*************************************************************

Запрошуємо відвідати Овруцьку ЦРБ ім.А.С.Малишка та переглянути викладки літератури до Всесвітнього дня водних ресурсів:

- на абонементі: бібліоглобус «Вода – наше життя і загроза»

- в читальній залі: еко-репортаж «Вода – джерело людського життя»

21 березня на абонементі Овруцької ЦРБ імені Андрія Малишка організована книжкова виставка – квілт до 120-ти річчя від дня народження Івана Ле (справжнє ім'я Іван Леонтійович Мойся) — українського письменника, редактора журналу «Забой»,  лауреата Шевченківської премії 1967 року.

Літературно – музичний вечір «Я люблю тебе життя»

(Зустріч з поетесою Т. Ткаченко)

19 березня 2015 року в дитячій бібліотеці відбулась літературно – музична зустріч, присвячена творчості поетеси-землячки Тетяни Ткаченко.

   На зустріч були запрошені вчителі та учні Кирданівської ЗОШ, в якій навчалась Тетяна, та учні ПТУ-35, ЗОШ №1, №2, №3.

   Всі запрошені поринули у світ поезії, в якому живе наша поетеса, яка відчуває і розуміє красу цього світу, любить свій край.

   Поетесі побажали міцного здоров’я, творчого натхнення і нових мистецьких звершень, миру в душі і Україні, Божого благословення.

Костенко Ліна Василівна

(19 березня 1930)

Українська письменниця – шістдесятниця, поетеса. Лауреат Шевченківської премії (1987), Премії Антоновичів (1989), премії Петрарки (1994).

Почесний професор Києво-Могилянської академії, почесний доктор Львівського та Чернівецького університетів. Відмовилась від звання Героя України.

Ліна Костенко – надзвичайна, самобутня поетеса, ніжна душею і сильна духом жінка, яка відгукується своїм поетичним словом на всі болі людства.
   Без її правдиво-болючих і ніжних віршів важко уявити сучасну українську поезію, вона справжній патріот свого народу – душа, совість і розум України.

До 85-ти річчя від дня народження Ліни Костенко на абонементі Овруцької ЦРБ ім.А.С.Малишка оформлена книжкова виставка: «А бути сильною і ніжною не просто»

Також в районній бібліотеці для дітей оформлена книжкова виставка "Я вибрала долю сама":

Максим Тадейович Рильський

(1895 - 1964)

Український поет, перекладач, публіцист, громадський діяч.

Народився 19 березня 1895 року в Києві. Почав писати рано, перший його вірш надруковано 1907, перша юнацька збірка поезій «На білих островах» вийшла 1910 року. Першою вже зрілою, що визначила появу видатного поета, була збірка «Під осінніми зорями» (1918).

До Дня народження на абонементі Овруцької ЦРБ ім.А.С.Малишка підготували підбір літератури «Бо я – людина, я людей люблю»

В Овруцькій районній бібліотеці для дітей  18 березня пройшов 2-й районний етап Всеукраїнського конкурсу дитячого читання «Найкращий читач України – 2015». Зібрались кращі читачі шкіл Овруччини. Найбільше вражень усі отримали від презентацій улюблених книг. Діти мали змогу за допомогою різноманітних конкурсів розкрити усі свої таланти.

   Перемогли в цьому конкурсі учні :

Гуз Юля учениця ЗОШ №1 8-А клас

Євдокименко Катерина ЗОШ №1 7-Б клас

Федоров Олександр ЗОШ №3  6-Б клас.

17 березня в районній бібліотеці для дітей відбувся показ мультфільму «Білосніжка та семеро гномів».

  

Юрій Андрухович (13.03.1960) — поет, прозаїк, есеїст, перекладач. Народився у Станіславі (нині Івано-Франківськ).

До Дня народження Юрія Андруховича на абонементі Овруцької ЦРБ ім.А.С.Малишка відкрита книжкова виставка "Знайомтесь: Юрій Андрухович і його книги":

День народження Тараса Шевченка

      Надзвичайно талановитий український поет і етнограф Тарас Шевченко народився 9-го березня 1814 року. Його творчість - це його душа, в ній він був чесний і добрий, ярий і зворушливий. Завжди намагався відображати реальність у всіх її проявах.

Виставки до 201-річчя від дня народження Т.Г. Шевченка в Овруцькій ЦРБ ім.А.С.Малишка:

- на абонементі «Шевченкові твори сяють як зорі»

 

- в читальній залі «Шевченко – наш. Він для усіх століть…»

А в районній бібліотеці для дітей оформлена виставка-перегляд «Великий Кобзар України»:

Працівники абонементу Овруцької центральної районної бібліотеки ім.А.С.Малишка запрошують відвідати нові виставки:

- Виставка робіт народних умільців «Талант від Бога, вміння від душі»

 

- Краєзнавча мандрівка «Житомирщина: багата надрами, лісами і славна іменами земляків»

НА КРИЛАХ ВЕСНА СВЯТО ЖІНКИ ПРИНЕСЛА

Читацький актив Овруцької районої бібліотеки для дітей з бібліотекарями та працівники Овруцької центральної районної бібліотеки для дорослих ім. А.С.Малишка разом з учасниками хобі – клубу «Валентинка», який діє при АРТвітальні ЦРБ, на передодні свята  завітали з подарунками та сувенірами у відділення денного догляду дітей – інвалідів територіального центру соціального обслуговування (надання соціальних послуг) Овруцького району, щоб привітати діточок та їх мам з Міжнародним жіночим днем.

*************************************************************

      «Як зробити інтернет-центр сільської бібліотеки успішним» - під таким девізом 27.02.2015 року, відбулися тренінгові заняття в інтернет-центрі центральної районної бібліотеки ім.А.С.Малишка для працівників тих сільських бібліотек району, де створено такі центри.

    В ході професійного діалогу бібліотекарі ділилися набутими вже знаннями і навичками в роботі з інформаційними технологіями. Зокрема, завідуюча Черепинською бібліотекою Світлана Криволапчук розповіла як використовує соціальні мережі для реклами роботисвоєї бібліотеки, Валентина Мельниченко – завідуюча В.Фоснянською бібліотекою представила бібліотечну продукцію, виготовлену та видану за допомогою комп'ютера та Інтернету. Зі створеною власноруч мультимедійною презентацією про роботу своєї бібліотеки познайомила колег завідуюча Зарічанською бібліотекою Світлана Шваб.

    Цікавим і найбільш емоційно насиченим було заняття з питання «Особливості спілкування у віртуалі: онлайн-безпека» та «Skype– спілкування без меж». Про практику Skype-спілкування з спеціалістами ЦРБ  і як це їй допомагає в щоденній роботі розповіла Олена Ханчич – завідуюча бібліотекою с.Бігунь.

   Маючи Інтернет-центр, який відповідає вимогам сьогодення, працівники бібліотек задовольняють будь-які професійні, загальноосвітні запити користувачів. Імідж цих бібліотек зріс, збільшилася кількість користувачів, налагодилася співпраця з громадськими організаціями, навчальними закладами.

Тож, шановні користувачі бібліотек нашого району! Відвідуйте Інтернет-Центр Вашої бібліотеки частіше, Вам - користь, а ми завжди раді допомогти!

Діяльність правового клубу «Закон про мене і мені про закон», який діє  при центральній районній бібліотеці  ім.А.С. Малишка,  в 2015 році почалася з кола спілкування «Держава. Право. Громадянин». 

Цей захід було проведено  26 лютого, в ПТУ – 35 з учнями 13 групи. Розкриваючи питання «Ми різні, ми – рівні», провідний бібліотекар читального залу Овруцької ЦРБ Т.Я.Пушанко зазначила, що у людей є багато  спільних і відмінних рис. Але нас усіх об’єднує те, що ми – люди, що маємо одну на всіх Землю і нам слід жити так, щоб зберегти мир, спокій та навколишнє середовище.

Здоров’я людей - умова прогресивного розвитку суспільства в усіх його напрямах. Саме це відзначила у своєму виступі «Здоров’я молоді – здоров’я нації»бібліотекар читального залу Овруцької ЦРБ  Г.Г.Старовойт.

Присутні переглянули прес-калейдоскоп «Правовий орієнтир – для тебе».

25 лютого на базі ЗОШ №3 працівниками Овруцької ЦРБ ім.А.С.Малишка  була проведена зустріч в літературному кафе, з нагоди 125-ти річчя від дня народження Б.Пастернака «Жизнь прожить – не поле перейти». На зустріч завітали  учні 11-Б класу та їх класний керівник М.П.Басюк, викладач всесвітньої літератури. На завершення заходу провідний бібліотекар читального залу Овруцької ЦРБ Т. Пушанко ознайомила присутніх с оглядом літератури «Світ Пастернака».

«Масляна прийшла, весну принесла…»

Останній тиждень перед Великим (Великоднім) постом в Україні називають Масляною. Масляна – давнє всенародне слов’янське свято, яке пов’язане з давнім народним звичаєм – проводами зими і зустріччю весни. А яка Масляна  без млинців і веселих ігор?  Тому і відзначали це свято «Масляна прийшла й весну привела» в Овруцькій районній бібліотеці для дітей 3-4 класів Овруцької  ЗОШ  №3  з неабияким розмахом. Працівники молодшого відділу разом з учнями 3 класу Овруцької  ЗОШ  №3,  їхньою вчителькою Осінською С.М. та батьками, приватним підприємцем  Бойцовою Т.М. організували це чудове, веселе свято. Були присутні не тільки діти, а й багато батьків та гостей, запрошені діти - переселенці з АТО  Овруцької ЗОШ № 3.

Ведучі ознайомили з давніми народними обрядами та звичаями. Свято пройшло дуже весело – з  іграми, конкурсами, різними забавами, смакуванням млинців.

Турнір знавців української мови «Мова моя українська, батьківська, материнська».

Щороку 21 лютого народи нашої планети святкують День рідної мови. Найдорожчою для кожного народу є його рідна мова, а нам українцям, найближча до серця – українська. Наша мова – одна з найрозвиненіших у світі. Вона красива ,багата, мелодійна, чарівна, лагідна і щира, як і душа українського народу.

        В дитячій районній бібліотеці для дітей 23 лютого до Дня рідної мови на молодшому відділі провели турнір знавців української мови «Мова моя українська, батьківська, материнська» з учнями 4-А та 4-Б класів Овруцької гімназії. Дві команди «Мовознавці» та «Всезнайки» змагалися за звання кращого знавця рідної мови. Як на кожній грі, журі слідкувало за її ходом і в кінці визначило команду – переможницю. Дві команди під час гри набрали однакову кількість балів. Діти під час конкурсів показали хороші знання з української мови. День рідної мови  допомагає кожному замислитися над тим, що він є носієм того важливого, що ми успадкували від минулих поколінь.

Мова – це великий скарб народу!

А в Овруцькій центральній районній бібліотеці ім.А.С.Малишка на знак підтримки нашої рідної мови організовані книжкові виставки:
 
- в читальній залі  – поетична панорама «Шануймо мову серцем і устами»:
 
-  на абонементі – мовний зорепад «Мова – наш всенародний скарб»:
Тож пишаймося тим, що ми українці. Пишаймося, що ми розмовляємо мовою, яка на протязі тисячоліть не давала погаснути зеленому вогнищу роду нашого українського і тримала народ на небесному олімпі волелюбності, слави і гордого духу!

20 лютого в дитячій бібліотеці для учнів 2- Б ЗОШ № 4 відбулася захоплююча "Подорож у країну Журналію" під час якої  бібліотекар детально познайомила дітей з різноманітними журналами та газетами. Цікаві рубрики, яскраві малюнки та фотографії, велика кількість різноманітних анонсів та корисних порад не залишили байдужими нікого: діти залюбки читали періодичні видання, спілкувалися з бібліотекарем, отримували консультації.

Улас Самчук

 (20 лютого 1905 — 9 липня 1987)

Український письменник, журналіст і публіцист, редактор, лауреат УММАН, член уряду УНР у вигнанні, член ОУП «Слово».

У літературній творчості Самчук був літописцем змагань українського народу протягом сучасного йому півстоліття.

Книжкові виставки, оформлені в Овруцькій ЦРБ ім. А.С.Малишка до 110-ти річчя від дня народження Уласа Самчука:

– на абонементі літературний ракурс

«Виконати свій обов’язок перед собою і нацією»

– в читальній залі виставка – портрет

«Бог уложив в мої руки перо…»

18.02.15 «Можна все на світі вибирати сину»

Літературно – поетичний портрет в районній дитячій бібліотеці до 80-річчя від дня народження В.Симоненка, на якому з захопленням поринули присутні у світ поезії Василя Симоненка. З цікавістю ознайомились з нелегкими сторінками життя автора, із задоволенням цитували поетичні рядки учні та бібліотекарі.  «Я на світі такий один», де представлена  література про життя та творчість поета. Захід супроводжувався мультимедійною презентацією «Україно, я з твоїм іменем вмираю, я в твоєму імені живу».

«Вас об’єднала віра в життя»

(вахта пам’яті)

          18 лютого 2015 року у ЦРБ ім. А.С.Малишка було проведено вахту пам’яті до Дня Героїв Небесної Сотні, який відзначається 20 лютого. Вшанувати їх пам'ять зібралися учні Овруцької ЗОШ №1. Перед присутніми виступив С.В.Комаревич (голова громадської молодіжної організації «Ліга молоді»). Бібліотекар Інтернет – центру підготувала презентацію про події у лютому 2014 року, які стали переломними для нашої історії. Учениця ПТУ – 35 Наталія Дідківська виконала зворушливі пісні, а десятикласниця Овруцької гімназії Вікторія Вознюк зачитала вірші. Пам'ять загиблих вшанували хвилиною мовчання. Цього ж дня працівники районної бібліотеки ім. А.С.Малишка зібралися біля меморіального стенду пам’яті Небесної Сотні  для покладання квітів та вшанування загиблих хвилиною мовчання.

Левко Платонович Симиренко

(18 лютого 1855 — † 6 січня 1920)

Український вчений-садівник, помолог і плодовод.

До 160-ти річчя Л.П.Симиренка на абонементі Овруцької ЦРБ ім.А.С.Малишка оформлена книжкова виставка – параграф 
«Творець українського саду»

17 лютого 2015р. о 10.00 в сільському клубі с. Черепин Овруцького району відбувся семінар клубних працівників району на тему «Український природно – побутовий календарний рік і свята національно – культурного відродження» та концерт колективів художньої самодіяльності Черепинського сільського клубу "Нехай квітує Україна, а на землі панує мир".

Семінар підготував методичний кабінет Овруцького РБК. На семінарі виступили: Сільський голова с.Черепин – С.В.Козаченко. Зав. клубом – Я.В.Залізко. Провідний методист Овруцького РБК – Н.М.Хилько. Методист театрального жанру Овруцького РБК – Ю.М.Чумак.

16.02 в дитячій районній бібліотеці для дітей на молодшому відділі оформлена персональна  виставка творчих робіт активного читача 4-Б класу ЗОШ №3 Мінайленка Віктора «Чудовий світ захоплень».

На виставці представлені книги, які дали Віктору натхнення до творчої праці, а також його творчі роботи: малюнки прочитаних книг, його вірші та роботи з пластиліну.

З 16 лютого 2015 року, в Інтернет – центрі Овруцької ЦРБ ім.А.С.Малишка, розпочали свою роботу комп’ютерні курси для людей старшого віку. Вміти користуватись комп'ютером повинна кожна людина, незалежно від віку.

 «Навчаємось – спілкуючись, спілкуємось – навчаючись…»,  

– під таким девізом пройшли щорічні тренінгові заняття в школі молодого бібліотекаря. Традиційно такі заняття проводяться на базі сільських бібліотек. Тож  цього року сільських бібліотекарів зустрічала Черепинська сільська бібліотека. 

           Відкрила і вела заняття провідний методист ЦРБ Барановська Н.А.   

 Досвідом роботи своєї установи поділилася завідуюча Черепинською сільською бібліотекою Світлана Криволапчук.

      Фахову консультативну допомогу надали в ході занять спеціалісти ЦРБ та РДБ. Зокрема, директор РДБ Невмержицька М.В. познайомила присутніх  з сучасними вимогами та методами у роботі з юним читачем, методист ЦРБ Якимчук М.Ф. розповіла про традиції та інновації в організації виставкової роботи в бібліотеці, а бібліограф ЦРБ Гусаревич Л.М. надала екскурс-інформацію «Сторінками місцевих періодичних видань».

     Нікого не залишила емоційно байдужим патріотична година «Нехай квітує Україна, а на землі панує мир», присвячена Героям Небесної сотні та учасникам АТО, яку підготували учасники художньої самодіяльності Черепинського сільського клубу.  Завершився захід зверненням про спільну молитву за здоров’я та щасливе повернення бійців із зони АТО.

15 лютого - день вшанування учасників бойових дій на території інших держав.

Відповідно до Указу Президента України від 11.02.2004 р.,    
15 лютого в Україні відзначається День вшанування учасників бойових дій на території інших держав.
 
Цей день не випадковий. Він приурочений до річниці виведення військ СРСР з Афганістану.
290 українців не повернулися з Афганістану, 62 - вважаються зниклими безвісти або потрапили в полон.
Отримали поранення більш ніж 8 тисяч українців, 4 687 з них повернулися до рідних домівок інвалідами.
 
Вшановують в Україні і всіх тих, хто брав участь в інших війнах. Зараз у Збройних силах України служить близько 2 тисяч офіцерів і прапорщиків, які брали участь в афганській війні, близько 20 тисяч військовослужбовців, які виконували інтернаціональний обов'язок у Чилі, Іспанії, Єгипті, В'єтнамі, Ефіопії, на острові Куба та в багатьох інших "гарячих" точках.
 
До цієї дати в Овруцькій ЦРБ ім.А.С.Малишка оформлені книжкові виставки:

День Святого Валентина, День закоханих (14 лютого)

Це свято любові, свято найкращого почуття, яке окрилює, дає сили і натхнення, радість і захоплення. І завдячуючи якому продовжується життя на землі. Його ми чекаємо, до нього  готуємося, шукаємо  красиві подарунки. Кожен  хоче почути у цей день приємні слова від коханої людини, які б запам’яталися й подарували  радість і щастя!

Саме до цього прекрасного свята  у центральній районній бібліотеці оформлено книжкову  виставку – настрій  «Кохання – вогонь і лід, поезія і проза».

14 лютого у приміщенні  абонементу Овруцької ЦРБ буде проходити майстер-клас   по виготовленню валентинок  «Даруйте любов». Завітайте на майстер-класс, та власними руками приготуйте подарунок коханій людині!

Користувачі Інтернет – центру ЦРБ,  пропонують проявити свою любов до книги. Із романів, запропонованих на бібліофуршеті «Світ починається з любові» кожен має змогу вибрати для освідчення саме той, який  йому найбільше сподобався. А от чи складеться між ними взаємна любов, ми дізнаємось коли книги будуть прочитані.

  

12 лютого на державному рівні Україна вшановує 200-річчя від дня народження Михайла Вербицького та 150-річницю першого публічного виконання національного гімну.

   В районній дитячій бібліотеці оформлено книжкову виставку – перегляд «Ювілей головної пісні держави» та проведено бесіду – екскурс «Мелодія, що варта цілого життя».

    «Мені від Бога все дається…» – зоряна година поезії Олександри Савіної відбулася 10.02.2015 року в приміщенні АРТвітальні Овруцької ЦРБ ім.А.С.Малишка.  Коли слухаєш вірші поета, зібрані разом, то враження виникають зовсім інші, ніж ті, коли звучать поодинокі поезії.  Вірші Олександри Савіної відрізняються задушевністю, духовною стриманістю. ЇЇ серце сприймає біль оточуючих людей, пропускає через себе і виливає у віршованих рядках. У кожному із віршів відчувається доля смутку, біль материнського серця, занепокоєння долею країни, планети Земля.

10 лютого до дня вшанування учасників бойових дій на території інших держав в районній бібліотеці для дітей оформлена книжкова виставка «Війна у кожного своя». Ця дата належить не тільки воїнам, які пройшли через криваве пекло Афганістану, вона повинна нагадувати всім, що війна не потрібна людям.

Запрошуємо на абонемент Овруцької ЦРБ ім.А.С.Малишка відвідати нові книжкові виставки:

СЕРПАНТИН ПОРАД "ЦІКАВИЙ СВІТ НАВКОЛО ТЕБЕ":

КАЛЕЙДОСКОП РЕКОМЕНДАЦІЙ "ЧИТАЙ! ДІЗНАВАЙСЯ! ТВОРИ":

Про справи бібліотечні і допомогу воїнам.

Днями в читальному залі ЦРБ відбулася нарада бібліотекарів району. На ній підсумовано роботу бібліотечних установ у 2014 році та обговорено плани на поточний рік. Бібліограф книгозбірні Людмила Гусаревич презентувала огляд літературних новинок, що надійшли до книжкових фондів бібліотек нашого району.

Не байдужими залишилися бібліотечні працівники також до біди нашого земляка Андрія Кирсанова, що був поранений в АТО, та потребує тривалого лікування. Вони зібрали та передали родині Андрія посильну матеріальну допомогу. А ще працівники книгозбірень, долучившись до акції «Оберіг для воїна», передали в зону АТО обереги, що були створені руками самих бібліотечних працівників та користувачів бібліотек району.

6 лютого в районній бібліотеці для дітей була проведена бесіда – роздум «Інтернет віртуальний, а небезпеки в ньому реальні».

5 лютого  в дитячій районній бібліотеці оформлена книжкова виставка «День народження є у кожного».

 

Борис Леонідович Пастернак

10 лютого 1890 — †30 травня 1960

Поет, прозаїк, перекладач, лауреат Нобелівської премії 1958 року. Майстер філософської та пейзажної лірики, Пастернак зробив значний внесок у розвиток поезії у 20 столітті.

До 125-ти річчя від дня народження Бориса Леонідовича в читальній залі Овруцької ЦРБ ім.А.С.Малишка відкрита книжкова виставка «Світ Пастернака».

2 лютого до 170-ти річчя від дня народження Івана Павловича Пулюя - українського фізика і електротехніка, винахідника, організатора науки, громадського діяча, перекладача в читальній залі Овруцької ЦРБ ім.А.С.Малишка запропонована користувачам наукова візитка «Іван Пулюй – забутий геній».

Запрошуємо з 1 лютого 2015 року на дегустацію літературних новинок в Овруцьку ЦРБ ім.А.С.Малишка «Літературне містечко».

*************************************************************

30 січня 2015 року в районній дитячій бібліотеці на відділі обслуговування дошкільників  та учнів 1 - 4 класів  оформлена книжкова виставка "Сонячний класик", де є можливість познайомитися з творами великого дитячого письменника, одного з найталановитіших творців казкових країн у дитячій українській літературі, лауреата багатьох премій і відзнак – Всеволода Зіновійовича Нестайка.

Антон Павлович Чехов – російський драматург і прозаїк.

29 січня 1860 — †15 липня 1904

До 155-ти річчя письменника в Овруцькій ЦРБ ім. А.С.Малишка оформлені книжкові виставки.

На абонементі: «Незрівнянний художник життя»

В читальному залі: «Чехов: драматург – новатор»

 

     29 січня 1918 року поблизу Станції Крути майже 700 юнаків - студентів університету святого Володимира та гімназистів старших класів українських гімназій, намагалися зупинити військо більшовиків, яке рухалося на Київ. Студенти знали, що шансів повернутися живими з поля бою у них немає. Проте вирішили стояти до  кінця. Юні хлопчаки не жаліли свого життя і йшли за ідею свого народу.
   З нагоди цієї дати в бібліотеці оформлена книжкова виставка "КРУТИ. ПАМ'ЯТАЙ ЇХ ПОДВИГ".

Також оформлена книжкова виставка і в Овруцькій ЦРБ ім. А.С.Малишка до Дня пам'яті Героїв Крут.

27 січня світ відзначає Міжнародний день пам’яті жертв Голокосту. Ця дата знаменує річницю звільнення від нацистів концентраційного табору Аушвіу-Біркенау радянськими військами в 1945 році.
   До дня скорботи і пам’яті Голокосту в  районній дитячій бібліотеці оформлена книжкова виставка «Пам’ять про Голокост».

    27 січня 2015 року АРТвітальня Овруцької ЦРБ ім.А.С.Малишка зібрала поціновувачів поетичного слова Овруччини. Зібрання приурочене бенефісу поета Олександра Григоровича Толкача: «Ношу я в своїм серці Україну». Присутніх ознайомили з біографією Олександра Григоровича.

Працівники бібліотеки зачитали деякі вірші з його першої збірки «Якби ж то вічно бути молодому», яку представили сьогодні широкому загалу.

Тематика віршів автора різноманітна: тут можна знайти і про людей праці – хліборобів та кварцитників, і про долю нашої України, яка так хвилює автора. Не обійшов він і проблеми соціального плану: і про бідність людей, і про алкоголізм, і про наркоманію та СНІД. Але не покидає автора віра в чесність, порядність, добро. Щоб докладніше ознайомитись з книгою О.Г.Толкача звертайтесь в АРТвітальню Овруцької ЦРБ.

Поет прочитав також свої нові вірші, вони вразили присутніх своєю простотою і складністю водночас. Написав він їх вже після виходу першої збірки.

22 січня в Овруцькій центральній бібліотеці

ім. А.С.Малишка для користувачів відбулись заходи до Дня Соборності України:

-  на абонементі відкрита інформаційна вітрина «Соборність України під прапором волі»;

-  в читальній залі запропонований історичний віраж «У нас єдина держава, ми єдиний народ».

22.01.2015 року начальник відділу культури і туризму О.І.Левківська, працівники РБК та працівники Овруцької центральної бібліотеки ім. А.С.Малишка були присутні на мітингу до Дня Соборності України, що відбувся біля пам’ятника Т.Г.Шевченку.

Також, всі працівники відділу культури і туризму долучились до акції «Ланцюг єднання». Організатором виступила молодіжна громадська організація «Ліга молоді». Присутні жителі міста, представники державних установ, учні шкіл та засоби масової інформації вистроїли ланцюг довжиною від пам’ятника танкістам до ПТУ – 35 і заспівали Гімн України.

21.01.2015 року в АРТвітальні Овруцької центральної бібліотеки ім. А.С.Малишка відбулась презентація виставки майстрині – вишивальниці Наталії Заремби «Полонила нитка серце моє й душу». На експозиції представлені вишиті нитками та бісером ікони, вишиті нитками картини, рушники та монохромна вишивка. На заході були присутні більше 30 любителів вишивки.

 

20.01.2015 року в АРТвітальні Овруцької центральної бібліотеки ім. А.С.Малишка відбулась зустріч членів клубу «Первоцвіт» під назвою: «Прислухайтесь до наших порад». Надія Коваль запропонувала нові методи запобігання перемерзання рослин в зимовий час.

     З 15.01.2015 року на абонементі Овруцької центральної районної бібліотеки ім. А.С.Малишка презентовано наукову візитку до 165-ти річчя С.Ковалевської «Окрилена наукою».

      Український народ має свої звичаї і традиції, що сформувалися протягом багатьох століть і освячені віками. Серед них Різдвяні свята одні з найулюбленіших і найбажаніших як для дітей, так і для дорослих.

     Так, в дитячій районній бібліотеці 14 січня 2015 року для учнів 2-4 класів пройшли бібліо-колядки «Біліє сніг, тиха ніч – веде Різдво до хати», які організували з активом бібліотеки, учнями 4-А класу ЗОШ №3 та учнями 2-4 класів Овруцької гімназії. Діти дізналися, як святкували наші прадіди свято Різдва, св.Василя, та Водохреща, які звичаї та повір’я з ними пов’язували. Діти, які цікавляться традиціями свого народу колядували, щедрикували та посівали. Колядники вістили таїну Різдва Світу і Господа, славили народження Бога.

З 10.01.2015 року пропонуємо феєрверк ідей «Корисні поради для справжніх господинь» на абонементі Овруцької центральної районної бібліотеки.

Виставка буде діяти на протязі трьох місяців.

З 8.01.2015 року на абонементі Овруцької центральної районної бібліотеки ім. А.С.Малишка проведено поетичний зорепад по творчості В.Симоненка «В твоєму імені живу» до його 80-ти річчя від дня народження.

8 січня 2015 року Україна відзначала 80-річчя з дня народження Василя Симоненка. Талановитий поет і журналіст, який за свої 28 років, відміряних долею, встигнув залишити в український культурі унікальний спадок.

   "Я на світі такий один", під такою назвою в районній дитячий бібліотеці оформлена книжкова виставка, присвячена ювілею В. Симоненка.

6 січня в читальній залі Овруцької центральної районної бібліотеки ім. А.С.Малишка відкриті для перегляду книжкові виставки:

«Економіст світової слави», до 150-ти річчя Михайла Туган-Барановського

та «Лицар української поезії», до 80-ти річчя Василя Андрійовича Симоненка.

2 січня в дитячій бібліотеці для учнів 1-4 кл. оформлена книжкова виставка «Зима іде  - свята веде», яка познайомить дітей з традиціями обрядами таких зимових свят як Різдво, св.Василя, Водохреща. Окрім того до цих свят виставка знайомить з колядками, щедрівками, загадками та прикметами.

*************************************************************

Новий рік найчарівніше і найбільш очікуване свято і звичайно, кожен мріє на свято опинитися у казці, тому районна бібліотека для дітей запросила своїх читачів на святкове новорічне ігрове шоу "З передзвоном на поріг, знов ступає Новий Рік".

Під час свята навіть дорослі відчули себе героями казок. Новорічні свята, мабуть найсвітліші свята в нашому повсякденному житті які люблять і діти і дорослі.

І ось Дід Мороз завітав до книгозбірні з Снігуронькою, Бабою - Ягою, Карлсоном та Сніжинками, щоб всі відчули радість Нового Року. Найголовніше він приніс в бібліотеку атмосферу найтеплішого свята. На вулиці холод, а в бібліотеці чудова ялинка, дитячий сміх і живе людське тепло та спілкування.

Всі юні учасники свята були в карнавальних костюмах. Дід Мороз з казковими героями розважали дітей іграми, конкурсами, вікторинами. Піднімали гарний настрій, розвеселяли гостей. Діти розказували вірші, співали пісень, танцювали Діду Морозу. Всі отримали подарунки від Діда Мороза.

З НОВИМ РОКОМ!!!

    Є свята особливі, довгоочікувані, найдивовижніші і найулюбленіші - це Новий рік та Різдво Христове. Діти з незвичайним захопленням мріють побачити справжнього Діда Мороза, коли він вночі кладе під ялинку подарунки. Особливим є це свято для дітей з обмеженими можливостями, які  терпляче вірять у чарівну дію Новорічної та Різдвяної ночі, якої вони потребують, як ніхто інший. І ось 28 грудня в бібліотеці для дітей пройшла новорічна ялинка "Новий рік крокує, свята нам дарує" для дітей з особливими потребами громадської організації "Квітка надії".

Також оформлена книжкова виставка "Повір у себе , і в тебе повірять інші", на якій представлені новорічні поробки цих дітей.

Всі учасники танцювали, співали, відгадували загадки. І на закінчення свята отримали подарунки від Діда Мороза та Снігуроньки.

      26 грудня  в ДРБ пройшов  історико – краєзнавчий екскурс «Навічно в пам’яті народній», присвячений 105-річниці з дня народження командира партизанського з’єднання Малікова Степана Федоровича, який в роки Великої Вітчизняної війни визволяв наш край від фашистів.

      Учні 6-Б кл. ЗОШ № 1 разом з  бібліотекарем Базильчук Т.В. здійснили подорож партизанськими стежками Житомирщини, де діяли партизанські з’єднання Сабурова О.М., Ковпака С.А., Федорова О.Ф., Малікова С.Ф.

25 грудня в залі Овруцької дитячої музичної школи відбулася посвята в музиканти учнів І класу відділу фортепіано.

24 грудня в Овруцькій районній бібліотеці для дітей відбувся майстер-клас "У майстерні Діда мороза" по вирізанню сніжинок та витинанок. Зробити красиві сніжинки під ялинку кожній дитині. Потрібно просто трохи розібратися в технології вирізання сніжинок. І в цьому допомогли розібратися дітям - читачам ЗОШ №3 4-А кл. та Гімназії ім. А.Малишка 4-А кл. бібліотекарі відділу обслуговування 1-4 кл. Невмержицька Н.К. та  Федоренко В.В.  

Діти чудово впорались з різними процесами роботи. Чарівні сніжинки з'явились у кожного з них. Усі вони були оригінальні та дуже красиві.

До 440-річчя від дня народження Петра Могили 22 грудня  в читальній залі районної бібліотеки для дорослих відкрито для перегляду книжкову виставку: «Великий просвітитель»

18 грудня в дитячій районній бібліотеці для учнів  4-х класів ГПД  ЗОШ №3, та учнів 3-4 класів ГПД  ЗОШ №1 розпочалося свято «Святий Миколай - чародій, святитель, діточок покровитель».  На святі діти дізналися про Святого Миколая, про його добрі справи.

До дітей завітав і Святий Миколай.

Діти показали йому свої таланти: розказували вірші, співали пісні. В кінці свята Святий Миколай пригостив всіх дітей солодощами. В бібліотеці була оформлена книжкова виставка «Із неба в український край іде зимовий Миколай», де діти після свята ознайомилися з книгами і взяли додому, щоб більше дізнатися про Святого Миколая.

   «Зима прийшла, празників привела» – говориться в народному прислів’ї.  Св. Миколая, Різдво Христове, Св. Василя, Водохреща – улюблені свята нашого народу. Запрошуємо переглянути книжкову виставку, що присвячена українським народно – календарним звичаям «Цілющі джерела традицій мого народу».

Виставка – екскурс в історію діє в читальній залі Овруцької центральної районної бібліотеки ім. А.С.Малишка з 17 грудня 2014 року

Читачі мають змогу ознайомитись з новими, чудово ілюстрованими виданнями з народознавства, доторкнутися до нетлінних джерел прадавньої мудрості. 

       14 грудня Україна відзначає День вшанування учасників ліквідації наслідків аварії на ЧАЕС.
Завдяки  самовідданості ліквідаторів, багато з яких заплатили за це життям і здоров’ям, аварія була локалізована. Ми не маємо права забути про самопожертву ліквідаторів аварій на ЧАЕС, які пройшли через усі кола ядерного пекла. Багато з цих людей не дожили до теперішніх днів, задля збереження життя і здоров’я майбутніх поколінь.До цієї дати в дати в дитячій бібліотеці оформлено книжкову виставку «Ціною життя».
 

      11 грудня в районній бібліотеці для дітей відбулася літературно - театральна подорож "Казковими - шляхами з Хлопчиком - Зіркою" з творчістю одного з найцікавіших представників європейської літератури кінця ХIХ століття Оскара Уайльда якому 16 жовтня 2014 році виповнилося 160 років від дня народження. Увазі глядачів майбутні актори дитячої студії при РБК, під керівництвом режисера народного театру РБК Харченко Олени Анатоліївни, запропонували інсценізацію казки Оскара Уайльда "Хлопчик - Зірка". Яскраві костюми, декорації виготовлені самими ж учнями, усе для того, щоб зачарувати глядачів своїми талантами, своєю неперевершеністю. 

    10.12.2014 року бібліотекар Інтернет – центру Овруцької центральної районної бібліотеки ім. А.С.Малишка, Вознюк Н.В., на базі Овруцької гімназії, провела урок – навігацію «Інтернет – найсучасніше джерело інформації».  Учні 10 – А класу та їх класний керівник Грищенко Г.А.  ознайомилися з  наступними питаннями користування  Інтернетом: як правильно та швидко шукати інформацію в Інтернеті, як уникнути зараження комп’ютера вірусами через Інтернет, яку інформацію не можна  поширювати  в Інтернеті, та основні правила користування комп’ютером для підлітків. 

В кінці уроку був проведений майстер – клас по виготовленню символу 2015 року з ниток «Коза».  Метою цього майстер – класу було заохочення підлітків до пошуку в Інтернеті цікавої і корисної інформації.

    10 грудня в рамках Всеукраїнського тижня права, в читальному залі ЦРБ  було проведено чергове засідання клубу правових знань «Закон про мене і мені про закон».  В юридичному діалозі «Права людини і порядок у суспільстві» прийняли участь старший помічник міжрайонного прокурора Богдан Гаврилович Савчук  та   учні  11 класу ЗОШ №4 (класний керівник Богуш Т.Ф.). 

Працівники читального залу центральної районної бібліотеки підготували інформаційний  колаж «Шляхами права», з яким ознайомили присутніх.

    Прийшла довгоочікувана красуня зима. Поети, художники, музиканти – оспівують у своїх творах чарівність зимової природи. «Ось і зимонька настала, білий килим скрізь прослала» під такою назвою 9 грудня на відділі обслуговування дошкільників та учнів 1-4 класів  Овруцької районної бібліотеки для дітей оформлено книжково – ілюстративну виставку, приурочену чарівній порі – зимі.

   На виставці представлені твори українських письменників, вірші, народні прикмети, прислів’я та приказки, загадки про красу зимової природи з метою виховувати любов до прекрасного, до рідної природи.

    9 грудня 2014 року, в приміщенні Овруцької центральної районної бібліотеки для дорослих ім. А.С.Малишка, громадська організація «Ліга молоді» презентувала книги Богдана Гаврилишина «Залишаюсь Українцем» та «Дороговкази в майбутнє». Цей захід відбувся в рамках співпраці громадської організації «Ліга молоді», (м.Овруч) з фондом «Богдана Гаврилишина», (місто Берон, Швейцарія) та в рамках програми «Молодь змінить Україну». До кінця року ці презентації пройдуть в школах нашого району.

НАША ГОРДІСТЬ!

      З 5 по 7 грудня в м. Вінниця відбувся ІІІ Міжнародний конкурс юних виконавців «ПОДІЛЬСЬКИЙ ВОДОГРАЙ».

Друге почесне місце на ньому зайняла учениця VII класу фортепіанного відділу Сумовська Юлія (викладач ОвруцькоЇ дитячої музичної школи Миніч Т.В.)

5 грудня кращі читачі дитячої бібліотеки разом з учнями зразкової малої академії наук побували в київському дельфінарії "НЕМО" на виставі морських артистів.Дивовижні дельфіни, веселі морські котики та морський лев подарували дітям позитивні емоції та не забутні враження.

Нещодавно в Овруцькій дитячій художній школі була проведена методична доповідь та відкритий урок у 4 класі на тему: „Шрифт, як елемент композиції”.

Підготував цей захід викладач школи – Кравчук Юрій Петрович.

     5 грудня – Міжнародний день волонтера. Цей день відзначається щорічно з 1985р., коли Генеральна Асамблея ООН запропонувала уряду відзначати саме цей день, як день добровольця.

   Для користувачів дитячої бібліотеки 5-9 класів оформлена тематична поличка «Волонтер – це той, хто завжди прийде на допомогу».

     3 та 4 грудня в дитячій районній бібліотеці проведені екскурсії з учнями 1-А, 1-Б класів ЗОШ №3 та учнями 1-А кл. Овруцької гімназії. Діти під час екскурсії познайомились з мешканцями чудового Читай-міста, книжковими виставками та правилами бібліотеки. В кінці екскурсії діти вибрали собі книги які сподобались.

     

     Ситуація на Сході нашої країни трагічна. Добровольці та бійці української армії захищають єдність України не дивлячись ні на що.Не обійшла біда і наш Овруцький район. На сьогоднішній день загинуло дев’ятеро наших земляків, молодих хлопців, що на вічно залишаться в нашій пам’яті і наших серцях. Згадаємо їх поіменно: Ігор Ващук, Олександр Василенко, Петро Радкевич, Андрій Федорук, Олександр Базовський, Сергій Пешко, Анатолій Карпович, Володимир Левківський, Віталій Стельникович.

     В зв’язку з трагічними подіями на Сході України,з метою віддання належної шани патріотизму й мужності громадян, які постали на захист демократичних цінностей  та єдності нашої країни, в холі Овруцької центральної районної бібліотеки ім. А.С.Малишка відкрита для перегляду експозиція вшанування пам’яті загиблих у боротьбі за свободу та єдність нашої держави.

1 грудня - Всесвітній день боротьби зі СНІДом

Одна з епідемій нашої сучасності була названа «чумою 20-го століття» — синдром набутого імунного дефіциту, скорочено – СНІД.

1 грудня 1988 році була вперше відзначена дата проведення Всесвітнього дня боротьби зі СНІДом. Символ боротьби зі СНІДом – червона стрічка, без неї зараз не проходить жодна акція в цій області.

Сама стрічка, як символ розуміння та солідарності в цій нерівній боротьбі була взята на озброєння з весни 1991-го року.

В районній бібліотеці для дорослих оформлено 2 виставки до Всесвітнього дня боротьби зі СНІДом:

- Книжкова виставка на абонементі "СНІД: знання проти страху"

- Книжкова виставка в читальній залі "СНІД - проблема суспільства чи особистості"

*************************************************************

30 листопада виповнюється 80 років від Дня народження прозаїка, поета, публіциста, історика Іванченко Раїси Петрівни.

     Твори Раїси Іванченко приваблюють не лише багатим історичним фактажем, розкриттям соціально - політичних аспектів епохи, а й морально - психологічною мотивацією дій і вчинків персонажів, роздумами про роль влади і владності, свідомості і слова в суспільстві, про трагедію і велич людини, яка стоїть перед вибором між добром і злом, егоїзмом і самозреченість, обов'язком і бажанням. Своїми творами письменниця стверджує людяність, гуманізм, допомагає усвідомити день сьогоднішній як шлях з минулого в майбутнє.

Саме тому в ЦРБ на абонементі оформлена виставка "Нащадкам залишити правду":

        28 листопада в м. Коростені проводився зональний конкурс юних піаністів ім. Б.Лятошинського. Діти нашої Овруцької музичної школи зайняли такі місця:

Молодша вікова категорія:

Ковердун Марія (викл. Сумовська І.М.) І місце

Єліна Валерія (викл. Кавецька М.А.) ІІ місце

Шимончук Марія (викл. Миніч Т.В.) ІІІ місце

Старша вікова категорія:

Панюкова Ольга (викл. Миніч Т.В.) ІІІ місце

        26 листопада в залі музичної школи відкритий зональний урок провів Шваб С.В., на якому були присутні викладачі Коростенської школи мистецтв, Олевської, Черняхівської, Першотравневої та Словечанської музичних шкіл. Після уроку відбувся творчий звіт класу Шваба С.В. 

Лабіринтами творчого "Я"

5 років поетичному клубу "ЗОРЕПАД"

 

Сьогодні, у цій залі свято,

Ми дуже раді всіх вітати!

І сподіваємось, що кожен

Для себе щось узяти зможе.

Хтось – настрій добрий запозичить,

Бо усмішка усім вам личить.

Хтось -  слову доброму зрадіє,

Бо про добро усі ми мрієм. 

У нашому Поліському краї завжди народжувалися люди з поетичною душею.  А дехто  із них відразу ж з поетичними здібностями. Як тільки при районній бібліотеці було відкрито АРТвітальню у 2009р., найбільш активні поети запропонували об’єднатися при бібліотеці. Найактивнішим у цьому плані був наш шановний Григорій Михайлович Ламаєв. До речі, для тих, хто не знає, Григорій Михайловим є автором назви клубу. 

Ми почали запрошувати поетів і до нас. Започаткували спілкування з літературною студією "Древлянка" із м. Коростень. Очолює її Віктор Васильчук. До речі він є головним редактором газети "Вечірній Коростень".

Студія "Живе слово", яку очолює Галина Олексіївна Степанчук, усі 5 років знаходяться у тісному контакті з нашим "Зорепадом". Наші поети ходять у гімназію на зустрічі, а літстудійці до нас. Надали слово нашим гостям із Овруцької гімназії, які  продовжили наше свято своїми віршами, піснями та показали чудові міні вистави.

Загалом, за 5 творчих років ми маємо вагомі здобутки:

Г.Ламаєв – 62 книги

М. Яковенко – 1

І. Макарчук  - 5

О.Невмержицька -1

М. Макаревич – 1

О. Милашевська -1

Спільна книга Т.Корнійчук та А. Бирковської

О.Толкач -1 книга.

 

     28.11.14 Заглибитися у світ самого дитинства веселих літніх пригод бешкетників і дорослих вчинків маленьких хлопчиків і дівчаток, користувачам допоможе книжкова виставка , яка оформлена на відділі обслуговування 5-9 класів районної бібліотеки для дітей. «На острові пригод» до 65-річчя від дня народження Ярослава Стельмаха.

26 листопада відбулась екскурсія до  бібліотеки в «Чарівне царство книжок», де бібліотекар Базильчук Т.В познайомила дітей  5-Б класу ЗОШ № 3 з відділом обслуговування 5-9 класів, правилами користування книгою.

А бібліотекар Баранець М.А провела бібліографічний огляд нової літератури «На хвилину зупинись, на новинку подивись». Діти поринули в цікавий, захоплюючий світ пригод, фентезі, дитячих детективів.

25 жовтня в дитячій районній бібліотеці пройшла година інформації «Чарівний ланцюжок нових книжок» з учнями 2-В ЗОШ №1, де діти ознайомились з новими книгами.

     24.11.2014 року в бібліотеці для дітей відбувся історико – краєзнавчий екскурс «Навічно в пам’яті народній» присвячений 105 річниці з дня народження С.Ф. Малікова. На якому були присутні учні 6-Б класу ЗОШ №1 . Героями не народжуються, героями стають в години випробувань. У роки Великої Вітчизняної війни героїзм став масовим явищем. Житомирщина була і залишається у пам’яті народній, як партизанський край.

     20 листопада 2014 року в читальному залі районної бібліотеки ім. А.С.Малишка вперше відбувся День музею в бібліотеці. Свою діяльність по збереженню історичної спадщини презентував Словечанський музей партизанської слави Полісся. Були представлені експонати музею: зброя, особисті речі партизан, рукописні документи. Матеріали, зібрані в музеї відтворюють героїчні події Великої Вітчизняної війни на Овруччині: окупаційний режим фашистів, всенародну боротьбу з ворогом партизанів і підпільників, їх відвагу та мужність, непохитну віру в Перемогу. Саме це підкреслив у своєму виступі директор музею Хилевич Василь Остапович.  Віртуальну екскурсію залами музею з демонстрацією слайдів провела науковий співробітник  Кичка Тамара Адамівна.

Ветерани, запрошені на цю зустріч,згадали свою бойову молодість, а юні овручани отримали урок історії, урок мужності та любові до Вітчизни. Діти залюбки фотографувались в плащі палатці зі зброєю в руках.

Овруччина – край партизанської слави, про це свідчать реліквії великого подвигу, що бережно зберігають співробітники Словечанського музею партизанської слави Полісся.

20 листопада в ДРБ проведено захід «Всесвітній день дітей».

День пам'яті жертв голодоморів— щорічний національний пам'ятний день в Україні, що припадає на четверту суботу листопада.

Традиційно в цей день громадяни відвідують поминальне богослужіння і покладають символічні горщики з зерном та свічками до пам'ятників жертвам голодоморів в Україні. З 19.11.2014 року на абонементі Овруцької центральної районної бібліотеки ім. А.С.Малишка підготовлена для перегляду книжкова виставка до Дня пам’яті жертв голодоморів.

19 листопада 2014 року працівниками районної бібліотеки для дітей Базильчук Т.В., Баранець М.А. в ЗОШ № 3 5-Б класі (класник керівник Цалко С.А) було проведено годину  - реквієм «Свічка плакала в скорботі». Під час історичного репортажу про 1932-1933 роки, діти дізнались про страшну трагедію Українського народу.

Голод... Яке це страшне, дике і невідоме дітям слово. Тільки для людей старшого покоління воно нагадує трагічні роки в їхньому житті. Це був час, коли люди помирали голодною смертю і нікому було порятувати, допомогти, спасти. Колись квітуча Україна перетворилась на згарище, на велику могилу людських душ. Сум і скорбота гуляли лісами, полями і селами, забирали людське життя одне за одним.

Базильчук Т.В презентувала книжкову виставку "То був страшний навмисний голод". На якій була представлена художня та документальна література, присв'ячена  трагедії голодомору. Діти слухали, затамувавши подих і напевно почуте не залишить  їх байдужими.

На шляху до професії

(урок профорієнтації в ЦРБ)

19 листопада

         Вибір професії – чи не найголовніший чинник того, як складеться  життя молодої людини. Вперше питання вибору майбутньої справи постає перед школярами після закінчення 9 –го класу.

         Як знайти свою справу, не помилитися? Дуже важливо вірно обрати і здобути професію, та не менш важливо – вміти знайти роботу за цією професією та закріпитися на робочому місці. Визначитись з вибором професії підростаючому поколінню допомагає спеціаліст районного центру зайнятості Т. Г. Коркушко.

         Тетяна Григорівна  разом з учнями 9-х класів Першотравневої ЗОШ завітали до районної бібліотеки для дорослих. Вони прийняли участь  у анкетуванні «Твоє життя – в твоїх руках» проведеному  бібліотекарем юнацької кафедри ЦРБ Жилою В.В. Також діти мали змогу ознайомитися з  виставкою – порадою «Моя професія – моє життя».

   Завідуючою відділу обслуговування В.М.Коновальчук для них було проведено екскурсію до Артвітальні районної бібліотеки.

     

    Добра і щира дружба зав’язалася останнім часом між коростенською літературною студією «Древлянка» та поетичним клубом «Зорепад», що діє при Овруцькій центральній районній бібліотеці ім. А.С.Малишка. Два роки поспіль овруцькі поети приймають активну участь у Всеукраїнському конкурсі «Просто на Покрову». Цьогорічна зустріч розширила кордони спілкування знайомством із жіночим клубом «Стиль життя».
     У суботу, 15 листопада, творчий жіночий колектив із АРТвітальні центральної районної бібліотеки ім. А.С.Малишка завітав для знайомства із цим клубом у м. Коростень.
Як і годиться – у гості ідуть із короваєм та подарунками. Подарунок овручан на згадку про першу зустріч зачарував і здивував коростенців. Їм було подаровано ляльку–мотанку «Багаторучка». Вона стане у нагоді кожній жінці, якій бракує часу і рук, щоб переробити всю домашню роботу. Цю авторську ляльку виготовили В. Коновальчук та І. Тюрина.
 
Потім усі присутні відвідали соціально – психологічний реабілітаційний центр для дітей «Віри, надії, любові», зустрілися з його вихованцями, яким  подарували солодощі та канцтовари. А діти почитали вірші, заспівали пісні.
Далі ми відправилися на відкриття пам’ятного знаку загиблому на Майдані 20 лютого 2014 року коростенцю – Герою України Сергію Кемському.

Знайомство із жіночим клубом «Стиль життя», члени якого займаються благодійністю, розширило  світогляд овручан, адже щире спілкування збагачує людей.

13 листопада 2014 року  працівниками Овруцької центральної районної та міської бібліотеки було проведено  вечір – портрет  Остапа Вишні «З гумором через житейське море», присвячений 125-річчяю письменника.

Вихованці гуртка журналістики  Центру дитячої та юнацької творчості (керівник Калініна Н. С.) показали  театралізований уривок  з  «Мисливських усмішок» Остапа Вишні. Запрошені на свято учні ПТУ – 35, з гідністю оцінили творчість незабутнього гумориста.

В ЦРБ також оформлено книжкову виставку "Вишневим усмішкам цвісти...":

Також районна бібліотека для дітей оформила книжкову виставку "Світоч українського слова", на якій представлені твори про життя та творчість письменника, який у 20-х роках 19 століття заохотив мільйонні маси до читання української літератури.За життя гумориста побачило світ понад сто збірок його творів.


   Протягом дня в бібліотеці з юними читачами були проведені хвилинки - веселинки "Смійтеся на здоров'я".

9 листопада - День української писемності та мови

У День української писемності та мови відзначають найкращих популяризаторів українського слова і заохочують видавництва, які випускають літературу українською мовою.

9 листопада у Центральній районній бібліотеці для дорослих до Дня української писемності та мови оформлено 2 книжкові виставки:

- на абонементі ЦРБ

- в читальному залі ЦРБ

6 листопада працівники районної бібліотеки для дітей завітали у ЗОШ №1 8-А кл. на годину спілкування «Барвистість одвічна народної мови – це щось невимовне, прекрасне, казкове», під час якої бібліотекар Базильчук Т.В провела огляд літератури «Перлини українського слова» присвячений Дню української писемності та мови.

6 листопада 2014 року до дитячої бібліотеки завітали учні 1-Б класу Овруцької гімназії. Бібліотекар Федоренко В.В. провела екскурсію «Мандрівка книжковою країною», де познайомила дітей з бібліотекою. Діти ознайомились з розстановкою  книг, правилами бібліотеки та цікавими книжечками. В кінці екскурсії діти подивились казку «Івасик - Телесик», а потім була проведена вікторина. Також провели екскурсію «Мандрівки книжковою країною» і учням 1-В кл. Овруцької гімназії 7 листопада 2014 року.

5 листопада з нагоди 95-ти річного ювілею Віктора Олександровича Міняйла на абонементі Овруцької ЦРБ ім. А.С.Малишка було презентовано книжкову виставку "Усміхнений митець".

Віктор Олександрович Міняйло – лауреат Національної премії України ім. Тараса Шевченка 1996 року за роман «Вічний Іван», лауреат республіканської премії ім. А.Головка (1984р.) та Білоцерківської міської літературно-мистецької премії ім. І.С.Нечуя-Левицького (1997р.). Кавалер ордена Князя Ярослава Мудрого IV ступеня (2010). Член Національної спілки письменників України з 1961 року. Народився письменник 5 листопада 1919 р. в с. Строків Попільнянського району на Житомирщині.

04.11.2014 р. в районній бібліотеці для дітей оформлена виставка – ілюстрація «Природи чудеса, натхнення і краса»

3 листопада, в рамках заходу «Україна нас об’єднала», зустрілись представники різних національностей, що проживають на території нашого району. Спілкування друзів вже стали традиційними в АРТвітальні Овруцької бібліотеки для дорослих ім. А.С.Малишка. Минулого року, 5 листопада, такі зустрічі вирішили зробити щорічними. Це чудово коли люди різних національностей, різних культур знаходять спільну мову між собою, але при цьому не забувають свою культурну спадщину.

*************************************************************

28 жовтня 2014 року з нагоди відзначення Дня визволення України від фашистських загарбників в районній бібліотеці презентовано книжкові виставки: "Дорогами визволення України"

та "Україна – земля переможців". 

Представлені книги розкривають історичну правду про переможні та трагічні дні війни.  Святкування цього дня було започатковано  згідно з Указом Президента України "Про День визволення України від фашистських загарбників" від 20 жовтня 2009 року… "з метою всенародного відзначення визволення України від фашистських загарбників, вшанування героїчного подвигу і жертовності Українського народу у Другій світовій війні…".

25.10.2014 року виповнилося 85 років від дня народження Петра Федоровича Сингаївського, (народився 25 жовтня 1929, в селі Шатрище, Коростенського району, Житомирської області). Український письменник (поет, прозаїк, перекладач). До цієї дати на абонементі оформлена книжкова виставка «Моя турбота віковічна»:

23.10.2014 року бібліографи  Овруцької центральної районної бібліотеки ім. А.С.Малишка,   Гусаревич Л.М. та Шваб Л.С. , на базі ЗОШ №1,  провели День інформації «Історія України в особах».

Для  вчителів історії та учнів 10 – х класів були представлені нові видання, книги-збірники  біографії видатних українців . Всі вони – неординарні особистості, патріоти України. Кожен з них є часткою української історії. Оформлено виставку – перегляд «Народжені Україною»; інформаційний калейдоскоп «Історія України в особах» супроводжувався мультимедійною презентацією «Відкрий для себе своїх героїв»; підготовлено інформаційний буклет «Друга світова війна очима Олександра Довженка» (до 120-річчя від дня народження).

16 жовтня в районній дитячій бібліотеці пройшов майстер - клас "Як знайти потрібну інформацію в інтернеті" з юними читачами 5-х класів шкіл міста, який провів системний адміністратор Левківський Олександр Іванович. 

16 жовтня 2014 рокувиповнюється160 років від дня народження Оскара Вайльда, і саме тому на абонементі відкрита для перегляду книжкова виставка "Дарувальник краси":

15 жовтня 1814 року народився Михайло Юрійович Лєрмонтов. Щоб поринути в атмосферу романтизму, музики, поезії 19 століття до нашої бібліотеки завітали учні 9-Б та 9-В класів ЗОШ № 1 разом з вчителями всесвітньої літератури Нікитенковою Н.А., Литвиновою Н.В та завідуючою шкільною бібліотекою Левківською О.І на літературно - музичну годину "К нам Лермонтов сходит, презрев времена".

 На зустріч запрошена велика любителька поезії, бібліотекар з десятирічним стажем, а нині режисер народного театру районного будинку культури Харченко Олена Анатоліївна, яка повела дітей яскравими життєвими і творчими шляхами поета, декламувала його вірші. Супроводжувала захід мультимедійна презентація "Поет боротьби і волі". Справжнім тріумфом звучала поезія Лєрмонтова у виконанні артиста народного театру, учня ПТУ-35 Хіміченко Івана.

Оформлена виставка - інсталяція "Мятежный парус М.Лермонтова", на якій представлена література про геніального поета, прозаїка, драматурга художника.

14 жовтня у світлий день Покрови Пречистої Богородиці, яка українцями завжди вважалася заступницею і покровителькою, відзначається день українського козацтва. І саме в цей день до бібліотеки  завітали учні ЗОШ № 1, 5-Б і 5 -В кл. з якими було проведено годину спілкування "Рідна земле моя, ти козацькою славою щедра", під час якої діти здійснили віртуальну мандрівку шляхами козаків "Запорожців вічна слава не вмре не поляже". Був проведений бібліографічний огляд літератури "Їхали козаки... книжковими сторінками"

та вікторина "Чи знаєш ти історію козацтва?".

під час яких діти дізнались про причини виникнення українського козацтва. Про державний устрій козацької республіки, про життя відомих гетьманів та відважних отаманів. Ознайомились з військовим мистецтвом козаків, з їх культурою і традиціями.

13 жовтня 2014 року працівники  Овруцької центральної районної бібліотеки ім. А.С.Малишка провели годину пам’яті до Дня козацтва (14 жовтня) «І оживає дух козацький». Захід відбувся біля пам’ятного знаку «Козакам Овруччини». Учасниками вшанування були учні ПТУ – 35 та запрошені гості: Отаман війська Древлянського та Овруцького осередку українського козацтва Я. Я. Грищук, заступник голови РДА А. В. Бібко, заступник голови районної Ради  В. Г. Іванов, голова міської Ради В.В. Шваб та отець Олексій з Свято – Василевського собору. Захід завершився переглядом документального фільму в приміщенні бібліотеки «Шлях до дому в півтисячу років». Автором цього фільму є Я.Я.Грищук.

В читальній залі відкрита для перегляду книжкова виставка до Дня козацтва

"Козацтво - це дух століть і слава поколінь"

11 жовтня 2014 року поети клубу «Зорепад» , що діє при  Овруцькій центральній районній бібліотеці ім.. А.С.Малишка, відвідали ХІІІ-е Всеукраїнське літературно – мистецьке свято «Просто на Покрову» в місті Коростені.   

10.10.2014 року в АРТ вітальні Овруцької центральної районної бібліотеки ім.. А.С.Малишка відбулась презентація творчих робіт: «Сімейні творіння родини Богомазюк, Хилькота Джафарової». Виставка діє до 10 листопада 2014 року.  

За основу виставки брали роботи саме Наталії Федорівни (викладача ДХШ).

Допитливі діти завжди хочуть багато знати, прочитати як найбільше книжок. Щоб задовольнити їх допитливість 9 жовтня 2014 року був проведений книжковий зорепад «На всі ваші «Що?», «Де?»,  «Коли?»  розумні книги дадуть відповідь завжди».

   Дітей познайомили з багатьма енциклопедіями, де вони дізналися багато цікавого про таємниці природи, рослинний та тваринний світ і зоряне небо. В кінці заходу було проведено вікторину. 

9.10.2014 року в читальній залі Овруцької центральної районної бібліотеки ім.. А.С.Малишка організований перегляд літератури «Шлях з неволі, небуття». Присвячений 125-річчю від дня народження М. Драй – Хмари.

 

08.10.14 в дитячій районній бібліотеці провели захід година інформації «Чарівний ланцюжок нових книжок» Діти познайомились з новинками літератури, які надійшли до бібліотеки. Під час огляду зачитували цікаві епізоди з нових книг.

07.10.2014 року в районній дитячій бібліотеці відбувся валеологічний дайджест «Я здоров’я бережу, сам собі допоможу»

Здоров’я людини – найвища особиста та суспільна цінність. Прийнявши участь у літературно – пізнавальному конкурсі «Я здоров’я бережу, сам собі допоможу», діти дізнались, що приносить найбільшу шкоду здоров’ю та руйнує нас і що треба робити, щоб зберегти і зміцнити своє здоров’я, а також те, що воно залежить тільки від нас самих, від правильності нашого вибору та поведінки.

Також 7 листопада в дитячій районній бібліотеці провели гру-подорож «Мандрівка до читай - міста » Дітей познайомили з історією бібліотеки, з відділом молодших класів. Провели огляд нових книг та вікторину по казках.

*************************************************************

30 вересня  в дитячій районній бібліотеці - День відкритих дверей «У цю погожу вересневу днину, бібліотека кличе на гостину» під час якого відбулись ряд цікавих заходів:конкурс літніх читань «Найрозумніший книголюб»в якому брали участь діти, які найбільше читали літом та флешмоб «І знову відкриваю кобзаря», де діти читали поезії Т.Г Шевченка.

На протязі дня проходили міні – екскурсії «Бібліотека для тебе, бібліотека для всіх», бесіди «Роль книги та читання в житті дитини», а також огляд нових книг «Бібілородзинки для кожної дитинки».

У бібліотеці діяла акція «Бібліоцукерочка», яка проходила під девізом: «Не гайте часу , спішіть до бібліотеки, читайте перевірені неодним поколінням дитячі твори , а в нагороду отримайте солодку та смачну цукерку , повагу від людей і розуміння того , що тільки любов до прекрасного врятує світ!».

26.09.14 в ДРБ оформлена книжкова виставка – рекомендація (За формулярами кращих читачів) «Твої ровесники рекомендують прочитай ці книги».

25 вересня 2014 року в дитячій бібліотеці відбувся краєзнавчий диліжанс  «Світ нашої Батьківщини».Діти здійснили подорож на краєзнавчому диліжансі в широкий світ нашої Батьківщини. Тобто подорож селами нашого Овруцького району та містом Овруч. Познайомились з походженням назв сіл. Все це історія нашого рідного краю, його минуле і сучасне.

22.09.14  відбулася в ДРБ година пам*яті «Під обеліском зупинись, солдатській слави поклонись»

22 вересня – День партизанської слави. Ще ніколи ми не відзначали це свято в умовах неоголошеної війни, болю і втрат тривог за своїх рідних захисників і майбутнє загалом. Вперше за багато років ми відзначаємо День партизанської слави не так піднесено і святково. Тому що можливо зараз в ці хвилини на Сході нашої держави гинуть кращі сини України.

18 вересня в районній бібліотеці для дітей діє виставка-презентація дитячої творчості «Вчимось творити красу»

Природа постійно радує нас своєю красою та щедрістю. Неможливо прогулятися парком і не замилуватися квітучими чагарниками. Отримати задоволення від дарунків природи ви можете побачити на книжковій виставці – презентації «Вчимося творити красу» - де діти перетворили   каштани,жолуді,кісточки, насіння й інші природні матеріали на забавні вироби. Вироби, які прикрасять ваш будинок і будуть нагадувати про приємні миті вашого життя.  

       

17 вересня  до 150-річчя від дня народження М.Коцюбинського в читальному залі ЦРБ оформлено виставку-портрет «І благословен я був між золотим сонцем й зеленою землею»

та на абонементі ЦРБ літературний калейдоскоп «Класик національної літератури»

15.09.2014 року з нагоди відзначення Дня партизанської слави у Овруцький районній бібліотеці для дітей оформлено книжкову виставку «Стоять безмовно обеліски вічні сняться їм дороги героїчні…»

13 вересня  на абонементі центральної районної бібліотеки для дорослих ім. А.С.Малишка оформлені:

до дня фізкультури і спорту інформаційна фото-виставка «Спорт – то є сила: наші спортивні зірки»

до 180-річчя від дня народження А.Свидницького виставка-портрет «Класик розумного битопису»

12 вересня на абонементі ЦРБ оформлена виставка-хроніка «Провісники незалежності: В'ячеслав Чорновіл»

11 вересня до 150-річчя від дня народження П.Грабовського на абонементі ЦРБ оформлено перегляд літератури «Співець свободи»

10 вересня 2014 року оформлена в районній бібліотеці для дітей книжкова виставка «Осінь в гості завітала»

До 120-річчя від дня народження О.Довженка 10 вересня в центральній районній бібліотеці для дорослих ім. А.С.Малишка в читальному залі оформлена виставка-портрет «Я України син, України…»

А на абонементі літературний етюд «Печаль душі і святість босоногого дитинства», під час якого був продемонстрований фільм «Україна в огні»

      

08 вересня 2014 року в дитячій районній бібліотеці  до 120 р. з дня народження О.Довженка оформлена виставка – рекомендація «Зачарований Україною»

«Україна – єдина країна» під такою назвою 1 вересня в районній бібліотеці для дітей пройшла година мужності , яку підготували працівники бібліотеки  разом  з учнями 9-Б кл. класний керівник Христинич І.В. та 10-Б кл. класний керівник Матущак С.Г. Овруцької гімназії ім. А.Малишка.

       Метою проведення цієї години було виховання патріотизму та почуття відповідальності за долю своєї держави, національної гордості, любові до рідного краю,формування глибокої поваги до народної пісні, української мови, минулого та сьогодення рідної України.

Хвилиною мовчання було вшановано пам’ять Героїв Небесної сотні та загиблих у зоні АТО. Українська земля - це наша земля по праву.

*************************************************************