АКЦІЯ «Напиши листа Українському солдату!» (акція діє до кінця вересня)

      Вже протягом декількох місяців в Україні триває акція «Напиши листа Українському солдату!». Багато щирих дитячих послань линуть на Схід України.

   Ми також не можемо залишитися осторонь, тому долучилися до цієї акції для того, щоб підняти бойовий дух наших військових, які залишили свої сім’ї, свої мирні заняття заради повернення миру і спокою в кожен наш дім.

   І найменше, що ми можемо зробити для їхньої підтримки – це тепле зворушливе слово. Тож запрошуємо  прийняти участь в акції та підтримати їх своїми листами та малюнками.

Листи можна залишити в скриньці, яка знаходиться в Овруцькій районній бібліотеці для дітей. Всі вони будуть передані нашим солдатам.

До скриньки вже надійшли перші листи і малюнки:

 

ВЕРЕСЕНЬ 2014 РОКУ

 

     

18 вересня «Вчимось творити красу» Виставка-презентація дитячої творчості в дитячій бібліотеці.

Природа постійно радує нас своєю красою та щедрістю. Неможливо прогулятися парком і не замилуватися квітучими чагарниками. Отримати задоволення від дарунків природи ви можете побачити на книжковій виставці – презентації «Вчимося творити красу» - де діти перетворили   каштани,жолуді,кісточки, насіння й інші природні матеріали на забавні вироби. Вироби, які прикрасять ваш будинок і будуть нагадувати про приємні миті вашого життя. 

 

 

17.09.2014 року в ЦРБ ім. А.С.Малишка оформлено літературний калейдоскоп «Класик національної літератури»

  Також 17 вересня до 150-річчя від дня народження М.Коцюбинського в читальному залі оформлено виставку-портрет «І благословен я був між золотим сонцем й зеленою землею»

 

15.09.2014  р.

   Щороку 22 вересня відзначається День партизанської слави. І хоча з дня Перемоги минуло вже 69 років, ми не повинні забувати про тих людей, які пройшли крізь найскладніші випробування, відстояли право людей на свободу, врятували нашу країну та світ від нацизму.

   З нагоди відзначення Дня партизанської слави у Овруцький районній бібліотеці для дітей оформлено книжкову виставку «Стоять безмовно обеліски вічні сняться їм дороги героїчні…»

 

13 вересня в центральній районній бібліотеці для дорослих ім.А.С.Малишка було створено:

- інформаційну фото-виставку «Спорт – то є сила: наші спортивні зірки»

/до дня фізкультури і спорту/

- виставку-портрет «Класик розумного битопису»

/до 180-річчя від дня народження А.Свидницького/

 

 

11.09.2014 року на абонементі ЦРБ  відбувся перегляд літератури «Співець свободи»

 /до 150-річчя від дня народження П.Грабовського/

 

10 вересня була оформлена в читальному чалі центральної районної бібліотеки для дорослих виставка-портрет «Я України син, України…»

/до  120-річчя від дня народження О.Довженка/

Також 10 вересня  в ЦРБ відбувся літературний етюд «Печаль душі і святість босоногого дитинства"

/до 120-річчя від дня народження О.Довженка/

Під час етюду був продемонстрований фільм «Україна в огні» за  О.Довженко

 

 

10.09.2014 р. В районній дитячій бібліотеці оформлена книжкова виставка «Осінь в гості завітала»

 

08.09.2014 року в дитячій бібліотеці оформлена виставка – рекомендація «Зачарований Україною» (до 120р. з дня народження О.Довженка)

 

04.09.2014 р. Верховна Рада України прийняла Постанову "Про відзначення 25-ї річниці створення Народного Руху України за перебудову". 

Найпершою метою, найголовнішим завданням Руху стало здобуття незалежності України. Для цього необхідно було насамперед зруйнувати комуністичну імперію, звільнити український народ від впливу більшовицької ідеології, відродити високі почуття національної й громадянської гордості, патріотизму, поваги до своєї історії, мови, культури.  Чверть століття минуло відтоді, коли  перші рухівці збурили наші майдани, пробудили від багаторічного сну громадську думку і відкрили українцям шлях до здобуття Незалежності. Без цього могутнього революційного сплеску, підйому не було би другої хвилі революції, Майдану 2004-го року, не було б Революції гідності 2013-2014 років, після якої Україна, нарешті, постає як ментально, ідеологічно  сильна духом своїх людей європейська держава.

Саме тому , до 25-ій річниці створення Народного Руху України за перебудову присвячена книжкова виставка, що оформлена на абонементі центральної бібліотеки для дорослих:

    

 

01.09.2014 р. в районній бібліотеці для дітей пройшла година мужності «Україна – єдина країна» , яку підготували працівники бібліотеки  разом  з учнями 9-Б кл. класний керівник Христинич І.В. та 10-Б кл. класний керівник Матущак С.Г. Овруцької гімназії ім. А.Малишка.Метою проведення цієї години було виховання патріотизму та почуття відповідальності за долю своєї держави, національної гордості, любові до рідного краю,формування глибокої поваги до народної пісні, української мови, минулого та сьогодення рідної України.

     Діти здійснили екскурс основними історичними подіями становлення України як держави, починаючи із часів утворення Київської держави(Київської  Русі) і до наших днів. A також подорож – презентацію «Автографи історії на вулицях нашого рідного міста», під час якої діти пройшлися вулицями своєї рідної домівки, частинки нашої України – міста Овруча.

 

    Хвилиною мовчання було вшановано пам’ять Героїв Небесної сотні та загиблих у зоні АТО.

 

СЕРПЕНЬ 2014 року

28.08.2014 року на маленьких користувачів Овруцької районної бібліотеки для дітей чекала захоплююча подорож у казку «У володіннях Снігової королеви» (до 170-річчя казки Г.Х.Андерсена «Снігова королева»), де вони слухали казку, відповідали на питання вікторини та вигадували свої цікаві розповіді-фантазії.

 

26.08.2014 року в Овруцькій районній бібліотеці для дітей для юних користувачів бібліотеки та для педагогічного колективу шкіл міста було проведено дайджест «Україна – єдина країна», де вони мали можливість підготуватися до першого уроку, та познайомитися з матеріалами які є в бібліотеці на дану тему.

 

 До 24 серпня в дитячій бібліотеці оформлена книжкова виставка-панорама «Це моя Україна – це моя Батьківщина», де діти можуть познайомитись з історичним минулим нашої країни, її звичаями та традиціями, мовою її народу та незрівняною красою природних ландшафтів.

Також до святкування Дня Незалежності України 24.08.2014 року, в Овруцькій районній бібліотеці ім. А.С.Малишка оформлені дві книжкові виставки:

В читальній залі «Україна від подиху століть до сьогодення»

та на абонементі «Україна - велика і сильна держава, що несе з давнини перемогу і славу».

 

 

23.08.2014 року, до ювілею письменника, мислителя та громадянина Павла Загребельного (90 років від дня народження), на абонементі Овруцької районної бібліотеки ім. А.С.Малишка оформлена книжкова виставка: «Людина – це воля».

 

20 серпня 2014 року АРТвітальні, що діє при Овруцькій районній бібліотеці ім. А.С.Малишка виповнилося 5 років. Чудову дату вирішили святкувати 19 серпня.

Свято відбувалось в читальному залі центральної районної бібліотеки. З привітальними словами виступили заступник Овруцької РДА Анатолій Васильович Бібко, начальник відділу культури і туризму Овруцької  РДА Ольга Іванівна Левківська, директор Овруцької районної бібліотеки ім. А.С.Малишка Сніжана Михайлівна Солтис, історик – краєзнавець та автор книг про древлянську землю Микола Брицун та інші. Усі вони висловлювали щирі вітання зі славним ювілеєм, бажали осередку творчого життя нашого району натхнення та творчих здобутків .

 

15 серпня 2014 року наймолодші читачі Овруцької районної бібліотеки для дітей, вихованці дитячого садка №1, завітали на Бібліосеріал «Книжечка в мультик перебігла», де діти з цікавістю переглянули мультик "Гуси - лебеді", слухали бібліотекаря, розглядали книжкові виставки, а потім зосередили свою увагу  на мультимедійну вікторину,  під час якої  вони із захопленням відповідали на запитання стосовно цієї казки.

 

14 серпня 2014 року в Овруцькій районній бібліотеці для дітей оформлено виставку-вшанування «Письменник знайомий і загадковий» (до 80-річчя П.І.Загребельного).

 

12 серпня 2014 року в Овруцькій районній бібліотеці для дітей бібліотекарем відділу обслуговування 5-9 класів проведено історичну годину «Війна, яка змінила все…» (з нагоди 100-річчя початку Першої Світової війни). Під час заходу діти познайомилися з історією Першої світової та переглянули наявну літературу на дану тематику.

 

8 серпня 2014 року  в читальній залі Овруцької Центральної районної бібліотеки ім.. А.С.Малишка о 12 годині відбулося зібрання громадської організації «Квітка надії». Вирішувались організаційні питання пов’язанні з відкриттям денного догляду за дітьми – інвалідами. В рамках цього заходу бібліотекар Інтернет – центру Вознюк Н.В. підготувала мультимедійну фото–презентацію заходів, що відбувались в Овруцькій центральній районній бібліотеці ім.. А.С.Малишка. Музичне оформлення – Мошківська Валентина.

 

7 серпня 2014 року минає 195 років від дня народження Пантелеймона Олександровича Куліша- українського письменника, поета, драматурга, фольклориста, етнографа, мовознавця, перекладача, критика, редактора, видавця. Він є автором першої фонетичної абетки для української мови, що попри низку внесених до неї змін, лежить в основі сучасного українського правопису. До цієї дати на абонементі  та в читальній залі Овруцької Центральної районної бібліотеки ім.. А.С.Малишка  діють книжкові виставки.

 

 


ЛИПЕНЬ 2014 року

28.07.2014 року в Овруцькій районній бібліотеці для дітей пройшов книжковий дайджест «Князь Володимир – хреститель Київської Русі». Де тіти мали змогу дізнатися багато цікавих фактів про хрещення Київської Русі, і, зокрема про князя Володимира.

 

25.07.2014 року в Овруцькій районній бібліотеці для дітей відбулися зустрічі в бібліотеці «Країна Читалія на планеті Літо», де діти познайомилися з художньою літературою з якою можна весело та змістовно провести літні канікули.

 

25 липня 2014 року відзначається 85 років з нагоди дня народження Василя Макаровича Шукшина, російського письменника, кінорежисера, актора. До цієї дати на абонементі Овруцької Центральної районної бібліотеки ім.. А.С.Малишка  діє книжкова виставка: «Я прийшов дати вам волю». Запрошуємо всіх поціновувачів цікавої книги до нашої бібліотеки!

 

24 липня- день пам'яті святої рівноапостольної княгині Київської Ольги. Саме з 24.07.2014 року на абонементі Овруцької Центральної районної бібліотеки ім.. А.С.Малишка відкрита для перегляду книжкова виставка – хроніка: «Легендами овіяний образ» (1045 років від дня смерті). Княгиня Ольга - свята православної церкви, яка першою серед правителів Київської Русі прийняла християнство. За велику роль у поширенні християнської віри Ольга була причислена до лику святої рівноапостольної.

 

23.06.2014 року працівниками районної бібліотеки для дітей оформлено книжну виставку – екскурс «Є конституція – є і міцна єдина держава».

23.07.2014 року в Овруцькій районній бібліотеці для дітей було проведено літературне віконце «В гостях у Олени Пчілки» (до 165-річчя від дня народження), де діти познайомились з її біографією та літературними творами. На завершення зустрічі читачі перевірили отримані знання відгадавши загадки та позмагавшись у вікторині. Також до цієї дати оформлена книжкова виставка «Поетичне слово, осяяне любов’ю до дітей».

 

На допомогу самоосвіті користувачів з 23.07.2014 року в читальній залі Овруцької Центральної районної бібліотеки ім.. А.С.Малишка почала діяти книжкова виставка: «Фермерство: з чим ідемо у завтра?». Якщо Ви фермер – початківець, то ці книги для Вас!

 

15.07.2014 року:

28 липня в Україні святкується День Хрещення Київської Русі!
 
В читальній залі Центральної бібліотеки для дорослих ім. А.Малишка
з 15 липня 2014 року  відкрита книжкова виставка
«Духовна опора українського народу».,
на якій більшість книг подаровані Овруцькою єпархією.
 
ЛАСКАВО ЗАПРОШУЄМО всіх бажаючих для перегляду в центральну бібліотеку для дорослих,
що знаходиться за адресою:
вул.Леніна, 6.
 
 

 

 

12.07 2014 року  з нагоди дня народження Анатолія Захаровича Москаленка на абонементі Овруцької Центральної районної бібліотеки ім.. А.С.Малишка оформлена книжкова виставка: «Поклик вічності». Анатолій   Захарович Москаленко (1934 – 1999) український письменник, журналіст. Заслужений журналіст України, перший директор Інституту журналістики КНУ імені Тараса Шевченка. Автор понад 300 праць, з-поміж яких — підручники, навчальні посібники, монографічні видання: «Основи журналістики», «Сучасна журналістика», Теорія журналістики», «Сучасна українська преса».  Нагороджений орденами «За заслуги», «Ярослава Мудрого», «Святого Володимира» та званням «Заслужений журналіст України».

 

З 10.07.2014 року на абонементі Овруцької Центральної районної бібліотеки ім.. А.С.Малишка відкрита для перегляду книжкова виставка присвячена книгам – ювілярам 2014 року «Книга – ювіляр». В рамках цієї виставки розміщені такі книжкові полички:

«450 років від дня виходу в світ першої друкованої книги Апостол»,

«295 років повісті Даніеля Дефо «Робінзон Крузо»,

«170 років виходу роману О.Дюма «Три мушкетери»,

«110 років роману Дж. Лондона «Морський вовк».

 

08.07.2014 року на абонементі Овруцької Центральної районної бібліотеки ім.. А.С.Малишка оформлені  нові книжкові виставки:

 1) Книжкова виставка до Дня родини (8 липня): «Доля родини у долі країни»;

2) Книжкова виставка для читання літом: «Літні канікули з книгою».

 

08.07.14 В Дитячій бібліотеці оформлена виставка – реклама «Ульотне  читання для справжніх книгогризів»

08.07.2014 року. Учасники клубу «Зорепад» та завідуюча відділом обслуговування  Овруцької центральної районної бібліотеки ім.. А.С.Малишка, Коновальчук Валентина Миколаївна, провели чергову зустріч клубу, що відбулася в нашій АРТвітальні. Зустріч шанувальників поетичного слова пройшла  під назвою: «Часточка душі моєї» і поєднала в собі презентування нових віршів учасників клубу та першої збірки віршів «Якби ж то вічно бути молодому», нашого місцевого поета О.Г.Толкача. З чим ми його від душі і вітаємо!

До речі, автор подарував декілька екземплярів своєї книги в фонд нашої бібліотеки, за що ми та наші читачі йому дуже вдячні.

    

 

7 липня 2014 року працівники абонементу Овруцької центральної районної бібліотеки ім.. А.С.Малишка оформили  нові книжкові виставки:

1. Книжкова виставка до Дня родини (8 липня) «Доля родини у долі країни»;

2. Книжкова виставка для читання літом «Літні канікули з книгою»;

3. Книжкова виставка присвячена книгам - ювілярам 2014 року «Книги – ювіляри».           

 

03.07.2014 року оформлена тематична поличка тематична поличка «Золоті зернини народної мудрості»

01.07.2014 року оформлена книжкова виставка  від щирого серця бібліотеці «Книги подаровані читачами»

 


ЧЕРВЕНЬ 2014 року

27.06.2014 року в районній бібліотеці для дітей оформлена книжкова виставка: «Щоб нас знали і читали у рідному краї.»

25.06.2014 року в районній бібліотеці для дітей було проведено годину – безпеки «Твій друг – дорожній рух»

19.06.2014 року працівниками районної бібліотеки для дітей на літньому майданчику дитячого садка № 1 було проведено літературних вікторину «Загадочка - відгадочка»

16.06.2014 року в районній бібліотеці для дітей оформлено книжкову Виставка – рекомендацію. «Цікаві книги – веселі канікули для учнів 5-9 класів».

 

10.06.2014 року відбувся семінар культпрацівників Овруцького району на базі  села Словечно. Тема семінару: «Діяльність культосвітніх установ району з питань збереження культурної спадщини рідного краю».  

Учасників семінару привітав сільський голова А.В.Пузій, який розповів присутнім про роль і місце закладів культури в соціокультурній інфраструктурі села, а також про досвід соціального партнерства та підтримку культосвітніх установ і допомогу у вирішенні різних проблем. Працівники культури району ознайомилися з досвідом роботи Словечанської сільської бібліотеки та Словечанського сільського Будинку культури. Також в ході семінару провідними спеціалістами районних методичних центрів були надані фахові консультації з питань бібліотечного краєзнавства та відродження пісенної народної творчості, народних звичаїв та обрядів. Бурхливими оплесками нагородили учасники семінару  аматорів художньої самодіяльності Словечанського БК, зокрема самодіяльний народний хор,  які виступили зі звітним концертом.

І завершився семінар культосвітніх працівників екскурсією до  Музею партизанської слави Полісся.

 

 

06.06.2014 року в  дитячій районній бібліотеці з учнями других класів була проведена вікторина «Загадочка відгадочка», де діти відгадували загадки.

05.06.2014 року  в дитячій районній бібліотеці з учнями перших класів проведена екскурсія «Мандрівка книжкового країною», де  діти познаймились з бібліотекою, розтановкою книг, правилами бібліотеки, цікавими книгами та журналами, а на кінець подивились мутфільми  по казках.

 

Щороку 5 червня світова громадськість відзначає Всесвітній день навколишнього середовища. Всесвiтнiй День довкiлля був установлений Генеральною Асамблеєю Органiзацiєю Об'єднаних Нацiй у 1972 р., щоб вiдзначити вiдкриття Стокгольмської Конференцiї по людському довкiллю. Iнша резолюцiя, прийнята Генеральною Асамблеєю в той же самий день, призвела до створення UNEP. На абонементі та в читальній залі Овруцької центральної бібліотеки ім..А.С.Малишка відкриті для перегляду книжковівиставки до Дня довкілля.

 

04.06.2014 року бібліотекар абонементу Омелянчук Л.А. показала учням сьомих класів, Овруцької гімназії, виставку робіт нашої місцевої молодої художниці Катерини Гаращук. Виставка картин представлена в АРТвітальні Овруцької центральної районної бібліотеки ім..А.С.Малишка, яка називається «Сила натхнення».

 

04.06.2014  року в дитячій районній бібліотеці в клубі «Чомучки»  з  учнями четвертих класів була проведена екологічна година:  «Вода – джерело життя», з метою привернути увагу дітей до болючої проблеми – збереження річок, джерел, криниць та дбайливого  поводження з водою та економного ії використання.

 

03.06.2014 року  в дитячій районній бібліотеці для учнів  перших  класів була проведена година цікавих повідомлень: «Цікавий світ дитячих журналів», де діти  познайомились з новими дитячими журналами які отримує  бібліотека, та почули цікаву інформацію про них.

03.06.2014 року учні 10 класу Овруцької гімназії разом з вчителем російської мови та зарубіжної літератури Корженко І.М. відвідали виставку картин в АРТвітальні Овруцької центральної районної бібліотеки ім..А.С.Малишка.

 

02.06.2014 року в дитячій районній бібліотеці була оформлена книжкова виставка – порада  для учнів1-4 класів  «Настало літо веселеньке», де діти матимуть змогу під час літніх канікул  познайомитись з літературою про літо та прочитати різні поради.  Для учнів других класів була представлена книжкова виставка – огляд «Для вас, малюки, нові книжечки».  Під час огляду діти ознайомились з новими книгами, які надійшли до бібліотеки.

 

01.06.2014 року до Міжнародного дня захисту дітей  на абонементі Овруцької центральної районної бібліотеки ім..А.С.Малишка оформлена книжкова виставка «Дитина наче паросток тендітний».

 


ТРАВЕНЬ 2014 року

 

29 травня 2014 року:

Український рушник – це вишита доля нашого славного народу.

Рушник у хаті – це святість, це реліквія кожної родини.

Рушник – це пісня ниток на полотні.

     29 травня у селі Селезівка всіх шанувальників української вишивки зібрало свято рушника «На рушниковім крилі…», ініціаторами якого стали центральна районна бібліотека ім. А.С.Малишка та директор Поліського державного природного заповідника Сергій Миколайович Жила. Серед гостей, що прибули на свято – начальник районного відділу культури і туризму О.І.Левківська, директор Овруцької ЦРБ С.М.Солтис, директор районної бібліотеки для дітей М.В.Невмержицька, знані краєзнавці – Микола Іванович Брицун та Іван Сергійович Булуй, директор районного краєзнавчого музею Неля Галіївна Волик та ін. Свято проходило під відкритим небом, що надало йому особливого колориту. Хіба є в світі більше диво, ніж вишитий незбагненними квітами, неповторним орнаментом, диво-мережками і зелен-листом український рушник? А таких рукотворних шедеврів на виставці, що була організована, було багато і представлені були витвори невтомних рук майстринь всієї Овруччини. Окрасою виставки став своєрідний рушник-оберіг, який створили до 20-ї річниці Незалежності України сорок майстринь-вишивальниць та два художники з різних куточків нашого району. Також на виставці були представлені роботи селезівських майстринь-вишивальниць – Борійчук Ольги Сергіївни та Панасевич Галини Іванівни, Андросович Валентини Федорівни та Лінкевич Олесі Іванівни. Ці жінки працюють в державному природному заповіднику.   

    

       Світлий слід на полотні життя залишила жителька Селезівки Бушок Любов Адамівна. На виставку роботи, зроблені її руками,  принесла невістка. На жаль, Любові Адамівни вже немає з нами, але її вишиванки не втратили кольорів і привабливості. Ця жінка все життя пропрацювала в колгоспі, народила і виховала 6 діток, але все одно знаходила час, щоб мережити узори своїх вишиванок.      
Святкового настрою жителям Селезівки та гостям свята  додали мелодійні, красиві та чудові виступи самодіяльних митців ансамблю «Полісяни» Хлуплянського сільського Будинку культури та орденоносиці ордену княгині Ольги ІІ ст. Віри Воробей. В ході свята прозвучали поезії про український рушник у виконанні бібліотекаря Овруцької ЦРБ Любові Омелянчук та вихованки гуртка «Основи журналістики» ЦДЮТ Аліни Товкач.
     Свято завершилося. Але всі розходилися з думкою, що після побаченої  дивовижної рукотворної краси, дівчата та молодиці Селезівки обов'язково повернуться до цієї святої української традиції, адже в вишитому рушнику – душа України.

 

27.05.2014 року працівники абонементу Овруцької центральної районної бібліотеки для дорослих ім.. А.С.Малишка оформили книжкову виставку присвячену дню народження  відомого українського письменника Романа Івановича Іваничука  (27 травня 1929 року). Іваничук є автором багатьох новел: “Прут несе кригу” (1958), “Не рубайте ясенів” (1961), “Під склепінням Храму” (1961), “Тополина заметіль” (1965), “Дім на горі” (1969), “Сиві ночі” (1975). Його найвідоміша трилогія “Край битого шляху” (19640).  Повісті: “Місто” (1977)  і “Сьоме небо” (1985), в яких показано боротьбу українського народу за визволення західноукраїнських земель від чужоземного панування. Два його просто прекрасні твори “Журавлиний крик” (1968 опубліковано 1988) і “Шрами на скалі” (1987) дуже відомі.  В останньому романі постає образ Івана Франка. Автор був удостоєний Шевченківської премії  за два твори “Вода з каменю” (1982) і “Четвертий вимір” (1984). Нагородження відбулося у 1985 році.

 

З 25.05.2014 року працівники читальної зали Овруцької центральної районної бібліотеки для дорослих ім.. А.С.Малишка оформили книжкову виставку: «За хмарою тютюнового диму». До Всесвітнього дня відмови від тютюнокуріння, встановленого в 1987 році Всесвітньою організацією охорони здоров'я, відзначається 31 травня кожного року. В цей день по всьому світу проходять анти тютюнові акції.

 

З 25.05.2014 року працівники абонементу Овруцької центральної районної бібліотеки для дорослих ім.. А.С.Малишка запрошують переглянути книжкову виставку: «Корисні поради майбутнім студентам».

 

З 23.05.2014 року працівники читальної зали Овруцької центральної районної бібліотеки для дорослих ім.. А.С.Малишка оформили книжкову виставку: «Коштовний скарб народу», присвячену Дню слов'янської писемності і культури – встановлений в Україні «…на підтримку ініціативи органів державної влади, Національної академії наук України, громадських і релігійних організацій та враховуючи історичне та просвітницьке значення спадщини слов'янських первоучителів у здобутку національної культури…» згідно з Указом Президента України «Про День слов'янської писемності і культури» від 17 вересня 2004 р. № 1096/2004. Відзначається щорічно 24 травня в день вшанування пам'яті святих рівноапостольних Кирила і Мефодія.

 

22.05.2014 року працівники читальної зали Овруцької центральної районної бібліотеки для дорослих ім.. А.С.Малишка спільно з вчителем всесвітньої літератури Басюк М.П. провели літературну годину «Бальзак і Україна». Захід відбувся на базі ЗОШ №3. Учні 10-б класу, які були запрошені на літературну годину, із задоволенням ділились своїми враженнями та слухали нову для них інформацію про перебування Оноре де Бальзака на території України. 

22.05.2014 року працівники абонементу Овруцької центральної районної бібліотеки для дорослих ім.. А.С.Малишка запрошують переглянути книжкову виставку присвячену Всесвітньому дню біологічного різноманіття.

 

20. 05. 2014 року працівники читальної зали Овруцької центральної районної бібліотеки для дорослих ім.. А.С.Малишка оформили книжкову виставку до 215 річниці від дня народження О.Бальзака «Творець нового Всесвіту». Оноре́ де Бальза́к (фр. Honorе de Balzac; народився 20 травня 1799, Тур, Франція — помер 18 серпня 1850, Париж, Франція) — французький письменник. Перший успіх до нього прийшов після написання «Психології шлюбу» (1829), навіяного Вальтером Скоттом. Це було початком великої серії романів під загальною назвою «Людська комедія». Писав також оповідання. Бальзака приваблювала Україна не тільки захоплюючими краєвидами і гостинними людьми, але й чарівним і ніжним почуттям до панянки на ім’я Евеліна. 

 

16.05. 2014 року в читальному залі Овруцької центральної районної бібліотеки для дорослих ім.. А.С.Малишка відбулася презентація роману Петра Білоуса «Життя після кохання».

  Перша книга прози доктора філологічних наук, професора, краєзнавця, громадського діяча П.В.Білоуса.

  Дія роману розгортається в Овручі та у зоні відчуження – селах Людвинівка (звідки родом бабуся головного героя журналіста Вадима Горенка) та Рудня.

  Інша героїня роману – студентка 5-го курсу Житомирського університету, яка з матір’ю живе в Овручі. Її знаходить в гущавині лісу Вадим, що оселився у напівзруйнованій бабусиній хатині в Чорнобильській зоні після зради дружини.

  Що чекає цих дох молодих людей після душевного краху, як складеться їх життя в добровільному усамітненні в живописних лісових поліських хащах?

  Вони ніби народжуються вдруге після того, як між ними спалахує нестримний вогонь кохання.

  Роман вибудуваний на драматичній інтризі та ліричному почутті.

Тож радимо всім почитати і дізнатися фінал цієї драматичної історії.

16.05.2014 року в приміщенні Овруцької центральної районної бібліотеки для дорослих ім.. А.С.Малишка відбулося заняття в клубі професійної майстерності «Бібліопрофі». Тема заняття: «Як зробити Інтернет – центр сільської бібліотеки успішним». В ході заняття були розглянуті питання:

                I.  Ведення облікової документації Інтернет – центру;

                II.  Впровадження нових бібліотечних послуг з використанням Інтернет – зв’язку та застосування нових технологій у повсякденній бібліотечній роботі:

1.     Пошук інтернет – ресурсів з питань бібліотечної справи: знайомство з WEB– сайтами провідних бібліотек України;

2.     Надання послуг електронної пошти, Skype;

3.     Створення та видання бібліотечної продукції ;

4.     Реклама роботи бібліотеки через Інтернет.

         III.  Створення мультимедійних презентацій і використання їх при проведенні     масових заходів.

Практичні заняття провели: Методист ЦРБ Якимчук М.Ф. та бібліограф ЦРБ Шваб Л.С.

На базі Овруцької центральної районної бібліотеки для дорослих ім.. А.С.Малишка 16 травня були проведені майстер – класи з сільськими бібліотечними працівниками району. Темами майстер – класів були ляльки – мотанки та квілінг. Провели їх майстрині: Коваль Н.П. та Вишнякова В.П.

15.05.2014 року в Артвітальні Овруцької центральної районної бібліотеки для дорослих ім.. А.С.Малишка відбулась презентація спільної книги – перевертиш: альбом картин Анни Бирковської «Золотом засиплю призьбу» та збірка віршів Тамари Корнійчук «Расплескалась осень». На святі були присутні члени клубу «Зорепад» та члени літературного об’єднання «Древлянка», на чолі з керівником Віктором Васильчуком з Коростеня. Мультимедійну презентацію підготувала бібліотекар Інтернет – центру Вознюк Н.В.

 

15.05.2014р. У дитячій бібліотеці відбулося родинне свято: «Любов до книги – шлях до мудрості».

09.05.2014р. по всіх сільських радах району пройшли мітінги-реквієми біля обелісків

8.05.2014р. пройшов святковий концерт в районному будинку культури

 

2 квітня 2014 р. було проведено захід. Свято книги: «Це знають дорослі і діти – книжкова країна найкраща у світі». (До міжнародного дня дитячої книги).

Були присутні учні 4-х класів Овруцької гімназії та учні 2-Б класу ЗОШ №1. Присутніх 62 уч.

07.04.14 Проведено Вечір-зустріч з місцевою поетесою Милашевською О.В «Я люблю тебе земле Поліська».

08.04.14 Відбулась екскурсія до бібліотеки: «Мандрівка книжковою країною» були присутні учні ЗОШ № 1, 1-А (23 дитини)

09.04.14 Відбулась екскурсія до бібліотеки: «Мандрівка книжковою країною» були присутні учні ЗОШ № 1, 1-Г (16 дітей)

 

В рамках тижня дитячого читання в Овруцькій районній бібліотеці для дітей проведені такі заходи.

Година цікавих повідомлень «Цікавий світ дитячих журналів » 2-4 кл. 25.03.14 /12 дітей.

Виставка-огляд: «Ювілейний зореліт дитячої книги» 2-4 кл.26.03.14/10 дітей.

Бібліо – серіал для дошкільнят За книгою К.Чуковського «Муха-Цокотуха» «Книжечка в мультик перебігла» Дитячий садок №1 дошкільнята. 28.03.14/18 дітей.

До всесвітнього дня поезії, що відзначається 21 березня, працівники абонементу Овруцької центральної районної бібліотеки для дорослих ім.. А.С.Малишка, в рамках клубу «Гармонія», провели зустріч з місцевими поетами: Зоєю Петрівною Цалко та Тамарою Артурівною Корнійчук. До речі, вони є членами клубу «Зорепад».

21.03.2014  пройшов звітний концерт учнів Овруцької ДМШ.

20.03.2014 року бібліографи Овруцької центральної районної бібліотеки для дорослих ім.. А.С.Малишка Шваб Л.С. та Гусаревич Л.М. провели на базі ЗОШ №1 огляд нової краєзнавчої літератури «Майстри пера Житомирщини», з використанням мультимедійної презентації. Були представлені лауреати щорічної обласної премії «Краща книга року».

Указом Президента України з метою відзначення 200-річчя ювілею видатного сина українського народу Т.Г. Шевченка в Україні і за її межами 2014 – рік оголошено роком Т.Шевченка. 20 березня в районній бібліотеці для дітей пройшло літературно – музичне свято «Кобзарево слово лине в душу кожної дитини». У яскравих вишиванках учні 5-9 класів 30Ш № 4 декламували вірші Шевченка. Ставили сцени за його творами й розповідали про непросте життя поета.

На заході, що проходив 19.03.2014 року у ЗОШ №1 з учнями 9-х класів, з вступним словом виступила Жила Вікторія – бібліотекар юнацької кафедри, а завідуюча відділом обслуговування Валентина Миколаївна Коновальчук, розповіла про історію заснування клубу «Зорепад» та про зустрічі і засідання, що проходять в рамках клубу. До речі, Валентина Миколаївна подарувала бібліотекарю школи О.І.Левківській оберіг – ляльку-мотанку, що символізує вчителя. А під кінець заходу присутніх чекав сюрприз – Тамара Артурівна Корнійчук подарувала школі свою першу книгу – це збірка віршів «Расплескалась осень».

13.03.14 року в Артвітальні Овруцької центральної районної бібліотеки для дорослих ім.. А.С.Малишка відбулась презентація виставки робіт декоративно – прикладного мистецтва жителів селища Першотравневе «Дзвенять струмки в Першотравневому». На виставці представлено історію селища матеріалами із шкільного музею. Вишивка, вироби із бісеру, в’язання гачком, фотографії, картини написані викладачем і учнями філіалу художньої школи, а також куточок старовинних робіт – все це викликає захоплення і здивування. На презентації виставки були присутні І.П.Дивинська – директор Першотравневої ЗОШ I-IIIст., Л.І., поети: Т.А.Корнійчук та Г.О.Толкач( він є першим випускником Першотравневої школи 1955р.). Спогадами про написання Гімну Селища поділилася автор слів С.М.Бек. Директор Товкачівського кар’єру  В.П.Савчук розповів про кар’єр, про його людей. На згадку про зустріч від Артвітальні було подаровано ляльки – мотанки Савчуку В.П. та Дивинській І.П.( для шкільного музею).

12.03.14 учні Овруцької ДМШ прийняли участь та зайняли три перших та три других призових місця в обласному конкурсі ансамблевої гри серед шкіл естетичного виховання в м. Житомирі , а також два других місця та одне перше місце в обласному конкурсі сольного виконання серед шкіл естетичного виховання.

12.03. в Овруцькій районній бібліотеці для дітей відбувся IIрайонний етап конкурсу «Найкращий читач України 2014». До бібліотеки в цей чудовий сонячний день завітали 20найактивніших та найзавзятіших читачів -  учнів 6,7,8 класів з району, переможці I-го відбіркового етапу. Переможцями  визначено Кот Валерію (6 клас Бондарівська ЗОШ),  Кабаченко Крістіну (7 клас ЗОШ № 3) та Закомолдіну Аліну (8 клас ЗОШ № 1). Їм надано  ще одну можливість взяти участь у творчому змаганні в ІІІ обласному етапі, який буде проводитися 19 березня 2014 року в м. Житомирі, де матимуть чудову нагоду виграти подорож до Львова на Міжнародний дитячий фестиваль «Книгоманія» у травні, відвідати безліч цікавих подій і знайти нових друзів з усієї країни.


12.03.2014 року в Артвітальні Овруцької центральної районної бібліотеки для дорослих ім.. А.С.Малишка відбувся майстер – клас по модульному оригамі. Це вже восьме заняття, майстрували  цього разу чудові весняні тюльпани. Провела його для користувачів бібліотеки Кирик Валентина Олексіївна.

12.03.2014 року до 200річчя від дня народження Т.Г.Шевченка в читальному заліОвруцької центральної районної бібліотеки для дорослих ім.. А.С.Малишка знову зібралися шанувальники  поезії великого Кобзаря. Виступив на нашому заході Булуй Іван Сергійович. Він зіграв присутнім на кобзі і прочитав «Заповіт» Т.Шевченка на білоруській мові. Запрошені на свято учні читали вірші Шевченка та вірші про Шевченка.  Левківська Надія (село Лучанки), учениця 9 класу читала присвячений Шевченку власний вірш. Також виступили: Гаврилюк Даніїл, учень 2 класу, ЗОШ № 3; Ушкалова Анастасія, учениця 11класу, гімназія; Ушкалов Євген, учень 10 класу, гімназія; Лілія Невмержицька, учениця 10 класу, ЗОШ №1; Марія Шваб, учениця 11 класу, ЗОШ №4; Кудря Альона, учениця 10 класу, гімназія. Діти з ЦДЮТ, гурток «Основи журналістики», разом із своїм керівником Калініною Н.С.  показали сценку за творами Шевченка.

9.03.14 відбувся мітинг біля памятника Т.Г. Шевченку з нагоди 200-річчя від Дня народження Великого Кобзаря "Є в Шевченка народження дата, дати смерті в Шевченка немає"

6 березня в  районній бібліотеці для дітей відбулося свято «Найсвятіша любов материнська» для мам, бабусь та дітей з особливими потребами.

6.04.2014 року бібліографи Овруцької центральної районної бібліотеки для дорослих ім.. А.С.Малишка Шваб Л.С. та Гусаревич Л.М. провели на базі ПТУ – 35 годину спілкування «Постаті української економічної думки». Були присутні дві групи бухгалтерів.

5.03.2014 року в Артвітальні Овруцької центральної районної бібліотеки для дорослих ім.. А.С.Малишка відбувся майстер – клас по модульному оригамі. Це сьоме заняття по майструванню з бумаги, цього разу виготовляли гілочку троянди. Провела його для користувачів бібліотеки, як завжди Кирик Валентина Олексіївна.

 5.03.2014 року бібліографи Овруцької центральної районної бібліотеки для дорослих ім.. А.С.Малишка Шваб Л.С. та Гусаревич Л.М., на базі ЗОШ №1, провели годину спілкування «Мистецька спадщина Шевченка». На заході були присутні учні 9 – 10 класів. Книжкову виставку по цій темі оформила бібліотекар цієї школи Левківська О.І.

4.03.2014 року в Артвітальні Овруцької центральної районної бібліотеки для дорослих ім.. А.С.Малишка почала діяти виставка декоративно – прикладного мистецтва жителів селища Першотравневе «Дзвенять струмки в Першотравневому». Презентація відбудеться 13.03.2014 року, об 11 годині. Запрошуємо всіх бажаючих!

4.03.2014 року в Артвітальні Овруцької центральної районної бібліотеки для дорослих ім.. А.С.Малишка відбулась чергова  зустріч членів клубу любителів поезії «Зорепад» під назвою «Село – українська колиска».  Це завжди цікаві та захоплюючі подорожі у світ поезії. Відвідати ці зустрічі може кожен прихильник поезії. Можливо ви самі пишете вірші,  запрошуємо!

3.03.2014 року працівники відділу обслуговування Овруцької центральної районної бібліотеки для дорослих ім.. А.С.Малишка на базі ЗОШ № 3 провели літературну годину «Живуть, Тарасе, поміж нас і голос твій, і пензель твій, і слово…» та огляд літератури по цій же темі. Захід провели спільно з вчителем всесвітньої літератури Басюк Марією Прохорівною. Були присутні учні 10-Б класу цієї школи. Виступили: Міронова Валентина Петрівна та Духновська Людмила Іванівна.

26.02.2014 року в Артвітальні Овруцької центральної районної бібліотеки для дорослих ім.. А.С.Малишка відбувся майстер – клас по модульному оригамі. Це шосте заняття по майструванню з бумаги, цього разу виготовляли вазу з квітами. Провела його для користувачів бібліотеки Кирик Валентина Олексіївна.

25.02.2014 року в Артвітальні Овруцької центральної районної бібліотеки для дорослих ім.. А.С.Малишка відбувся черговий майстер – клас по виготовленні ляльки – мотанки «Сваха - плясунья». Провела його для користувачів бібліотеки та всіх бажаючихзавідуюча відділом обслуговування Коновальчук Валентина Миколаївна.

24.02.2014 року методисти Овруцької центральної районної бібліотеки для дорослих ім.. А.С.Малишка провели семінар для бібліотечних працівників району. Тема семінару: «Популяризація української художньої літератури». Бібліограф ЦРБ Шваб Л.С. провела бібліографічний огляд «Літературні постаті 2014 року». Бібліограф – краєзнавець ЦРБ ГусаревичЛ.М. продемонструвала мультимедійну презентацію «Мистецька спадщина Т.Г.Шевченка».

24.02.2014 року в читальному заліОвруцької центральної районної бібліотеки для дорослих ім.. А.С.Малишка зібралися шанувальники  поезії великого Тараса Шевченка – людини, генієм якої наше рідне українське слово було вознесено на олімп недосяжної високості і слави. Зібралися в рамках І відбіркового туру Всеукраїнського конкурсу читців ім. Т.Г.Шевченка. Від імені журі учасників конкурсу, а їх було понад 50, привітала голова журі – директор Овруцької ЦРБ Сніжана Солтис. В конкурсі взяли участь читці з усіх міських шкіл, гімназії, ПТУ №35 та шкіл району, зокрема: Шоломківської, Бондарівської, Великохайчанської, Гладковицької, Раківщинської, Лучанківської, Хлуплянської, Великочер-нігівської, Першотравневої, Кирданівської, Піщаницької, Словечанської. Всі учасники відзначені дипломами. Переможців конкурсу визначили у двох номінаціях: учнівська молодь (9-11 клас) та аматори художньої самодіяльності.  В першій номінації нагороди отримали Торгонська Аліна (Овруцька гімназія), Прохоренко Катерина (Овруцька гімназія) та Товкач Аліна (вихованка гуртка «Основи журналістики» Овруцької ЦДЮТ). В їх виконанні прозвучали уривок з поезії «Петрусь» Т.Г.Шевченка,  власний вірш «Шевченкові», поезія Т.Г.Шевченка «На розпутті кобзар сидить…».

     В номінації «Аматори художньої самодіяльності» перемогу отримала Гавриловська Сніжана – художній керівник Хлуплянського СБК, яка виконала композицію за творами великого Кобзаря.

21 лютого в дитячій бібліотеці до дня рідної мови пройшов конкурс знавців рідного слова «Найцінніший скарб – рідна мова», з учнями 4-А кл. ЗОШ № 3 (вчителька Чавалюк С.П.).Всього було присутніх – 42 дитини. Змагалися команди «Мовознавців» та «Всезнайки» які складалися з учнів. Перемогла дружба.

«О мово, музико, калино, бальзам цілющий для душі» – під такою назвою пройшло перше в цьому році засідання клубу «Гармонія», що діє при нашій бібліотеці. За рішенням ЮНЕСКО 21 лютого всі народи на землі відзначають Міжнародний день рідної мови. Ось з нагоди цього свята 19.02.2014 року відбулася зустріч працівників Овруцької центральної районної бібліотеки для дорослих ім.. А.С.Малишка з учнями 14-ої групи ПТУ-35.  На зустрічі подавалась інформація про історію заснування Міжнародного дня рідної мови. За допомогою поетичного слова бібліотекарі відділу обслуговування В.Жила та Т. Пушанко намагалися показати красу, багатство, мелодійність нашої української мови. Згадували, зачитували прислів’я, приказки через які наш народ передавав свій життєвий досвід, знання. Не залишились байдужими учні під час читання гуморесок П.Глазового. Це викликало у них зацікавленість та підняло настрій.  Даний захід, будемо сподіватися, сприятиме розширенню і поглибленню знань у підростаючого покоління про рідну мову.

Пісенний альбом«А пісня… часточка душі моєї...»,  відбувся 18.02.2014 року в читальному залі Овруцької центральної районної бібліотеки для дорослих ім.. А.С.Малишка,від жінки з великим і люблячим серцем, із душею, що вмістила у себе пісні України, Білорусії, Росії, люблячої матусі, найдобрішої бабусі, найвірнішої подруги і просто людини, з якою приємно спілкуватися, поділитися своїми думками, обговорити невідкладні справи - Валентини Мошківської.  Підтримати В.Мошківську і заспівати разом з нею прийшли учасники хору «Гомін» на чолі з керівником В.М.Рябченко та музичним керівником М.І.Рябченко. Пісні у виконанні хору додали настрою і оптимізму, а тому присутні дружніми оплесками просили співати ще і ще. Не стали осторонь і поети клубу «Зорепад». Г.Ламаєв, О.Жигадло, Т.Корнійчук подарували Валентині Мошківській свої вірші. Привітали Валентину: міський голова Шваб В.В.; директор центральної районної бібліотеки Солтис С.М.; Надія Коваль, Галина Скред, Лариса Білоусенко та Ганна Задорожна.

19.02.2014 року в Артвітальні Овруцької центральної районної бібліотеки для дорослих ім.. А.С.Малишка відбувся майстер – клас по модульному оригамі. Це вже п’яте заняття по майструванню з бумаги, цього разу виготовляли вазу з квітами. Провела його для користувачів бібліотеки, як завжди Кирик Валентина Олексіївна.

29.01.2014 року працівники районної бібліотеки для дітей провели історичну годину – екскурс «Безсмертна слава лицарів Крут » в 9-а класі ЗОШ №3, присвячену юнакам-героям,які здійснили великий подвиг, захищаючи рідну землю, полягли за незалежність молодої Української держави.

22.01.2014 року Проведена підсумкова методична нарада з завідуючими сільськими бібліотеками «Підсумки роботи за 2013 рік та завдання на 2014».

22.01.2014 року базі ЗОШ №1 працівниками відділу обслуговування Овруцької Центральної районної бібліотеки ім.. А.С.Малишка провели до Дня Соборності Історичну годину «Україна – Соборна держава. Ще не вмерла й не вмре твоя слава». Запрошений на захід керівник громадської організації «Ліга молоді» Комаревич С.В. представив уривок з документального фільму про історичні події 22 січня 1919 року. Його виступ супроводжувався мультимедійною презентацією. Були присутні учні старших класів.

22.01.2014 року в Артвітальні Овруцької центральної районної бібліотеки для дорослих ім.. А.С.Малишка відбувся третій майстер – клас по модульному ори гамі. Провела його для користувачів бібліотеки Кирик Валентина Олексіївна.

День Собо́рності— свято України, що відзначається щороку 22 січня в день проголошення Акту возз'єднання Української Народної Республіки й Західноукраїнської Народної Республіки, що відбулося в 1919 році. 22.01.2014 року в читальному залі Овруцької центральної районної бібліотеки для дорослих ім.. А.С.Малишка відбулась історична година «Україна – Соборна держава. Ще не вмерла й не вмре твоя слава». Заступник голови РДА Кисіль В.Л. привітав всіх присутніх із святом та наголосив на значимості цієї пам’ятної дати. Також була присутня начальниця відділу культури Левківська О.І. Запрошений на захід керівник громадської організації «Ліга молоді» Комаревич С.В. представив уривок з документального фільму про історичні події 22 січня 1919 року. Його виступ супроводжувався мультимедійною презентацією.Огляд творів, в яких висвітлена тема споконвічного прагнення українського народу в єднанні зробила провідний бібліотекар читального залу Пушанко Т.Я. Захід супроводжувався мультимедійною презентацією з музичним супроводом, яку підготувала бібліограф Шваб Л.С.

Фото.jpg

На Овруччині триває активна підготовка з відзначення 200-річчя від дня народження Тараса Григоровича Шевченка. У рамках підготовки до святкування знаменної дати та з метою вивчення творчої спадщини Кобзаря, 21.01.2014 року працівники нашої бібліотеки організували та провели «поетичний перегук» біля пам’ятника Т.Г.Шевченку в м. Овручі.

22.01.14 року з нагоди Дня Соборності та свободи України в районній бібліотеці для дітей з читачами 6-7 класів шкіл міста проведено дайджест «Соборна і свята моя державо» та оформлено книжкову виставку «Україна Соборна – моя гордість і слава», де читачі мали змогу познайомитися з історичними фактами про Соборність України.

Унікальне відродження старовинного українського мистецтва ми мали можливість побачити 8 січня. В Артвітальні Овруцької центральної бібліотеки для дорослих імені А.С.Малишка відбулося відкриття виставки декоративно - прикладного мистецтва «Світ рукотворного дива». Близько 40 робіт, вишитих бісером та нитками, вирізблених з дерева, ляльок - мотанок та навіть альтернативні ялинки складають експозицію виставки.

На абонементі Овруцької центральної районної бібліотеки для дорослих ім.. А.С.Малишка з 13.12.2013 року оформлена книжкова виставка «Її шлях література», яка приурочена 180р.від дня народження Марії Вовчок.

На абонементі Овруцької центральної районної бібліотеки для дорослих ім.. А.С.Малишка з 19.12.2013 року оформлена для перегляду  книжкова виставка – портрет «Єднання науки і практики», до 110ої річниці від дня народження М.Амосова.

20.12.2013 року працівники читального залу Овруцької центральної районної бібліотеки для дорослих ім.. А.С.Малишка в рамках клубу «Закон про мене, мені про закон» провели спільно з керівником цього клубу старшим помічником міжрайонного прокурора Савчуком Богданом Гавриловичем диспут «Людина живе й діє в правовому полі». Були запрошені учні 10 – 11 класів ЗОШ № 3.

19.12.2013р. на свято Св. Миколая, працівники районного будинку культури за спонсорської підтримки розважального комплексу «Україна» організували святкову програму для дітей сиріт та дітей з малозабезпечених сімей. Свято відбулося у кінозалі розважального комплексу «Україна».

18.12.13 р. в районній бібліотеці для дітей, у рамках відзначення Року дитячої творчості в Україні відбулося народознавче свято «На святого Миколая творча іскорка палає». На якому діти подарували св. Миколаю  свої танці, пісні, вірші, гру на музичних інструментах та інших таланти, за що отримали солодощі від св. Миколая .

14.01.2014 року в Артвітальні Овруцької центральної районної бібліотеки для дорослих ім.. А.С.Малишка відбувся пісенно – поетичний альбом Петра Невмержицького. Він є членом клубу «Зорепад», що діє при бібліотеці. Звучали написані Петром пісні у його ж виконанні. Також пін поклав на музику вірші інших поетів клубу «Зорепад».

10.01.2014 та 15.01.2014 року в Артвітальні Овруцької центральної районної бібліотеки для дорослих ім.. А.С.Малишка відбувся майстер – клас по виготовленню модульного ори гамі. Провела їх Кирик В.О. Майстриня навчала всіх охочих користувачів бібліотеки навикам цього виду мистецтва. Також і надалі будуть проводитись майстер – класи різного профілю. Запрошуємо всіх бажаючих!

12.12.2013 року  працівники абонементу Овруцької центральної районної бібліотеки для дорослих ім.. А.С.Малишка оформили книжкову виставку до 120 – річчя від дня народження М.Хвильового «Шляхами життя і творчості».

9.12.2013 року працівники Овруцької центральної районної бібліотеки для дорослих ім.. А.С.Малишка провели годину інформації для учнів 10 – 11 ЗОШ №1 «Борис Грінченко – просвітитель – письменник та вчений –   універсал». До 150 – річчя від дня народження. Був підготовлений інформаційний буклет «Віддав себе я праці без вагання».

3.12.2013 року працівники читального залу Овруцької центральної районної бібліотеки для дорослих ім.. А.С.Малишка в рамках клубу «Закон про мене, мені про закон» провели спільно з керівником цього клубу старшим помічником міжрайонного прокурора Савчуком Богданом Гавриловичем годину спілкування «Сімейне виховання в Україні, шляхи вдосконалення в аспекті запобігання злочинності неповнолітніх». Були присутні учні ІІІ курсу ПТУ – 35.

В читальному залі Овруцької центральної районної бібліотеки для дорослих ім.. А.С.Малишка в рамках акції «16 днів проти насильства», приуроченої 25 листопада – Міжнародному Дню боротьби з насильством, відбулась виставка перегляд «Проблеми з насильством та боротьба з ними». Виставка буде діяти на протязі грудня.

02.12.13 Міжнародна правозахисна акція «16 днів проти насильства» розпочата в 1991 році. У районній бібліотеці для дітей проведено бесіду-діалог «Мій улюблений світ – без насильства, без жорсткості, болю і зла, та оформлено книжкову виставку «Світ без насильства очима дітей»»

03.12.13р Згідно Постанови Верховної Ради України про відзначення 150-річчя з дня народження Бориса Грінченка в районній бібліотеці для дітей оформлено книжкову виставку «Талановитий поет і пісняр» з учнями 5-Б класу ЗОШ №3, класний керівник Рушелюк О.І.

       Проведено бесіду «Світ дитини у малій прозі Б.Грінченка» та бібліографічний огляд літератури «Віддав себе я праці без вагання, я йшов туди, де розум посилав…»»

28 листопада у рамках програми «Бібліоміст» Platinum Bankзавітав до Овруцької районної бібліотеки для дітей на «Платинум Посиденьки», мета яких— навчити молоде покоління основам фінансової грамотності.На занятті мидізналисящо таке гроші,розглянули їх історію, звідки вони походять та коли вони з'явилися вперше.

28.11.2013 року працівники читального залу Овруцької центральної районної бібліотеки для дорослих ім.. А.С.Малишка спільно з керівником молодіжної громадської організації «Ліга молоді»  Комаревичем Сергієм Васильовичем провели годину пам’яті  жертвам Голодомору «Скорботна свічка пам’яті».  Були запрошені учні старших класів ЗОШ №3 та учні І курсу ПТУ – 35. В рамках цієї зустрічі був продемонстрований документальний фільм «Пам'ять…». 

 27.11.2013 року працівник абонементу Овруцької центральної районної бібліотеки для дорослих ім.. А.С.Малишка Жила В.В. на базі ПТУ – 35  провела дискусію на тему: «Ти сам у відповіді за свої хибні звички». Були присутні учні ІІІ курсу ПТУ – 35.

26.11.13 Овруцька районна бібліотека для дітей провела з учнями 5-б кл. історичний екскурс «За життя ішли на смерть», присвячений 90-річчю з дня народження, та 70-років з дня загибелі керівника Малинського підпілля Ніни Сосніної, а також 90-річчя з дня народження героя-нашого земляка Олександра Покальчука.

25.11.2013 року працівники Овруцької центральної районної бібліотеки для дорослих ім.. А.С.Малишка оформили виставку декоративно – прикладного мистецтва в м. Житомирі під час звіту Овруцького району присвяченого 200-річчю від дня народження Тараса Григоровича Шевченка.

 20.11.13 Овруцька районна бібліотека для дітей провела хроноскоп пам’яті «І стоїть, ще й тепер Україна, як скорботна німа край могил» з учнями 8-б класу гімназії, класний керівник Христинич І.В. Оформлена книжкова виставка «То був страшний навмисний голод»

15.11.13. в районній бібліотеці для дітей до 70-річчя визволення Овруча від фашистських загарбників була проведена година пам’яті «Війною палала рідна земля», під час якої учні ЗОШ № 1, № 3 та № 4 переглянули мультимедійну презентацію «Стежками долі рідного краю», почули голос генерала О.Сабурова, який ділився враженнями про події тих часів та переглянули документальний фільм «Битва за нашу Совецкую Украину». Також оформлена книжкова виставка «Стоять безмовно обеліски вічні, сняться їм дороги героїчні».

14 листопада в приміщенні центральної районної бібліотеки  ім. А.С.Малишка з нагоди 70-річчя визволення Овруча відбувся вечір спогадів «Тих днів у пам'яті не стерти і сьогодні». На зустріч були запрошені ветерани Великої Вітчизняної війни, серед них Васяновч , який поділився з присутніми своїми спогадами про ті грізні воєнні роки. Серед гостей зустрічі були голови районної та міської ветеранських організацій В.М.Дергунова та Л.М.Білоусенко та  історик-краєзнавець Сергій Дмитрович Бондаренко, який розкрив сторінку історії визволення нашого міста. Цікавою була і розповідь наукового співробітника  Словечанського музею партизанської Слави  Кички Тамари Адамівни. Вона повідала присутнім про роботу музею по збереженню для нащадків цінних реліквій воєнних років та познайомила з деякими з них.

5.11.2013 року в Артвітальні Овруцької центральної районної бібліотеки для дорослих ім.. А.С.Малишка відбулася зустріч за круглим столом «Нас усіх об’єднала Україна». Відвідали нашу бібліотеку представники різних національностей, які проживають на території нашого району.  Це – німці, азербайджанці, вірмени, білоруси, росіяни, євреї, татари та українці. В кожного своя доля і своя історія, яку коротко повідали нам гості. На завершення вирішили зустрічатися кожного року на першому тижні листопада. На зустрічі були присутні представники місцевої преси.

7.11.2013 року в приміщенні Овруцької міської бібліотеки працівники відділу обслуговування Овруцької центральної районної бібліотеки для дорослих ім.. А.С.Малишка спільно з працівниками Овруцької міської бібліотеки перегорнули сторінки поетичного альбому «О мово моя, душа голосна України». Приурочений цей захід Дню української писемності та мови, що святкуємо ми 9 листопада. Були запрошені як слухачі учні І курсу ПТУ – 35 разом з вчителем української мови та літератури. Слово надавалось членам клубу «Зорепад», а музичне оформлення забезпечила Валентина Мошківська. На заході були присутні представники відділу культури РДА.

01.11.2013р. працівники РБК та учасники художньої самодіяльності району привітали працівників соціальної сфери з професійним святом. Концерт відбувся в приміщенні райдержадміністрації.

В читальному залі Овруцької центральної районної бібліотеки для дорослих ім.. А.С.Малишка з  27.10.2013 року  оформлена народознавча книжкова виставка «Наших оберегів кольори».

27.10.2013 року в Артвітальні Овруцької центральної районної бібліотеки для дорослих ім.. А.С.Малишка відбулась екскурсія учнів Овруцького ПТУ – 35, групи №13. Вони оглядали виставку робіт вчителів художньої школи під назвою: «Всі жанри».

Центральна районна бібліотека для дорослих ім. А.Малишка в Інтернет – центрі з 28.10.2013 року розпочала чергові безкоштовні навчання пенсіонерів. Досвід у нас вже є, адже за час існування Інтернет – центру  в бібліотеці безкоштовно навчено вже сім груп пенсіонерів, це друкування текстів, освоєння Інтернет – технологій та правил поведінки в мережі. Навчання проходять два місяці. Для людей пенсійного віку це не тільки можливість навчитися чогось нового, але й спілкуватися із своїми ровесниками.

На абонементі Овруцької центральної районної бібліотеки для дорослих імені А.С.Малишка  з  28.10.2013 року  почала діяти книжкова виставка приурочена Дню визволення України «Ми пам’ятаємо ваш подвиг, визволителі України».

31.10.2013 року в Артвітальні Овруцької центральної районної бібліотеки для дорослих ім.. А.С.Малишка відбулась екскурсія учнів Овруцького ПТУ – 35, групи №24. Оглядали виставку робіт вчителів ДХШ під назвою: «Всі жанри».

22 жовтня бібліотекар районної бібліотеки для дітей Базильчук Т.В. відвідала ЗОШ №1 де для учнів 5-х класів провела голосні читання «Серце віддаю дітям», по творах В.Сухомлинського, присвячені 95-річчю видатного педагога і письменника.

   25 жовтня працівниками районної бібліотеки для дітей був проведений районний семінар сільських та шкільних бібліотекарів району «Бібліотека, як середовище естетичного розвитку дитини». Відкриття семінару почалося з мультимедійної презентації «Дитяче бібліомістечко запрошує…», крім консультацій та обміну досвідом глядачі мали змогу переглянути масовий захід «Мистецтва сила чарівна».

18.10.2013р. працівники РБК та учасники художньої самодіяльності району привітали чудовим концертом працівників ВАТ «Овруцький хлібозавод» з Днем працівників харчової промисловості.

З 17.10.2013 по 24.10.2013 року в Артвітальні центральної районної бібліотеки для дорослих ім. Андрія Малишка пройшли екскурсії дітей 5 – 10 класів гімназії та ЗОШ № 4 на виставку картин викладачів ДХШ «Всі жанри».

17.10.2013 року в читальному залі Центральної районної бібліотеки ім. А.С.Малишка відбувся практикум для бібліотечних працівників району «Порядок обліку бібліотечного фонду». В рамках цього заходу пройшла мультимедійна історична година «Пам’ятний листопад 1943 року».

17.10.2013 року в приміщенні ЗОШ № 1 спільно з бібліотекарем цієї школи Левківською Оленою працівники центральної районної бібліотеки для дорослих ім. Андрія Малишка організували засідання клубу «Гармонія». В рамках цієї зустрічі запрошена гостя, Ірина Федоренко, провела майстер – клас по правильному легкому макіяжу для сучасних дівчаток – підлітків.

22.10.2013 року в Артвітальні центральної районної бібліотеки для дорослих ім. Андрія Малишка відбулась зустріч клубу «Зорепад», приурочена недавній поїдці деяких членів клубу на Всеукраїнський поетичний фестиваль – конкурс «Просто на Покрову» , що відбувся в місті Коростені 12 жовтня 2013 року. На цій зустрічі члени клубу, які відвідали фестиваль – конкурс в м. Коростень ділились враженнями від поїдки, адже вони отримали дипломи учасників конкурсу, це Дмитро Берьозов, Тамара Корнійчук, Петро Невмержицький та Василь Пінчук. Вітаємо їх від щирого серця!

15.10.2013 року вОвруцькійрайонній бібліотеці для дітей пройшов День інформації «Книжкові перлини України – дітям», під час якого учні 1-9 класів ознайомилися з новими надходженнями до бібліотеки, також огляд-ревю «Вернісаж книжкових видавництв» ознайомив дітей з книгами різних видавництв України, які є в бібліотеці. Під час мультимедійної презентації «Періодичні видання – провідники у світ інформації» користувачі бібліотеки поринули у захоплюючий світ періодики.

13.10.2013 р. в сільському будинку культури с. Гладковичі відбувся концерт присвячений дню села. Концерт підготували працівники РБК, учасники художньої самодіяльності району та с. Гладковичі

11.10.2013 року працівники Центральної районної бібліотеки ім. А.С.Малишка на чолі з директором Солтис С.М. до Дня українського козацтва 14 жовтня (згідно Указу Президента України від 7 серпня 1999р.) влаштували справжнє козацьке свято з піснями та козацькими розвагами. Дійство проходило не в приміщені бібліотеки, а біля відомої в нашому районі криниці с. Покалів. На цей захід було запрошено шанованих в нашому місті людей. Це  Заступник голови РДА Кисіль В.Л., начальник відділу культури Левківська  О.І., також отаман Древлянської Січі Козацтва Запорозького генерал - осавул Сергій Бірківський, отаман війська Древлянського та овруцького осередку Українського Козацтва Грищук Я.Я., директор Поліського природного заповідника Жила С.М., і Священик  Віталій Покалівської православної церкви Різдва Богородиці та інші. Музичне оформлення забезпечував хор Хлуплянської сільської ради. Приймали участь в заході учні ПТУ – 35 м. Овруча. Для ознайомлення з більш детальною інформацією про захід натисніть на посилання:

http://biblioovruch.blogspot.com/2013/10/blog-post_17.html#more

27.09.2013 Листвинський  дитячий фольклорний  колектив «Полісяночка» прийняв участь  у XIIIВсеукраїнському фестивалі сучасної пісні та популярної музики «Червона рута».

27.09.2013 відбулись урочисті заходи з нагоди Дня туризму на яких було забезпечено презентацію туристичного потенціалу Овруцького району.

14.09.2013р. в м. Коростень відбувся IV міжнародний фестиваль дерунів. Овруччину на фестивалі представляли вокальний колектив Піщаницького СБК та гармоністи М.В. Капустинський, В.Б. Шваб.

20.08.13. Напередодні дня Незалежності України працівники дитячої бібліотеки оформили книжкову виставку-перегляд «Ти шляхом праведним ішла до волі, Україно», на якій користувачі бібліотеки можуть ознайомитися з літературою про історію нашої держави, відомих Українських діячів та її закони.

19.08.13. В районній бібліотеці для дітей оформлено виставку-вернісаж дитячих робіт «Із натхнення виростають талановиті».

В Інтернет – центрі Овруцької центральної районної бібліотеки для дорослих ім.. А.С.Малишка відбулась он-лайн зустріч користувачів нашої бібліотеки з користувачами бібліотеки села Бігунь.

В читальному залі Овруцької центральної районної бібліотеки для дорослих ім.. А.С.Малишка з 16.08.2013 року оформлена книжкова виставка приурочена Дню незалежності «Україна – наша вічна Берегине».

9.08.2013 року в читальному залі Овруцької центральної районної бібліотеки для дорослих ім.. А.С.Малишка пройшов творчий вечір юного поета Овруччини, члена клубу любителів поезії «Зорепад», що діє при бібліотеці, Олександра Олесича. Розпочав свою творчу діяльність Олександр лише рік назад, але вже має досягнення і нагороди. Він став переможцем в одній з номінацій четвертого фестивалю – конкурсу «Клекотінь осені», що проходив в місті Житомирі в 2012 році. Також переможець Житомирського поетичного марафону «Оксія», (2013р.).  Ще про одне досягнення хочеться згадати. На його два вірші поет з Народницького району Невмержицький Петро написав дві чудові пісні, які сподобались гостям заходу. Серед запрошених гостей був місцевий поет Г.Ламаєв з жінкою, він присвятив Олександру свій вірш та зачитав його, також була вчитель української мови та літератури Н.Сірош (член поетичного клубу «Зорепад»), виступила і мама О.Олесича. Якщо хтось бажає ознайомитись з творчістю молодого поета запрошуємо до нашої бібліотеки.

7.08.13 в дитячій бібліотеці відбулися цікаві віртуальні зустрічі
"Одноконтактники", на яких користувачі бібліотеки обмінювалися
корисною інформацією, посиланнями та фотографіями на тему: "Як
проходять мої канікули".

2.08.2013 року в Артвітальні Овруцької Центральної районної бібліотеки ім.. А.С.Малишка відбулось засідання клубу «Первоцвіт». Тема чергового засідання: «Підготовка до дня міста».

2.08.2013 року в Артвітальні Овруцької Центральної районної бібліотеки ім.. А.С.Малишка відбулась зустріч за круглим столом: «Літо. Малюємо відпочинок» із дітьми з обмеженими можливостями. Діти малювали саме той відпочинок, про який мріяли. За чудові малюнки кожен отримав невеликий сувенір та скуштував цукерки і торт. 

31.07.2013 року та 1.08.2013 року працівники Овруцької Центральної районної бібліотеки ім.. А.С.Малишка Якимчук М.Ф. і Вознюк Н.В. та працівниця Овруцької бібліотеки для дітей Харченко Н.М.  відвідали міжрегіональний ярмарок бібліотечних інновацій «Бібліотечні інновації для громад: створюємо майбутнє» і презентували свій проект «В країну Феміди через он-лайн вікно бібліотеки» (за який отримали подяку від організаторів ярмарку). Відбувся бібліотечний ярмарок "Бібліотечні інновації для громад: створюємо майбутнє" для учасників із Вінницької, Житомирської, Кіровоградської, Черкаської областей. Організатори - програма "Бібліоміст" та громадська організація «Асоціація бібліотек Вінниччини».

26.07.2013 року в Артвітальні Овруцької Центральної районної бібліотеки ім.. А.С.Малишка відбулась презентація виставки юної художниці Ольги Матущак «Пензлик і нитка у моїх руках». Експозиція виставки складається з вишитих нитками та писаних пензлем картин. Запрошуємо відвідати нашу виставку.

8.07.13р. працівники овруцької бібліотеки для дітей запросили своїх користувачів на хвилини духовності присвячені 1025-річчю хрещення Русі. Під час яких дітей познайомили з літературою представленою на книжковій виставці-панорамі "Православна моя Україна".

12.07.2013р. в будинку культури с.Заріччя відбувся звітний концерт районного огляду - конкурсу серед сільських закладів культури присвячений 22 - й річниці Незалежності України.

8.07.2013 року в районній бібліотеці для дітей оформлена книжкова виставка «Енеїда – гімн Україні та українцям» до 215-річчя з дня виходу у світ «Енеїди» І.Котляревського 01.07.2013р. біля с.Шоломки, на колишньому військовому аеродромі, відбувся  зліт любителів екстриму на позащляховиках "Тоффі - рейд". Працівники РБК та учасники художньої самодіяльності підготували для учасників чудовий концерт.

  30.07.2013 р. в Черепинсському сільському клубі відбувся огляд - конкурс серед сільських закладів культури присвячений 22 -й річниці Незалежності України.

25.06 в Овруцькій районній бібліотеці для дітей до Дня Конституції оформлена книжкова виставка, на якій читачі бібліотеки мають змогу познайомитись не тільки з головним законом України, а й додатковою літературою, яка пояснює деякі статті, висловлювання та тези в ньому.

22.06.2013 року на абонементі Овруцької центральної районної бібліотеки для дорослих ім.. А.С.Малишка почала діяти книжкова виставка – пам'ять «Пам'ять свята». До Дня Скорботи і вшанування пам’яті жертв війни в Україні.

«Скільки сонця, скільки світла, нам дарує красне літо» - таку назву має книжкова виставка в районній бібліотеці для дітей на відділі обслуговування дошкільників – 4 класів, яка запрошує всіх бажаючих прийти і познайомитись з літературою про чарівне, тепле та довгоочікуване літо.

09.06.2013р.у Нововелідницькому та Великохайчанському сільських будинках культури відбувся огляд – конкурс серед сільських закладів культури.

05.06.2013р. Читачі 5-6 класів шкіл міста завітали на екскурсію до бібліотеки для дітей та познайомилися з книжковою виставкою «Цікаві книги – веселі канікули», на якій представлені книги пізнавальні та з шкільної програми. Усіх, хто хоче весело, змістовно, цікаво, а головне не ординарно провести літні канікули, запрошуємо до нашої бібліотеки.

03.06.2013р. в районній бібліотеці для дітей оформлена виставка – вернісаж «Із натхнення виростають талановиті» на якій вироби з бісеру та ляльки – мотанки учнів ЗОШ №3.

29.05.2013 року на базі Кирданівської сільської бібліотеки пройшов семінар бібліотечних та клубних працівників району. Тема семінару: «Проблеми родинного виховання: роль і можливості культосвітніх закладів». Виступили:  секретар Кирданівської с/ради Корчемна С. П. з темою: «Соціально – економічний розвиток села Кирдани. Роль і місце закладів культури в соціальній інфраструктурі села»;  завідувачка бібліотекою села Кирдани   Вишнякова В. П. з темою: «Роль і значення закладів культури в житті Кирданівської сільської громади»;  фахівець з соціальної роботи Кирданівської с/ради з темою: «Захист прав дітей – першочергове завдання у соціальній роботі з сім’ями». В рамках цього семінару був проведений показовий масовий захід «Родина, як зірка єдина», та організована книжково – ілюстративна виставка «Книгосвіт моєї родини»

З 27 по 30.05.2013 року Артвітальню Овруцької Центральної районної бібліотеки ім.. А.С.Малишка відвідали екскурсії учнів 1 – 10 класів ЗОШ №1 та гімназії м. Овруча.

В перший день літа на планеті Землі відзначається Міжнародний день захисту дітей. Це день, який нагадує всім про те, що у дітей не повинно бути нещасливого дитинства. Діти – це найдорожчий скарб, наше майбутнє  і дорослі завжди повинні про це пам’ятати. Любити, оберігати, піклуватися про них, дарувати їм тепло і радість. З нагоди дня захисту дітей в районній бібліотеці для дітей відбулося літературно – музичне свято «Країна дитинства святкує».      

27.05.2013 року в районній бібліотеці для дітей пройшов день інформації «Книжковий парад країн Європи», на якому учні 5-9 класів мали змогу познайомитись з літературою про Європу та Європейські країни.

Також в цей день на відділ обслуговування дошкільнят - 4 кл. для знайомства з бібліотекою завітали наймолодші учні ЗОШ №1.

21.05.2013 року в приміщенні будинку культури з нагоди святкування Всеукраїнського дня працівників культури та майстрів народного мистецтва працівниками Овруцької центральної районної бібліотеки для дорослих ім.. А.С.Малишка була оформлена виставка декоративно – прикладних робіт  бібліотечних та клубних працівників міста Овруча та району.

З 23.05.2013 року в Артвітальні Овруцької Центральної районної бібліотеки ім.. А.С.Малишкапочала діяти виставка виробів декоративно – прикладного мистецтва жителів міста Овруча та Овруцького району. Серед експонатів виставки: вишиті картини, ляльки – мотанки, вироби з бісеру, картини вишиті стрічками та розпис по дереву. Запрошуємо відвідати нашу виставку.

21.05.13 року читачі 5-х класів завітали на екскурсію на відділ обслуговування 5-9 класів та познайомилися з літературою про матусю славну берегиню на виставці-вернісажі «Моя сімейна історія».

Цьогоріч  (17.05.2013року) на Житомирщині урочисті заходи обласного рівня присвячені Всеукраїнському дню працівників культури та майстрів народного мистецтва відбулися у місті Чуднові, запросили делегацію і з нашого району. Під час свята було названо та нагороджено обласних переможців галузі культури з низки номінацій, в тому числі обласна премія «Золоті джерела» в номінації «Краща сільська бібліотека» нагороджено завідуючу бібліотекою села Велика Фосня Мельниченко Валентину Ільївну.

В читальному залі Овруцької центральної районної бібліотеки для дорослих ім.. А.С.Малишка з 18.05.2013 року  оформлена книжкова виставка «Європа – наш спільний дім», присвячена Дню Європи в Україні.День Європи — свято, що відзначається в країнах Європейського Союзу 9 травня, а також офіційно в Україні щорічно у третю суботу травня з 2003 р.

17.05.2013 року напередодні дня Європи юні читачі районної бібліотеки для дітей здійснили віртуальний круїз «Мандруємо Європою», ознайомившись з багатьма країнами, видатними місцями та знаменитостями.

15.05.2013 року в районній бібліотеці для дітей до дня матері пройшло літературно-музичне свято «У світі все починається з мами», присвячене дню матері та міжнародному дню сім’ї, на яке завітали мами та бабусі читачів бібліотеки.

15.05.2013 року працівники відділу обслуговування Овруцької  Центральної  районної  бібліотеки  ім.. А.С.Малишка спільно з працівниками Овруцької міської бібліотеки провели літературно – музичне свято «Уклін тобі великий, люба ненько!», яке було приурочене Дню матері в Україні. Серед присутніх учні старших класів ЗОШ №1. В рамках цього свята було проведено інформаційне повідомлення: «Сім’я – велика відповідальність».

09.05.2013р. на площі Перемоги м.Овруч відбувся мітинг присвячений 68 – й річниці перемоги у Великій Вітчизняній війні.

08.05.13 в районній дитячій бібліотеці пройшов вечір-спогад , на якому діти війни поділилися із юними читачами бібліотеки про своє тяжке дитинство, обпалене війною.

08.05.2013р. в приміщенні районного будинку культури відбувся концерт присвячений Дню Перемоги.

7.05.2013 року в приміщенні Артвітальні ЦРБ ім. А.С.Малишка відбулось  чергове засідання клубу квітникарів «Первоцвіт», яке було присвячене ярмарку – продажу квітів. Сама виставка проходила 30.04.2013 року біля приміщення центральної районної бібліотеки ім.. А.С.Малишка.

7.05.2013 року в Артвітальні Овруцької районної бібліотеки для дорослих ім.. А.С.Малишка відбулась чергова зустріч членів клубу любителів поезії «Зорепад». Зустріч була присвячена Дню Перемоги.

30.04.2013 року учасниками клубу «Первоцвіт», що діє при Овруцькій районній бібліотеці для дорослих ім.. А.С.Малишка було оформлено чотири клумби міста Овруча.

26.04.2013 року в Чорнобильському парку м. Овруч відбувся мітинг – реквієм присвячений 27 – й річниці аварії на Чорнобильській АЕС.

25.04.2013 року в читальному залі Овруцької центральної районної бібліотеки для дорослих ім.. А.С.Малишка  відбувся семінар бібліотечних працівників району «Сучасні форми масової роботи та інформаційної роботи бібліотечних установ з комплексної популяризації політичної, мемуарної та історичної літератури». Також відбулась презентація краєзнавчого видання С.Д.Бондаренка «Овіяні славою».

  В читальному залі Овруцької центральної районної бібліотеки для дорослих ім.. А.С.Малишка  24.04.2013 року відбулась презентація літературно – публіцистичного видання «Слід Зорі на Поліській землі». Ця книга присвячена Аркадію Євдокимовичу Зорі – людині, яка своєю працею уславила рідний край та Україну. Були присутні  автори видання, герої нарисів книги, представники РДА та учні 11 класу ЗОШ №1. Бажаючих ознайомитись з книгою запрошуємо до нашої бібліотеки.

21.04.2013р. у м.Житомир відбувся обласний молодіжний фестиваль – конкурс учнівської молоді «Великодні дзвони - 2013», в якому приймали участь і наші земляки. Надія Хілько (Овруцька ЗОШ №3) та Ірина Шваб (Овруцька ЗОШ №1) у пісенному конкурсі вибороли почесні 4-ті місця (серед 60-ти учасників).

18.04.13 в м.Житомирі  пройшов заключний етап обласного конкурсу любительських обєднань, де наші працівники культури зайняли 2 місце.

11.04.2013 року в Артвітальні Овруцької Центральної районної бібліотеки ім.. А.С.Малишка пройшов майстер – клас по вишивці стрічками.

З 8 по 10 квітня 2013 року Артвітальню Овруцької Центральної районної бібліотеки ім.. А.С.Малишка відвідали екскурсії учнів 10 – 11 класів гімназії м. Овруча.

З 8.04.2013 року почала діяти книжкова виставка «Небо починається з землі», приурочена «Дню Космонавтики».

7-8.04.13 учениця Овруцької ДМШ Сумовська Юля зайняла І місце в 4 Міжнародному конкурсі "Слобожанська фантазія"

При Артвітальні Овруцької Центральної районної бібліотеки ім.. А.С.Малишка діє поетичний клуб «Первоцвіт», 8.04.2013 року  члени клубу відзначили свій ювілей: 1рік. Серед присутніх свято відвідав голова міської Ради Шваб В.В. та солістка хору «Гомін» Мошківська В.

5.04.2013 року в Артвітальні Овруцької Центральної районної бібліотеки ім.. А.С.Малишка відбулась презентація виставки народного художника Євгена Присяжнюка. Були присутні приблизно 25 осіб, серед них КорнійчукТ.А., Цалко З., Деркач О, та місцеві поети.

06.04.2013р. Народні аматорські колективи та учасники художньої самодіяльності Овруччини взяли участь у I етапі обласного фестивалю «А льон цвіте» з нагоди 75-річчя від дня народження народного артиста України І.Сльоти. Фестиваль проходтв у м. Коростені.

28.03.2013р. учасники художньої самодіяльності нашого району взяли участь у обласному огляді любительських об’єднань, клубів за інтересами художнього та багатопрофільного напрямків. Огляд проходив у м.Коростень.

28.03.2013 року Працівники Овруцької  Центральної  районної  бібліотеки  ім.. А.С.Малишка прийняли участь в огляді любительських об’єднань за інтересами в місті Коростені.

24.03.13 Плавшак Марія отримала срібний диплом в Всеукраїннському конкурсі вокальної та інструментально-виконавської майстерності вм. Ніжин

21.03.2013 року Артвітальню Овруцької Центральної районної бібліотеки ім.. А.С.Малишка відвідали екскурсії учнів 5-11 класів гімназії м. Овруча.

18.03.2013 року відбулось Засідання клубу «Зорепад» Овруцької Центральної районної бібліотеки ім.. А.С.Малишка на базі студії «Живе слово» Овруцької гімназії. Присвячено Дню поезії.

16.03.2013 року в Артвітальні Овруцької Центральної районної бібліотеки ім.. А.С.Малишка пройшов майстер – клас «Вишивка стрічками». Прийняли участь учні шкіл м. Овруча та дорослі. Провела його Юлія Повар, учениця 11 класу 4 ЗОШ м. Овруча.

14.03.2013 року переможці ІІ етапу Всеукраїнського конкурсу» Найкращий читач України-2013» прийняли участь в обласному турі конкурсу та зайняли  перше та третє місце.

14.03.13 року в міській бібліотеці пройшов захід з нагоди  Шевченківських днів.

13.03.2013 року учні Овруцької ДМШ прийняли участь в обласному конкурсі сольного виконання в м. Житомирі та зайняли два других та два третіх місця.

13.03.13 р. в Овруцькій ДМШ відбувся відкритий урок по хору, на який були запрошені викладачі з міст Коростеня, Олевська, Черняхова,Грозино та смт.Першотравневого

12.03.13  року в районній дитячій бібліотеці відбувся поетичний вернісаж «Віршів віночок від Тараса» для учнів молодших класів та оформлена  книжкова виставка «І лине над землею Шевченкове святе слово»

 12.03.2013 року в приміщенні Артвітальні ЦРБ ім. А.С.Малишка відбулась презентація виставки вишитих картин, рушників, сорочок та ін.. Були присутні більше 30ти осіб, звучали українські народні пісні у виконанні учасниць хору ветеранів «Гомін». Виставка під назвою: «Узори нас об’єднали»  діє з 5.03.2013 року по 31.03.2013 року, всіх бажаючих запрошуємо відвідати нашу виставку!

07.03.13 в  РБК відбувся концерт з нагоди Дня 8 березня. Найталановитіші чоловіки району привітали зі святом найгарніших жінок чудовим концертом.

4 та 6.03.2013р. працівники РБК та учасники художньої самодіяльності провели концерти у с.Гладковичі, Коптівщина, Заріччя.

03.03.2013 р.в приміщенні РБК відбувся 10 Всеукраїнський конкурс – фестиваль «Таланти багатодітної родини» Овруцького району.

02.03.2013р.  надовго запам’ятається жителям сіл Красилівка та Сорокопень зустріччю з драматургією класика української літератури Г.Ф. Квітки – Основ’яненка «Сватання на Гогчарівці», виставу якого показував аматорський Народний театр Овруцького районного будинку культури. Режисер і постановник Олена Харченко. Ролі виконували учні Овруцьких міських шкіл № 3,4, СПТУ №35, працівники РБК.  

02.03.2013 р.в приміщенні РБК відбувся конкурс юних пожежників . В конкурсі взяли участь команди загальноосвітніх шкіл району. Перемогу отримали юні пожежники Овруцької ЗОШ №3.

01.03.13 р. працівники галузі «культура» прийняли участь у Всеукраїнському форумі жінок  в м. Житомирі.

20.02.2013 року на базі ПТУ – 35  працівниками відділу обслуговування Овруцької Центральної районної бібліотеки ім.. А.С.Малишка було проведено культурно – масовий захід до Дня української писемності та мови, який пройшов під назвою: «Розмаїття барвінкове рідної моєї мови». Були присутні вчителі та дві групи учнів ПТУ – 35.

20.02.2013 р.в приміщенні РБК відбувся концерт Житомирської обласної філармонії.

23.02.2013 р.в приміщенні РБК відбувся районний огляд конкурс вокально – хорових колективів. У виконанні кращих колективів Овруччини прозвучали українські народні пісні та пісні сучасних авторів. Переможцем у номінації «Вокальні ансамблі» став жіночий вокальний ансамбль с. Велика Фосня. У номінації «Фольклорні ансамблі» перемогу отримав колектиив с. Велика Хайча.

В читальному залі Овруцької центральної районної бібліотеки для дорослих ім.. А.С.Малишка з 4.02.2013 року оформлені книжкові виставки: «Опалені війною…», присвячена 24-ій річниці виводу військ з Афганістану та «Той спогад в серці, як пекуча рана, відлуння років страшної війни…» присвячена 70-річчю завершення сталінградської битви.

15 лютого 2013 р. в приміщенні РБК відбувся тематичний вечір – концерт «Час вибрав Вас», присвячений 24 річниці виведенню радянських військ з Афганістану.

4.02.2013 року в приміщенні Артвітальні ЦРБ ім. А.С.Малишка відбулось  чергове засідання клубу квітникарів «Первоцвіт», яке було присвячене темі: «Пророщування насіння».

5.02.2013 року в Артвітальні Овруцької районної бібліотеки для дорослих ім.. А.С.Малишка відбулась чергова  зустріч членів клубу любителів поезії «Зорепад» під назвою «Вогонь поезії не згас». 

      7.02.2013 року в Овруцькій центральній районній бібліотеці для дорослих ім.. А.С.Малишка відкрита виставка робіт дітей з обмеженими можливостями «Світ дитячих захоплень»,  в зв’язку з оголошенням 2013 року «Роком дитячої творчості». Презентація виставки відбулася 7.02.2013 року. Всіх бажаючих запрошуємо відвідати виставку, вона діє до 28.02.2013 року

09.02.2013р.  надовго запам’ятається жителям сіл Заськи та Покалів зустріччю з драматургією класика української літератури Г.Ф. Квітки – Основ’яненка «Сватання на Гогчарівці», виставу якого показував аматорський Народний театр Овруцького районного будинку культури. Режисер і постановник Олена Харченко. Ролі виконували учні Овруцьких міських шкіл № 3,4, СПТУ №35, працівники РБК.   

Уже багато років поспіль 29 січня наша країна на державному рівні вшановує відвагу, вічну пам’ять студентів-гімназистів, які в січні 1918 полягли в страшному бою біля залізниці Крути під час наступу більшовицьких військ на Київ. Цій даті в районній бібліотеці для дітей присвячена книжкова виставка «Понад Крутами вічність у Сурми сурмить».

01.01.13 р. в Першотравневій ДМШ пройшов відкритий урок по класу ударних інструментів, на який були запрошені викладачі Коростенської школи мистецтв.

Овруцька ДХШ прийняла участь у обласному конкурсі, присвяченому Шевченківським дням. В номінації «живопис» Городова Яна зайняла 2 місце, а Левченко Катерина – 3 місце.

25.01.2012р. в приміщенні РБК  пройшла семінар – нарада клубних працівників району на якій було підведено підсумки роботи клубних установ району за 2012 рік. Зроблено аналіз перспективних планів на 2013 рік.

18 січня в районній бібліотеці для дітей пройшла святкова вервечка «Баба Віхола прийшла, купу свят нам принесла», яка познайомила дітей з циклом новорічно-різдвяних свят.

«Лише одна на світі Україна!» таку назву має книжкова виставка в читальному залі Овруцької районної бібліотеки для дітей до Дня соборності України - свята, що відзначається щороку в день проголошення Акту возз’єднання Української Народної Республіки та Західно-Української Народної Республіки 22 січня.

10.01.2013 року членів клубу «Первоцвіт», що діє в Овруцькій центральній районній бібліотеці для дорослих ім.. А.С.Малишка запросив на зустріч голова міської ради Шваб В.В. Вирішувалось питання озеленення міста Овруча.

9.01.13 в м. Житомирі відбувся обласний семінар викладачів шкіл естетичного виховання.

8.01.2013 року зав. відділом обслуговування Овруцької центральної районної бібліотеки для дорослих ім.. А.С.Малишка Коновальчук Валентина Миколаївна інформувала колективи районної адміністрації про розвиток дитячої народної творчості в районі, в зв’язку з оголошенням 2013 року – роком дитячої народної творчості.

8.01.2013 року в Овруцькій центральній районній бібліотеці для дорослих ім.. А.С.Малишка відкрита виставка «Дивний світ ікон». Презентація виставки відбудеться 14.01.2013 року о 12.00. Всіх бажаючих запрошуємо відвідати виставку.

5.01.2013 року на абонементі Овруцької центральної районної бібліотеки для дорослих ім.. А.С.Малишка почала діяти книжкова виставка «Незламний лицар правди і свободи», присвячена 75-річчю від дня народження Василя Семеновича Стуса — українського  поета, правозахисника. Героя України.

28 та 29 грудня 2012р. районний будинок культури провів новорічні ранки для дітей працівників Овруцької залізниці, хлібзаводу, Укртелекому та пошти.

В грудні 2012 року жителям нашого району Гриб Ганні Миколаївні (с.Тхорин), Духновському Михайлу Андрійовичу (м.Овруч), Коновальчук Валентині Миколаївні (м.Овруч), як активним учасникам виставок декоративно – прикладного мистецтва в нашому місті та в місті Житомирі присвоєно звання «Майстер народної творчості».  Їх роботи не один раз були прикрасою Артвітальні Центральної районної бібліотеки ім. А.С.Малишка.

28 та 29 грудня 2012р. районний будинок культури провів новорічні ранки для дітей працівників Овруцької залізниці, хлібзаводу, Укртелекому та пошти.

«На новорічний майстер-клас ми запрошуємо Вас» - під такою назвою в районній бібліотеці для дітей пройшов майстер-клас по вирізанню сніжинок з паперу, та виготовленню новорічного оберегу. І в цьому допомогли розібратися дітям-учням 8-Б класу Овруцької гімназії класний керівник Матущак С.Г. та працівники районної бібліотеки для дітей.

25.12.12. Учні 1-В класу Овруцької гімназії разом з вчителькою Лазарчук Н.П. вперше прийшли на екскурсію в районну бібліотеку для дітей де познайомилися з казковою країною Читалією і стали читачами бібліотеки

В читальному залі Овруцької центральної районної бібліотеки для дорослих ім.. А.С.Малишка з 18.12.2012 року  оформлена книжкова виставка «М.Куліш – драматург доби», присвячена  120 річчю від дня народження М.Куліша.

19.12.12 в районній дитячій бібліотеці пройшло свято - День святого Миколая. Учні 3-Б класу Овруцької гімназії разом з класним керівником Ходачек О.А. та вчителем музики Шубаном М.М. подарували дітям з соціально-вразливих груп такий чудовий настрій. На протязі свята лунали пісні, вірші, молитви, в яких діти зверталися до святого Миколая зі своїми потребами та проханнями. Під час театралізованого дійства на інтерактивній дошці змінювалися один за одним анімаційні слайди «Ніч святого Миколая – дивна і чарівна ніч». В кінці свята Святий Миколай роздав дітям подарунки, які були придбані за допомоги приватних підприємців Смиковської М.А., Невмержицької Г.І., Гетьмана О.І. та Бойцової Т.І.

14.12.12 р. в районній бібліотеці для дітей пройшло літературно-музичне свято «Звучи Маестро», на якому звучали у записі мелодії музичних та пісенних творів І.М.Сльоти у виконанні поліського ансамблю пісні і танцю «Льонок», учасники свята читали вірші автора, а також глядачі мали змогу подивитися танець на музику до його пісень. Все це супроводжувалося мультимедійною презентацією «Нехай льон цвіте синьо-синьо».

7.12.2012 року працівники читального залу центральної районної бібліотеки ім.. А.С.Малишка на базі ПТУ-35 провели засідання клубу правових знань. Захід проходив під назвою «Тенета торгівлі людьми: необізнаність знищує».

На абонементі центральної районної бібліотеки ім.. А.С.Малишка  з  10.12.2012 року  почала діяти книжкова виставка присвячена зимовим православним святам: «Українські звичаї та обряди».

7.12.2012 року в Артвітальні ЦРБ ім. А.С.Малишка відбулась зустріч письменника, краєзнавця М.І. Брицуна з викладачами Овруцької художньої школи. Тема зустрічі «Символи в поліських рушниках».

5.12.2012 року в Артвітальні ЦРБ ім. А.С.Малишка відбулись екскурсії  учнів 9 класу, школи №4.

3.12.2012 року в приміщенні ЦРБ ім. А.С.Малишка відбулось  засідання клубу квітникарів «Первоцвіт».Чергове засідання було присвячене визначенню посадкового матеріалу для клумб міста.

30.11.2012 рокув Артвітальні ЦРБ ім. А.С.Малишка відбулась презентація виставки поліських рушників «Я візьму той рушник простелю, наче долю».

26.11.2012р.в обласній науковій бібліотеці ім. О.Ольжичавідбулась презентація виставки  картин Анни Бирковської, викладача Овруцької художньої школи.

24.11.2012р. в приміщенні РБК пройшов захист народних колективів району на підтвердження звання «Народний». Всі колективи району успішно підтвердили це почесне звання.

23.11.2012р. В Овруцькій ЦРБ ім. А.С.Малишка відбулося святкування 3-х років клубу «Зорепад».

23.11.2012р. на абонементі Овруцької ЦРБ ім.. А.С.Малишка  оформлена книжкова виставка «Свіча пам’яті», присвячена Дню пам’яті жертв Голодомору. В РДБ проведено хроноскоп «Скорботна свічка пам’яті» та бібліографічний огляд літератури про страшні часи голодомору для учнів 7-Б класу в ЗОШ №4.

21.11.2012р. в приміщенні РБК відбулася прем'єра театральної вистави «Сватання на Гончарівці» Г. Квітки - Основ´яненко. Режисер – постановник Олена Харченко.

20.11.2012р. та  21.11.2012р.  в Артвітальні ЦРБ ім. А.С.Малишка відбулись екскурсії  учнів 8-10 класів ЗОШ №3, і №4, і гімназії.

16.11.2012 р. в приміщенні РДА відбувся концерт присвячений Дню працівника сільського господарства. Працівників аграрної сфери привітали чудовими номерами працівники культури та аматори народної самодіяльності.

14.11.2012 року в приміщенні РБК відбувся семінар клубних працівників району на тему «Здача статистичної звітності за 2012 рік».

12 листопада 2012 року в читальному залі Центральної районної бібліотеки ім.. А.С.Малишка відбулось літературно – музичне свято присвячене 100 – річчю від дня народження А.С.Малишка. 

Починаючи з 12 листопада 2012 року по 20 грудня в АртвітальніЦентральної районної бібліотеки ім.. А.С.Малишкавідкрилась виставка поліських рушників «Я візьму той рушник простелю, наче долю». Запрошуємо всіх бажаючих!

 В Овруцькій районній бібліотеці для дітей до Дня писемності оформлено виставку «Мова – це пам’ять про минуле і стежина в майбутнє», на якій користувачі бібліотеки можуть познайомитись з літературою про українську мову від найдавніших часів і до сьогодення.

9.11.2012 року в читальному заліцентральної районної бібліотеки ім.. А.С.Малишка відбулась літературна година для учнів 9 класу школи №3: «Я жив, терпів і вмер за міліони», присвячена 140-річчю від дня народження Б.Лепкого.

5.11.2012 року в артвітальні центральної районної бібліотеки ім.. А.С.Малишка  відбулось засідання клубу квітникарів «Первоцвіт». Планувалась робота на наступний рік.

6.11.2012 року на абонементі центральної районної бібліотеки ім.. А.С.Малишка була оформлена народознавча книжкова виставка «Старовинні українські страви», присвячена українським православним святам листопада.

Центральна районна бібліотека ім. А.Малишка в своєму Інтернет-центріз 22.10.2012 року розпочала чергові безкоштовні навчання пенсіонерів. Досвід у наших бібліотекарів є, адже за час існування Інтернет-центру  в бібліотеці безкоштовно навчено вже дві групи пенсіонерів, це друкування текстів, освоєння різних Інтернет-технологій та правил поведінки в мережі.

22.10.2012 року в Центральній районній бібліотеці ім. А.Малишка відбулось чергове засідання клубу «Первоцвіт». Присутні обговорювали правила підготовки рослин до зимівлі, адже деякі з них ще цвітуть.

З 23 по 26 жовтня сільські будинки культури разом із школами району провели заходи присвячені Дню Визволення України від німецько – фашистських загарбників.

19 жовтня на базі районної бібліотеки для дітей пройшов семінар «Читання у новому форматі: сфера впливу бібліотеки на дітей», для сільських та шкільних бібліотекарів району. На семінарі, крім консультацій, які надали працівники РДБ, був представлений бенефіс кращих читачів «І у читачів буває бенефіс», а також оформлена виставка-хобі «На крилах дитячих фантазій», де були представлені поробки дітей, учасників бенефісу. Це – малюнки на склі, картини вишиті стрічками, м’які іграшки, ори гамі, квілінг та інші. Читачі бібліотеки, учні шкіл м.Овруч, були представлені не тільки як кращі читачі бібліотеки, а й як всебічно цікаві, талановиті та ерудовані діти. Вони співали, декламували вірші, гуморески, грали на фортепіано.

19 жовтня в читальному залі ЦРБ проведено семінар сільських та шкільних бібліотечних працівників району за темою "Читання у новому форматі сфер впливу бібліотеки на дітей". 

18 жовтня на базі ЦРБ було проведено обласний семінар директорів  районних бібліотек. Для учасників семінару та учнів ПТУ - 35 проведено літературно-музичне свято "Тої слави козацької повік не забудемо".

15.10.12 на центральній площі міста пройшло свято урожаю «Обжинки-2012»

10.10.2012 - Презентація виставки картн "Шукаю папороті цвіт" Анни Бирковської.

10.10.2012 - Година пам"яті  "Хай козацька мудріст воскреса". Присутні учні ЗОШ №1 (10-х. кл.) переглянули відеофільм і зустрілися з козаками Овруцького осередку Українського козацтва. Оформлена виставка "Україна земля козаків".

04.10.2012 в приміщенні РБКпройшов семінар клубних працівників району на тему «Трудові свята».

4 жовтня, людство, починаючи з 1931 року, відзначає Всесвітній день захисту тварин.  Спільноти захисту тварин багатьох країн світу заявили про готовність щороку організовувати масові заходи з метою захисту довкілля, підвищення активності в захисті тварин. Ідея проведення подібного дня прижилася по всьому світу. На передодні Всесвітнього дня захисту тварин, в районній бібліотеці для дітей, для молодших читачів, було проведено свято домашніх улюбленців «Вуха, лапи і хвости небувалої краси…» Учасники та гості свята, учні Овруцької гімназії та ЗОШ №3, познайомились з цікавою інформацією про життя домашніх тварин. Діти підготували вірші, пісні,малюнки про своїх домашніх улюбленців.

29.09.2012 р. на центральній площі міста відбулося святкове дійство присвячене 1066 річниці  Овруча. Городян та гостей міста привітали представники місцевої влади, а працівники культури нашого району потішили публіку чудовим концертом. Хедлайнерами концертної програми стали Поліський ансамбль пісні і танцю «Льонок» та ВІА «Древляни».

27.09.2012 - Презентація сімї Бесарабчиків, в якій виховцють 4 прйомних дітей. Гостям свята були представнки влади, громадських організацій.

28.09.2012 -  Вручення подяк учасникам районної виставки "Мій рідний край моя історія жива" присвяченої 75-річчя Житомирської обл.

28.09.2012 - Урочисте зібрання з нагоди Всеукраїнського Дня бібліотек,  де були ногороджені кращі бібліотецні працівники району, звучали музичні та поетичні вітання.

22.09.2012р. Кирданівський хор ім.О.Добахової та духовий оркестр РБК взяли участь в урочистостях присвячених  святкуванню 75 – річчя Житомирської області.

21. 09. 2012 р. колектив Словечанського БК та духовий оркестр РБК взяли участь в концертній програмі присвяченій святкуванню 50 – річчя музею «Партизанської слави Полісся» в селі Словечне

15.09.2012 р.в Чорнобильському парку м.Овруча відбувся мітинг присвячений відкриттю меморіалу словацьким воїнам Дивізії забезпечення, які загинули в 1941 – 1943 роках та поховані в Українській землі. Також святкувалося 100 років з Дня народження Героя СРСР, словацького воїна Яна Налєпки (Репкіна). На мітинг прибула словацька делегація на чолі з послом Словаччини в Україні Паволом Гамшиком. Делегація відвідала пам’ятні місця пов’язані з перебуванням  словаків на Овруччині та музей Партизанської слави Полісся в с.Словечне.

14. 09. 12 р. колектив Хлуплянського БК прийняв участь в обласному святі «Обжинки -2012».

14.09.12 учасники поетичного клубу "Зорепад" при ЦРБ прийняли участь в обласному поетичному конкусі "Оксія" в м. Малині та зайняли призові місця.

3.09.2012 в ЦРБ пройшло засідання клубу "Первоцвіт" про підготовку до виставки квітів до Дня міста.

4.09.2012 в ЦРБ пройшло засідання поетичного клубу "Зорепад",  знаемство із новим учаснком Кураченко Ольгою, ученицею 11-в кл. ЗОШ №4

31.08.2012 року в Артвітальні Овруцької центральної районної бібліотеки ім. А.С.Малишка відбулось засідання клубу квітникарів «Первоцвіт». Чергове засідання проходило під темою: «Підготовка до дня міста». Обговорювались можливості клубу в проведенні ярмарку – розпродажу квітів на святі «Дня міста Овруча», яке планується 26 вересня. Нашому місту виповниться 1066 рік.

31 серпня урамках Всеукраїнської акції «Дай руку, першокласнику» в Овруцькій районній бібліотеці для дітей оформлено книжкову виставку «Сходинки до знань», на якій ви можете знайти для себе багато корисного та цікавого.

28.08.2012р. в приміщенні районного будинку культури пройшла урочиста конференція працівників освіти присвячена початку нового навчального року. Освітян привітало керівництво району. Почесними грамотами та подяками були нагороджені кращі працівники освіти  та педагоги, які вийшли на заслужений відпочинок.

23.08.2012 р. у приміщенні районного будинку культури святковий концерт присвячений Дню Незалежності України. У фойє РБК були організовані виставки робіт учнів ЦДЮТ, Малої академії народних ремесел та вишивальниць району.

Перед фасадом райдержадміністрації відбувся мітинг присвячений Дню державного прапора.

14.08.2012р. у Піщаницькому будинку культури відбувся семінар клубних працівників «Підведення підсумків районного огляду – конкурсу до Дня незалежності України».

З 15.08.2012 року в Артвітальні Овруцької Центральної районної бібліотеки ім.. А.С.Малишка відкрилась виставка робіт декоративно – прикладного мистецтва жителів Овруцького району «Мій край, моя історія жива», присвячена ювілею Житомирської області. Всього 23 майстрині представили свої роботи. Наймолодшій 13 років (Невмержицька Ангеліна), а найстаршій вже за 70 (Тарасевич Галина Теофанівна). Запрошуємо всіх бажаючих відвідати нашу виставку!

В Овруцькій Центральній  районній бібліотеці ім.. А.С.Малишка розпочалась підготовка матеріалів до виставки «Житомирщина вчора, сьогодні, завтра» присвяченої 75-річчю Житомирської області. Свою допомогу в зібранні документів надають архівний відділ району та місцеві краєзнавці.

12 серпня звітуватимуть працівники культури Черепинської та Гладковицьких сільських рад.

10.08.12 р.в районній дитячій бібліотеці пройшла правова гра-вікторина "Зводимо замок закону".

7.08.2012 рокув артвітальні центральної районної бібліотеки ім. А.С.Малишка відбулось засідання клубу квітникарів «Первоцвіт». Черговезасідання проходило підтемою: «Серпневі хлопоти». Саме в серпні місяці починається перед осіння робота, потрібно пересадити й поділити кореневища ірисів, посадити чи розмножити декоративно-квітучі рослини (піони, цикламени, маргаритки і дзвіночок середній, незабудки, гвоздику садову і турецьку), обрізати дельфініум і декоративний люпин, щоб вони зацвіли вдруге восени, і т.п.

05.08.2012 р. відбулися звітні концерти районного огляду – конкурсу в будинках культури с.Слобода та с.Лучанки,10.08.2012р.звітували Велика Фосня та Невгоди.

01.08.12 відбувся звітний концерт районного огляду-конкурсу в Ігнатпільському СБК.

30.07.12 в районній дитячій бібліотеці оформлена книжкова виставка з нагоди 105 річчя О.Теліги  "Вітрами й сонцем бог мій  шлях намітив"

Делегація творчих працівників району прийняла участь в фестивалі Грай, гармонь , який проходив в м. Єльськ Республіки Білорусь 21-22. 07.12 р..

17.07.12 р. пройшли звітні концерти в клубних закладах сіл Прилуки та Бережесть.

10.07.2012 р. Виставка картин місцевого художника Невмержицького В.С. під назвою "Душа поета і художника" (ЦРБ).

08.07.2012р. в будинку культури с. Левковичі відбувся звітний концерт.

Перелік колективів Овруччини , які носять звання «Народний» поповнився ще одним чудовим ансамблем. 06.07.2012р.успішно захистився ансамбль народних інструментів «Калина» викладачів Першотравневої музичної школи.

02.07.2012р.районний будинок культури привітав концертом учасників авторалі «Україна – трофі» маршрут, яких пролягав через наш район.

3.07.2012 – Проведення засідання членів клубу  “Зорепад”  на тему ЛІТО.

6.07.2012 - Виставка садових і кімнатних рослин від учасників аматорського об’єднання ЦРБ “Первоцвіт”– “Квітковий рай”

27.06.2012 р. на базі Зарічанської сільської бібліотеки проведено районний семінар бібліотечних працівників за темою: «Сільська бібліотека і громада:проблеми та перспективи». Проведено літературно – музичне свято до Дня Конституції України «Ми вірим у майбутнє твоє, Україно».

З 25.06 по 30.06.2012 р. в читальному залі ЦРБ діє книжкова виставка «Конституція – основний закон держави».

24.06.2012 р. в будинку культури с. Красилівка відбувся звітний концерт.

«Фантазія і творчість» - таку назву має виставка в читальному залі Овруцької районної бібліотеки для дітей, на якій представлені поробки юної читачки Руль Ірини, звичайної скромної дівчини, яка щедро дарує свій багатогранний талант людям.

   Детальніше ви можете дізнатися на блозі бібліотеки «Бібліо-пізнайко» за адресою: http://dutyacha.blogspot.com/

   До Дня скорботи і вшанування пам’яті війни в Україні оформлено тематичну поличку «Хай вічно горить вогонь пам’яті».

Хочемо ми цього чи ні - комп'ютер міцно увійшов у наше життя. І майбутнє - за ним.Для сучасної молодої людини персональний комп'ютер - це не тільки засіб для роботи, але і проведення часу. У людей похилого віку вільного часу дуже багато. Саме тому в Овруцькій центральній районній бібліотеці ім.. А.С.Малишка відкрили тренінгові заняття по роботі з комп’ютерами з виходом в Інтернет для людей пенсійного віку. Заняття проходили два місяці по вівторках і четвергах. І ось перші «випускники»! Звичайно, вони тільки початківців спілкуванні з комп’ютером, але намагаються знати більше і використовувати свої знання на практиці.

Вони ніби відкрили для себе нову планету і тепер з великим захопленням шукають потрібну інформацію, спілкуються по Skype, заводять нові знайомства в соціальних мережах, розширюють свій світогляд

День початку війни (22 червня) став в Україні історичним днем глибокої скорботи. В Овруцькій центральній районній бібліотеці ім. А.С.Малишка почала діяти книжкова виставка «У вічній пам’яті народній не закінчилася війна… ». Сьогодні навіть важко уявити масштаб випробувань, болю і горя, що випали на долю минулих поколінь.Віддаймо шану всім українським борцям, які в час воєнного лихоліття визволяли рідну землю від фашистських загарбників. Схилімо голову перед мільйонами невинних жертв, яких забрала війна.

20.06.2012 року відбулось позачергова зустріч клубу квітникарів «Первоцвіт» у зв’язку з підготовкою до виставки – продажу квітів, яка відбудеться 6.07.2012 року біля приміщення центральної районної бібліотеки ім.. А.С.Малишка.

20.06.2012 року команда методистів Овруцького РБК взяла участь у обласному конкурсі методичних служб «Грані золоті», що проходив у Коростені. В запеклій боротьбі наші методисти вибороли почесне  4 – те місце.

11.06.2012року в Артвітальні Овруцької центральної районної бібліотеки ім. А.С.Малишка відбулось зсідання клубу квітникарів «Первоцвіт». Чергове засідання проходило під темою: «Агрономічні поради». Недостатньо рослинку посадити, потрібно її плекати цілий рік.

13.06.2012року в читальному залі Овруцької центральної районної бібліотеки ім. А.С.Малишка пройшла презентація картин П.Й.Цалка «Малює красу Полісся». Гостями нашої бібліотеки стали: родина Петра Йосиповича Цалка, письменник Брицун М.І., Комар Т.Ш., Булуй І.С., Невмержицька В.Л. Ця зустріч з художником запам’яталась зворушливими розповідями про життя митця.

До Дня Конституції в читальному залі  Овруцької центральної районної бібліотеки ім. А.С.Малишка оформлена книжкова виставка. Підібрані книги та періодичні видання ознайомлять Вас з основними Законами та змінами до Законів нашої Держави.

Незалежно від того, чи цікавишся ти спортомчи ні, мабуть, вже знаєш: країною крокує грандіозне спортивне свято!Україна і Польща вперше приймають чемпіонат Європи з футболу - УЄФА "Євро-2012". Футбол - гра №1 на планеті. У ній є багато цікавого, загадкового та навіть ... дивного. Про все це ти можеш дізнатися з книг та журналів на виставці «Євро 2012 – крокує Україною» в читальному залі Овруцької районної бібліотеки для дітей.

   Основному Закону нашої держави в Овруцькій районній бібліотеці для дітей присвячено виставку-екскурс «Конституція – наш спільний крок до майбутнього». На виставці представлені матеріали з історії Конституції України, з питань конституційної реформи, виборів Президента тощо.

 Матеріали виставки відбивають перебіг та зміст конституційного процесу в Україні. Ознайомившись з ними, користувачі бібліотеки, як громадяни України, можуть дізнатися і  вивчити свої права та обов’язки.

17.06.2012 року в сільських клубах Коптівщини та Гоодця відбудуться звітні концерти.

14.06.2012 року в приміщенні РБК відбувся святковий концерт присвячений Дню медичного працівника. Зі святом працівників медицини привітали представники районної влади а працівники культури та аматори народного мистецтва порадували присутніх чудовим концертним дійством.  

10.06.2012 року в Піщаницькому сільському будинку культури відбувся звітний концерт сільських працівників культури. Захід пройшов на високому рівні, глядачі залишилися задоволеними. Методичну допомогу у підготовці до концерту надавали методисти РБК Хилько Н.М. та Рафальська Н.І.

5.06.2012 року в Артвітальні Овруцької районної бібліотеки для дорослих ім.. А.С.Малишка відбулась чергова  зустріч членів клубу любителів поезії «Зорепад».  Це завжди цікаві та захоплюючі подорожі у світ поезії. Відвідати ці зустрічі буде цікаво і дорослим і малим. Запрошуємо!

Ще одна подія стартувала в цей день. Відкрила свої двері виставка картин місцевого художника Василя Гвоздя «Буяння щедрого таланту». Тож запрошуємо Вас до нас в бібліотеку!

Закінчились шкільні будні, попереду прекрасна пора літніх канікул. З метою організації дитячого дозвілля в районній бібліотеці для дітей оформлена виставка-порада «Я відкриваю двері в літо», на якій представлена література з порадами як цікаво і змістовно провести своє дозвілля та як поводити себе на природі.

З нагоди Міжнародного дня захисту дітей в Овруцькій районній дитячій бібліотеці було проведено літературно-музичне свято «Хай сяє сонце в світі, і щасливі будуть діти». На святі звучали вірші, пісні гуморески, танцювальні та музичні номери у виконанні юних читачів бібліотеки. Учасники свята отримали солодощі від відділу у справах сім’ї, молоді та спорту Овруцької РДА. До свята були оформлені книжкові виставки «Цікаві книги – веселі канікули», та виставка «Хай сонцю і квітам всміхаються діти», де були представлені книги про права дитини, дитячі розваги та цікава художня література.

В Овруцькій бібліотеці для дорослих ім.. А.С.Малишка оформлені книжкові виставки, які присвячені:  Дню Європи «Європейські горизонти нашої державності», 125-річчю від дня народження С.А.Ковпака «Полководець від народу» та «Євро – 2012».

1 та 2 червня 2012 року в сільських будинках культури Першотравневого та Гошова відбулися звітні концерти районного огляду – конкурсу серед закладів культури.

26.05.2012р. в районному Будинку культури відбувся святковий концерт присвячений ДНЮ ПРИКОРДОННИКА.

25.05.2012 року відбувся звітний концерт Кирданівського сільського Будинку культури.

24 травня в Овруцькій районній бібліотеці для дітей відбулася вернісаж-презентація творчих робіт наймолодших вихованців Зразкової Малої академії народних мистецтв та ремесел, 1-го та 2-го курсів навчання відділів «Художньої обробки соломки» та «Різблення по дереву». В бібліотеці була оформлена виставка-вернісаж «Руками створена краса» де були представлені кращі роботи дітей, які вони презентували гостям свята: читачам, батькам та друзям. В дарунок для них звучали пісні від юних користувачів бібліотеки.

24.05.2012року в районній бібліотеці для дорослих ім. А.С.Малишка пройшов семінар – практикум для бібліотечних працівників району «Школа молодого спеціаліста». Були висвітлені такі теми: «З чого складається інформаційно – бібліографічна робота», «Бібліографічний пошук інформації» та «Формування бібліотечно – бібліографічної культури». Семінар проходив під назвою «Зміст та основні напрямки інформаційно – бібліографічної роботи».

22 травня своєрідне ознайомлення із країнами Європи відбулося у юних читачів в районній бібліотеці для дітей. Для них були представлені мультимедійна презентація «Галопом по Європі» й вікторина «Мандруємо країнами Європи».

20 травня в районній бібліотеці для дітей пройшло родинне свято «Читаюча родина - процвітаюча країна». У стінах бібліотеки зібралися читаючі родини, які не схожі одна на одну, але їх об’єднує любов до книги і читання – активні юні читачі і їхні батьки, для яких читання є необхідним у житті, а книги їх - постійними супутниками, родини в яких завжди цінувалася і цінується книга, інтелектуальні та творчі здібності. На свято були запрошені родини: Барановських, Євдокименко-Сальміярових, Хоменко-Коваль, Невмержицьких, Анципенко, Король, Лавринович та багатодітна родина Миколи Михайловича та Світлани Петрівни Невмержицьких. Свято пройшло під девізом: «Нехай же книга об’єднує родини по всій нашій Україні!» Присутні мали змогу познайомитися з поробками кожної сім’ї на виставці «Світ захоплень моєї родини».

20.05.12 делегація працівників культури в кількості 15 чоловік на чолі з начальником відділу культури і туризму Левківською О.І.  була запрошена на обласний захід в с. Ушомир Коростенського району з нагоди святкування всеукраїнського дня працівників культури.

18.05.2012 року, в приміщенні РБК відбувся святковий концерт присвячений Всеукраїнському дню працівників культури та аматорів народного мистецтва. В концерті взяли участь працівники культури та кращі представники аматорського народного мистецтва Овруччини. У фойє РБК були організовані стенди, які відображали роботу установ культури району, та створено виставку робіт учнів Зразкової Малої академії ремесел та мистецтв.

19.05.2012 року у приміщенні Овруцької ДМШ відбувся випускний вечір. 19 учнів успішно склали екзамени по різних профілях. З привітальним словом до випускників звернулися директор музичної школи Шмаюн М.Г., спеціаліст відділу культури і туризму Левківська Н.М., начальник відділу освіти Северенчук Я.Д, батьки, діти та вчителі.

14.05.2012 року в артвітальні овруцької районної бібліотеки ім.. А.С.Малишка відбулось засідання клубу квітникарів «Первоцвіт» під назвою: «Квіти мого Полісся». Члени клубу ділились своїм досвідом вирощування квітів.

15.05.2012 року в артвітальні овруцької районної бібліотеки ім.. А.С.Малишка відбулось чергове засідання поетичного  клубу «Зорепад».  «Зорепадівці» почитали нові  твори, поділились враженнями від них.  

Кілька років  тому в Україні з'явилося два нових свята – Міжнародний день сім'ї  та День матері. Мамине свято відзначається у другу неділю травня, а день сім'ї  - 15 травня. Об’єднавши ці два чарівних свята в Овруцькій районній  бібліотеці для дорослих ім. А.С.Малишка 11 травня пройшло літературно – музичне свято «Уся гордість і велич світу від матері». Були запрошені багатодітні родиниКушнірчуків та Аккмурадових, родини, що усиновили дітей Бессарабчиків та Христинічів, родина Рогозних, яка прожила 64 роки у шлюбі та родина Колосових, яка прожила разом більше 50 років, Заремба Наталія Олександрівнамати дітей – інвалідів (очолює спілку дітей – інвалідів Овруцького району «Квітка надії»). На святі прочитали свої вірші про маму наші місцеві поети, члени поетичного клубу «Зорепад:

Григорій Михайлович Ламаєв, Ганна Дмитрівна Задорожна, Надія Петрівна Коваль, Олександр Григорович Товкач. Тамара Артурівна Корнійчук та Зоя Петрівна Цалко.Прикрасили свято чарівним співом: Цурка Л., Мазур Т., Невмержицька О., Гавриловська С.

В артвітальні Центральної районної бібліотеки з 3 по 30 травня 2012 року проходить фотовиставка Галини Горбунової «След жизни на клочке бумаги». Всіх бажаючих відвідати фотовиставку запрошуємо щоденно з 9.00 до 18.00.

В сільських закладах культури пройшли концерти до Дня Перемоги.

Техногенна катастрофа на Чорнобильськійатомнійелектростанції, що сталась в ніч з 25 на 26 квітня 1986 року є однією з найтрагічнішихсторіноквітчизняноїісторії. Середусіхтрагедій, які пережило людство, чорнобильська катастрофа не маєаналогів замасштабами забрудненняекологічноїсфери та негативного впливу на здоров’я.Здригнулася від цього лиха і наша поліська земля.

 26 квітня 2012 року в клубі с. Черепин відбувся вечір – реквієм «Чорнобильський вітер по душах мете, Чорнобильський пил на віки осідає». Бібліотекар цього села оформила книжкову виставку по даній темі. Працівники Овруцької районної бібліотеки ім.. А.С.Малишка надали методичну допомогу в проведенні цього заходу.

24 квітня 2012 року в дитячій бібліотеці пройшла година пам’яті «Чорна трагедія на кольоровій землі», під час якої учні побачили мультимедійну презентацію з використанням відеоматеріалів того часу, а також відеоматеріали сьогодення про людей, які і зараз проживають у зоні відчуження. Для більшого ознайомлення з Чорнобильською трагедією в бібліотеці оформлена книжкова виставка «Чорнобиль – вічна планета печалі».

В артвітальні Овруцької Центральної районної бібліотеки ім. А.С.Малишка з 2 по 25 квітня проходила виставка робіт вихованців  центру соціально – психологічної реабілітації дітей, 18 квітня пройшла її презентація. Були запрошені «Майстер народної творчості» Ганна Дмитрівна Задорожна, майстриня вишивки Тетяна Василівна Шмуйло, любитель вишивання Олена Петрівна Хоменко, приватний підприємець Тетяна Михайлівна Бойцова. Вихованці центру подарували гостям невеличкий концерт. Зустріч пройшла в теплій, дружній атмосфері.

20.04.2012 р. в приміщенні РБК проходив семінар - практикум клубних працівників району на тему: «Відродження народної музичної творчості».Відповідальний методист РБК. Рудницький О.Д.

В 11:00 20.04.2012 р. в приміщенні РБК розпочався фестиваль – конкурс «Грай гармонь».Конкурс проводився у 2 номінаціях: солісти гармоністи та колективи малих форм (дуети,тріо,ансамблі).В номінації «солісти – гармоністи» перемогу отримав Кондратчук Микола Матвійович с.Колосівка. В номінації «колективи малих форм» перемогу здобув дует з с.Лучанки (Невмержицький Володимир Костянтинович та Невмержицький Ілля Андрійович).Відповідальний методист РБК. Рудницький О.Д.

8.04.2012 року на території  Поліського заповідника с. Селезівка пройшло весняне свято «Древлянське село запрошує…»  з участю працівників Овруцької центральної районної бібліотеки. Перед присутніми жителями села, гостями з м. Овруча виступив директор заповідника Жила С.М., а також голова села БігуньТрикіша В.О. і начальник районного відділу культури Левківська О.І.

Писанкарство поширене у багатьох країнах світу, серед них провідне місце займає Україна. 10.04.2012 року вихованці гуртка «Декоративний розпис» центру дитячої та юнацької творчості разом із керівником Оксаною Ковальчук дали майстер – клас в центральній районній бібліотеці, долучивши до цієї справи чимало читачів бібліотеки.

10 квітня 2012 року в районній бібліотеці ім.. А.Малишка відбувся семінар бібліотечних працівників району, на якому Овруцькою районною бібліотекою для дітей була представлена презентація нової книги Олеся Ільченка «Наші птахи. Круки, шуліки, мартини та інші птахи України». На якій звучали вірші, пісні, живі звуки птахів. Також цю презентацію побачили і юні читачі в дитячій бібліотеці.

   13 квітня 2012 року в клубі «Чомучки» відбулося народознавче свято «Золотий дзвін Великодня», яке бібліотекарі підготували з учнями 3-х класів. Під час свята діти розширили свої уявлення про великий день Воскресіння Христового, дізналися про Великодні звичаї та обряди. В бібліотеці оформлена виставка писанок членів клубу «Чомучки», серед яких проводився конкурс на найкращу писанку. Також для учнів 1-4 класів в бібліотеці оформлена книжкова виставка «Великдень – свято воскресіння».

10.04.2012 року В центральній районній бібліотеці пройшов семінар – практикум сільських бібліотечних працівників «бібліотека – центр екологічної культури». Були дані консультації та практичні заняття з використанням мультимедійної дошки.

5.04.2012 року  в читальному залі Центральної районної бібліотеки ім.. А.С.Малишка відбулось засідання клубу правових знань «Закон про мене. Мені про закон».Перед присутніми, учнями  І курсу групи № 14СПТУ – 35 м. Овруча, виступив старший помічник міжрайонного прокурора  Богдан Гаврилович Савчук. Зустріч проходила під назвою «На сторожі порядку, на варті спокою».

23.03.2012 року працівники читального залу Центральної районної бібліотеки, на базі ЗОШ №4, для групи юнацтва провели огляд лауреатів Національної премії ім.. Т.Г.Шевченка в галузі літератури та мистецтва за 2011 рік. Захід  проходив під назвою: «У вінок Кобзаря ми вплітаєм майбутнє».

24.03.2012р. у районному будинку культури відбувся звітний концерт дитячої музичної школи. Ведуча Рафальська Н.І.

27.03.2012р. у районному будинку культури відбувся семінар клубних працівників району. Тема: «Підготовка та проведення заходів до дня Перемоги».Відповідальні: Рафальська Н.І.,Рудницький О.Д.

21.03.2012 року  пройшла година спілкування для групи юнацтва «Мистецтво поряд з нами».

21.03.2012 року відбулася зустріч членів клубу «Зорепад». Присвячена всесвітньому дню поезії. Серед запрошених студія «Живе слово» Овруцької гімназії, керівник Степанчук Г.О.

21.03.2012 року відбулося засідання клубу «Гармонія». Тема засідання: «На всі випадки життя». Перед старшокласницями ЗОШ №3 виступили: представник фірми ОРІФЛЕЙМ Федоренко І., та Задорожна Г., яка удостоєна звання «Майстра народної творчості» за збереження старовинної поліської вишивки.

22.03.2012 року відбулося заняття в клубі молодого спеціаліста «Шлях у професію» на базі міської бібліотеки м. Овруча.

Чаруюча мить весни приносить нам ціле намисто літературних свят, ми вшановуємо Т.Г.Шевченка, А.Тесленка,Л.Глібова, К. Чуковського.

 І як завжди вона приносить  ще одне із своїх чудових свят. В ці дні дитячі бібліотеки та школи України вітають книгу. Не стала винятком і районна бібліотека для дітей. На протязі тижня дитячого читання в бібліотеці пройшли заходи:

-  зустріч юних шанувальників та любителів поезії з місцевими поетесами Цалко З.П. та Корнійчук Т.А  «Поезія – це сонячна душа»

-літературно-музична композиція «Книга просить на гостини, в неї свято – іменини», яке спільно з бібліотекою підготувала бібліотекар ЗОШ №3 Савченко Л.І.  На свято завітали Королева книг  зі своїми казковими героями;  Білосніжка з гномами,Незнайко,Карлсон, Червона Шапочка, та інші. Завідуюча бібліотекою подякувала всім читачам за любов  та інтерес до книги  та були нагороджені найактивніші читачі.

Родзинкою тижня стала театралізована вистава за твором В .Нестайка «В країні сонячних зайчиків», яку для юних читачів бібліотеки підготувала дитяча театральна студія РДБ,керівник Харченко О.А.

З учнями молодших класів Овруцької гімназії , була проведена вікторина «Хто казки знає – той і відгадає»

29.02.12 в м. Житомир проходив обласний конкурс інструментальних ансамблів, в якому учні Овруцької дитячої музичної школи зайняли два других та два третіх місця.

Перше місце зайняли:

-         ансамбль скрипалів, керівник – Кормушко Ірина Іванівна

-         дует піаністів, керівник – Миніч Тетяна Володимирівна.

Друге місце зайняли:

-         дует акордеоністів, керівник – Гончар Галина Валентинівна

-         квінтет баяністів, керівник – Ткаченко Віктор Миколайович

16.03.2012 р. у Овруцькій ЗОШ №3 відбулася дитяча театральна вистава «Сонячний зайчик і сонячний вовк» В.Нестайко. Режисер - Харченко О.А.,звукорежисер – Чичирко О.Г.

20.03.2012р. у приміщенні районного будинку культури відбулися змагання юних рятувальників. Участь приймали учні 13-тьох шкіл району. Перемогу отримали юні рятувальники Овруцької ЗОШ №4.

     В Україні вже стало традицією щороку в березні відзначати Шевченківські дні. Бо саме 9 березня річниця від дня його народження, а 10 березня день світлої пам’яті геніального письменника, поета, художника, славного сина українського народу Т.Г.Шевченка. В районній бібліотеці для дітей в рамках Шевченківських днів відбулася година поезії «Звучать Шевченкові слова». В бібліотеці зібралися юні шанувальники Шевченкового слова, учні 5-х та 6-х класів, які декламували поезію Т.Г.Шевченка, а також звучали пісні на слова Т.Г.Шевченка.

20.03.2012р. о 14.00.у приміщенні районної бібліотеки для дітей відбулася дитяча театральна вистава «Сонячний зайчик і сонячний вовк» В.Нестайко. Учасники – діти 5-6 класів Овруцької ЗОШ №3.Режисер – керівник театру РБК Харченко О.А.

19.03.2012 року  на базі ЗОШ №1 пройшла презентація під назвою «Мій древній Овруч, рідний край. Моя маленька Батьківщина», присвячена виходу краєзнавчого видання  «Овруч: вулиці нашого міста».   Були запрошені автори книги  Шваб В.В., Бондаренко С.Д.