ЛИСТОПАД

2014 РОКУ

 

 

    Добра і щира дружба зав’язалася останнім часом між коростенською літературною студією «Древлянка» та поетичним клубом «Зорепад», що діє при Овруцькій центральній районній бібліотеці ім. А.С.Малишка. Два роки поспіль овруцькі поети приймають активну участь у Всеукраїнському конкурсі «Просто на Покрову». Цьогорічна зустріч розширила кордони спілкування знайомством із жіночим клубом «Стиль життя».
     У суботу, 15 листопада, творчий жіночий колектив із АРТвітальні центральної районної бібліотеки ім. А.С.Малишка завітав для знайомства із цим клубом у м. Коростень.
Як і годиться – у гості ідуть із короваєм та подарунками. Подарунок овручан на згадку про першу зустріч зачарував і здивував коростенців. Їм було подаровано ляльку–мотанку «Багаторучка». Вона стане у нагоді кожній жінці, якій бракує часу і рук, щоб переробити всю домашню роботу. Цю авторську ляльку виготовили В. Коновальчук та І. Тюрина.
 
Потім усі присутні відвідали соціально – психологічний реабілітаційний центр для дітей «Віри, надії, любові», зустрілися з його вихованцями, яким  подарували солодощі та канцтовари. А діти почитали вірші, заспівали пісні.
Далі ми відправилися на відкриття пам’ятного знаку загиблому на Майдані 20 лютого 2014 року коростенцю – Герою України Сергію Кемському.

Знайомство із жіночим клубом «Стиль життя», члени якого займаються благодійністю, розширило  світогляд овручан, адже щире спілкування збагачує людей.

13 листопада 2014 року  працівниками Овруцької центральної районної та міської бібліотеки було проведено  вечір – портрет  Остапа Вишні «З гумором через житейське море», присвячений 125-річчяю письменника.

Вихованці гуртка журналістики  Центру дитячої та юнацької творчості (керівник Калініна Н. С.) показали  театралізований уривок  з  «Мисливських усмішок» Остапа Вишні. Запрошені на свято учні ПТУ – 35, з гідністю оцінили творчість незабутнього гумориста.

В ЦРБ також оформлено книжкову виставку "Вишневим усмішкам цвісти...":

Також районна бібліотека для дітей оформила книжкову виставку "Світоч українського слова", на якій представлені твори про життя та творчість письменника, який у 20-х роках 19 століття заохотив мільйонні маси до читання української літератури.За життя гумориста побачило світ понад сто збірок його творів.


   Протягом дня в бібліотеці з юними читачами були проведені хвилинки - веселинки "Смійтеся на здоров'я".

9 листопада - День української писемності та мови

У День української писемності та мови відзначають найкращих популяризаторів українського слова і заохочують видавництва, які випускають літературу українською мовою.

9 листопада у Центральній районній бібліотеці для дорослих до Дня української писемності та мови оформлено 2 книжкові виставки:

- на абонементі ЦРБ

- в читальному залі ЦРБ

6 листопада працівники районної бібліотеки для дітей завітали у ЗОШ №1 8-А кл. на годину спілкування «Барвистість одвічна народної мови – це щось невимовне, прекрасне, казкове», під час якої бібліотекар Базильчук Т.В провела огляд літератури «Перлини українського слова» присвячений Дню української писемності та мови.

6 листопада 2014 року до дитячої бібліотеки завітали учні 1-Б класу Овруцької гімназії. Бібліотекар Федоренко В.В. провела екскурсію «Мандрівка книжковою країною», де познайомила дітей з бібліотекою. Діти ознайомились з розстановкою  книг, правилами бібліотеки та цікавими книжечками. В кінці екскурсії діти подивились казку «Івасик - Телесик», а потім була проведена вікторина. Також провели екскурсію «Мандрівки книжковою країною» і учням 1-В кл. Овруцької гімназії 7 листопада 2014 року.

5 листопада з нагоди 95-ти річного ювілею Віктора Олександровича Міняйла на абонементі Овруцької ЦРБ ім. А.С.Малишка було презентовано книжкову виставку "Усміхнений митець".

Віктор Олександрович Міняйло – лауреат Національної премії України ім. Тараса Шевченка 1996 року за роман «Вічний Іван», лауреат республіканської премії ім. А.Головка (1984р.) та Білоцерківської міської літературно-мистецької премії ім. І.С.Нечуя-Левицького (1997р.). Кавалер ордена Князя Ярослава Мудрого IV ступеня (2010). Член Національної спілки письменників України з 1961 року. Народився письменник 5 листопада 1919 р. в с. Строків Попільнянського району на Житомирщині.

04.11.2014 р.в районній бібліотеці для дітей оформлена виставка – ілюстрація «Природи чудеса, натхнення і краса»

3 листопада, в рамках заходу «Україна нас об’єднала», зустрілись представники різних національностей, що проживають на території нашого району. Спілкування друзів вже стали традиційними в АРТвітальні Овруцької бібліотеки для дорослих ім. А.С.Малишка. Минулого року, 5 листопада, такі зустрічі вирішили зробити щорічними. Це чудово коли люди різних національностей, різних культур знаходять спільну мову між собою, але при цьому не забувають свою культурну спадщину.