошуємо до перегляду виставки та читання нових цікавих і неповторних творів українських та зарубіжних авторів. Детективи, фентезі, класика… Література на будь-який, навіть найвибагливіший смак.
Читайте! Уявляйте! Мандруйте!


Фантазуйте з новими книгами влітку!!!

     23.07.2015 року в приміщенні Овруцької ЦРБ ім.А.Малишка пройшов вебінар на тему «Децентралізація. Перші підсумки та завдання на найближчу перспективу». Організаторами події виступила Асоціація  міст України та програма «Бібліоміст».

      За допомогою Інтернету овручани намагалися зв’язалися з Американським домом у Києві та поспілкуватися зі спікерами  — виконавчим директором Асоціації міст України Мирославом Пітциком та заступником Міністра регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України В’ячеславом Негодою.

      Через поганий звук більшість присутніх пішла до початку обговорення, але висловили бажання ознайомитись з відеозаписом семінару, який організатори обіцяли пізніше викласти в Інтернет.

- виставка – фристайл «Старовинні українські страви»

- виставкахобі «Зелене вбрання вашого дому»

 

- виставка – портрет до 115-ти річчя від дня народження Юрія Смолича  «Син століття»

      Корисну та цікаву інформацію стосовно вступу у ВНЗ ви можете знайти в читальному залі Овруцької центральної районної бібліотеки ім.А.Малишка.
До вашої уваги книжкова виставка «На допомогу абітурієнту»:

В давні часи у предків наших,
Коли сонце Богом величали,
Родилося прекрасне свято,
Яке Купалом всі назвали.
 
Івана Купала – традиційне свято, яке відзначається в Україні в ніч на 7 липня.
У народній українській традиції день народження Іоанна (Івана Купала, Івана - травника, Копальний Іван) – це поетичне язичницьке свято, торжество сонячного світла й тепла. У старовинних письмових джерелах Купало характеризується як язичницький бог земних плодів, якому приносили в жертву хліб – головний плід землі.

Як народне свято, день Івана Купала відбувається з багатьма своєрідними обрядами та піснями.

В Овруцькій районній бібліотеці для дітей до свята в рамках виставкового циклу літніх свят «Свята моєї Батьківщини» оформлена тематична виставка:

Читальний зал Овруцької центральної районної бібліотеки для дорослих ім.А.Малишка запрошує відвідати ілюстрований книжковий колаж «Краєвиди Поліського краю».
Виставка діє протягом липня.

Гоян Ярема Петрович

(11.07.1940р.)

Український письменник, директор дитячого книжкового видавництва "Веселка". До 75-ти річчя  від дня народження Я.Гояна в читальному залі Овруцької ЦРБ ім.А.Малишка з 9.07.2015 року оформлена книжкова анонс – хвилинка «Мудрість присвяти».

Творчість - чудовий вид діяльності, що додає нам натхнення, радості, наповнює кожен день щирістю та легкістю. 
Пензлі, фарби, олівці, стрічки, фломастери, нитки, голки, бісер - ось далеко не повний перелік засобів для створення витворів високого мистецтва. Ми ж вирішили звернутися до нових інформаційних технологій, задля того, аби надати кожній присутній дитині змогу спробувати створити власний маленький шедевр на зустрічі арт-проба "Малюнки мишкою".

Діти надзвичайно добре сприймають новинки у сфері інфокомунікаційних технологій та легко засвоюють нові форми роботи, тому маємо надію, що учасники отримали задоволення від проведеного часу у книгозбірні.

*************************************************************

   28 червня Україна відзначає День Конституції України.

     Конституція є важливим етапом в українському державоутворенні  та законотворчості, у розвитку українського суспільства. Саме Конституція проголосила Україну суверенного незалежного, демократичного, соціально, правовою державою, визнала людину найвищою соціальною цінністю.

Напередодні державного свята в районній дитячій бібліотеці пропонується до перегляду  інформаційно–тематична виставка: «Конституція – міцна єдина держава»:

      Література представлена на виставці  надає можливість кожному читачу ознайомитися з важливим значенням Конституції, в якій закріплено право українського народу мати власну державу, дається відповідь на питання, якою ця держава буде, які шляхи її.

А в читальній залі Овруцької центральної районної бібліотеки ім.А.Малишка оформлений прес – калейдоскоп «Основний Закон для держави і громадянина»

За порадою до бібліотеки!

Запрошуємо відвідати бюро літературних порад на абонементі Овруцької ЦРБ ім.А.Малишка "Як стати успішними батьками"

 

26 червня світова спільнота відзначила Міжнародний день боротьби з наркоманією.

 

 

Овруцька центральна районна бібліотека ім.А.Малишка долучилася до відзначення цієї дати.

На абонементі оформлена тематична книжкова виставка – міркування «Примарне щастя і реальна трагедія на кінчику голки».

      Бібліотека стає успішною, коли вона починає працювати по-новому, формуючи навколо себе соціально-культурний простір та будуючи взаємини з користувачами на основі аналізу та передбачення їхніх потреб.

     Нині спостерігаються зміни й у діяльності самих сільських бібліотекарів, які по-новому, енергійно будують відносини з органами влади, громадськими організаціями, соціальними партнерами. Серед таких бібліотекарів завідуюча Покалівською сільською бібліотекою Галина Бондарчук. Очевидно, що Покалівська сільська бібліотека сьогодні–це інформаційно-культурний, дозвіллєвий центр села з фондом, який налічує близько 8 тисяч примірників. Її користувачами є понад 500 осіб – допитливих, вимогливих, але завжди вдячних за надану інформацію, цікаву книгу, проведений захід. Це стимулює до пошуку нових форм роботи, аби задовольнити найвибагливіші запити користувачів.

Галина Бондарчук – завідуюча Покалівською сільською бібліотекою

 

   Саме тому, 25 червня на базі Покалівської сільської бібліотеки відбувся районний семінар сільських бібліотечних працівників за темою: «Маркетинговий підхід до формування, вивчення та використання бібліотечного фонду». В ході семінару було розглянуто питання формування, використання та збереження книжкового фонду, а також нові підходи в організації відкритого доступу до бібліотечних фондів як засобу оптимізації його використання та створення інформаційного простору в бібліотеці.

Консультації для сільських бібілотекакрів надають  провідні спеціалісти Овруцької ЦРБ  Людмила Гусаревич, Ніна Барановська, Майя Бокиєвець та директор Овруцької РДБ Марія Невмержицька.

 

22 червня - День скорботи і вшанування пам’яті жертв війни в Україні

     22 червня 1941 року - одна з найтрагічніших сторінок в історії України. У цей день розпочалася найжахливіша війна в історії нашого народу, яка забрала життя кожного п’ятого співвітчизника.
     Найжорстокіша та найкривавіша війна в історії людства, що забрала десятки мільйонів життів, тривала 1418 днів. Щодня гинуло близько 14104 людей. Кожну годину-588, кожну хвилину -10 людей. Жахлива арифметика...
     «...З метою всенародного вшанування пам’яті синів і дочок українського народу, полеглих під час Великої Вітчизняної війни 1941-1945 років, їх подвигу та жертовності ... на підтримку ініціативи громадських організацій ветеранів війни, праці, Збройних Сил і жертв нацистських переслідувань...» згідно з Указом Президента України «Про День скорботи і вшанування пам’яті жертв війни в Україні» від 17 листопада 2000 р. №1245/2000 день 22 червня відзначається в нашій країні як День скорботи і вшанування пам’яті жертв війни в Україні.
    У цей день ми віддаємо данину пам’яті тим, хто, відстоюючи свободу Батьківщини, загинув на фронтах Великої Вітчизняної війни, низько вклоняємося усім, хто наближав переможний травень 1945 року.
 
До цієї дати в читальному залі Овруцької ЦРБ ім.А.Малишка підготовлена книжкова виставка пам’яті «Стала пам'ять обеліском».

 

21 червня 1910 року виповнюється 105 років від дня народження Олександра Трифоновича Твардовського, письменника та громадського діяча. 

 

 


До цієї дати в читальному залі пропонується книжкове ретро – знайомство 
«Віра, кохання і біль О.Твардовського»:

«Для вас, малюки, нові книжечки!»

Овруцька районна бібліотека для дітей пропонує вашій увазі нові книги - яскраві новинки, захоплюючи казки та історії, твори популярних сучасних авторів.

«Свіжий подих барв"

Цікавою подією в дитячій бібліотеці стала оформлена 11 червня виставка картин «Свіжий подих барв», читачів бібліотеки, учнів дитячої художньої школи Семенчук Ольги та Рубченка Святослава.

   Це не просто картини, це неповторна краса. Вони вражають своєю яскравістю, насиченою палітрою кольорів, різноплановістю сюжетних ліній.

Найбільше наших юних читачів-шанувальників вразила техніка виконання картин. В роботах відчувається душевність, щирість. Барвистий світ картин неповторний своєю красою.

   Виставка діє до 1 жовтня то ж запрошуємо всіх бажаючих до бібліотеки.

    «Майстерний червень» - це щорічне свято декоративно-прикладного мистецтва у м.Житомирі.

  7 червня Овручину представляли члени клубу «Майстриня» та «Валентинка», що діють при Овруцькій ЦРБ ім.А.С.Малишка:

* Зоя Кудря-вишивка стрічками;

* Ірина Михайлевська – українська вишивка  та вишивка бісером;

* Валентина Коновальчук – українська традиційна вишивка та вишивка стрічками;

* Ірина  Тюріна – модульне орігамі та створення фігурок із сіна.

 

    На прохання організаторів Ірина Тюріна провела майстер-клас по плетінню із сіна. Цікаві і пізнавальні майстер-класи були представлені з різних куточків Житомирщини, а саме по роботі з глиною, петриківський розпис, традиційна поліська вишивка, робота із деревом. Багато чому можна було навчитися у майстрів.

Спілкування і обмін враженнями, досвідом, нові знайомства – все це дуже характерно для «Майстерного червня».

     5 червня 2015 року працівники Овруцької ЦРБ ім.А.С.Малишка разом з бібліотечними працівниками району відвідали місто Київ з оглядовою екскурсією.

Під час якої завітали до Національного центру народної культури «Музей Івана Гончара»,

де здійснили дефіле в старовинних українських костюмах, долучились до експозиції Меморіального комплексу «Національний музей історії Великої Вітчизняної війни 1941-1945 років»

та відвідали одну з найголовніших святинь столиці –

Києво-Печерську Лавру.

Гостей столиці переповняли сильні враження від цікавої і пізнавальної екскурсії. Це чудова можливість нагадати всім нам про справжні цінності людства.

" Мій ласкавий і ніжний звір"

    Хто має вдома кота чи кішку, не може не погодитися, що з цими тваринами не буває сумно. Психологи  вважають, що у кішки можна навчитися багатьом речам. Це дуже мудрі створіння, хоча іноді бувають лінивими. Пухнасті улюбленці насправді дуже особливі тварини, до кожного потрібен індивідуальний підхід. Коти – вільні та незалежні, кішки – непередбачувані та норовливі, господині своєї території, котрі знають собі ціну, і якщо захочуть, то навіть не підпустять до себе!

Милі пухнасті муркотики створюють неповторний затишок  у нашій оселі. Бережіть їх!

Кото - фото вернісаж на абонементі ЦРБ ім.А.С.Малишка:

     Читальний зал центральної районної бібліотеки ім.А.Малишка з 4 червня 2015 року пропонує для перегляду книжкове еко-бієнале «Екологічне середовище: яким воно є?».

Тут користувачі можуть ознайомитись з цікавою та корисною літературою.

«Веселковий світ дитинства»

      Безтурботність, радість, щирість, легкість, відкритість світові, насолодження кожною миттю кожного дня - ці чудові емоції нагадують нам про наше мрійливе босоноге дитинство.

1 червня - Міжнародний день захисту дітей, свято ніжності, любові та непохитної віри у наших діточок – наше щасливе майбутнє.

      Працівники дитячої книгозбірні, разом із активними читачами бібліотеки, та за участі хореографічного колективу «Полісяночка» районного будинку культури (керівник Анна Юркова), влаштували неймовірний концерт-святкування Дня дитинства просто неба на майданчику перед РБК.

Динамічні ігри, нові танцювальні па, веселі конкурси, патріотичні пісні, вірші про дитинство, танці – такою насиченою була розважальна програма заходу.

     Привітав наших маленьких сонечок голова райдержадміністрації – Ковердун Сергій Анатолійович. Шановний гість побажав усім дітям рости щасливими, здоровими, а їх батькам – натхнення і віри у власні сили та неодмінне здійснення найзаповітніших мрій. «Шановна громадо, разом ми – сила. Сьогодні ми з Вами стали свідками чудового дитячого свята, що відбувається у такий непростий для країни час, проте, хто має мету – шукає можливості для її досягнення» - зазначив Сергій Анатолійович.

     Зізнаємося, що очільник райдержадміністрації має рацію, але ж усі ми добре знаємо, що світ не без добрих людей. Отож, ми щиро вдячні нашим спонсорам–людям доброго серця, які забезпечили захід призами та повітряними кульками (ФОП Рибицький А., магазин «Фуджіфільм») та Розважальному Комплексу «Україна» за яскраве продовження свята у вигляді безкоштовного перегляду цікавого мультфільму у кінотеатрі та смачні дитячі коктейлі.

Нехай до Вас сміється привітне сонечко, хай цвіте на личках дітей радісна усмішка і хай дзвенить веселий дитячий сміх!

До Міжнародного дня захисту дітей на абонементі Овруцької ЦРБ ім.А.С.Малишка оформлена книжкова фуршет – експозиція «Строкатий світ тинейджера»:

*************************************************************

«Поліські варенички»

   Це кулінарне шоу, яке відбулося 30 травня у м.Коростень в рамках святкування Дня міста. У цьому заході прийняли участь і працівники Овруцької ЦРБ ім.А.С.Малишка на чолі з начальником відділу культури Овруцької РДА Ольгою Іванівною Левківською.

До них приєднались учасники клубів, що діють при бібліотеці: «Первоцвіт», «Валентинка» та «Зорепад» і створили команду «Бабський переполох». Змагалися у ліпленні вареників три команди. Усім було доведено виконання домашнього завдання на найбільший вареник. Овручани зробили вареник вагою 8 кг.

    Знайомство з командою, змагання на швидкість ліплення і правильність форм вареників, дегустація журі приготовленими свіжими вареничками, презентація улюбленого сімейного рецепту вареників. Ось так весело і завзято пройшли ці змагання.

    Команда «Бабський переполох» під час привітального слова та знайомства з командою зробили м.Коростень дарунок: ляльку-мотанку «Настя–варениця» та коровай у вигляді вареника.

     Цікаво пройшло і гадання на варениках – сюрпризах із глядачами. Варенички були начинені горохом, рисом, гречкою, яблучками, монеткою, морквою, капустою.  До кожної начинки було відповідне побажання: вас чекає грошовий рік; підвищення по службі; несподівана дивина і т.д.

Команда «Бабський переполох» в конкурсі «Поліський вареник» отримала друге місце і багато різних призів, в тому числі і дитячі качелі для м.Овруча.

22 травня в приміщенні Овруцької ДМШ відбувся випускний вечір!

Випускний вечір - особлива подія, завершальний акорд всіх прожитих років у школі.

Директор музичної школи Шмаюн Микола Григорович привітав випускників, вручив свідоцтва про закінчення школи та похвальні грамоти.

 Голова Овруцької районної державної адміністрації Сергій Анатолійович Ковердун привітав весь трудовий колектив і нагородив грамотою за сумлінну працю у справі навчання і виховання підростаючого покоління:

  З привітальним словом виступила начальник відділу культури і туризму райдержадміністрації Ольга Іванівна Левківська:

  Атмосфера була надзвичайно затишною, адже учні виконали низку неймовірних музичних творів:

Колись Ріхтер сказав, що музика-це мова, яку розуміє Всесвіт. Наші випускники опанували цю мову та здобули таке почесне звання, як музикант.

Бажаємо, щоб вони і надалі розвивали свої музичні здібності та пам’ятали про своїх наставників, які відкрили для них світ музики.

Всесвітній день боротьби з тютюнопалінням -

встановлений у 1987 році Всесвітньою організацією охорони здоров'я, відзначається 31 травня кожного року. В цей день по всьому світу проходять антитютюнові акції.

В Овруцькій центральній районній бібліотеці ім.А.С.Малишка з 22.05.2015 року до цієї дати розгорнуті книжкові виставки:

*  в читальному залі виставка – питання «Чи здоровий дух в прокуреному тілі?»

*  та на абонементі бібліотерапія «Не струшуй здоров’я у попільничку»:

 

 

Марко Кропивницький (1840-1910): драматург, актор, режисер, театральний діяч, композитор

 

 

     Кропивницький Марко Лукич - фундатор українського професійного театру. Йому належить основоположна роль у створенні національної школи театрального мистецтва, формуванні оригінального вітчизняного репертуару. Актора не раз запрошували на імператорську сцену, однак він не хотів розлучитися з батьківщиною, рідним мистецтвом, відстоюючи у такий спосіб право українців на свою мову і культуру.

     Марко Кропивницький народився 22 травня 1840 року в с.Бежбайрак (тепер с.Кропивницьке Кіровоградської обл.) в сім'ї управителя поміщицького маєтку. Йому належить першорядне місце у формуванні оригінального вітчизняного репертуару. І сьогодні не сходять зі сцени його класичні драми і комедії: «Дай серцю волю, заведе в неволю», «Доки сонце зійде, роса очі виїсть», «Глитай, або ж Павук», «Чмир», «Скрутна доба» та ін. Того, що встиг зробити за своє життя Марко Кропивницький як драматург, актор, режисер, антрепренер і композитор, цілком досить, щоб ім'я його назавжди збереглося в пам'яті українського народу і в історії світового мистецтва.

Працівники абонементу Овруцької ЦРБ ім.А.С.Малишка запрошують до книжкової вітальні  приуроченої 175-ти річчю від дня народження Марка Кропивницького:

"Слово про Ігорів похід"

святкує 830-ти річчя

 

 

     В читальному залі Овруцької центральної районної бібліотеки ім.А.С.Малишка з 21 травня розгорнута книжкова виставка-родовід «Дорогоцінна спадщина слов’янського народу», до 830-ти річчя написання «Слова про Ігорів похід», що святкується в 2015 році:

КНИЖКОВА ВИСТАВКА

ДО 110-РІЧЧЯ М.ШОЛОХОВА

    В читальному залі Овруцької центральної районної бібліотеки ім.А.С.Малишка з 21 травня представлений книго-показ «Мужня правда М.Шолохова». 

    
Книжкова виставка приурочена 110–ти річчю від дня народження Михайла Олександровича Шолохова — російського радянського письменника, лауреата Нобелевської премії з літератури (1965 г. — за роман «Тихий Дон»).
Шолохов народився 24 травня 1905 року на Дону, на хуторі Кружилін, у трудовій сім'ї. Він належить до того покоління радянських письменників, яких сформувала революція, громадянська війна, соціалістичне будівництво.

З 20 травня 2015 року в АРТвітальні Овруцької центральної районної бібліотеки ім.А.С.Малишка оформлена виставка вишитих рушників, картин та серветок «Сімейні світлини в рушниковому інтер’єрі».

(Виставка діє до 14 червня)

            «З родини йде життя людини» 

      В Овруцькій районній бібліотеці для дітей 17 травня зібралися однією дружною читацькою  родиною сім’ї  на незвичайне родинне свято «Щаслива родина – щаслива дитина», яке зіткане з добра і щирості, ніжності та зворушливості. На свято прийшли діти з батьками, щоб краще пізнати одне одного, цікаво відпочити. А де тато і мама – там завжди весело, сонячно і затишно.

       На свято завітали родини  Дар’ї Ващук (ЗОШ№1), Поліни та Євгенії Федоренків, Анастасії Пінчук (Овруцька гімназія), Катерини та Анастасії Невмержицьких, Світлани Хомич (ЗОШ№3),  Ілони Пасюк (ЗОШ№4).    

     
В бібліотеці зібралася велика і дружна родина, де кожна сім’я-неповторна, талановита і всіх їх об’єднує повага й любов до книги.

Ведучі молодшого відділу Федоренко В.В. та Невмержицька Н.К. з дітьми та батьками проводили різні конкурси.

     На святі звучало багато віршів  та пісень про родину, які зачаровували і зігрівали всіх серця. Марина Щур (ЗОШ№1) та Невмержицька Юля (ЗОШ№4) подарували родинам пісенний сувенір. Радувало й те, що співали разом батьки і діти, мама Тетяна Миколаївна і донечка Анастасія Невмержицька. 

В кінці свята діти хореографічного гуртка «Полісяночка» при Будинку культури подарували чарівний світ танцю.

   

В бібліотеці була оформлена книжкова виставка «Все починається в сім’ї», та виставка «Світ захоплень моєї родини», де представлені роботи дітей, батьків та бабусь всіх родин.

         Немає в світі нічого святішого, ніж добрі родинні стосунки, велика дружна сім’я. Прекрасно, коли в сім’ї панують мир і злагода, взаємопорозуміння й повага, кохання і вірність, тепло й затишок. Гарне виховання та навчання дітей в такій сім’ї - є найбільшим багатством і головною запорукою життєвих успіхів дитини, її особистого щастя.

 

750 років від дня народження Аліг’єрі Данте (1265–1321), італійського поета Середньовіччя.

 

     Середньовіччя залишило світовій культурі геніальну постать італійського поета Данте Аліг'єрі (1265 — 1321).

     На честь діда по материнській лінії майбутнього поета назвали Дуранте. Онук пізніше скоротив дідівське ім'я і під іменем Данте увійшов до історії світової літератури. Данте народився у Флоренції. Точна дата народження Данте невідома: за різними джерелами він народився в 1265 р. між 14 травня і 13 липня. З Данте кінчається творча теологія — наука про християнського Бога і починається гуманізм — наука про божественність земного.

На абонементі Овруцької ЦРБ ім.А.С.Малишка до 750-ти річчя Аліг’єрі Данте оформлена книжкова виставка ретро – погляд «Геніальний флорентинець»:

 

День Європи – це день спільних цінностей, спільної історії всіх націй континенту.

 

 

В читальному залі Овруцької ЦРБ ім.А.С.Малишка з 14 травня відкрилась для перегляду книжкова виставка до Дня Європи: «Місце України в Європейській історії». В Україні відзначається День Європи в третю суботу травня, відповідно до Указу Президента № 339/2003 від 19 квітня 2003 року.

В 2015 році День Європи в Україні припадає на 16 травня.

16 травня 2015 року у м.Житомир відбувся конкурс-фестиваль "Весняний зорепад" (сольний спів), в якому взяли участь вихованці Першотравневої дитячої музичної школи:

 

 

Гриневич Аліна (2 кл.) - 1 місце       Толкач Вікторія (4 кл.) - 3 місце

      У Малині пройшов зональний відбірковий тур обласного конкурсу поетів-аматорів «Апостроф». 27 авторів демонстрували свою майстерність 16 травня в районному Будинку культури. Атмосфера читань - камерна, затишна. На даному етапі виступили п’ять груп учасників: троє представників від поетичного клубу «Зорепад» (Овруцька ЦРБ ім. А.С.Малишка), учасники літоб’єднання «Любисток» (Потіївка), одна представниця із Брусилова, стільки ж із Коростеня та Малинський район представив 15-ть учасників.

Результатів по завершенню не оголошували. Їх буде передано приватно для участі в наступному 2-му турі. Але всіх запросили на гала-концерт у Житомирі 28 травня.

14.05.2015 року, біля приміщення Овруцької районної центральної бібліотеки ім. А.С.Малишка,  відбувся ярмарок – продаж квітів за зниженими цінами. Організаторами ярмарку виступили учасники клубу «Первоцвіт», що діє при Овруцькій ЦРБ. Багато зацікавлених шанувальників квітів відвідало ярмарок в цей день. Частину саджанців було подаровано бібліотеці для оформлення прилеглих клумб.

___________________________________________

 

«Вклонімось низько до землі тим, хто в серці вічно буде жити»

    

    В Артвітальні Овруцької центральної районної бібліотеки ім.А.С.Малишка, 12 травня 2015 року пройшов вечір пам’яті, присвячений 70-ій річниці з Дня Перемоги.

 

 

     В гості завітали ветерани, учасники партизанського руху на Овручинні. У довічному боргу наше покоління перед ветеранами війни, які пройшли через горнило битв і дожили до світлого Дня Перемоги. Все менше залишається їх в життєвому строю. Даються взнаки і опалена війною молодість, сирі окопи і бліндажі, голод і холод, хвороби і рани. Їхні груди вкриті медалями, а на скронях – сивина. Неможливо позбутися нав’язливої жахливої думки: а прийде ж день, коли піде з життя останній з цих літніх людей з орденами. Піде у вічність, понесе з собою живі спогади. Що ж залишиться після них? А залишиться Пам'ять, світла пам'ять про незабутніх героїв.

    Голова Овруцької районної спілки ветеранів Л.М.Білоусенко представила запис спогадів І.Вирви, учасника битви за Берлін. Члени поетичного клубу «Зорепад» Т.Корнійчук та З.Цалко і учні міської гімназії (Вікторія Вознюк та Євген Ушкалов) прочитали  присвячені ветеранам вірші.

     Ветерани, присутні на вечорі, поділилися  спогадами про ті буремні роки. Захід супроводжувався воєнними піснями, у виконанні  Сергія Кондрашова та переглядом відеоматеріалів.

     Цього ж дня в Овруцькій районній бібліотеці для дітей пройшла година пам’яті «Тих днів не стерти з пам’яті людської» з учнями 2-3 класів ЗОШ №3. Основною метою заходу було збереження пам’яті  про події Другої світової війни. В бібліотеці зібралися діти та дорослі, щоб відзначити світле, величне свято – День Перемоги над нацизмом. І в цей день згадати про ті жахливі дні, які прийшлось пережити дорослим та дітям в кожній їх родині.

       Ведучі бібліотекар молодшого відділу Федоренко В.В. та вчителька З класу ЗОШ №3 Осинська С.М. позначомили дітей з тими грізними і важкими роками Другої світової війни.

  Методист Невмержицька Н.К. презентувала відео-книгу «Книга пам’яті мого роду», читачів Каращука Владислава та Абрамова Євгена Тхоринської сільської бібліотеки. Це спогади про дідуся який був у партизанському загоні під час війни. Ця робота була надіслана на обласний сімейний конкурс «Книга пам’яті мого роду». Також презентували відео-книгу памяті, яку підготували учень 3 класу Чорнокнижний Ростислав разом  з мамою Зоєю Леонідівною, про дідуся який воював на фронті. Діти  довідались від батьків, бабусь та дідусів про ті страшні роки боротьби з ворогом і написали  про те, як воювали їхні дідусі та прадідусі на фронті та в партизанських загонах і поділилися спогадами.

 

       Учні 2-А класу виготовили книгу-саморобку «Книга пам’яті мого роду під час війни»

____________________________________________

"Герої не вмирають -

героїв завжди пам’ятають "

Україна 8 травня разом із країнами Європи відзначає          День пам’яті та примирення.

      День пам’яті полеглих у Другій Світовій війні – це лише часточка великої данини пошани полеглим і живим ветеранам, які своєю кров’ю відстояли нашу свободу. Мало залишилось учасників тих подій, але всі ми щиро вдячні їм. У довічному боргу наше покоління перед тими ветеранами війни, кому пощастило пройти через пекло битв і дожити до світлого Дня Перемоги.

     В районній бібліотеці для дітей відбулась година–реквієм «Герої не вмирають–героїв завжди пам’ятають», в якій прийняли участь учні ЗОШ№1 разом з завідуючою бібліотекою Левківською Оленою Іванівною.

     Під час підготовки свята читачами бібліотеки проведено майстер – клас «Символ пам’яті», були зроблені квіти маків і роздані дітям, які були запрошенні на свято.

Також оформлено виставку на відділі обслуговування 5-9 класів "В книжковій пам'яті миттєвості війни...":

      Пам'ять про війну дісталась нашому поколінню від батьків дідусів, а також у піснях, фільмах у книжках. Наша бібліотека провела велику пошукову роботу про Героїв тієї страшної війни і прийняла участь у Всеукраїнському сімейному конкурсі «Книга пам’яті мого роду», де юні читачі  Чорнокнижний Ростилав ЗОШ№3 кл., Каращук Євген та Абрамов Владислав Тхоринської ЗОШ створили відео – книги.

   

____________________________________________

        Провідний бібліотекар читального залу Тетяна Пушанко та бібліотекар Інтернет – центру Наталія Вознюк 3 травня  запропонували користувачам, що в цей час завітали до Овруцької центральної бібліотеки імені Андрія Малишка, відвідати ювілейно–музичну панораму «Вплітаю у музику сяйво зорі…». Присутні не тільки ознайомились з літературою про життя та творчість видатних композиторів, а й мали змогу прослухати відомі твори композиторів – ювілярів.

*************************************************************

29 квітня 2015 року в приміщенні районного будинку культури відбувся звітний концерт Овруцької дитячої музичної школи.

   Педагогічний колектив музичної  школи– це досвідчені викладачі. За роки роботи вони виховали не одне покоління юних музикантів. Високий рівень педагогічної майстерності підтверджують успіхи їхніх учнів на обласних та міжнародних конкурсах.

   Свято мистецтва, яке подарували юні музиканти та їх викладачі, пройшло на високому рівні. Без сумніву, творчий звіт вихованців та викладачів музичної школи вкотре продемонстрував, що школа була і залишається невичерпним джерелом творчості, таланту і натхнення.

Дует викладачів: Тимошенко М.С. та Ткаченко В.М.

 

Квартет саксофоністів 

(керівник Шваб С.В., концертмейстер Кавецька М.А.)

 

Хор учнів молодших класів

(керівник Сухарєва В.М., концертмейстер Іващенко Н.В.)

 

Хор учнів старших класів

(керівник Забавчик В.С., концертмейстер Рябченко Н.О.)

 

Дует викладачів: Рябченко Н.О. та Тимошенко М.С.

 

Ансамбль скрипалів

(керівник Коркушко І.І., концертмейстер Кавецька М.А.)

 

Вокальний ансамбль учнів молодших класів

(керівник Сухарєва В.М., концертмейстер Сумовська І.М.)

 

Артемчук Вероніка та Бондарчук Валя

 

Оркестр учнів старших класів (керівник Ткаченко В.М.)

29 квітня на обласному фестивалі- конкурсі присвяченому памяті С.Ріхтера в м. Житомир учениця Овруцької ДМШ Плавшак Марія (викл. Миніч Т.В.) зайняла перше місце.

25 квітня в м. Житомир відбувся Всеукраїнський конкурс-фестиваль «Таланти багатодітної родини». В ньому прийняли участь учні Овруцької ДМШ:

- Плавшак Марія (викл. Миніч Т.В.) – ІІ місце,

- Пилипенко Олена (викл. Рафальська Н.І.) – ІІІ місце,

- Ващук Ліза (викл. Сухарева В.М.) – ІІІ місце.

Міжнародний день пам’яті Чорнобиля

26 квітня в Україні День чорнобильської трагедії.

    26 квітня 1986 року на Чорнобильській атомній електростанції було здійснене планове виключення реактора, що тривало 20 секунд. Проте через декілька секунд в результаті різкого стрибка напруги стався хімічний вибух, в результаті якого в атмосферу викинуто близько 520 небезпечних радіонуклідів. Вибух був настільки потужним, що забруднення розповсюдилося на значні ділянки території Радянського Союзу, які наразі входять до складу Білорусі, України та Росії. За офіційними повідомленнями, відразу після катастрофи загинула 31 людина, а 600 000 ліквідаторів, які брали участь у гасінні пожеж і розчищенні, отримали високі дози радіації.

    Згідно з офіційними даними, радіоактивному опромінюванню піддалися майже 8 400 000 мешканців України, Білорусі та Росії, забруднено близько 155 000 кв. км території. Сільськогосподарські угіддя площею майже 52 000 кв. км забруднені цезієм-137 і стронцієм-90 з періодом напіврозпаду в 30 і 28 років, відповідно. Майже 404 000 людей були переселені, проте мільйони як і раніше живуть в умовах, коли залишкова дія, що зберігається, створює цілу низку небезпечних наслідків. 15 грудня 2000 року діяльність ЧАЄС як виробника електроенергії було припинена.

    У вересні 2003 року на саміті СНД президент України Леонід Кучма запропонував країнам-учасницям Співдружності оголосити 26 квітня Міжнародним днем пам’яті жертв радіаційних аварій і катастроф. Рада глав держав СНД підтримала цю пропозицію.

Запрошуємо до Овруцької центральної районної бібліотеки ім. А.С.Малишка відвідати книжкові виставки:

В районній бібліотеці для дітей оформлена книжкова виставка-застереження «Чорнобиль – скривджена земля»:

та проведена відео - година "Лишила по собі руїни, страшна Чорнобильська гроза":

Микола Костянтинович Зеров – визнаний літературознавець, глибокий аналітичний критик, полеміст, лідер "неокласиків", майстер сонетної форми й блискучий перекладач античної поезії. Народився в м.Зінькові на Полтавщині 26 квітня 1890 року.

В читальному залі Овруцької центральної районної бібліотеки імені Андрія Малишка відкрита для перегляду виставка – персоналія до 125-ти річчя від дня народження М.К.Зерова:

Всесвітній день книги та авторського права

«Книги подібні рікам, що тамують спрагу

цілого світу – це джерела мудрості…»

Повість минулих літ

    Щороку 23 квітня святкується Всесвітній день книги й авторського права. Резолюція про проголошення Всесвітнього дня книги й авторського права, була затверджена Генеральною Конференцією ЮНЕСКО на своїй 28 сесії (25 жовтня - 16 листопада 1995 року). Нині Всесвітній день книги й авторського права святкують у 190 країнах світу.

     Сама ідея проведення цього свята належала Міжнародній Асоціації Книговидавців, а потім була запропонована на розгляд ЮНЕСКО. 

     Символічно день 23 квітня був обраний завдяки традиції святкування Дня книги у Каталонії, де 23 квітня на День Юрія дарували троянду за кожну куплену книжку. А для світової літератури цей день є символічним. Цього дня року померли Сервантес, Шекспір і де ля Вега, народилися Моріс Дрюон і Володимир Набоков.

     Генеральний Директор ЮНЕСКО Коїтіро Мацуурі у своєму посланні з нагоди святкування цієї дати зазначив: "Книга є унікальним засобом самовираження, просвіти й комунікації... У цьому контексті відчувається насущна необхідність забезпечити ширший доступ мов у сферу видавничої діяльності в цілях заохочення обміну книгами і видавничими матеріалами".

Запрошуємо до Овруцької центральної районної бібліотеки ім.А.С.Малишка скористатися багатим та різноманітним книжковим фондом, переглянути цікаві та змістовні книжкові виставки:

Григорій Михайлович Тютюнник 

(23 квітня 1920—29 серпня 1961).

Український письменник, прозаїк, поет. Запрошуємо відвідати книжкові виставки в приміщенні Овруцької центральної районної бібліотеки імені Андрія Малишка, до 95-ти річчя від дня народження Григорія Михайловича.

На абонементі: літературний путівник «Живописець правди»

В читальній залі: лавка письменника «З виру життя»

Щорічно, 22 квітня люди по всій планеті відзначають День Землі.

     

Цей день став загальнолюдським символічним святом любові та турботи за наш спільний дім. Саме 22 квітня в різних куточках земної кулі небайдужі до екологічних проблем люди проводять різні яскраві і в той же час корисні заходи, спрямовані на те, щоб у світі стало більше чистоти і відповідальності. Міжнародним свято було оголошено в 1990 році. Саме тоді про День Землі вперше почули і в Україні. І тільки через 2 роки День Землі став відзначатися в Україні як день захисту природи, день акцій з метою залучення уваги громадськості до проблем нашої планети.У цей день кожен мешканець планети може зробити свій маленький внесок у справу захисту навколишнього середовища: очистити від сміття прилеглу територію, висадити хоча б одне дерево, відмовитися хоча б на день від використання автомобіля.

      У День Землі ми приєднуємося до цієї міжнародної ініціативи і закликаємо всіх підтримати загальнолюдські позитивні зусилля, які спрямовані на вирішення назрілих екологічних проблем.

Що людина посіє - те й пожне. Не будемо про це забувати!

16 квітня учениця Першотравневої дитячої музичної школи Гриневич Аліна (викладач Мошковська Г.І.) зайняла ІІІ місце у обласному конкурсі "Казкові мелодії" в м.Житомир.

Зелений дивосвіт оточує нас звідусіль. Рослини - навколо нас: на подвір'ї і на балконі, на дачі й навіть на підвіконні квартири. І як це чудово, коли цей дивосвіт здатний викликати захоплення, породити почуття естетичної насолоди, дати людині втіху у вільний від роботи час. І чим глибше пізнаватиме людина таємниці зеленого світу, тим більше користі та краси розкриває він перед нею.

А допоможе Вам виростити зелене чудо калейдоскоп рекомендацій на абонементі Овруцької ЦРБ імені Андрія Малишка «Ярмарок ідей для вашої грядки», що діє з 15 квітня.

"ВОНИ ПІДКОРИЛИ КОСМОС"

12 квітня 1961 року відбувся перший політ людини в космос, який здійснив Юрій Гагарін. Цей день став Міжнародним Днем космонавтики.
   В бібліотеці проведена відео - інформіна "Вони підкорили космос", за допомогою якої юні користувачі познайомилися з видатними космонавтами, отримали уявлення про історію освоєння космічних просторів людством. Та багато корисної інформації позитивних вражень.

Смачні рецепти та нові ідеї для господинь – рукодільниць  пропонують ілюстровані журнали та цікаві книги. Вони розкривають таємниці домашнього консервування, тонкощі сервірування, знайомлять з кухнею різних країн, а також навчають мистецтву вишивки нитками та бісером, в’язанню спицями та гачком  і іншим цікавим справам.

  Завітайте до Овруцької центральної районної бібліотеки імені Андрія Малишка переглянути книжкову виставку «Секрети сучасної господині», організовану на абонементі з 10.04.2015року.

     Незабаром  Великдень - одне з найбільших і найшанованіших, після Різдва, християнських свят. Воно присвячене Воскресінню Христа.
Вже стало традицією в дитячій бібліотеці у передень свята проводити майстер-клас по виготовленню писанок та крашанок.
 
    8 квітня на майстер-клас завітали вихованці ДНЗ №1 та №6 і  активні читачі  районної книгозбірні для дітей. І за якусь годину з-під дитячих рук на світ з’явилися маленькі шедеври, які можуть прикрасити будь-який Великодній кошик.
З традиціями святкування Великодня в Україні присутніх познайомила бібліотекар Невмержицька Н.К. Вона також розповіла про значення малюнків–символів на розписаних яйцях.

     Книжкова виставка «Великдень–свято воскресіння», ознайомить користувачів із традиціями святкування Великодня, розповість про походження одного із важливих символів цього свята в Україні – писанку.

НАША ГОРДІСТЬ!

З  6 по 9 квітня учні Овруцької  дитячої художньої школи - Рубченко Святослав та Семенчук Ольга приймали участь у 2 турі конкурсу ,,Кожному мила своя сторона-2015”.

Організатор конкурсу-Житомирська обласна державна адміністрація, обласна молодіжна творча спілка художників та мистецтвознавців. За 4 дні юні художники мали змогу познайомитись з навчальними закладами Житомира, відпочити на роледромі, переглянути художній фільм, відвідати музей Космонавтики. Партнери конкурсу пригощали в кафе та піццерії всіх учасників, а їх було-30, з усіх куточків нашої області.  

 

   Самим приємним стало оголошення результатів конкурсу:

  *  Приз глядацьких симпатій отримала Семенчук Ольга;

*  2 місце-Рубченко Святослав.

  

роботи Рубченка Святослава                                   Семенчук Ольга

З 8.04.2015 року Овруцька центральна районна бібліотека імені Андрія Малишка запрошує на поетичну панораму «Кришталеві краплини Поліського слова».

      8 квітня в залі Овруцької ДМШ відбувся концерт студентів циклової комісії «духових та ударних інструментів» класу викладачів Полянського М.О. та Гнітецького В.В. (кларнет) Житомирського коледжу культури і мистецтв ім.Івана Огієнка. В концерті на ряду з іншими студентами виступили колишні випускники Овруцької ДМШ, нині студенти коледжу Шмаюн Денис та Гуз Єлізавета. В залі були присутні учні та викладачі Овруцької, Словечанської та Першотравневої музичних шкіл.

Мистецтвом гри мали змогу насолодитися мешканці села Черепин, адже 7 квітня відбулась прем'єра вистави "Фараони" О.Коломійця за участю народного аматорського театру (керівник Харченко Олена Анатоліївна).

Свята Пасха йде до хати,–будемо Великдень справляти!

З 7.04.2015 року до Великодня на абонементі Овруцької ЦРБ імені Андрія Малишка представлена для перегляду

виставка – інсталяція «Сяють наші писанки, як весняні квіточки»

7 квітня – Всесвітній день здоров’я

7 квітня 1948 року була заснована Всесвітня організація охорони здоров'я. З тих пір цей день в 194 державах-членах ВООЗ прийнято вважати днем здоров'я. Це не просто святкова дата в біографії вельми авторитетної міжнародної організації. У цей день проводяться заходи, що підкреслюють, як багато значить здоров'я, і що ще потрібно зробити, щоб воно поліпшувалося.

Здоров’я може мати дуже дорогу ціну. І в основному це стосується спроб повернути його на своє місце. У Всесвітній день здоров’я, ми бажаємо міцного здоров’я. Всім хворим - якнайшвидшого одужання. Медикам - хорошої матеріальної і технічної бази. Всім нам - бути здоровими і життєрадісними!

Всесвітня організація охорони здоров'я (ВООЗ) оголосила питання «Безпека харчових продуктів» -  головним, під час проведення всесвітньго дня здоров’я 2015 року.

Скарбничка здоров’я на абонементі Овруцької ЦРБ імені Андрія Малишка до Всесвітнього дня здоров’я:

Щороку 2 квітня, в день народження великого казкаря Г.Х.Андерсена, весь світ відмічає Міжнародний День дитячої книги.

   В Овруцькій районній бібліотеці для дітей була оформлена книжкова виставка «Світ барвистих книжок для чудових діточок» для учнів 1-4 класів з метою виховувати інтерес до художньої літератури.

Його твори стали надбанням культурного миру й увійшли в дитячі книги народів всієї землі. До 210 – річчя від дня народження Г.Х.Андерсена в Овруцькій районній бібліотеці для дітей 3-4 класів Овруцької ЗОШ №3 був проведений літературний портрет «Великий казкар данського королівства» з метою ознайомити учнів з життям і творчістю Г.Х.Андерсена, виховувати інтерес до творчої спадщини письменника.

   Також була оформлена книжкова виставка «Чарівний світ казки» де діти могли познайомитись з казками великого казкаря.

 Танець – це особливий вид мистецтва, в якому засобами пластичних рухів людського тіла створюються художні образи. У танці відображений емоційний та образний зміст музичних творів. Зокрема народним танцем із задоволенням займаються в Овруцькому районному будинку культури діти різних вікових категорій. РБК має три хореографічні групи.

Діти приймають активну участь у тематичних концертах і завжди є окрасою свята. Адже їхній керівник, вчитель танцю Юркова А.П. має гарну підготовку і практику. Овруцький РБК завжди наповнений веселим дитячим сміхом.

 

1 квітня – день жартів, гумору і хорошого настрою. А ще як відомо, сміх продовжує життя. Піднімали настрій своїм користувачам цього дня і в Овруцькій районній бібліотеці для дітей організувавши книжкову виставку – вікторину для учнів 1-3 класів «Смішинки–іскринки з веселої скриньки», на якій були представлені гумористичні твори класиків гумору, дитячі усмішки та весела вікторина. Біля виставки була проведена хвилинка – сміховинка «Смійтесь на здоров’я».

«В її віршах історія народу, його щасливі і тривожні дні» - поетичний диліжанс по творчості Ліни Костенко приурочений 85-ти річчю поетеси, відбувся у читальному залі Овруцької ЦРБ імені Андрія Малишка 01.04.2015 року спільно з учнями ЗОШ№4. Її біографія наче вписана у творчість, інкрустована у поезію.

Поетичне слово Ліни Костенко зачаровує серця, а особливо дитячі, і  саме тому, вірші у виконанні школярів, звучали тремтливо, драматично і щиро.

1 квітня бібліотекарі районної бібліотеки для дітей Невмержицька Н.К. та Базильчук Т.В. завітали в гості до учнів 6-8 класів ЗОШ №1 з презентацією нової літератури «Нова книга запрошує».

Діти поринули у справжнє книжкове королівство, зустрілися з героями книжок, познайомилися з пригодами, подорожами, фантастикою. А потім відправилися у слайд-інформаційну мандрівку «Пам’ятники книгам та літературним героям».

З 1 квітня на абонементі Овруцької центральної районної бібліотеки ім.А.С.Малишка відкриті для перегляду книжкові викладки літератури:

- виставка-комплімент «Мої пісні ідуть від серця»

(до 80-ти річчя від дня народження В.Крищенка)

 

- літературна інтрига "Вірність життєвій правді"

(до 175-річчя від дня народження Єміля Золя)

*************************************************************

«Виготовлення писанки та травленки» – це щорічний майстер-клас перед світлим християнським святом Воскресіння Господнє, що проводить Оксана Корець в АРТвітальні Овруцької ЦРБ імені Андрія Малишка.

Відбувся він 30 березня 2015 року. Цього року усі бажаючі користувачі бібліотеки виготовляли традиційні писанки, а також розписували яйця новою технікою – травленки.

  

Ця техніка дещо простіша від писанки, але дуже здивував результат роботи.

28 березня в м. Житомирі відбувся фестиваль-конкурс «Великодні дзвони». В номінації «духові інструменти» друге місце зайняв Кулаківський Дмитро, третє – Конюшок Максим (викладач Овруцької ДМШ Шваб С.В., концертмейстер Кавецька М.А.)

       25 березня в м. Житомирі на музично-теоретичній олімпіаді учениця Овруцької ДМШ Плавшак Марія зайняла друге місце.

НАЙКРАЩИЙ ЧИТАЧ 2015 РОКУ

24 березня кращі читачі Овруцької районної бібліотеки для дітей Євдокименко Катерина, Гуз Юлія - переможці ІІ районного етапу Всеукраїнського конкурсу "Найкращий читач України-2015", приймали участь у 3 обласному етапі конкурсу.

Цьогоріч на конкурс в обласну бібліотеку для дітей прибуло 25 читачів з районів Житомирської області.

   Всі учасники конкурсу емоційно презентували свої "золоті книжкові полиці", відповідали на запитання літературних вікторин. Висока ерудиція, начитаність та вміння швидко відповідати на питання літературного квесту, допомогли нашим юним читачкам вибороти призові місця.

За результатами усіх конкурсних завдань визначені переможці серед учнів 6-8 класів. Серед 7 та 8 класів 2 призове місце зайняли Євдокименко Катерина, учениця 7-Б класу ЗОШ №1 та Гуз Юлія, учениця 8-А класу ЗОШ №1.

«Я – частина поезії світу?» - поетичний «зорепад» талановитих овручан відкрив на черговій зустрічі клубу «Зорепад» нове ім’я –

Тетяна Ткаченко.

Відбулася зустріч 24.03.2015 року в АРТвітальні Овруцької центральної районної бібліотеки ім.А.С.Малишка. Життєва доля та вірші нашої землячки, переселенки з зони АТО Тетяни Леонідівни Ткаченко глибоко зворушили присутніх на заході. На згадку про зустріч Тетяні Леонідівні від працівників бібліотеки вручили сувенір.

З 2005 по 2015 роки проголошені Міжнародним десятиріччям дій «Вода для життя».

Бібліотекар дитячої бібліотеки Базильчук Т.В розповіла дітям, яке значення має вода для життя всього живого на землі з кожним днем води, придатної для життя стає все менше і ща діти повинні берегти воду, бо вода – це життя.

   Працівники районної бібліотеки для дорослих Гусаревич Л.М, Шваб Л.С повели дітей у краєзнавчу подорож «Скуштуйте водиці з рідної криниці», розповіли і показали багато цікавого про воду.

 

Також запрошуємо відвідати Овруцьку ЦРБ ім.А.С.Малишка та переглянути викладки літератури до Всесвітнього дня водних ресурсів:

- на абонементі: бібліоглобус «Вода – наше життя і загроза»

- в читальній залі: еко-репортаж «Вода – джерело людського життя»

Природно –краєзнавчий екскурс «Жива вода Овруччини» провели бібліографи районної бібліотеки імені Андрія Малишка Гусаревич Л.М. та  Шваб Л.М. і для учнів старших класів Овруцької ЗОШ І – ІІ ст. №1.

Захід відбувся в актовому залі. Бесіду – огляд бібліографа – краєзнавця супроводжувала мультимедійна презентація слайдів з краєвидами овруцької природи, знімками відомих в районі живих криничок – В.Фоснянської, Сорокопеньської, Матвієвської (Покалів). Природа щедро нагородила Овруччину водними животоками. Територією району протікає 34 річки і річечки. Нині тут налічується більше сотні джерел – «живих криничок», зі смачною чистою водою, і кожне джерело має свою історію.

21 березня на абонементі Овруцької ЦРБ імені Андрія Малишка організована книжкова виставка – квілт до 120-ти річчя від дня народження Івана Ле (справжнє ім'я Іван Леонтійович Мойся) — українського письменника, редактора журналу «Забой»,  лауреата Шевченківської премії 1967 року.

Літературно – музичний вечір «Я люблю тебе життя»

(Зустріч з поетесою Т. Ткаченко)

19 березня 2015 року в дитячій бібліотеці відбулась літературно – музична зустріч, присвячена творчості поетеси-землячки Тетяни Ткаченко.

   На зустріч були запрошені вчителі та учні Кирданівської ЗОШ, в якій навчалась Тетяна, та учні ПТУ-35, ЗОШ №1, №2, №3.

   Всі запрошені поринули у світ поезії, в якому живе наша поетеса, яка відчуває і розуміє красу цього світу, любить свій край.

   Поетесі побажали міцного здоров’я, творчого натхнення і нових мистецьких звершень, миру в душі і Україні, Божого благословення.

Костенко Ліна Василівна

(19 березня 1930)

Українська письменниця – шістдесятниця, поетеса. Лауреат Шевченківської премії (1987), Премії Антоновичів (1989), премії Петрарки (1994).

Почесний професор Києво-Могилянської академії, почесний доктор Львівського та Чернівецького університетів. Відмовилась від звання Героя України.

Ліна Костенко – надзвичайна, самобутня поетеса, ніжна душею і сильна духом жінка, яка відгукується своїм поетичним словом на всі болі людства.
   Без її правдиво-болючих і ніжних віршів важко уявити сучасну українську поезію, вона справжній патріот свого народу – душа, совість і розум України.

До 85-ти річчя від дня народження Ліни Костенко на абонементі Овруцької ЦРБ ім.А.С.Малишка оформлена книжкова виставка: «А бути сильною і ніжною не просто»

Також в районній бібліотеці для дітей оформлена книжкова виставка "Я вибрала долю сама":

Максим Тадейович Рильський

(1895 - 1964)

Український поет, перекладач, публіцист, громадський діяч.

Народився 19 березня 1895 року в Києві. Почав писати рано, перший його вірш надруковано 1907, перша юнацька збірка поезій «На білих островах» вийшла 1910 року. Першою вже зрілою, що визначила появу видатного поета, була збірка «Під осінніми зорями» (1918).

До Дня народження на абонементі Овруцької ЦРБ ім.А.С.Малишка підготували підбір літератури «Бо я – людина, я людей люблю»

В Овруцькій районній бібліотеці для дітей  18 березня пройшов 2-й районний етап Всеукраїнського конкурсу дитячого читання «Найкращий читач України – 2015». Зібрались кращі читачі шкіл Овруччини. Найбільше вражень усі отримали від презентацій улюблених книг. Діти мали змогу за допомогою різноманітних конкурсів розкрити усі свої таланти.

   Перемогли в цьому конкурсі учні :

Гуз Юля учениця ЗОШ №1 8-А клас

Євдокименко Катерина ЗОШ №1 7-Б клас

Федоров Олександр ЗОШ №3  6-Б клас.

17 березня в районній бібліотеці для дітей відбувся показ мультфільму «Білосніжка та семеро гномів».

  

Юрій Андрухович (13.03.1960) — поет, прозаїк, есеїст, перекладач. Народився у Станіславі (нині Івано-Франківськ).

До Дня народження Юрія Андруховича на абонементі Овруцької ЦРБ ім.А.С.Малишка відкрита книжкова виставка "Знайомтесь: Юрій Андрухович і його книги":

     11 березня в м. Житомирі відбувся обласний огляд-конкурс сольного виконання серед учнів шкіл естетичного виховання. В ньому активну участь прийняли учні Овруцької ДМШ.

Так Невмержицька Ангеліна (акордеон) клас викладача Гончар Г.В. зайняла перше місце

Учні старшого викладача Ткаченка В.М. Чичирко Ольга та Крапивницький Микола (баян) зайняли друге місце.

В класі старшого викладача Шваба С.В. (концертмейстер Кавецька М.А.) Конюшок Максим (кларнет) зайняв друге місце

а Кулаківський Дмитро (саксофон) – третє.

День народження Тараса Шевченка

      Надзвичайно талановитий український поет і етнограф Тарас Шевченко народився 9-го березня 1814 року. Його творчість - це його душа, в ній він був чесний і добрий, ярий і зворушливий. Завжди намагався відображати реальність у всіх її проявах.

Виставки до 201-річчя від дня народження Т.Г. Шевченка в Овруцькій ЦРБ ім.А.С.Малишка:

- на абонементі «Шевченкові твори сяють як зорі»

 

- в читальній залі «Шевченко – наш. Він для усіх століть…»

А в районній бібліотеці для дітей оформлена виставка-перегляд «Великий Кобзар України»:

Працівники абонементу Овруцької центральної районної бібліотеки ім.А.С.Малишка запрошують відвідати нові виставки:

- Виставка робіт народних умільців «Талант від Бога, вміння від душі»

 

- Краєзнавча мандрівка «Житомирщина: багата надрами, лісами і славна іменами земляків»

      5 березня діти та викладачі фортепіанного відділу привітали своїх колег, мам, бабусь та сестричок з Міжнародним жіночим днем 8 березня.

НА КРИЛАХ ВЕСНА СВЯТО ЖІНКИ ПРИНЕСЛА

Читацький актив Овруцької районої бібліотеки для дітей з бібліотекарями та працівники Овруцької центральної районної бібліотеки для дорослих ім. А.С.Малишка разом з учасниками хобі – клубу «Валентинка», який діє при АРТвітальні ЦРБ, на передодні свята  завітали з подарунками та сувенірами у відділення денного догляду дітей – інвалідів територіального центру соціального обслуговування (надання соціальних послуг) Овруцького району, щоб привітати діточок та їх мам з Міжнародним жіночим днем.

*************************************************************

      «Як зробити інтернет-центр сільської бібліотеки успішним» - під таким девізом 27.02.2015 року, відбулися тренінгові заняття в інтернет-центрі центральної районної бібліотеки ім.А.С.Малишка для працівників тих сільських бібліотек району, де створено такі центри.

    В ході професійного діалогу бібліотекарі ділилися набутими вже знаннями і навичками в роботі з інформаційними технологіями. Зокрема, завідуюча Черепинською бібліотекою Світлана Криволапчук розповіла як використовує соціальні мережі для реклами роботисвоєї бібліотеки, Валентина Мельниченко – завідуюча В.Фоснянською бібліотекою представила бібліотечну продукцію, виготовлену та видану за допомогою комп'ютера та Інтернету. Зі створеною власноруч мультимедійною презентацією про роботу своєї бібліотеки познайомила колег завідуюча Зарічанською бібліотекою Світлана Шваб.

    Цікавим і найбільш емоційно насиченим було заняття з питання «Особливості спілкування у віртуалі: онлайн-безпека» та «Skype– спілкування без меж». Про практику Skype-спілкування з спеціалістами ЦРБ  і як це їй допомагає в щоденній роботі розповіла Олена Ханчич – завідуюча бібліотекою с.Бігунь.

   Маючи Інтернет-центр, який відповідає вимогам сьогодення, працівники бібліотек задовольняють будь-які професійні, загальноосвітні запити користувачів. Імідж цих бібліотек зріс, збільшилася кількість користувачів, налагодилася співпраця з громадськими організаціями, навчальними закладами.

Тож, шановні користувачі бібліотек нашого району! Відвідуйте Інтернет-Центр Вашої бібліотеки частіше, Вам - користь, а ми завжди раді допомогти!

Діяльність правового клубу «Закон про мене і мені про закон», який діє  при центральній районній бібліотеці  ім.А.С. Малишка,  в 2015 році почалася з кола спілкування «Держава. Право. Громадянин». 

Цей захід було проведено  26 лютого, в ПТУ – 35 з учнями 13 групи. Розкриваючи питання «Ми різні, ми – рівні», провідний бібліотекар читального залу Овруцької ЦРБ Т.Я.Пушанко зазначила, що у людей є багато  спільних і відмінних рис. Але нас усіх об’єднує те, що ми – люди, що маємо одну на всіх Землю і нам слід жити так, щоб зберегти мир, спокій та навколишнє середовище.

Здоров’я людей - умова прогресивного розвитку суспільства в усіх його напрямах. Саме це відзначила у своєму виступі «Здоров’я молоді – здоров’я нації»бібліотекар читального залу Овруцької ЦРБ  Г.Г.Старовойт.

Присутні переглянули прес-калейдоскоп «Правовий орієнтир – для тебе».

25 лютого на базі ЗОШ №3 працівниками Овруцької ЦРБ ім.А.С.Малишка  була проведена зустріч в літературному кафе, з нагоди 125-ти річчя від дня народження Б.Пастернака «Жизнь прожить – не поле перейти». На зустріч завітали  учні 11-Б класу та їх класний керівник М.П.Басюк, викладач всесвітньої літератури. На завершення заходу провідний бібліотекар читального залу Овруцької ЦРБ Т. Пушанко ознайомила присутніх с оглядом літератури «Світ Пастернака».

«Масляна прийшла, весну принесла…»

Останній тиждень перед Великим (Великоднім) постом в Україні називають Масляною. Масляна – давнє всенародне слов’янське свято, яке пов’язане з давнім народним звичаєм – проводами зими і зустріччю весни. А яка Масляна  без млинців і веселих ігор?  Тому і відзначали це свято «Масляна прийшла й весну привела» в Овруцькій районній бібліотеці для дітей 3-4 класів Овруцької  ЗОШ  №3  з неабияким розмахом. Працівники молодшого відділу разом з учнями 3 класу Овруцької  ЗОШ  №3,  їхньою вчителькою Осінською С.М. та батьками, приватним підприємцем  Бойцовою Т.М. організували це чудове, веселе свято. Були присутні не тільки діти, а й багато батьків та гостей, запрошені діти - переселенці з АТО  Овруцької ЗОШ № 3.

Ведучі ознайомили з давніми народними обрядами та звичаями. Свято пройшло дуже весело – з  іграми, конкурсами, різними забавами, смакуванням млинців.

Турнір знавців української мови «Мова моя українська, батьківська, материнська».

Щороку 21 лютого народи нашої планети святкують День рідної мови. Найдорожчою для кожного народу є його рідна мова, а нам українцям, найближча до серця – українська. Наша мова – одна з найрозвиненіших у світі. Вона красива ,багата, мелодійна, чарівна, лагідна і щира, як і душа українського народу.

        В дитячій районній бібліотеці для дітей 23 лютого до Дня рідної мови на молодшому відділі провели турнір знавців української мови «Мова моя українська, батьківська, материнська» з учнями 4-А та 4-Б класів Овруцької гімназії. Дві команди «Мовознавці» та «Всезнайки» змагалися за звання кращого знавця рідної мови. Як на кожній грі, журі слідкувало за її ходом і в кінці визначило команду – переможницю. Дві команди під час гри набрали однакову кількість балів. Діти під час конкурсів показали хороші знання з української мови. День рідної мови  допомагає кожному замислитися над тим, що він є носієм того важливого, що ми успадкували від минулих поколінь.

Мова – це великий скарб народу!

А в Овруцькій центральній районній бібліотеці ім.А.С.Малишка на знак підтримки нашої рідної мови організовані книжкові виставки:
 
- в читальній залі  – поетична панорама «Шануймо мову серцем і устами»:
 
-  на абонементі – мовний зорепад «Мова – наш всенародний скарб»:
Тож пишаймося тим, що ми українці. Пишаймося, що ми розмовляємо мовою, яка на протязі тисячоліть не давала погаснути зеленому вогнищу роду нашого українського і тримала народ на небесному олімпі волелюбності, слави і гордого духу!

20 лютого в дитячій бібліотеці для учнів 2- Б ЗОШ № 4 відбулася захоплююча "Подорож у країну Журналію" під час якої  бібліотекар детально познайомила дітей з різноманітними журналами та газетами. Цікаві рубрики, яскраві малюнки та фотографії, велика кількість різноманітних анонсів та корисних порад не залишили байдужими нікого: діти залюбки читали періодичні видання, спілкувалися з бібліотекарем, отримували консультації.

Улас Самчук

 (20 лютого 1905 — 9 липня 1987)

Український письменник, журналіст і публіцист, редактор, лауреат УММАН, член уряду УНР у вигнанні, член ОУП «Слово».

У літературній творчості Самчук був літописцем змагань українського народу протягом сучасного йому півстоліття.

Книжкові виставки, оформлені в Овруцькій ЦРБ ім. А.С.Малишка до 110-ти річчя від дня народження Уласа Самчука:

– на абонементі літературний ракурс

«Виконати свій обов’язок перед собою і нацією»

– в читальній залі виставка – портрет

«Бог уложив в мої руки перо…»

18.02.15 «Можна все на світі вибирати сину»

Літературно – поетичний портрет в районній дитячій бібліотеці до 80-річчя від дня народження В.Симоненка, на якому з захопленням поринули присутні у світ поезії Василя Симоненка. З цікавістю ознайомились з нелегкими сторінками життя автора, із задоволенням цитували поетичні рядки учні та бібліотекарі.  «Я на світі такий один», де представлена  література про життя та творчість поета. Захід супроводжувався мультимедійною презентацією «Україно, я з твоїм іменем вмираю, я в твоєму імені живу».

«Вас об’єднала віра в життя»

(вахта пам’яті)

          18 лютого 2015 року у ЦРБ ім. А.С.Малишка було проведено вахту пам’яті до Дня Героїв Небесної Сотні, який відзначається 20 лютого. Вшанувати їх пам'ять зібралися учні Овруцької ЗОШ №1. Перед присутніми виступив С.В.Комаревич (голова громадської молодіжної організації «Ліга молоді»). Бібліотекар Інтернет – центру підготувала презентацію про події у лютому 2014 року, які стали переломними для нашої історії. Учениця ПТУ – 35 Наталія Дідківська виконала зворушливі пісні, а десятикласниця Овруцької гімназії Вікторія Вознюк зачитала вірші. Пам'ять загиблих вшанували хвилиною мовчання. Цього ж дня працівники районної бібліотеки ім. А.С.Малишка зібралися біля меморіального стенду пам’яті Небесної Сотні  для покладання квітів та вшанування загиблих хвилиною мовчання.

Левко Платонович Симиренко

(18 лютого 1855 — † 6 січня 1920)

Український вчений-садівник, помолог і плодовод.

До 160-ти річчя Л.П.Симиренка на абонементі Овруцької ЦРБ ім.А.С.Малишка оформлена книжкова виставка – параграф 
«Творець українського саду»

17 лютого 2015р. о 10.00 в сільському клубі с. Черепин Овруцького району відбувся семінар клубних працівників району на тему «Український природно – побутовий календарний рік і свята національно – культурного відродження» та концерт колективів художньої самодіяльності Черепинського сільського клубу "Нехай квітує Україна, а на землі панує мир".

Семінар підготував методичний кабінет Овруцького РБК. На семінарі виступили: Сільський голова с.Черепин – С.В.Козаченко. Зав. клубом – Я.В.Залізко. Провідний методист Овруцького РБК – Н.М.Хилько. Методист театрального жанру Овруцького РБК – Ю.М.Чумак.

16.02 в дитячій районній бібліотеці для дітей на молодшому відділі оформлена персональна  виставка творчих робіт активного читача 4-Б класу ЗОШ №3 Мінайленка Віктора «Чудовий світ захоплень».

На виставці представлені книги, які дали Віктору натхнення до творчої праці, а також його творчі роботи: малюнки прочитаних книг, його вірші та роботи з пластиліну.

З 16 лютого 2015 року, в Інтернет – центрі Овруцької ЦРБ ім.А.С.Малишка, розпочали свою роботу комп’ютерні курси для людей старшого віку. Вміти користуватись комп'ютером повинна кожна людина, незалежно від віку.

 «Навчаємось – спілкуючись, спілкуємось – навчаючись…»,  

– під таким девізом пройшли щорічні тренінгові заняття в школі молодого бібліотекаря. Традиційно такі заняття проводяться на базі сільських бібліотек. Тож  цього року сільських бібліотекарів зустрічала Черепинська сільська бібліотека. 

           Відкрила і вела заняття провідний методист ЦРБ Барановська Н.А.   

 Досвідом роботи своєї установи поділилася завідуюча Черепинською сільською бібліотекою Світлана Криволапчук.

      Фахову консультативну допомогу надали в ході занять спеціалісти ЦРБ та РДБ. Зокрема, директор РДБ Невмержицька М.В. познайомила присутніх  з сучасними вимогами та методами у роботі з юним читачем, методист ЦРБ Якимчук М.Ф. розповіла про традиції та інновації в організації виставкової роботи в бібліотеці, а бібліограф ЦРБ Гусаревич Л.М. надала екскурс-інформацію «Сторінками місцевих періодичних видань».

     Нікого не залишила емоційно байдужим патріотична година «Нехай квітує Україна, а на землі панує мир», присвячена Героям Небесної сотні та учасникам АТО, яку підготували учасники художньої самодіяльності Черепинського сільського клубу.  Завершився захід зверненням про спільну молитву за здоров’я та щасливе повернення бійців із зони АТО.

15 лютого - день вшанування учасників бойових дій на території інших держав.

Відповідно до Указу Президента України від 11.02.2004 р.,    
15 лютого в Україні відзначається День вшанування учасників бойових дій на території інших держав.
 
Цей день не випадковий. Він приурочений до річниці виведення військ СРСР з Афганістану.
290 українців не повернулися з Афганістану, 62 - вважаються зниклими безвісти або потрапили в полон.
Отримали поранення більш ніж 8 тисяч українців, 4 687 з них повернулися до рідних домівок інвалідами.
 
Вшановують в Україні і всіх тих, хто брав участь в інших війнах. Зараз у Збройних силах України служить близько 2 тисяч офіцерів і прапорщиків, які брали участь в афганській війні, близько 20 тисяч військовослужбовців, які виконували інтернаціональний обов'язок у Чилі, Іспанії, Єгипті, В'єтнамі, Ефіопії, на острові Куба та в багатьох інших "гарячих" точках.
 
До цієї дати в Овруцькій ЦРБ ім.А.С.Малишка оформлені книжкові виставки:

День Святого Валентина, День закоханих (14 лютого)

Це свято любові, свято найкращого почуття, яке окрилює, дає сили і натхнення, радість і захоплення. І завдячуючи якому продовжується життя на землі. Його ми чекаємо, до нього  готуємося, шукаємо  красиві подарунки. Кожен  хоче почути у цей день приємні слова від коханої людини, які б запам’яталися й подарували  радість і щастя!

Саме до цього прекрасного свята  у центральній районній бібліотеці оформлено книжкову  виставку – настрій  «Кохання – вогонь і лід, поезія і проза».

14 лютого у приміщенні  абонементу Овруцької ЦРБ буде проходити майстер-клас   по виготовленню валентинок  «Даруйте любов». Завітайте на майстер-класс, та власними руками приготуйте подарунок коханій людині!

Користувачі Інтернет – центру ЦРБ,  пропонують проявити свою любов до книги. Із романів, запропонованих на бібліофуршеті «Світ починається з любові» кожен має змогу вибрати для освідчення саме той, який  йому найбільше сподобався. А от чи складеться між ними взаємна любов, ми дізнаємось коли книги будуть прочитані.

  

12 лютого на державному рівні Україна вшановує 200-річчя від дня народження Михайла Вербицького та 150-річницю першого публічного виконання національного гімну.

   В районній дитячій бібліотеці оформлено книжкову виставку – перегляд «Ювілей головної пісні держави» та проведено бесіду – екскурс «Мелодія, що варта цілого життя».

    «Мені від Бога все дається…» – зоряна година поезії Олександри Савіної відбулася 10.02.2015 року в приміщенні АРТвітальні Овруцької ЦРБ ім.А.С.Малишка.  Коли слухаєш вірші поета, зібрані разом, то враження виникають зовсім інші, ніж ті, коли звучать поодинокі поезії.  Вірші Олександри Савіної відрізняються задушевністю, духовною стриманістю. ЇЇ серце сприймає біль оточуючих людей, пропускає через себе і виливає у віршованих рядках. У кожному із віршів відчувається доля смутку, біль материнського серця, занепокоєння долею країни, планети Земля.

10 лютого до дня вшанування учасників бойових дій на території інших держав в районній бібліотеці для дітей оформлена книжкова виставка «Війна у кожного своя». Ця дата належить не тільки воїнам, які пройшли через криваве пекло Афганістану, вона повинна нагадувати всім, що війна не потрібна людям.

Запрошуємо на абонемент Овруцької ЦРБ ім.А.С.Малишка відвідати нові книжкові виставки:

СЕРПАНТИН ПОРАД "ЦІКАВИЙ СВІТ НАВКОЛО ТЕБЕ":

КАЛЕЙДОСКОП РЕКОМЕНДАЦІЙ "ЧИТАЙ! ДІЗНАВАЙСЯ! ТВОРИ":

Про справи бібліотечні і допомогу воїнам.

Днями в читальному залі ЦРБ відбулася нарада бібліотекарів району. На ній підсумовано роботу бібліотечних установ у 2014 році та обговорено плани на поточний рік. Бібліограф книгозбірні Людмила Гусаревич презентувала огляд літературних новинок, що надійшли до книжкових фондів бібліотек нашого району.

Не байдужими залишилися бібліотечні працівники також до біди нашого земляка Андрія Кирсанова, що був поранений в АТО, та потребує тривалого лікування. Вони зібрали та передали родині Андрія посильну матеріальну допомогу. А ще працівники книгозбірень, долучившись до акції «Оберіг для воїна», передали в зону АТО обереги, що були створені руками самих бібліотечних працівників та користувачів бібліотек району.

6 лютого в районній бібліотеці для дітей була проведена бесіда – роздум «Інтернет віртуальний, а небезпеки в ньому реальні».

5 лютого  в дитячій районній бібліотеці оформлена книжкова виставка «День народження є у кожного».

 

Борис Леонідович Пастернак

10 лютого 1890 — †30 травня 1960

Поет, прозаїк, перекладач, лауреат Нобелівської премії 1958 року. Майстер філософської та пейзажної лірики, Пастернак зробив значний внесок у розвиток поезії у 20 столітті.

До 125-ти річчя від дня народження Бориса Леонідовича в читальній залі Овруцької ЦРБ ім.А.С.Малишка відкрита книжкова виставка «Світ Пастернака».

2 лютого до 170-ти річчя від дня народження Івана Павловича Пулюя - українського фізика і електротехніка, винахідника, організатора науки, громадського діяча, перекладача в читальній залі Овруцької ЦРБ ім.А.С.Малишка запропонована користувачам наукова візитка «Іван Пулюй – забутий геній».

Запрошуємо з 1 лютого 2015 року на дегустацію літературних новинок в Овруцьку ЦРБ ім.А.С.Малишка «Літературне містечко».

*************************************************************

30 січня 2015 року в районній дитячій бібліотеці на відділі обслуговування дошкільників  та учнів 1 - 4 класів  оформлена книжкова виставка "Сонячний класик", де є можливість познайомитися з творами великого дитячого письменника, одного з найталановитіших творців казкових країн у дитячій українській літературі, лауреата багатьох премій і відзнак – Всеволода Зіновійовича Нестайка.

Антон Павлович Чехов – російський драматург і прозаїк.

29 січня 1860 — †15 липня 1904

До 155-ти річчя письменника в Овруцькій ЦРБ ім. А.С.Малишка оформлені книжкові виставки.

На абонементі: «Незрівнянний художник життя»

В читальному залі: «Чехов: драматург – новатор»

 

     29 січня 1918 року поблизу Станції Крути майже 700 юнаків - студентів університету святого Володимира та гімназистів старших класів українських гімназій, намагалися зупинити військо більшовиків, яке рухалося на Київ. Студенти знали, що шансів повернутися живими з поля бою у них немає. Проте вирішили стояти до  кінця. Юні хлопчаки не жаліли свого життя і йшли за ідею свого народу.
   З нагоди цієї дати в бібліотеці оформлена книжкова виставка "КРУТИ. ПАМ'ЯТАЙ ЇХ ПОДВИГ".

Також оформлена книжкова виставка і в Овруцькій ЦРБ ім. А.С.Малишка до Дня пам'яті Героїв Крут.

27 січня світ відзначає Міжнародний день пам’яті жертв Голокосту. Ця дата знаменує річницю звільнення від нацистів концентраційного табору Аушвіу-Біркенау радянськими військами в 1945 році.
   До дня скорботи і пам’яті Голокосту в  районній дитячій бібліотеці оформлена книжкова виставка «Пам’ять про Голокост».

    27 січня 2015 року АРТвітальня Овруцької ЦРБ ім.А.С.Малишка зібрала поціновувачів поетичного слова Овруччини. Зібрання приурочене бенефісу поета Олександра Григоровича Толкача: «Ношу я в своїм серці Україну». Присутніх ознайомили з біографією Олександра Григоровича.

Працівники бібліотеки зачитали деякі вірші з його першої збірки «Якби ж то вічно бути молодому», яку представили сьогодні широкому загалу.

Тематика віршів автора різноманітна: тут можна знайти і про людей праці – хліборобів та кварцитників, і про долю нашої України, яка так хвилює автора. Не обійшов він і проблеми соціального плану: і про бідність людей, і про алкоголізм, і про наркоманію та СНІД. Але не покидає автора віра в чесність, порядність, добро. Щоб докладніше ознайомитись з книгою О.Г.Толкача звертайтесь в АРТвітальню Овруцької ЦРБ.

Поет прочитав також свої нові вірші, вони вразили присутніх своєю простотою і складністю водночас. Написав він їх вже після виходу першої збірки.

22 січня в Овруцькій центральній бібліотеці

ім. А.С.Малишка для користувачів відбулись заходи до Дня Соборності України:

-  на абонементі відкрита інформаційна вітрина «Соборність України під прапором волі»;

-  в читальній залі запропонований історичний віраж «У нас єдина держава, ми єдиний народ».

22.01.2015 року начальник відділу культури і туризму О.І.Левківська, працівники РБК та працівники Овруцької центральної бібліотеки ім. А.С.Малишка були присутні на мітингу до Дня Соборності України, що відбувся біля пам’ятника Т.Г.Шевченку.

Також, всі працівники відділу культури і туризму долучились до акції «Ланцюг єднання». Організатором виступила молодіжна громадська організація «Ліга молоді». Присутні жителі міста, представники державних установ, учні шкіл та засоби масової інформації вистроїли ланцюг довжиною від пам’ятника танкістам до ПТУ – 35 і заспівали Гімн України.

21.01.2015 року в АРТвітальні Овруцької центральної бібліотеки ім. А.С.Малишка відбулась презентація виставки майстрині – вишивальниці Наталії Заремби «Полонила нитка серце моє й душу». На експозиції представлені вишиті нитками та бісером ікони, вишиті нитками картини, рушники та монохромна вишивка. На заході були присутні більше 30 любителів вишивки.

 

20.01.2015 року в АРТвітальні Овруцької центральної бібліотеки ім. А.С.Малишка відбулась зустріч членів клубу «Первоцвіт» під назвою: «Прислухайтесь до наших порад». Надія Коваль запропонувала нові методи запобігання перемерзання рослин в зимовий час.

     З 15.01.2015 року на абонементі Овруцької центральної районної бібліотеки ім. А.С.Малишка презентовано наукову візитку до 165-ти річчя С.Ковалевської «Окрилена наукою».

      Український народ має свої звичаї і традиції, що сформувалися протягом багатьох століть і освячені віками. Серед них Різдвяні свята одні з найулюбленіших і найбажаніших як для дітей, так і для дорослих.

     Так, в дитячій районній бібліотеці 14 січня 2015 року для учнів 2-4 класів пройшли бібліо-колядки «Біліє сніг, тиха ніч – веде Різдво до хати», які організували з активом бібліотеки, учнями 4-А класу ЗОШ №3 та учнями 2-4 класів Овруцької гімназії. Діти дізналися, як святкували наші прадіди свято Різдва, св.Василя, та Водохреща, які звичаї та повір’я з ними пов’язували. Діти, які цікавляться традиціями свого народу колядували, щедрикували та посівали. Колядники вістили таїну Різдва Світу і Господа, славили народження Бога.

З 10.01.2015 року пропонуємо феєрверк ідей «Корисні поради для справжніх господинь» на абонементі Овруцької центральної районної бібліотеки.

Виставка буде діяти на протязі трьох місяців.

З 8.01.2015 року на абонементі Овруцької центральної районної бібліотеки ім. А.С.Малишка проведено поетичний зорепад по творчості В.Симоненка «В твоєму імені живу» до його 80-ти річчя від дня народження.

8 січня 2015 року Україна відзначала 80-річчя з дня народження Василя Симоненка. Талановитий поет і журналіст, який за свої 28 років, відміряних долею, встигнув залишити в український культурі унікальний спадок.

   "Я на світі такий один", під такою назвою в районній дитячий бібліотеці оформлена книжкова виставка, присвячена ювілею В. Симоненка.

6 січня в читальній залі Овруцької центральної районної бібліотеки ім. А.С.Малишка відкриті для перегляду книжкові виставки:

«Економіст світової слави», до 150-ти річчя Михайла Туган-Барановського

та «Лицар української поезії», до 80-ти річчя Василя Андрійовича Симоненка.

2 січня в дитячій бібліотеці для учнів 1-4 кл. оформлена книжкова виставка «Зима іде  - свята веде», яка познайомить дітей з традиціями обрядами таких зимових свят як Різдво, св.Василя, Водохреща. Окрім того до цих свят виставка знайомить з колядками, щедрівками, загадками та прикметами.

*************************************************************

Новий рік найчарівніше і найбільш очікуване свято і звичайно, кожен мріє на свято опинитися у казці, тому районна бібліотека для дітей запросила своїх читачів на святкове новорічне ігрове шоу "З передзвоном на поріг, знов ступає Новий Рік".

Під час свята навіть дорослі відчули себе героями казок. Новорічні свята, мабуть найсвітліші свята в нашому повсякденному житті які люблять і діти і дорослі.

І ось Дід Мороз завітав до книгозбірні з Снігуронькою, Бабою - Ягою, Карлсоном та Сніжинками, щоб всі відчули радість Нового Року. Найголовніше він приніс в бібліотеку атмосферу найтеплішого свята. На вулиці холод, а в бібліотеці чудова ялинка, дитячий сміх і живе людське тепло та спілкування.

Всі юні учасники свята були в карнавальних костюмах. Дід Мороз з казковими героями розважали дітей іграми, конкурсами, вікторинами. Піднімали гарний настрій, розвеселяли гостей. Діти розказували вірші, співали пісень, танцювали Діду Морозу. Всі отримали подарунки від Діда Мороза.

З НОВИМ РОКОМ!!!

    Є свята особливі, довгоочікувані, найдивовижніші і найулюбленіші - це Новий рік та Різдво Христове. Діти з незвичайним захопленням мріють побачити справжнього Діда Мороза, коли він вночі кладе під ялинку подарунки. Особливим є це свято для дітей з обмеженими можливостями, які  терпляче вірять у чарівну дію Новорічної та Різдвяної ночі, якої вони потребують, як ніхто інший. І ось 28 грудня в бібліотеці для дітей пройшла новорічна ялинка "Новий рік крокує, свята нам дарує" для дітей з особливими потребами громадської організації "Квітка надії".

Також оформлена книжкова виставка "Повір у себе , і в тебе повірять інші", на якій представлені новорічні поробки цих дітей.

Всі учасники танцювали, співали, відгадували загадки. І на закінчення свята отримали подарунки від Діда Мороза та Снігуроньки.

      26 грудня  в ДРБ пройшов  історико – краєзнавчий екскурс «Навічно в пам’яті народній», присвячений 105-річниці з дня народження командира партизанського з’єднання Малікова Степана Федоровича, який в роки Великої Вітчизняної війни визволяв наш край від фашистів.

      Учні 6-Б кл. ЗОШ № 1 разом з  бібліотекарем Базильчук Т.В. здійснили подорож партизанськими стежками Житомирщини, де діяли партизанські з’єднання Сабурова О.М., Ковпака С.А., Федорова О.Ф., Малікова С.Ф.

25 грудня в залі Овруцької дитячої музичної школи відбулася посвята в музиканти учнів І класу відділу фортепіано.

24 грудня в Овруцькій районній бібліотеці для дітей відбувся майстер-клас "У майстерні Діда мороза" по вирізанню сніжинок та витинанок. Зробити красиві сніжинки під ялинку кожній дитині. Потрібно просто трохи розібратися в технології вирізання сніжинок. І в цьому допомогли розібратися дітям - читачам ЗОШ №3 4-А кл. та Гімназії ім. А.Малишка 4-А кл. бібліотекарі відділу обслуговування 1-4 кл. Невмержицька Н.К. та  Федоренко В.В.  

Діти чудово впорались з різними процесами роботи. Чарівні сніжинки з'явились у кожного з них. Усі вони були оригінальні та дуже красиві.

До 440-річчя від дня народження Петра Могили 22 грудня  в читальній залі районної бібліотеки для дорослих відкрито для перегляду книжкову виставку: «Великий просвітитель»

18 грудня в дитячій районній бібліотеці для учнів  4-х класів ГПД  ЗОШ №3, та учнів 3-4 класів ГПД  ЗОШ №1 розпочалося свято «Святий Миколай - чародій, святитель, діточок покровитель».  На святі діти дізналися про Святого Миколая, про його добрі справи.

До дітей завітав і Святий Миколай.

Діти показали йому свої таланти: розказували вірші, співали пісні. В кінці свята Святий Миколай пригостив всіх дітей солодощами. В бібліотеці була оформлена книжкова виставка «Із неба в український край іде зимовий Миколай», де діти після свята ознайомилися з книгами і взяли додому, щоб більше дізнатися про Святого Миколая.

   «Зима прийшла, празників привела» – говориться в народному прислів’ї.  Св. Миколая, Різдво Христове, Св. Василя, Водохреща – улюблені свята нашого народу. Запрошуємо переглянути книжкову виставку, що присвячена українським народно – календарним звичаям «Цілющі джерела традицій мого народу».

Виставка – екскурс в історію діє в читальній залі Овруцької центральної районної бібліотеки ім. А.С.Малишка з 17 грудня 2014 року

Читачі мають змогу ознайомитись з новими, чудово ілюстрованими виданнями з народознавства, доторкнутися до нетлінних джерел прадавньої мудрості. 

       14 грудня Україна відзначає День вшанування учасників ліквідації наслідків аварії на ЧАЕС.
Завдяки  самовідданості ліквідаторів, багато з яких заплатили за це життям і здоров’ям, аварія була локалізована. Ми не маємо права забути про самопожертву ліквідаторів аварій на ЧАЕС, які пройшли через усі кола ядерного пекла. Багато з цих людей не дожили до теперішніх днів, задля збереження життя і здоров’я майбутніх поколінь.До цієї дати в дати в дитячій бібліотеці оформлено книжкову виставку «Ціною життя».
 

      11 грудня в районній бібліотеці для дітей відбулася літературно - театральна подорож "Казковими - шляхами з Хлопчиком - Зіркою" з творчістю одного з найцікавіших представників європейської літератури кінця ХIХ століття Оскара Уайльда якому 16 жовтня 2014 році виповнилося 160 років від дня народження. Увазі глядачів майбутні актори дитячої студії при РБК, під керівництвом режисера народного театру РБК Харченко Олени Анатоліївни, запропонували інсценізацію казки Оскара Уайльда "Хлопчик - Зірка". Яскраві костюми, декорації виготовлені самими ж учнями, усе для того, щоб зачарувати глядачів своїми талантами, своєю неперевершеністю. 

    10.12.2014 року бібліотекар Інтернет – центру Овруцької центральної районної бібліотеки ім. А.С.Малишка, Вознюк Н.В., на базі Овруцької гімназії, провела урок – навігацію «Інтернет – найсучасніше джерело інформації».  Учні 10 – А класу та їх класний керівник Грищенко Г.А.  ознайомилися з  наступними питаннями користування  Інтернетом: як правильно та швидко шукати інформацію в Інтернеті, як уникнути зараження комп’ютера вірусами через Інтернет, яку інформацію не можна  поширювати  в Інтернеті, та основні правила користування комп’ютером для підлітків. 

В кінці уроку був проведений майстер – клас по виготовленню символу 2015 року з ниток «Коза».  Метою цього майстер – класу було заохочення підлітків до пошуку в Інтернеті цікавої і корисної інформації.

    10 грудня в рамках Всеукраїнського тижня права, в читальному залі ЦРБ  було проведено чергове засідання клубу правових знань «Закон про мене і мені про закон».  В юридичному діалозі «Права людини і порядок у суспільстві» прийняли участь старший помічник міжрайонного прокурора Богдан Гаврилович Савчук  та   учні  11 класу ЗОШ №4 (класний керівник Богуш Т.Ф.). 

Працівники читального залу центральної районної бібліотеки підготували інформаційний  колаж «Шляхами права», з яким ознайомили присутніх.

    Прийшла довгоочікувана красуня зима. Поети, художники, музиканти – оспівують у своїх творах чарівність зимової природи. «Ось і зимонька настала, білий килим скрізь прослала» під такою назвою 9 грудня на відділі обслуговування дошкільників та учнів 1-4 класів  Овруцької районної бібліотеки для дітей оформлено книжково – ілюстративну виставку, приурочену чарівній порі – зимі.

   На виставці представлені твори українських письменників, вірші, народні прикмети, прислів’я та приказки, загадки про красу зимової природи з метою виховувати любов до прекрасного, до рідної природи.

    9 грудня 2014 року, в приміщенні Овруцької центральної районної бібліотеки для дорослих ім. А.С.Малишка, громадська організація «Ліга молоді» презентувала книги Богдана Гаврилишина «Залишаюсь Українцем» та «Дороговкази в майбутнє». Цей захід відбувся в рамках співпраці громадської організації «Ліга молоді», (м.Овруч) з фондом «Богдана Гаврилишина», (місто Берон, Швейцарія) та в рамках програми «Молодь змінить Україну». До кінця року ці презентації пройдуть в школах нашого району.

НАША ГОРДІСТЬ!

      З 5 по 7 грудня в м. Вінниця відбувся ІІІ Міжнародний конкурс юних виконавців «ПОДІЛЬСЬКИЙ ВОДОГРАЙ».

Друге почесне місце на ньому зайняла учениця VII класу фортепіанного відділу Сумовська Юлія (викладач ОвруцькоЇ дитячої музичної школи Миніч Т.В.)

5 грудня кращі читачі дитячої бібліотеки разом з учнями зразкової малої академії наук побували в київському дельфінарії "НЕМО" на виставі морських артистів.Дивовижні дельфіни, веселі морські котики та морський лев подарували дітям позитивні емоції та не забутні враження.

Нещодавно в Овруцькій дитячій художній школі була проведена методична доповідь та відкритий урок у 4 класі на тему: „Шрифт, як елемент композиції”.

Підготував цей захід викладач школи – Кравчук Юрій Петрович.

     5 грудня – Міжнародний день волонтера. Цей день відзначається щорічно з 1985р., коли Генеральна Асамблея ООН запропонувала уряду відзначати саме цей день, як день добровольця.

   Для користувачів дитячої бібліотеки 5-9 класів оформлена тематична поличка «Волонтер – це той, хто завжди прийде на допомогу».

     3 та 4 грудня в дитячій районній бібліотеці проведені екскурсії з учнями 1-А, 1-Б класів ЗОШ №3 та учнями 1-А кл. Овруцької гімназії. Діти під час екскурсії познайомились з мешканцями чудового Читай-міста, книжковими виставками та правилами бібліотеки. В кінці екскурсії діти вибрали собі книги які сподобались.

     

     Ситуація на Сході нашої країни трагічна. Добровольці та бійці української армії захищають єдність України не дивлячись ні на що.Не обійшла біда і наш Овруцький район. На сьогоднішній день загинуло дев’ятеро наших земляків, молодих хлопців, що на вічно залишаться в нашій пам’яті і наших серцях. Згадаємо їх поіменно: Ігор Ващук, Олександр Василенко, Петро Радкевич, Андрій Федорук, Олександр Базовський, Сергій Пешко, Анатолій Карпович, Володимир Левківський, Віталій Стельникович.

     В зв’язку з трагічними подіями на Сході України,з метою віддання належної шани патріотизму й мужності громадян, які постали на захист демократичних цінностей  та єдності нашої країни, в холі Овруцької центральної районної бібліотеки ім. А.С.Малишка відкрита для перегляду експозиція вшанування пам’яті загиблих у боротьбі за свободу та єдність нашої держави.

1 грудня - Всесвітній день боротьби зі СНІДом

Одна з епідемій нашої сучасності була названа «чумою 20-го століття» — синдром набутого імунного дефіциту, скорочено – СНІД.

1 грудня 1988 році була вперше відзначена дата проведення Всесвітнього дня боротьби зі СНІДом. Символ боротьби зі СНІДом – червона стрічка, без неї зараз не проходить жодна акція в цій області.

Сама стрічка, як символ розуміння та солідарності в цій нерівній боротьбі була взята на озброєння з весни 1991-го року.

В районній бібліотеці для дорослих оформлено 2 виставки до Всесвітнього дня боротьби зі СНІДом:

- Книжкова виставка на абонементі "СНІД: знання проти страху"

- Книжкова виставка в читальній залі "СНІД - проблема суспільства чи особистості"

*************************************************************

30 листопада виповнюється 80 років від Дня народження прозаїка, поета, публіциста, історика Іванченко Раїси Петрівни.

     Твори Раїси Іванченко приваблюють не лише багатим історичним фактажем, розкриттям соціально - політичних аспектів епохи, а й морально - психологічною мотивацією дій і вчинків персонажів, роздумами про роль влади і владності, свідомості і слова в суспільстві, про трагедію і велич людини, яка стоїть перед вибором між добром і злом, егоїзмом і самозреченість, обов'язком і бажанням. Своїми творами письменниця стверджує людяність, гуманізм, допомагає усвідомити день сьогоднішній як шлях з минулого в майбутнє.

Саме тому в ЦРБ на абонементі оформлена виставка "Нащадкам залишити правду":

        28 листопада в м. Коростені проводився зональний конкурс юних піаністів ім. Б.Лятошинського. Діти нашої Овруцької музичної школи зайняли такі місця:

Молодша вікова категорія:

Ковердун Марія (викл. Сумовська І.М.) І місце

Єліна Валерія (викл. Кавецька М.А.) ІІ місце

Шимончук Марія (викл. Миніч Т.В.) ІІІ місце

Старша вікова категорія:

Панюкова Ольга (викл. Миніч Т.В.) ІІІ місце

        26 листопада в залі музичної школи відкритий зональний урок провів Шваб С.В., на якому були присутні викладачі Коростенської школи мистецтв, Олевської, Черняхівської, Першотравневої та Словечанської музичних шкіл. Після уроку відбувся творчий звіт класу Шваба С.В. 

Лабіринтами творчого "Я"

5 років поетичному клубу "ЗОРЕПАД"

 

Сьогодні, у цій залі свято,

Ми дуже раді всіх вітати!

І сподіваємось, що кожен

Для себе щось узяти зможе.

Хтось – настрій добрий запозичить,

Бо усмішка усім вам личить.

Хтось -  слову доброму зрадіє,

Бо про добро усі ми мрієм. 

У нашому Поліському краї завжди народжувалися люди з поетичною душею.  А дехто  із них відразу ж з поетичними здібностями. Як тільки при районній бібліотеці було відкрито АРТвітальню у 2009р., найбільш активні поети запропонували об’єднатися при бібліотеці. Найактивнішим у цьому плані був наш шановний Григорій Михайлович Ламаєв. До речі, для тих, хто не знає, Григорій Михайловим є автором назви клубу. 

Ми почали запрошувати поетів і до нас. Започаткували спілкування з літературною студією "Древлянка" із м. Коростень. Очолює її Віктор Васильчук. До речі він є головним редактором газети "Вечірній Коростень".

Студія "Живе слово", яку очолює Галина Олексіївна Степанчук, усі 5 років знаходяться у тісному контакті з нашим "Зорепадом". Наші поети ходять у гімназію на зустрічі, а літстудійці до нас. Надали слово нашим гостям із Овруцької гімназії, які  продовжили наше свято своїми віршами, піснями та показали чудові міні вистави.

Загалом, за 5 творчих років ми маємо вагомі здобутки:

Г.Ламаєв – 62 книги

М. Яковенко – 1

І. Макарчук  - 5

О.Невмержицька -1

М. Макаревич – 1

О. Милашевська -1

Спільна книга Т.Корнійчук та А. Бирковської

О.Толкач -1 книга.

 

     28.11.14 Заглибитися у світ самого дитинства веселих літніх пригод бешкетників і дорослих вчинків маленьких хлопчиків і дівчаток, користувачам допоможе книжкова виставка , яка оформлена на відділі обслуговування 5-9 класів районної бібліотеки для дітей. «На острові пригод» до 65-річчя від дня народження Ярослава Стельмаха.

26 листопада відбулась екскурсія до  бібліотеки в «Чарівне царство книжок», де бібліотекар Базильчук Т.В познайомила дітей  5-Б класу ЗОШ № 3 з відділом обслуговування 5-9 класів, правилами користування книгою.

А бібліотекар Баранець М.А провела бібліографічний огляд нової літератури «На хвилину зупинись, на новинку подивись». Діти поринули в цікавий, захоплюючий світ пригод, фентезі, дитячих детективів.

25 жовтня в дитячій районній бібліотеці пройшла година інформації «Чарівний ланцюжок нових книжок» з учнями 2-В ЗОШ №1, де діти ознайомились з новими книгами.

     24.11.2014 року в бібліотеці для дітей відбувся історико – краєзнавчий екскурс «Навічно в пам’яті народній» присвячений 105 річниці з дня народження С.Ф. Малікова. На якому були присутні учні 6-Б класу ЗОШ №1 . Героями не народжуються, героями стають в години випробувань. У роки Великої Вітчизняної війни героїзм став масовим явищем. Житомирщина була і залишається у пам’яті народній, як партизанський край.

     20 листопада 2014 року в читальному залі районної бібліотеки ім. А.С.Малишка вперше відбувся День музею в бібліотеці. Свою діяльність по збереженню історичної спадщини презентував Словечанський музей партизанської слави Полісся. Були представлені експонати музею: зброя, особисті речі партизан, рукописні документи. Матеріали, зібрані в музеї відтворюють героїчні події Великої Вітчизняної війни на Овруччині: окупаційний режим фашистів, всенародну боротьбу з ворогом партизанів і підпільників, їх відвагу та мужність, непохитну віру в Перемогу. Саме це підкреслив у своєму виступі директор музею Хилевич Василь Остапович.  Віртуальну екскурсію залами музею з демонстрацією слайдів провела науковий співробітник  Кичка Тамара Адамівна.

Ветерани, запрошені на цю зустріч,згадали свою бойову молодість, а юні овручани отримали урок історії, урок мужності та любові до Вітчизни. Діти залюбки фотографувались в плащі палатці зі зброєю в руках.

Овруччина – край партизанської слави, про це свідчать реліквії великого подвигу, що бережно зберігають співробітники Словечанського музею партизанської слави Полісся.

20 листопада в ДРБ проведено захід «Всесвітній день дітей».

День пам'яті жертв голодоморів— щорічний національний пам'ятний день в Україні, що припадає на четверту суботу листопада.

Традиційно в цей день громадяни відвідують поминальне богослужіння і покладають символічні горщики з зерном та свічками до пам'ятників жертвам голодоморів в Україні. З 19.11.2014 року на абонементі Овруцької центральної районної бібліотеки ім. А.С.Малишка підготовлена для перегляду книжкова виставка до Дня пам’яті жертв голодоморів.

19 листопада 2014 року працівниками районної бібліотеки для дітей Базильчук Т.В., Баранець М.А. в ЗОШ № 3 5-Б класі (класник керівник Цалко С.А) було проведено годину  - реквієм «Свічка плакала в скорботі». Під час історичного репортажу про 1932-1933 роки, діти дізнались про страшну трагедію Українського народу.

Голод... Яке це страшне, дике і невідоме дітям слово. Тільки для людей старшого покоління воно нагадує трагічні роки в їхньому житті. Це був час, коли люди помирали голодною смертю і нікому було порятувати, допомогти, спасти. Колись квітуча Україна перетворилась на згарище, на велику могилу людських душ. Сум і скорбота гуляли лісами, полями і селами, забирали людське життя одне за одним.

Базильчук Т.В презентувала книжкову виставку "То був страшний навмисний голод". На якій була представлена художня та документальна література, присв'ячена  трагедії голодомору. Діти слухали, затамувавши подих і напевно почуте не залишить  їх байдужими.

На шляху до професії

(урок профорієнтації в ЦРБ)

19 листопада

         Вибір професії – чи не найголовніший чинник того, як складеться  життя молодої людини. Вперше питання вибору майбутньої справи постає перед школярами після закінчення 9 –го класу.

         Як знайти свою справу, не помилитися? Дуже важливо вірно обрати і здобути професію, та не менш важливо – вміти знайти роботу за цією професією та закріпитися на робочому місці. Визначитись з вибором професії підростаючому поколінню допомагає спеціаліст районного центру зайнятості Т. Г. Коркушко.

         Тетяна Григорівна  разом з учнями 9-х класів Першотравневої ЗОШ завітали до районної бібліотеки для дорослих. Вони прийняли участь  у анкетуванні «Твоє життя – в твоїх руках» проведеному  бібліотекарем юнацької кафедри ЦРБ Жилою В.В. Також діти мали змогу ознайомитися з  виставкою – порадою «Моя професія – моє життя».

   Завідуючою відділу обслуговування В.М.Коновальчук для них було проведено екскурсію до Артвітальні районної бібліотеки.

     

    Добра і щира дружба зав’язалася останнім часом між коростенською літературною студією «Древлянка» та поетичним клубом «Зорепад», що діє при Овруцькій центральній районній бібліотеці ім. А.С.Малишка. Два роки поспіль овруцькі поети приймають активну участь у Всеукраїнському конкурсі «Просто на Покрову». Цьогорічна зустріч розширила кордони спілкування знайомством із жіночим клубом «Стиль життя».
     У суботу, 15 листопада, творчий жіночий колектив із АРТвітальні центральної районної бібліотеки ім. А.С.Малишка завітав для знайомства із цим клубом у м. Коростень.
Як і годиться – у гості ідуть із короваєм та подарунками. Подарунок овручан на згадку про першу зустріч зачарував і здивував коростенців. Їм було подаровано ляльку–мотанку «Багаторучка». Вона стане у нагоді кожній жінці, якій бракує часу і рук, щоб переробити всю домашню роботу. Цю авторську ляльку виготовили В. Коновальчук та І. Тюрина.
 
Потім усі присутні відвідали соціально – психологічний реабілітаційний центр для дітей «Віри, надії, любові», зустрілися з його вихованцями, яким  подарували солодощі та канцтовари. А діти почитали вірші, заспівали пісні.
Далі ми відправилися на відкриття пам’ятного знаку загиблому на Майдані 20 лютого 2014 року коростенцю – Герою України Сергію Кемському.

Знайомство із жіночим клубом «Стиль життя», члени якого займаються благодійністю, розширило  світогляд овручан, адже щире спілкування збагачує людей.

13 листопада 2014 року  працівниками Овруцької центральної районної та міської бібліотеки було проведено  вечір – портрет  Остапа Вишні «З гумором через житейське море», присвячений 125-річчяю письменника.

Вихованці гуртка журналістики  Центру дитячої та юнацької творчості (керівник Калініна Н. С.) показали  театралізований уривок  з  «Мисливських усмішок» Остапа Вишні. Запрошені на свято учні ПТУ – 35, з гідністю оцінили творчість незабутнього гумориста.

В ЦРБ також оформлено книжкову виставку "Вишневим усмішкам цвісти...":

Також районна бібліотека для дітей оформила книжкову виставку "Світоч українського слова", на якій представлені твори про життя та творчість письменника, який у 20-х роках 19 століття заохотив мільйонні маси до читання української літератури.За життя гумориста побачило світ понад сто збірок його творів.


   Протягом дня в бібліотеці з юними читачами були проведені хвилинки - веселинки "Смійтеся на здоров'я".

9 листопада - День української писемності та мови

У День української писемності та мови відзначають найкращих популяризаторів українського слова і заохочують видавництва, які випускають літературу українською мовою.

9 листопада у Центральній районній бібліотеці для дорослих до Дня української писемності та мови оформлено 2 книжкові виставки:

- на абонементі ЦРБ

- в читальному залі ЦРБ

6 листопада працівники районної бібліотеки для дітей завітали у ЗОШ №1 8-А кл. на годину спілкування «Барвистість одвічна народної мови – це щось невимовне, прекрасне, казкове», під час якої бібліотекар Базильчук Т.В провела огляд літератури «Перлини українського слова» присвячений Дню української писемності та мови.

6 листопада 2014 року до дитячої бібліотеки завітали учні 1-Б класу Овруцької гімназії. Бібліотекар Федоренко В.В. провела екскурсію «Мандрівка книжковою країною», де познайомила дітей з бібліотекою. Діти ознайомились з розстановкою  книг, правилами бібліотеки та цікавими книжечками. В кінці екскурсії діти подивились казку «Івасик - Телесик», а потім була проведена вікторина. Також провели екскурсію «Мандрівки книжковою країною» і учням 1-В кл. Овруцької гімназії 7 листопада 2014 року.

5 листопада з нагоди 95-ти річного ювілею Віктора Олександровича Міняйла на абонементі Овруцької ЦРБ ім. А.С.Малишка було презентовано книжкову виставку "Усміхнений митець".

Віктор Олександрович Міняйло – лауреат Національної премії України ім. Тараса Шевченка 1996 року за роман «Вічний Іван», лауреат республіканської премії ім. А.Головка (1984р.) та Білоцерківської міської літературно-мистецької премії ім. І.С.Нечуя-Левицького (1997р.). Кавалер ордена Князя Ярослава Мудрого IV ступеня (2010). Член Національної спілки письменників України з 1961 року. Народився письменник 5 листопада 1919 р. в с. Строків Попільнянського району на Житомирщині.

04.11.2014 р. в районній бібліотеці для дітей оформлена виставка – ілюстрація «Природи чудеса, натхнення і краса»

3 листопада, в рамках заходу «Україна нас об’єднала», зустрілись представники різних національностей, що проживають на території нашого району. Спілкування друзів вже стали традиційними в АРТвітальні Овруцької бібліотеки для дорослих ім. А.С.Малишка. Минулого року, 5 листопада, такі зустрічі вирішили зробити щорічними. Це чудово коли люди різних національностей, різних культур знаходять спільну мову між собою, але при цьому не забувають свою культурну спадщину.

*************************************************************

28 жовтня 2014 року з нагоди відзначення Дня визволення України від фашистських загарбників в районній бібліотеці презентовано книжкові виставки: "Дорогами визволення України"

та "Україна – земля переможців". 

Представлені книги розкривають історичну правду про переможні та трагічні дні війни.  Святкування цього дня було започатковано  згідно з Указом Президента України "Про День визволення України від фашистських загарбників" від 20 жовтня 2009 року… "з метою всенародного відзначення визволення України від фашистських загарбників, вшанування героїчного подвигу і жертовності Українського народу у Другій світовій війні…".

25.10.2014 року виповнилося 85 років від дня народження Петра Федоровича Сингаївського, (народився 25 жовтня 1929, в селі Шатрище, Коростенського району, Житомирської області). Український письменник (поет, прозаїк, перекладач). До цієї дати на абонементі оформлена книжкова виставка «Моя турбота віковічна»:

23.10.2014 року бібліографи  Овруцької центральної районної бібліотеки ім. А.С.Малишка,   Гусаревич Л.М. та Шваб Л.С. , на базі ЗОШ №1,  провели День інформації «Історія України в особах».

Для  вчителів історії та учнів 10 – х класів були представлені нові видання, книги-збірники  біографії видатних українців . Всі вони – неординарні особистості, патріоти України. Кожен з них є часткою української історії. Оформлено виставку – перегляд «Народжені Україною»; інформаційний калейдоскоп «Історія України в особах» супроводжувався мультимедійною презентацією «Відкрий для себе своїх героїв»; підготовлено інформаційний буклет «Друга світова війна очима Олександра Довженка» (до 120-річчя від дня народження).

16 жовтня в районній дитячій бібліотеці пройшов майстер - клас "Як знайти потрібну інформацію в інтернеті" з юними читачами 5-х класів шкіл міста, який провів системний адміністратор Левківський Олександр Іванович. 

16 жовтня 2014 рокувиповнюється160 років від дня народження Оскара Вайльда, і саме тому на абонементі відкрита для перегляду книжкова виставка "Дарувальник краси":

15 жовтня 1814 року народився Михайло Юрійович Лєрмонтов. Щоб поринути в атмосферу романтизму, музики, поезії 19 століття до нашої бібліотеки завітали учні 9-Б та 9-В класів ЗОШ № 1 разом з вчителями всесвітньої літератури Нікитенковою Н.А., Литвиновою Н.В та завідуючою шкільною бібліотекою Левківською О.І на літературно - музичну годину "К нам Лермонтов сходит, презрев времена".

 На зустріч запрошена велика любителька поезії, бібліотекар з десятирічним стажем, а нині режисер народного театру районного будинку культури Харченко Олена Анатоліївна, яка повела дітей яскравими життєвими і творчими шляхами поета, декламувала його вірші. Супроводжувала захід мультимедійна презентація "Поет боротьби і волі". Справжнім тріумфом звучала поезія Лєрмонтова у виконанні артиста народного театру, учня ПТУ-35 Хіміченко Івана.

Оформлена виставка - інсталяція "Мятежный парус М.Лермонтова", на якій представлена література про геніального поета, прозаїка, драматурга художника.

14 жовтня у світлий день Покрови Пречистої Богородиці, яка українцями завжди вважалася заступницею і покровителькою, відзначається день українського козацтва. І саме в цей день до бібліотеки  завітали учні ЗОШ № 1, 5-Б і 5 -В кл. з якими було проведено годину спілкування "Рідна земле моя, ти козацькою славою щедра", під час якої діти здійснили віртуальну мандрівку шляхами козаків "Запорожців вічна слава не вмре не поляже". Був проведений бібліографічний огляд літератури "Їхали козаки... книжковими сторінками"

та вікторина "Чи знаєш ти історію козацтва?".

під час яких діти дізнались про причини виникнення українського козацтва. Про державний устрій козацької республіки, про життя відомих гетьманів та відважних отаманів. Ознайомились з військовим мистецтвом козаків, з їх культурою і традиціями.

13 жовтня 2014 року працівники  Овруцької центральної районної бібліотеки ім. А.С.Малишка провели годину пам’яті до Дня козацтва (14 жовтня) «І оживає дух козацький». Захід відбувся біля пам’ятного знаку «Козакам Овруччини». Учасниками вшанування були учні ПТУ – 35 та запрошені гості: Отаман війська Древлянського та Овруцького осередку українського козацтва Я. Я. Грищук, заступник голови РДА А. В. Бібко, заступник голови районної Ради  В. Г. Іванов, голова міської Ради В.В. Шваб та отець Олексій з Свято – Василевського собору. Захід завершився переглядом документального фільму в приміщенні бібліотеки «Шлях до дому в півтисячу років». Автором цього фільму є Я.Я.Грищук.

В читальній залі відкрита для перегляду книжкова виставка до Дня козацтва

"Козацтво - це дух століть і слава поколінь"

11 жовтня 2014 року поети клубу «Зорепад» , що діє при  Овруцькій центральній районній бібліотеці ім.. А.С.Малишка, відвідали ХІІІ-е Всеукраїнське літературно – мистецьке свято «Просто на Покрову» в місті Коростені.   

10.10.2014 року в АРТ вітальні Овруцької центральної районної бібліотеки ім.. А.С.Малишка відбулась презентація творчих робіт: «Сімейні творіння родини Богомазюк, Хилькота Джафарової». Виставка діє до 10 листопада 2014 року.  

За основу виставки брали роботи саме Наталії Федорівни (викладача ДХШ).

Допитливі діти завжди хочуть багато знати, прочитати як найбільше книжок. Щоб задовольнити їх допитливість 9 жовтня 2014 року був проведений книжковий зорепад «На всі ваші «Що?», «Де?»,  «Коли?»  розумні книги дадуть відповідь завжди».

   Дітей познайомили з багатьма енциклопедіями, де вони дізналися багато цікавого про таємниці природи, рослинний та тваринний світ і зоряне небо. В кінці заходу було проведено вікторину. 

9.10.2014 року в читальній залі Овруцької центральної районної бібліотеки ім.. А.С.Малишка організований перегляд літератури «Шлях з неволі, небуття». Присвячений 125-річчю від дня народження М. Драй – Хмари.

 

08.10.14 в дитячій районній бібліотеці провели захід година інформації «Чарівний ланцюжок нових книжок» Діти познайомились з новинками літератури, які надійшли до бібліотеки. Під час огляду зачитували цікаві епізоди з нових книг.

07.10.2014 року в районній дитячій бібліотеці відбувся валеологічний дайджест «Я здоров’я бережу, сам собі допоможу»

Здоров’я людини – найвища особиста та суспільна цінність. Прийнявши участь у літературно – пізнавальному конкурсі «Я здоров’я бережу, сам собі допоможу», діти дізнались, що приносить найбільшу шкоду здоров’ю та руйнує нас і що треба робити, щоб зберегти і зміцнити своє здоров’я, а також те, що воно залежить тільки від нас самих, від правильності нашого вибору та поведінки.

Також 7 листопада в дитячій районній бібліотеці провели гру-подорож «Мандрівка до читай - міста » Дітей познайомили з історією бібліотеки, з відділом молодших класів. Провели огляд нових книг та вікторину по казках.

*************************************************************

30 вересня  в дитячій районній бібліотеці - День відкритих дверей «У цю погожу вересневу днину, бібліотека кличе на гостину» під час якого відбулись ряд цікавих заходів:конкурс літніх читань «Найрозумніший книголюб»в якому брали участь діти, які найбільше читали літом та флешмоб «І знову відкриваю кобзаря», де діти читали поезії Т.Г Шевченка.

На протязі дня проходили міні – екскурсії «Бібліотека для тебе, бібліотека для всіх», бесіди «Роль книги та читання в житті дитини», а також огляд нових книг «Бібілородзинки для кожної дитинки».

У бібліотеці діяла акція «Бібліоцукерочка», яка проходила під девізом: «Не гайте часу , спішіть до бібліотеки, читайте перевірені неодним поколінням дитячі твори , а в нагороду отримайте солодку та смачну цукерку , повагу від людей і розуміння того , що тільки любов до прекрасного врятує світ!».

26.09.14 в ДРБ оформлена книжкова виставка – рекомендація (За формулярами кращих читачів) «Твої ровесники рекомендують прочитай ці книги».

25 вересня 2014 року в дитячій бібліотеці відбувся краєзнавчий диліжанс  «Світ нашої Батьківщини».Діти здійснили подорож на краєзнавчому диліжансі в широкий світ нашої Батьківщини. Тобто подорож селами нашого Овруцького району та містом Овруч. Познайомились з походженням назв сіл. Все це історія нашого рідного краю, його минуле і сучасне.

22.09.14  відбулася в ДРБ година пам*яті «Під обеліском зупинись, солдатській слави поклонись»

22 вересня – День партизанської слави. Ще ніколи ми не відзначали це свято в умовах неоголошеної війни, болю і втрат тривог за своїх рідних захисників і майбутнє загалом. Вперше за багато років ми відзначаємо День партизанської слави не так піднесено і святково. Тому що можливо зараз в ці хвилини на Сході нашої держави гинуть кращі сини України.

18 вересня в районній бібліотеці для дітей діє виставка-презентація дитячої творчості «Вчимось творити красу»

Природа постійно радує нас своєю красою та щедрістю. Неможливо прогулятися парком і не замилуватися квітучими чагарниками. Отримати задоволення від дарунків природи ви можете побачити на книжковій виставці – презентації «Вчимося творити красу» - де діти перетворили   каштани,жолуді,кісточки, насіння й інші природні матеріали на забавні вироби. Вироби, які прикрасять ваш будинок і будуть нагадувати про приємні миті вашого життя.  

       

17 вересня  до 150-річчя від дня народження М.Коцюбинського в читальному залі ЦРБ оформлено виставку-портрет «І благословен я був між золотим сонцем й зеленою землею»

та на абонементі ЦРБ літературний калейдоскоп «Класик національної літератури»

15.09.2014 року з нагоди відзначення Дня партизанської слави у Овруцький районній бібліотеці для дітей оформлено книжкову виставку «Стоять безмовно обеліски вічні сняться їм дороги героїчні…»

13 вересня  на абонементі центральної районної бібліотеки для дорослих ім. А.С.Малишка оформлені:

до дня фізкультури і спорту інформаційна фото-виставка «Спорт – то є сила: наші спортивні зірки»

до 180-річчя від дня народження А.Свидницького виставка-портрет «Класик розумного битопису»

12 вересня на абонементі ЦРБ оформлена виставка-хроніка «Провісники незалежності: В'ячеслав Чорновіл»

11 вересня до 150-річчя від дня народження П.Грабовського на абонементі ЦРБ оформлено перегляд літератури «Співець свободи»

10 вересня 2014 року оформлена в районній бібліотеці для дітей книжкова виставка «Осінь в гості завітала»

До 120-річчя від дня народження О.Довженка 10 вересня в центральній районній бібліотеці для дорослих ім. А.С.Малишка в читальному залі оформлена виставка-портрет «Я України син, України…»

А на абонементі літературний етюд «Печаль душі і святість босоногого дитинства», під час якого був продемонстрований фільм «Україна в огні»

      

08 вересня 2014 року в дитячій районній бібліотеці  до 120 р. з дня народження О.Довженка оформлена виставка – рекомендація «Зачарований Україною»

«Україна – єдина країна» під такою назвою 1 вересня в районній бібліотеці для дітей пройшла година мужності , яку підготували працівники бібліотеки  разом  з учнями 9-Б кл. класний керівник Христинич І.В. та 10-Б кл. класний керівник Матущак С.Г. Овруцької гімназії ім. А.Малишка.

       Метою проведення цієї години було виховання патріотизму та почуття відповідальності за долю своєї держави, національної гордості, любові до рідного краю,формування глибокої поваги до народної пісні, української мови, минулого та сьогодення рідної України.

Хвилиною мовчання було вшановано пам’ять Героїв Небесної сотні та загиблих у зоні АТО. Українська земля - це наша земля по праву.

*************************************************************